Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 05-02-08, 12:50   #1
Σοφία Τ.

Σοφία Τ. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Αρνητικό τεστ και απουσια περιοδου

Κοριτσια μια ερωτηση:αν εχεις καθυστερηση πεντε ημερων ενω εισαι τακτικη κι ομως το τεστ βγαινει αρνητικο και μαλιστα οχι μια αλλα τρεις φορες,τι μπορει να σημαινει αυτο???
Ο χρήστης Σοφία Τ. δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 05-02-08, 13:07   #2
aggeliki

Περιοχή: Ν.ΜΑΚΡΗ
aggeliki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Re: Αρνητικό τεστ και απουσια περιοδου

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Σοφία Τ.
Κοριτσια μια ερωτηση:αν εχεις καθυστερηση πεντε ημερων ενω εισαι τακτικη κι ομως το τεστ βγαινει αρνητικο και μαλιστα οχι μια αλλα τρεις φορες,τι μπορει να σημαινει αυτο???
μπορεις να κανεις χοριακη για να δεις αν εισαι εγκυος,για σιγουρα,μερικες φορες τα τεστ δεν δειχνουν καλο αποτελεσμα.

αν εισαι σιγουρη οτι δεν μπορει να εισαι εγκυος μιλα με τον γιατρο σου.
Παλιά 05-02-08, 13:11   #3
Σοφία Τ.

Σοφία Τ. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Φοβαμαι για εξωμητριο κυηση...
Παλιά 05-02-08, 13:22   #4
aggeliki

aggeliki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αυτο δεν το ξερω...,καλυτερα να μιλησεις με τον γιατρο σου!ελπιζω ολα να πανε καλα!
Παλιά 05-02-08, 13:28   #5
aggeliki

aggeliki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

βρηκα αυτο απο αλλο site

Εξωμητριος κυηση: Τεστ θετικό όπως κάθε εγκυμοσύνη , Β' χοριακη Μπορεί να είναι κανονική και να διπλασιάζεται, συνήθως όμως δεν ακολουθεί διπλασιασμό, αν και μπορεί να ξεκινήσει σε φυσιολογικά επίπεδα
Συνήθως υπάρχουν κάποια πονάκια συνοδευόμενα με μικρή αιμορραγία
Στον υπέρηχο δε φαίνεται κάτι μέσα στη μήτρα. Αυτά που θα σε κάνουν να υποψιαστείς πως κάτι δεν πάει καλά, είναι να είναι η χοριακή άνω του 1500-2000, χωρίς να φανεί κάτι στον υπέρηχο, ενώ σε κανονική κύηση θα έπρεπε. Επίσης αιμορραγία καθώς και μη διπλασιασμός της χοριακής.
Παλιά 05-02-08, 15:24   #6
embryoyla

embryoyla ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Mπορεί να είχες μια απλά ορμονική διαταραχή,πχ από άγχος,έλλειψη βάρους,άθληση.Δεν είναι τπτ.Κάνε μια χοριακή κ αν είναι αρνητική μίλα με το γιατρό σου.
Ο χρήστης embryoyla δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 06-02-08, 01:33   #7
elenik

Το avatar του χρήστη elenik

elenik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σε μια γνωστη το τεστ εγκυμοσυνης εδεχνε οχι ενω η χοριακη ναι. Κανε μια χωριακη να αποκλεισεις εγκυμοσυνη και αν δεν εισαι πιστευω θα ειναι μια μικρη ορμινικη διαταραχη ( πχ απο αγχος, ιωση κλπ)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!
Ο χρήστης elenik δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 06-02-08, 01:47   #8
elenik

Το avatar του χρήστη elenik

elenik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

8 ημέρες καθυστέρηση & αρνητικό αποτέλεσμα στο τεστ

Έχω επί του παρόντος οχτώ ημέρες καθυστέρηση και έκανα το τεστ: αρνητικό. Τι πρέπει να κάνω; Να περιμένω μια ακόμα εβδομάδα και να επαναλάβω το τεστ ή να κλείσω ραντεβού με τον ιατρό μου; Έχω αρχίσει να αισθάνομαι ναυτία, κτλ.

Δεν έχουν όλες οι γυναίκες ωορρηξία την ίδια ημέρα. Συνεπώς, η κάθε εγκυμοσύνη μπορεί να ξεκινήσει νωρίτερα ή αργότερα. Θα σας συμβούλευα να επαναλάβετε το τεστ σε μια εβδομάδα. Εάν είναι και πάλι αρνητικό, τότε πιθανότατα δεν είστε έγκυος.

http://www.predictor.be/gr/pregnancy/faq/index.asp

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!
Ο χρήστης elenik δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 06-02-08, 12:58   #9
Σοφία Τ.

Σοφία Τ. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εκανα το τεστ χοριακης και μου ειπαν απο το τηλ 3,07 το οποιο απο οτι ξερω ειναι το φυσιολογικο για μη εγκυμοσυνη (τι να πω εκτος κι αν το εννοουσε αλλιως).Το απογευμα θα τηλ στο γιατρο μου αλλα ηδη εχω στεναχωρηθει παρα πολυ και δεν εχω καθολου καλη διαθεση...
Παλιά 06-02-08, 19:45   #10
naina

Το avatar του χρήστη naina

naina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλό κουράγιο, ξέρω πόσο δύσκολο είναι να ελπίζεις και τελικά να μην είναι όπως τα νομίζεις τα πράγματα, το πέρασα κι εγώ τον προηγούμενο μήνα, και πολλές άλλες κοπέλες στο forum. Οσο δεν αδιαθετείς υπάρχει ελπίδα πάντως να ξέρεις. Καλή σου επιτυχία
Ο χρήστης naina δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 07-02-08, 12:51   #11
ΜΑΡΙΑ30

ΜΑΡΙΑ30 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ είχα 12 ημέρες καθυστέρηση και παρόλο που τα τεστ φαρμακείου "έβγαιναν" αρνητικά, ήμουν έγκυος.
Δε νομίζω ότι πρέπει να τα εμπιστευόμαστε.
Ο χρήστης ΜΑΡΙΑ30 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 07-02-08, 21:18   #12
naina

Το avatar του χρήστη naina

naina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΜΑΡΙΑ30
Εγώ είχα 12 ημέρες καθυστέρηση και παρόλο που τα τεστ φαρμακείου "έβγαιναν" αρνητικά, ήμουν έγκυος.
Δε νομίζω ότι πρέπει να τα εμπιστευόμαστε.
Καλά θα πρέπει να πέρασες από 40 κύματα... σωστή τρέλα τα τεστ να βγαίνουν αρνητικά και να μην αδιαθετείς κιόλας...
Ο χρήστης naina δεν είναι συνδεδεμένος  
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 07-02-08, 22:39   #13
Φουφίτσα

Περιοχή: Ανάβυσσος
Φουφίτσα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα,

Κι εγώ έκανα 2 τεστ μετά από καθυστέρηση 10-16 ημερώνπου έδειχναν αρνητικά και μετά έκανα ένα τρίτο πριν πάω στο γιατρό και βγήκε θετικό(απέβαλα αργότερα αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία). Απλά σε κάποιες γυναίκες η ορμόνη που μετράει το τεστ είναι χαμηλότερη σε σχέση με άλλες γυναίκες δεν την εντοπίζει καλά το τεστ. Καλό θα ήταν όμως να μιλήσεις με το γυναικολόγο σου που θα σου συστήσει προφανώς μια χοριακή Β. Πάντως μην άγχεσαι Σοφία Τ., όλα θα έρθουν.

Φιλάκια
Ο χρήστης Φουφίτσα δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 12-08-09, 12:40   #14
deddie

deddie χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Να σας ρωτήσω κι εγώ με την σηρά μου. Προσπαθούμε με τον άντρα μου για παιδί.
Έχω καθυστέρηση 18 ημέρες, ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός (αλλά άντε καμιά βδομάδα καθυστέρηση). έκανα πριν 8μέρες τεστ κυήσεως αλλά βγήκε αρνητικό.
Έκανα και εξέταση ούρων τότε τα ίδια.
Έχω πολύ φούσκωμα και μικρό πονάκια
Τι να συμβαίνει άραγε?
Ο χρήστης deddie δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 12-08-09, 13:37   #15
argyro30

Το avatar του χρήστη argyro30

Περιοχή: αθηνα
argyro30 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο deddie Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σας ρωτήσω κι εγώ με την σηρά μου. Προσπαθούμε με τον άντρα μου για παιδί.
Έχω καθυστέρηση 18 ημέρες, ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός (αλλά άντε καμιά βδομάδα καθυστέρηση). έκανα πριν 8μέρες τεστ κυήσεως αλλά βγήκε αρνητικό.
Έκανα και εξέταση ούρων τότε τα ίδια.
Έχω πολύ φούσκωμα και μικρό πονάκια
Τι να συμβαίνει άραγε?
Ισως μια β-χοριακη(εξεταση αιματος)να ηταν πιο αξιοπιστη...τα τεστ κυησεως μην τα εμπιστευεσαι και τοσο.
Ο χρήστης argyro30 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 12-08-09, 15:42   #16
eirinitas

eirinitas χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Β-χοριακή και θα λύσει όλες τις απορίες!
To test φαρμακείου στοχίζει περίπου 20 ευρώ το διπλό και αν θα δείξει και τι θα δείξει,ίσως χρειαστεί και άλλο σε τρεις-τέσσερις μέρες, η χοριακή όμως θα βγει σε λίγες ώρες και θα δείξει σίγουρα ή μηδέν ή ανεβασμένη.

Προσωπικά θεωρώ ότι αρκετά λεφτά πέταξα στα τεστ φαρμακείου. Προτιμώ να με τρυπήσουν να είμαι σίγουρη κι ας έχω φοβία με τις βελόνες...
Παλιά 25-10-09, 21:06   #17
nasia_fs

Περιοχή: thessaloniki
nasia_fs χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια κι εγω ειμαι ηδη την 6η ημερα καθυστερυσης με σταθερο κυκλο 29-30 και εκανα ενα μικροβιολογικο τεστ ουρον στο νοσοκομειο το οποιο βγηκε αρνητικο.βεβαια δεν εδωσα πρωτα πρωινα ουρα οπως συνιστουν.αποτι ξερω αυτο το τεστ αγγιζει σχεδον 100% επιτυχια..εχω καποια ελαφρια συμπτωματα εγκυμοσυνης οπως ναυτια ζαλη πονακια και ελαχιστο θολο αιμα 2-3 σταγονες την ημερα που περμενα περιοδο.αυριο παω στην 7η ημερα καθυστερυσης και δεν ξερω τι να κανω..υπαρχει περιπτωση λαθους?να κανο β-χοριακη?να παω κατευθειαν στο γυναικολογο?η δε αξιζουν τον κοπο?να περιμενω καλυτερα και αλλες μερες πριν βιαστω? ευχαριστω!
Ο χρήστης nasia_fs δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 25-10-09, 22:01   #18
ΜΑΡΙΑΝΝΑ_Σ

ΜΑΡΙΑΝΝΑ_Σ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑΣΙΑ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΣΕΝΑ ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ Η 7η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΕΣΤ.ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΧΑ ΑΚΡΥΒΩΣ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ 10 ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ.
Ο χρήστης ΜΑΡΙΑΝΝΑ_Σ δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 26-10-09, 11:06   #19
xrisaki

xrisaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια μου, μόνο η χοριακή δίνει σίγουρα αποτελέσματα. Εγώ ήμουν μια χαρά έγκυος και είχα κάνει 2 τεστ την 2η και την 5η μέρα της καθυστέρισης με σταθερό κύκλο και ήταν αρνητικά. Τελικά αφού βαρέθηκα να περιμένω την περίοδο έκανα χοριακή.
Ο χρήστης xrisaki δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 29-10-09, 18:52   #20
nasia_fs

Περιοχή: thessaloniki
nasia_fs χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

telika piga sto gunaikologo kai ekana xoriaki tin triti.mou edeikse 20.69 tora mou eipe na ksanapao gia alli xoriaki tin deftera gt tou fanike ligo mikro to noumero..perimenoume kai vlepoume!!exo skasei pia
Ο χρήστης nasia_fs δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 29-10-09, 22:53   #21
ameliec

ameliec χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Koritsia eimai ki ego stin idia katastasi,exo 5 meres kathisterusi kai pira to giatro tilefono afou ekana idi 2 test arnitika.Mou eipe na perimeno os ti Deutera kai meta na ton episkefto.Entometaksu exo kati ponakia opos periodou,prismeno stithos kai psiloanagoules.Kanonika exo panta stathero kuklo...ti lete na ginetai?Anisixo...
Ο χρήστης ameliec δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 31-10-09, 12:42   #22
beloved

Το avatar του χρήστη beloved

Περιοχή: ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΑΘΗΝΑ
beloved χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ameliec Εμφάνιση μηνυμάτων
Koritsia eimai ki ego stin idia katastasi,exo 5 meres kathisterusi kai pira to giatro tilefono afou ekana idi 2 test arnitika.Mou eipe na perimeno os ti Deutera kai meta na ton episkefto.Entometaksu exo kati ponakia opos periodou,prismeno stithos kai psiloanagoules.Kanonika exo panta stathero kuklo...ti lete na ginetai?Anisixo...
τα ιδια ακριβως συμπτωματα και 2 αρνητικα τεστ ειχα κι εγω ενω ειμαι εγκυος...εκανα χοριακη και ετσι ειδαμε την εγκυμοσυνη μου!!!

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!
Ο χρήστης beloved δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 31-10-09, 23:35   #23
νασια2

νασια2 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

geia sas...eimai h nasia kainoyria edw.exw polykystikes wo8hkes.pote dne eixa sta8ero kyklo mono meantissyliptika.ta stamathsa ton aygousto.h teleytaia m periodos htan sths 6 septembrioy.prin apo 12 meres ekana test alla bghke arnhtiko.ksanaekana allo ena prin liges
meres alla pali arnhtiko.den kserw an prepei na anhsyxw giati o filos m den teleiwse mesa moy.oyte exw symptwmata egymosynhs...epanapayomai epeidh gnwrizw oti exw polykystikes wo8hkes...eimai 23 kai den 8elw akomh paidaki
Ο χρήστης νασια2 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 31-10-09, 23:46   #24
pat

Περιοχή: arkadia
pat χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

koritsia geia sas eimai kai egw sta idia eimai 9mera me ka8isterish exw kanei ena test vgike arnhtiko egw omws exw psilo zalades ponakia stin koilia kai kourazome eukola mou lete giata ginetai ayto;
Ο χρήστης pat δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 01-11-09, 18:48   #25
catherine23

catherine23 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπέρα κορίτσια!!
είμαι καινούρια στο forum..είμαι στην 12η μέρα καθυστέρησης και τα'χω παίξει !!συμπτώματα περιόδου καθόλου. έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης πριν 6 μέρες και βγήκε αρνητικό (το έκανα βράδυ γιατί δεν κρατιόμουν). σήμερα πήγα στο νοσοκομείο γιατί πονούσα χαμηλά στην κοιλιά την νύχτα, και ζήτησα να μου κάνουν χοριακή. ο γυναικολόγος εκεί πέρα μου είπε πως το Λαικό δεν την κάνει αυτή την εξέταση, και έκανα εξέταση ούρων, η οποία βγήκε αρνητική. κανένα ίχνος περιόδου μέχρι στιγμής. τι να κάνω?? ο υπέρηχος που μου έκαναν δεν έδειξε απολύτως τίποτα!! υπάρχει περίπτωση να μην έχει ανιχνευτεί η ορμόνη στην εξέταση ούρων??υπάρχει δηλαδή περίπτωση λάθους?? πόσο να περιμένω πιά ...
Ο χρήστης catherine23 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 01-11-09, 19:59   #26
νασια2

νασια2 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

koritsia as me boh8hsei kapoia....exoun perasei 55 meres apo thn teleytai am periodo alla exw kai polykystikes.o filos m otan to kananme xwris den teleiwse mesa m...ekana 2 test.arnhtika kai ta 2.to teleytaio to ekana prin 4 meres.phra ton giatro m thl kai m eipe na parw ta primolut gia na adia8ethsw...den mporw allo...den 8elw na eimia eguos
Παλιά 01-11-09, 21:00   #27
Skybeam

Το avatar του χρήστη Skybeam

Περιοχή: Athens downtown
Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια μην αγχώνεστε. Κάντε χοριακή. Εμένα για πρώτη φορά στη ζωή μου δεν μου ήρθε περίοδος τον Αύγουστο και τρελλάθηκα. Τεστ εγκυμοσύνης και χοριακή αρνητικά. Ακόμη έχω καθυστερήσεις κλπ αλλά περίοδος έρχεται πλέον. Τυχαίνει καμμιά φορά για διάφορους λόγους.
Παλιά 01-11-09, 21:05   #28
catherine23

catherine23 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο νασια2 Εμφάνιση μηνυμάτων
koritsia as me boh8hsei kapoia....exoun perasei 55 meres apo thn teleytai am periodo alla exw kai polykystikes.o filos m otan to kananme xwris den teleiwse mesa m...ekana 2 test.arnhtika kai ta 2.to teleytaio to ekana prin 4 meres.phra ton giatro m thl kai m eipe na parw ta primolut gia na adia8ethsw...den mporw allo...den 8elw na eimia eguos
έτσι έτυχε και σε μία γνωστή μου!!!αυτή είχε 2 μήνες να δει περίοδο λόγω πολυκυστικών..οπότε χαλάρωσε. δεν νομίζω να είσαι εγκυος
Ο χρήστης catherine23 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 02-11-09, 17:20   #29
νασια2

νασια2 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο catherine23 Εμφάνιση μηνυμάτων
έτσι έτυχε και σε μία γνωστή μου!!!αυτή είχε 2 μήνες να δει περίοδο λόγω πολυκυστικών..οπότε χαλάρωσε. δεν νομίζω να είσαι εγκυος
μακαρι να ειναι οπως τα λες.βασικα το πολυ μεχρι την πεμπτη πρεπει να εχω αδιθετησει γιαιτ πηρα τα primolut.αλλα μαλλον 8α πας κ αυριο να κανω εξετασεισ αιματος να μου φυγει το αγχος.
Παλιά 17-11-09, 17:11   #30
Marathoula

Marathoula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Γεια σας κορίτσια. Είμαι καινούρια στο forum και δεν έχω παιδάκι ακόμα. Βλέπω την τρέλα που μας πιάνει όλες και λέω δεν είμαι μόνη μου έχω και παρέα! Εγώ έχω μπεί στη διαδικασία της εξωσωματικής με τον άντρα μου λόγω ηλικίας (είμαι 38μισό) και ενώ αύριο έχω επιτροπή ΙΚΑ ήδη μετράω 7 ημέρες καθυστέρησης σε κύκλο 33-35 ημερών. Εχω κάνει δύο τεστ αρνητικά και την Παρασκευή θα πάω για χοριακή γιατί μάλλον τα έκανα νωρίς (2η και 6η μέρα). Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν έχω πτοηθεί από τα αρνητικά τεστ. Πιστεύω οτι είμαι εγκυος γιατί ο μήνας που πέρασε ήταν ο μόνος χωρίς άγχος για το θέμα αυτο. Από τη μία ένα οικογενειακό πρόβλημα, από την άλλη το οτι τελειωσαν οι εξετάσεις και προχωράμε στην εξωσωματική , ήμουν χαλαρη. Μακάρι να επανέλθω και να έχω να σας πω καλά νέα! Υπομονή σε όλες μας κάποτε θα τα καταφερουμε.
Ο χρήστης Marathoula δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 18-11-09, 18:12   #31
beloved

beloved χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Marathoula Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κορίτσια. Είμαι καινούρια στο forum και δεν έχω παιδάκι ακόμα. Βλέπω την τρέλα που μας πιάνει όλες και λέω δεν είμαι μόνη μου έχω και παρέα! Εγώ έχω μπεί στη διαδικασία της εξωσωματικής με τον άντρα μου λόγω ηλικίας (είμαι 38μισό) και ενώ αύριο έχω επιτροπή ΙΚΑ ήδη μετράω 7 ημέρες καθυστέρησης σε κύκλο 33-35 ημερών. Εχω κάνει δύο τεστ αρνητικά και την Παρασκευή θα πάω για χοριακή γιατί μάλλον τα έκανα νωρίς (2η και 6η μέρα). Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν έχω πτοηθεί από τα αρνητικά τεστ. Πιστεύω οτι είμαι εγκυος γιατί ο μήνας που πέρασε ήταν ο μόνος χωρίς άγχος για το θέμα αυτο. Από τη μία ένα οικογενειακό πρόβλημα, από την άλλη το οτι τελειωσαν οι εξετάσεις και προχωράμε στην εξωσωματική , ήμουν χαλαρη. Μακάρι να επανέλθω και να έχω να σας πω καλά νέα! Υπομονή σε όλες μας κάποτε θα τα καταφερουμε.
Σου ευχομαι να εχεις δικιο και να ειναι γεματη η κοιλιτσα σου!!!!εγω εκανα 2 τεστ και βγηκαν αρνητικα ενω ειμαι εγκυος!!!!και το ενιωσα απο την πρωτη στιγμη οτι τα ειχαμε καταφερει!!!!

Παλιά 21-11-09, 16:19   #32
nanana

nanana χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια ας μου πει καποιος.εχω φτασει 60μερες+δεν εχω αδιαθετησει. δεν εχω σταθερο κυκλο αλλα κυμαινοταν απο 35 ως 45 το μεγιστο οταν ειχα αγχος. εκανα τεστ εγκυμοσ στις 47 μερες+ηταν αρνητικο. το κακο ομως ειναι οτι δε νιωθω κανενα συμπτωμα οτι θα αδιαθετισω. αλλες φορεσ πονουσε πολυ το στηθος μου+η κοιλια. τωρα τπτ. μονο λιγα υγρα εχω. εχω ελπιδες να ειμαι εγκυος? δε θα χα καποιο συμπτωμα ομως? τις τελευταιες 2 βδομαδες οταν τρωω ανακατευομαι αλλα οχι και τραγικα. δε νιωθω τπτ γενικως. εχει τυχει σε καμια απο σας να ηταν εγκυος αλλα χωρις να χει συμπτωματα?
Ο χρήστης nanana δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 21-11-09, 16:51   #33
niki_89

niki_89 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

paidia kalispera!ime kenouria stin parea molis ekana register i8ela na rotiso kati to opoio me exei anisixisei tis teleftees meres... ime 20xronon+otan erxome se erotiki epafi me to agori m den xrisimopoioume profylaktiko...(den teleionei pote mesa mou)..poses pi8anotites exo na meino egkyos apo ta prospermatika??exo berdeftei....mia akouo oti ine elaxistes+mia akouo oti ine poli pi8anon...episis,i teleftea periodos mou itan stis 19/10 dld tora kanonika 8a eprepe na exo....omos apo tis 16-17noemvriou mexri tis 20,eixa kafe aimata alla elaxista(san afta pou exoume sta teleiomata tis periodou)+simera tipota... to exo ksanapa8ei vevea afto+meta apo 2-3 meres adia8etisa...omos se ekeines tis periptoseis eixa stagones stagones....akomi dn exo ka8olou enoxliseis periodou(mono x8es eixa poly ponokefalo+ine prismeno to sti8os mou).apo tin alli plevra omos dn exo kanena symptoma egkymosinis!oute zalades,oute na 8elo na troo synexeia,oute na kourazomai efkola!!tipota tipota!!mporeite na me voi8isete?efxaristo!
Ο χρήστης niki_89 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 21-11-09, 17:26   #34
argyro30

Το avatar του χρήστη argyro30

Περιοχή: αθηνα
argyro30 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο niki_89 Εμφάνιση μηνυμάτων
paidia kalispera!ime kenouria stin parea molis ekana register i8ela na rotiso kati to opoio me exei anisixisei tis teleftees meres... ime 20xronon+otan erxome se erotiki epafi me to agori m den xrisimopoioume profylaktiko...(den teleionei pote mesa mou)..poses pi8anotites exo na meino egkyos apo ta prospermatika??exo berdeftei....mia akouo oti ine elaxistes+mia akouo oti ine poli pi8anon...episis,i teleftea periodos mou itan stis 19/10 dld tora kanonika 8a eprepe na exo....omos apo tis 16-17noemvriou mexri tis 20,eixa kafe aimata alla elaxista(san afta pou exoume sta teleiomata tis periodou)+simera tipota... to exo ksanapa8ei vevea afto+meta apo 2-3 meres adia8etisa...omos se ekeines tis periptoseis eixa stagones stagones....akomi dn exo ka8olou enoxliseis periodou(mono x8es eixa poly ponokefalo+ine prismeno to sti8os mou).apo tin alli plevra omos dn exo kanena symptoma egkymosinis!oute zalades,oute na 8elo na troo synexeia,oute na kourazomai efkola!!tipota tipota!!mporeite na me voi8isete?efxaristo!
Κοριτσακι μου,ειναι μεγαλο λαθος να συνεχισετε να ερχεστε σε επαφη χωρις προφυλαξη!!!...αν εισαι σιγουρη οτι το αγορι σου ειναι για σενα και μονο για σενα τοτε μπορεις να παρεις αντισυλληπτικα(1000/100%,δυστυχως δεν μπορει να ειναι καμμια μας σιγουρη),διαφορετικα προφυλακτικο γιατι ΝΑΙ υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης,πολλες κοπελες εχουν μεινει απο εδω μεσα!!!...ευχομαι να παρεις την σωστη αποφαση και ολο αυτο να ειναι κατι ορμονικο...
Ο χρήστης argyro30 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 21-11-09, 18:02   #35
niki_89

niki_89 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κοριτσακι μου,ειναι μεγαλο λαθος να συνεχισετε να ερχεστε σε επαφη χωρις προφυλαξη!!!...αν εισαι σιγουρη οτι το αγορι σου ειναι για σενα και μονο για σενα τοτε μπορεις να παρεις αντισυλληπτικα(1000/100%,δυστυχως δεν μπορει να ειναι καμμια μας σιγουρη),διαφορετικα προφυλακτικο γιατι ΝΑΙ υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης,πολλες κοπελες εχουν μεινει απο εδω μεσα!!!...ευχομαι να παρεις την σωστη αποφαση και ολο αυτο να ειναι κατι ορμονικο...

dld yparxei pi8anotita na ime egkyos??? dn xero an metraei to gegonos oti para polles fores kata tis periodous mou, dn exo KA8OLOU enoxliseis+erxete ksafnika i oti exo xanavgalei kapoies stagones apo kafe aimata.......to oti dn exo symptomata egkymosinis dn exei sxesi???
Παλιά 21-11-09, 18:07   #36
niki_89

niki_89 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

a kai kati telefteo...kanenas apo tous dyo mas dn exei sexoualikes epafes me allous/alles...
Παλιά 21-11-09, 18:17   #37
Dimitra83
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

Περιοχή: GERMANY
Dimitra83 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

δεν εχει σχεση το οτι δεν εχεις συμπτωματα.ουτε εγω ειχα στις αρχες κ στις 2 μου εγκυμοσυνες.απο την καθυστερηση εμαθα πως ειμαι εγκυος.κ δεν ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης το να θες να τρως συνεχεια!!μην ακους τα κουφα που λενε οτι οι εγκυες πρεπει να τρωνε για 2 οι ζαλαδες κ οι εμετοι ειναι αλλα μετα την 8 εβδομαδα κ οχι πριν καν εχεις καθυστερηση.εχεις παει ποτε σε γυναικολογο???ισως τα καφε υγρα να ειναι σημαδι μυκηιασης.γενικως απο τη στιγμη που εχεις σεξουαλικες σχεσεις πρεπει να πηγαινεις στο γυναικολογο κ να ενημερωθεις για μεθοδους αντησυλληψης γιατι ακομα κ αν δεν τελειωνει μεσα μπορεις να μεινεις εγκυος ειδικα αν η επαφη εγινε στις γονιμες μερες
Ο χρήστης Dimitra83 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 21-11-09, 18:39   #38
niki_89

niki_89 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

nai exo paei se gynaikologo apo ti stigmi p arxisa na exo sexoualikes epafes.... xeroume poso kanei mia ektrosi? dn antexo allo isos kano to test simera...
Παλιά 21-11-09, 18:46   #39
Dimitra83
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

Περιοχή: GERMANY
Dimitra83 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

το τεστ καλυτερα να το κανεις πρωι γιατι τοτε ειναι πιο σιγουρο.επισης δε ξερω ποσο κανει μια εκτρωση γιατι δεν ασχοληθηκα ποτε μαυτο το θεμα.εκτρωση = ανθρωποκτονια.το εμβρυο απο τις πρωτες εβδομαδες αποκτα ανθρωπινη μορφη απλα ειναι πολυ πολυ μικρο.η καρδια χτυπαει απο την 18η μερα αρα ειναι ζωντανο κ επισης αν η κοιλια μιας γυναικας ηταν διαφανης καμια δε θα εκανε εκτρωση...το θεωρο αδικια για ενα αθωο μωρο που θελει να ερθει στον κοσμο να του στερησω τη ζωη μονο κ μονο επειδη ηθελα να απολαυσω κατι κ εδειξα τετοια αμελεια.ειναι δικο σου θεμα το τι θα κανεις παντως μη περιμενεις συμβουλη για το ποσο κανει μια εκτρωση κ το πως γινεται μια εκτρωση κ ολα τα σχετικα ,...εδω μεσα.
Ο χρήστης Dimitra83 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 21-11-09, 18:47   #40
beloved

beloved χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο niki_89 Εμφάνιση μηνυμάτων
nai exo paei se gynaikologo apo ti stigmi p arxisa na exo sexoualikes epafes.... xeroume poso kanei mia ektrosi? dn antexo allo isos kano to test simera...
ΔΕΝ ειναι λυση η εκτρωση...ποσο απλα το λες...εδω μεσα υπαρχουν κοριτσια που παλευουν χρονια για ενα παιδι και εσυ τις ρωτας καταμουτρα ποσο κοστιζει μια εκτρωση????καλο θα ηταν εαν εχεις αποφασισει κατι τετοιο να μην το συζητας εδω...

Κλειστό Θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές