Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Go Back   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Επικαιρότητα > Κοινωνικά Θέματα

Notices

Reply

Thread Tools
Old 27-01-2010, 10:52:02   #41
irene77

irene77's Avatar

irene77 ουδετερη μηδέν

πωπω ποσες γραφιστριες κυκλοφορουμε εδω μεσα?
μηπως να κανουμε κατι μεταξυ μας? χαχαχα

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...
Ο χρήστης irene77 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 00:47:36   #42
BEBE

BEBE ουδετερη μηδέν

Quote:
Originally Posted by tarshou View Post
Εγώ δακτυλογραφώ Ελληνικά και Αγγλικά. Κολπάκια... δεν μου έρχεται κάτι συγκεκριμένο αυτή τη στιγμή να σου πω. Απλά ότι πρέπει να είσαι γρήγορη και να διπλοτσεκάρεις για τυχόν λάθη. Αν σκεφτώ κάτι, θα σου πω. Το βιβλιοπωλείο που λες είναι μια καλή αρχή. Από τιμές, έχω δύο χρόνια να το κάνω γιατί με την εγκυμοσύνη και μετά με τα μωρά δεν έχω καθόλου χρόνο, άρα ό,τι κι αν σου πω, θα σου πω ψέματα.Κάνε όμως αυτό που έκανα κι εγώ πριν ξεκινήσω. Πάρε μια εφημερίδα και κοίτα τι τιμές ζητάνε άλλες κοπέλες που δακτυλογραφούνε, και αναλόγως προσάρμοσε και τις δικές σου. Ποικίλουν όμως, αναλόγως με τις απαιτήσεις. Άλλο θα χρεώσεις κάποιον που ζητάει μια απλή δακτυλογράφηση, άλλο αν σου ζητήσουν να τις εκτυπώσεις και να τις δώσεις και σε δισκάκι, άλλο αν θέλουν να φτιάξεις πινακάκια και τέτοια. Α, και γενικά απόφυγε να στέλνεις τη δουλειά σου με email (δηλαδή, αν εγώ είμαι πελάτισσα και σου ζητήσω να μου στείλεις αυτά που σου ζητάω να δακτυλογραφήσεις με email κι εγώ να σε πληρώσω μέσω τραπεζικού λογαριασμού και τέτοια). Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μη δεις ποτέ τα χρήματά σου, την έχω πάθει γι'αυτό στο λέω.
Καλησπέρα και πάλι, ερώτηση τεχνικής φύσης......... όταν λεμε μια σελίδα, τι περιθώριο εννοουμαι........ τι διάσταση των προτάσεων κλπ κλπ ο,ιτ σου ζητάει ο πελάτης ?
Ο χρήστης BEBE δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 12-02-2010, 12:36:10   #43
ekotsifi

ekotsifi's Avatar

ekotsifi ουδετερη μηδέν
Send a message via MSN to ekotsifi

κορίτσια καλημέρα,

σκέφτομαι ξεκινήσω κάτι στο σπίτι για ένα extra εισόδημα, διότι μας έχει πιάσει πολύ κρίση οικονομικά χάλια.. Με ενδιαφέρει επείδη πιάνουν τα χεράκια μου να κάνω κάτι με γλυκά american style bake sales κατα παραγγελία. Έχει κάτι υπόψιν σας καμία πως ή που θα μπορούσα να αποτανθώ??
Ο χρήστης ekotsifi δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 12-02-2010, 16:47:47   #44
irenese

irenese ουδετερη μηδέν

Κοριτσια και εγω μαζι σας.....Η κυρια δουλεια μου ειναι ασχετη αλλα

Θα ηθελα και εγω δουλεια στο σπιτι, για εξτρα εισοδημα. Πιανουν τα χερια μου και φτιαχνω διαφορες κατασκευες... το θεμα ειναι που βρισκεις τους πελατες??????
Προσωπικα, δεν τα παω καθολου καλα με τις δημοσιες σχεσεις.....
Ο χρήστης irenese δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 22-02-2010, 00:53:54   #45
novpal

novpal ουδετερη μηδέν

χαχαχαχα! Όλες εδώ μαζευτήκαμε? Και εγώ -πρώην- γραφίστρια! Και λέω πρώην γιατί μέχρι να μεγαλώσουν τα παιδιά & να ξαναρχίσω, θα έχουν αλλάξει τόσο πολύ τα πράγματα που δεν θα μπορώ να κάνω τίποτα!!! Πάντως εγώ όταν είχα γεννήσει τον πρώτο εξακολουθούσα να κάνω δουλειά απο το σπίτι αλλά στους πελάτες δεν πολυάρεσε να παίρνουν τηλ & να ακούν ένα μωρό να κλαίει. Έδινα & τόσα λεφτά στο ΤΕΒΕ που δεν με συνέφερε, έτσι τα έκοψα όλα & έγινα full time μαμά. Αλλά πρέπει να πώ οτι μου λείπει η δουλειά...
Old 30-01-2011, 14:43:12   #46
vasiliscab

vasiliscab ουδετερη μηδέν

αυτο εχω αρχισει και κανω και εγω,δουλεια απο το σπιτι,αλλα εντελως διαφορετικο πραγμα,και το καλο ειναι οτι εξακολουθω να πληρωνομαι για καποιο διαστημα και εχει να κανει με την εκπαιδευση κατι απολυτα αναγκαιο,αρχισα απο εγγραφη του παιδιου και μου βγηκε αυτο λογω οικονομικων προβληματων απο το πουθενα και μπορω να συνεισφερω,δεν θελω να τα περιμενω ολα απο τον αντρα μου,πμ οποια ενδιαφερεται πληροφοριες εντος:P....η φτωχεια θελει καλοπεραση:P
Ο χρήστης vasiliscab δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 31-01-2011, 10:10:13   #47
Melduck

Melduck ουδετερη μηδέν

Quote:
Originally Posted by vasiliscab View Post
αυτο εχω αρχισει και κανω και εγω,δουλεια απο το σπιτι,αλλα εντελως διαφορετικο πραγμα,και το καλο ειναι οτι εξακολουθω να πληρωνομαι για καποιο διαστημα και εχει να κανει με την εκπαιδευση κατι απολυτα αναγκαιο,αρχισα απο εγγραφη του παιδιου και μου βγηκε αυτο λογω οικονομικων προβληματων απο το πουθενα και μπορω να συνεισφερω,δεν θελω να τα περιμενω ολα απο τον αντρα μου,πμ οποια ενδιαφερεται πληροφοριες εντος:P....η φτωχεια θελει καλοπεραση:P
εγω ενδιαφερομαι, αλλα ειμαι αθηνα
Ο χρήστης Melduck δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 07-02-2011, 15:16:55   #48
lola77

lola77 ουδετερη μηδέν

καλησπερα κοριτσια. ειμαι καινουργια στο site. το βρηκα τυχαια ψαχνοντας για δουλεια. εγω ημουν δομικος. μετα ασχοληθηκα με το εππαγγελμα του μελλοντος. τους Η/Υ. δουλεψα αρκετο καιρο μεχρι που η εταιρεια μεταφερθηκε στη βουλγαρια. για αρκετο καιρο δουλεψα μετα σε σουπερ μαρκετ. εμεινα εγκυος και μου κανανε σπασιμο νευρων για να παραιτηθω. δεν τους ηταν και δυσκολο γιατι οταν ειμαστε εγκυος η ψυχολογια μας ειναι καπως. και ποσο μαλλον εγω που δεν ειχα κανεναν να με στηριξει η να βοηθησει. δυστυχως ο πατερας της κορουλας μου δεν την εχει δει ποτε και δεν ηθελε καμια αναμειξη. το σεβαστηκα και δεν τον ενοχλησα καθολου. αυτη τη στιγμη ειμαι στον ΟΑΕΔ ο οποιος τελειωνει τον αλλο μηνα. και οσες αγγελιες εχω δει κι εχω παει το πρωτο πραγμα που ρωτανε ειναι αν ειμαι παντρεμενη αρραβωνιασμενη κι αν εχω παιδι. μετα σου λενε αφηστε τα στοιχεια σας και θα σας καλεσουμε. πραγμα που δε γινεται ποτε!
συγγνωμη αν σας κουρασα μ ολο αυτο αλλα δεν αντεχω να στερω ακομα κ τη πανα στο μωρο μου. θα μου πειτε ας προσεχα. εγινε ομως και δεν υπηρχε περιπτωση να στερησω τη ζωη απο αυτο το αγγελουδι!!!
χρειαζομαι επειγοντως εργασια ειτε σε γραφειο ειτε απο το σπιτι θα ηταν ακομα καλυτερα.

ειλικρινα θα το εκτιμουσα!
Ο χρήστης lola77 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Old 09-02-2012, 15:04:45   #49
Αναστασια Μ

Αναστασια Μ χωρίς αξιολόγηση

κοριτσια να ρωτησω κατι ,στην χρυση ευκαιρεια εχει πολλες αγγελιες που λενε ....εργασια απο το σπιτι,χωρις προυπηρεσια,χωρις κεφαλαιο χωρις δεσμεύσεις κτλ κτλ....ξερει καμια τι περιπου δουλειες ειναι αυτες??
Ο χρήστης Αναστασια Μ δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 09-02-2012, 17:41:27   #50
mamavasia

mamavasia's Avatar

mamavasia ουδετερη μηδέν

Μούφα....δουλειές μην μπείτε στην διαδικασία!!! Είναι οι γνωστές πυραμίδες αν δεν απατώμαι που απλά βρίσκουν διαφορετικούς τρόπους να προωθούνται!

Πούλα μου να σου πουλώ να ανεβούμε το βουνό!!!
Ο χρήστης mamavasia δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 09-02-2012, 17:42:31   #51
Αναστασια Μ

Αναστασια Μ χωρίς αξιολόγηση

α καταλαβα, μ τ ειχα παντα απορια
κ δεν ειναι μια κ 2 ,εχει παρα πολλες!!!!!!!!
Ο χρήστης Αναστασια Μ δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 22-02-2012, 01:10:09   #52
chrisa1980

chrisa1980's Avatar

chrisa1980 χωρίς αξιολόγηση

κορίτσια εγω σκέφτηκα να κάνω μονταζ σε γάμους-βαπτίσεις,απο το σπιτι....Θέλω ας πούμε να συνεργάζομαι μ'εναν φωτογράφο και να μου δίνει το αρχείο και εγω να του το δίνω μονταρισμένο.Το πρόβλημά μου είναι πως εγω μοντάρω δικά μου βιντεάκια ερασιτεχνικά και θα ήθελα μερικά σεμινάρια ετσι ωστε να μου μαθουν κάποια "κολπάκια".Δεν ξέρω ομως που και ποιον να ρωτήσω.Ξέρει καμια;

ο Αργύρης μου γεννήθηκε 10/10/10
Ο χρήστης chrisa1980 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 22-02-2012, 11:48:59   #53
melina_g

melina_g's Avatar

melina_g χωρίς αξιολόγηση

Aυτή τη δουλειά την κάνω εγώ χρόνια τώρα (το μοντάζ). Κρίμα που δεν είμαστε κοντά να σου έδειχνα κάποια πράγματα. Ότι θες να ρωτήσεις πάντως στείλε μου ένα πμ. Το κακό είναι πως υπάρχει μεγάαααααλη πτώση στη δουλειά αυτή τη περίοδο. Δηλαδή ας πούμε το καλοκαίρι του 2010 είχα τουλάχιστον 70-80 μοντάζ τον μήνα (καλά δούλευα πρωί-μεσημέρι- βράδυ με το μωρό αγκαλιά) και το καλοκαίρι του 2011 το πολύ να είχα 10-15. Ας μη σου πω καλύτερα για τον χειμώνα... Τώρα κλασσικά ψάχνω μια δουλίτσα μόνιμη και δεν βρίσκω τίποτα. Με το που ακούνε παιδί, λες και τους λέω πως είμαι δεν ξέρω κι εγώ τι. Με κοιτάζουν κάπως και μετά... θα σας ειδοποιεισουμε...
Old 23-02-2012, 00:00:59   #54
chrisa1980

chrisa1980's Avatar

chrisa1980 χωρίς αξιολόγηση

Quote:
Originally Posted by melina_g View Post
Aυτή τη δουλειά την κάνω εγώ χρόνια τώρα (το μοντάζ). Κρίμα που δεν είμαστε κοντά να σου έδειχνα κάποια πράγματα. Ότι θες να ρωτήσεις πάντως στείλε μου ένα πμ. Το κακό είναι πως υπάρχει μεγάαααααλη πτώση στη δουλειά αυτή τη περίοδο. Δηλαδή ας πούμε το καλοκαίρι του 2010 είχα τουλάχιστον 70-80 μοντάζ τον μήνα (καλά δούλευα πρωί-μεσημέρι- βράδυ με το μωρό αγκαλιά) και το καλοκαίρι του 2011 το πολύ να είχα 10-15. Ας μη σου πω καλύτερα για τον χειμώνα... Τώρα κλασσικά ψάχνω μια δουλίτσα μόνιμη και δεν βρίσκω τίποτα. Με το που ακούνε παιδί, λες και τους λέω πως είμαι δεν ξέρω κι εγώ τι. Με κοιτάζουν κάπως και μετά... θα σας ειδοποιεισουμε...
Κρίμα που δεν είμαστε κοντά .Θα το ψάξω πάντως γιατι μ'αρέσει πολύ,να σου πω την αλήθεια μεγάλη ανάγκη για χρήματα δεν έχω αλλα πάλι δεν μπορώ να κάθομαι έτσι....Θέλω κάτι να κάνω και δεν εννοώ δουλειές σπιτιού,ανατροφή μωρου κτλ.Θέλω να κάνω κάτι που μ'αρέσει και μου αποδίδει χρήματα.
Πάντως 70-80 μονταζ το μήνα είναι πάρα πολλά.Κάποια στιγμή ένας φίλος φωτογράφος μου είπε πως του παραδίδει καποιος 2 την εβδομάδα και του δίνει 160ευρώ για το καθένα.Εσυ αν επιτρέπεται πόσο έπαιρνες στο κάθε μοντάζ;Αν θες πες μου με πμ,αν δεν θες να μου πεις καθόλου δεν πειράζει και πάλι φίλες

ο Αργύρης μου γεννήθηκε 10/10/10
Ο χρήστης chrisa1980 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 23-02-2012, 16:11:43   #55
eirini79

eirini79 χωρίς αξιολόγηση

Eγώ ενδιαφέρομαι, μένω στη Θεσσαλονίκη και εδώ και 2 χρόνια λόγω γέννας και ανατροφής δεν εργάζομαι, μια δουλειά απο το σπίτι θα ήταν ό,τι καλύτερο αυτή τη στιγμή.
Ο χρήστης eirini79 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 23-02-2012, 18:27:13   #56
aasimak
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

aasimak ουδετερη μηδέν

Εργάζομαι από το σπίτι, μιας και το γραφείο μου είναι στο σπίτι (είμαι μηχανικός) αλλά ειλικρινά δεν είναι εύκολο. Θα προτιμούσα να πήγαινα σε άλλο χώρο να εργαστώ, γιατί το παιδί και οι πελάτες δεν έχουν ωράριο. Εννοείται το πάω στη μαμα μου τις μέρες που έχω πολύ δουλειά και πάλι δε ξέρεις πως είναι αυτά πχ μπορεί να υπάρχει κάτι επείγον. Σίγουρα με βοήθησε την περίοδο της εγκυμοσύνης μου που δε χρειαζόταν να αλλάξω ούτε ρούχα. Τώρα είναι δύσκολο θα έλεγα.

Επίσης μια άλλη παράμετρος είναι πως νομίζουν ότι ενώ είσαι σπίτι είσαι υποχρεωμένη να έχεις κάνει δουλειες, φαγητό και να έχεις βγάλει και το σκύλο βόλτα. Πολλες φορές πέφτεις στην παγίδα της νοικοκυροσύνης και μένει η δουλεια πίσω. Χίλιες φορές σε γραφείο εκτός.
Old 23-02-2012, 22:28:48   #57
melina_g

melina_g's Avatar

melina_g χωρίς αξιολόγηση

Quote:
Originally Posted by aasimak View Post
Εργάζομαι από το σπίτι, μιας και το γραφείο μου είναι στο σπίτι (είμαι μηχανικός) αλλά ειλικρινά δεν είναι εύκολο. Θα προτιμούσα να πήγαινα σε άλλο χώρο να εργαστώ, γιατί το παιδί και οι πελάτες δεν έχουν ωράριο. Εννοείται το πάω στη μαμα μου τις μέρες που έχω πολύ δουλειά και πάλι δε ξέρεις πως είναι αυτά πχ μπορεί να υπάρχει κάτι επείγον. Σίγουρα με βοήθησε την περίοδο της εγκυμοσύνης μου που δε χρειαζόταν να αλλάξω ούτε ρούχα. Τώρα είναι δύσκολο θα έλεγα.

Επίσης μια άλλη παράμετρος είναι πως νομίζουν ότι ενώ είσαι σπίτι είσαι υποχρεωμένη να έχεις κάνει δουλειες, φαγητό και να έχεις βγάλει και το σκύλο βόλτα. Πολλες φορές πέφτεις στην παγίδα της νοικοκυροσύνης και μένει η δουλεια πίσω. Χίλιες φορές σε γραφείο εκτός.
Σε καταλαβαίνω... Άσε που παίρνει ο πελάτης τηλέφωνο κι εκείνη την ώρα θα βρει το μωρο΄να κλάψει, να ζητήσει κάτι, να θέλει αγκαλιά, παιχνίδι κτλ. Ή όταν κοιμίζεις το μωρό θα βρει ο πελάτης να πάρει κτλ κτλ. Όχι δεν είναι εύκολο. Όπως δεν είναι εύκολο να σε κρατάει παιδί και δουλειά όλη μέρα κάθε μέρα σπίτι πολλές φορές χωρίς να έχεις βγάλει καν τις μπυζάμες... Κι όπως λες αφού είσαι σπίτι υποτίθεται ότι πρέπει να έχεις κάνει και όοοοολες τις δουλειές και να μην είσαι και όσο κουρασμένη είναι ο άλλος που είναι έξω...
Απο την άλλη όμως το παιδί μου έχει φτάσει 3 χρονών και δεν έχω χάσει δευτερόλεπτο απο τη ζωούλα του κι αυτό με ικανοποιεί.
Old 24-02-2012, 23:11:04   #58
yotasam

yotasam's Avatar

yotasam χωρίς αξιολόγηση

Ίσως αυτό φανεί ενδιαφέρον και χρήσιμο:
http://www.facebook.com/mammasworkathome

Καθώς και αυτό:
http://www.mammasworkathome.gr/2010/04/blog-post.html

Ο χρήστης yotasam δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 25-02-2012, 02:55:14   #59
Φανή

Φανή ουδετερη μηδέν

Quote:
Originally Posted by yotasam View Post
Ίσως αυτό φανεί ενδιαφέρον και χρήσιμο:
http://www.facebook.com/mammasworkathome

Καθώς και αυτό:
http://www.mammasworkathome.gr/2010/04/blog-post.html
Τέλειο! Ευχαριστώ πολύ!
Ο χρήστης Φανή δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 23-03-2012, 16:12:35   #60
fido-dido

fido-dido ουδετερη μηδέν

καλησπερα κι απο μενα, μια απ τα ιδια, εγω δεν ξερω γλωσσες αλλα γραφω κειμενα, στιχους, ζωγραφιζω. εχω τελειωσει και γεωπονικη. συζητουσα με καποιο περιοδικο να στελνω αρθρα μου αλλα εκλεισε δυστυχως.
σκεφτομαι λοιπον ν αρχισω να κανω δακτυλογραφησεις ακομα και εργασιες φοιτητων, αλλα δεν ξερω αν πρεπει να κανω εναρξη επαγγελματος. θα εχω μεν δουλεια αλλα με μικρα παιδια δε θα μπορω να αναλαμβανω πολλες εργασιες γι;α να μπορω να πληρωνω το τεβε. ασφαλεια εχω ογα και θελω να την κρατησω για να ασχοληθω αργοτερα με αγροτικα προιοντα. με καλλυντικα δε θελω να ασχοληθω ειχα ασχοληθει ενα διαστημα πολυ παλια οταν ημουν λυκειο με οριφλειμ αλλα εκπτωση στην εκπτωση κατεληγα να πουλαω οσο αγοραζα και ισα που εβγαζα τα εξοδα αποστολης.
Ο χρήστης fido-dido δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Old 26-03-2012, 10:51:57   #61
citron

citron ουδετερη μηδέν

[QUOTE=chrisa1980;2312487Το πρόβλημά μου είναι πως εγω μοντάρω δικά μου βιντεάκια ερασιτεχνικά και θα ήθελα μερικά σεμινάρια ετσι ωστε να μου μαθουν κάποια "κολπάκια".Δεν ξέρω ομως που και ποιον να ρωτήσω.Ξέρει καμια;[/QUOTE]

Ψάξε tutorials για τα προγράμματα που θέλεις στο ίντερνετ. Βρίσκεις τα πάντα και για την δουλεια που θέλεις να κάνεις δεν νομίζω να δυσκολευτείς.
Old 15-06-2012, 19:47:40   #62
maraki cat

maraki cat ουδετερη μηδέν
Default graphic arts

epsaxna kati sto google sxetika me daktilografiseis.. me parapempei se ena site me "parents" k diapistwnw oti i selida pou diavazw einai gemati me grafistries san k emena!! xaxaxa
Ο χρήστης maraki cat δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 15-06-2012, 21:40:47   #63
val80
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

val80 ουδετερη μηδέν

Quote:
Originally Posted by Ε1976 View Post
χα χα χα.....κι εγω στο Club κοριτσια...γραφιστρια σε διαφημιστικη εταιρεια. προς το παρον το προτειμω.....γιατι βγαινω και εξω απο το σπιτι.
Με δουλεια στο σπιτι.....λιγο δυσκολο μου φαινεται. Πολυ τρεξιμο σε πελατες. Αντε να παρεις τη δουλεια....αντε να τους την παρουσιασεις....αντε μετα σε φιλματζη....αντε μετα σε τυπογραφο. Πολλες ευθυνες που δεν πληρωνονται! Το εχω κανει παλιοτερα.....και ξερω.
εγώ δεν είμαι γραφίστρια αλλά αρχιτέκτονας. Ακριβώς αυτά που περιγράφεις περνάω..........έχω πέσει και σε όλους του γκάου πελάτες βέβαια ........και η δουλειά απο το σπίτι δεν είναι και εύκολη υπόθεση, παλιά που δούλευα σε εταιρείες έτρεχα όλη την ημέρα με τα "επείγοντα", και να οι παρουσιάσεις και να οι διαγωνισμοί ............ άστα βράστα ........ ήξερα όμως ότι τέλος του μήνα θα πληρωθώ, τώρα παίρνω μια προκαταβολή και προσεύχομαι να με εξοφλήσουν .

Πάντως και με φίλες απο το πανεπιστήμιο που μιλάγαμε πρέπει να είμαστε ευέλικτοι και τα βρούμε και άλλες διεξόδους, μην περιμένουμε μόνο απο το πτυχίο μας να μας "βρούνε" δουλειά............αν έχεις μια ιδέα, ένα χόμπυ και είσαι καλός δες πως μπορεί να σου "φ'ερει" χρήματα.

Το θέμα με το μπλοκάκι είναι ΜΕΓΑΛΟ θεμα ........ ρώτα και εμένα .... αλλά νομίζω ότι ο λογιστή μου κάποια στιγμή μου είχε πει ΄ότι μέχρι ένα ποσό, ετησίως δεν χρειάζεται να ανοίξεις βιβλία.........αλλά δεν είμαι 1000% σίγουρη. Εάν έχετε κάποιον λογιστή ρωτήστε
Ο χρήστης val80 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 15-06-2012, 22:44:34   #64
Stellinula

Stellinula's Avatar

Stellinula χωρίς αξιολόγηση

Όχι μονο να δουλευεις απο το σπίτι να εχεις οπως λετε τα του σπιτιου, πελατες τηλέφωνο και μωρά να σου αλάζουν τα φωτα, να θελουν ταισμα, κοιμισμα και λιγο απασχοληση να προσπαθεις να βγάλεις την δουλεια και αν θα βγει τελικά και όταν μιλάς λιγο με ατομα που πιστευες φιλους σου για να ξεσκάσεις να σου λενε την τελευταια πρωτη, ότι δεν ξερεις πως ειναι να δουλευεις και να εισαι εξω απο το σπιτι σου και μακρυα απο το παιδι σου...Εσυ εισαι ΟΛΗ μερα σπιτι σου και δεν πρέπει να μιλας!!!!

ΟΚΚΚΚΚΚΚΚΚ

Ο χρήστης Stellinula δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 22-10-2012, 16:18:45   #65
Skybeam

Skybeam's Avatar

Skybeam ουδετερη μηδέν

Mε χειροτεχνίες (προσκλητήρια, μπομπονιέρες) ασχολείται καμία? Υπάρχει δουλειά σ' αυτά?
Old 22-10-2012, 16:48:34   #66
vera

vera ουδετερη μηδέν

λΕΝΕ οτι αν εχεις διασυνδεσεις υπαρχει. Βοηθουν πολυ οι σελιδες στο φεις για να αναδειξεις τη δουλεια σου.
Old 22-10-2012, 17:26:42   #67
Skybeam

Skybeam's Avatar

Skybeam ουδετερη μηδέν

Ok, ευχαριστώ Vera. Είμαι στο ψάξιμο!
Old 22-10-2012, 17:44:37   #68
vera

vera ουδετερη μηδέν

Αν σε ενδιαφερει πραγματικα ξεκινα με ενα μπλογκ αρχικα που θα δειχνεις τη δουλεια σου και μετα κανεις σελιδα στο φεις. Ετσι εκανα εγω για τα κοσμηματα μου κι αλλοι που το κυνηγησαν και βγαζουν καποια χρηματα.
Old 22-10-2012, 20:49:25   #69
Skybeam

Skybeam's Avatar

Skybeam ουδετερη μηδέν

Quote:
Originally Posted by vera View Post
Αν σε ενδιαφερει πραγματικα ξεκινα με ενα μπλογκ αρχικα που θα δειχνεις τη δουλεια σου και μετα κανεις σελιδα στο φεις. Ετσι εκανα εγω για τα κοσμηματα μου κι αλλοι που το κυνηγησαν και βγαζουν καποια χρηματα.
Αρχικά είμαι σε φάση πειραματισμού, σκέφτομαι και σχεδιάζω όνομα (logo) και είμαι στη διαδικασία αγοράς υλικών για να εξασκηθώ και να σταντάρω κάποια πράγματα. Είμαι δηλαδή στην πολύ αρχή. Αλλά ο μόνος τρόπος να κάνει κάτι κανείς είναι να ξεκινήσει κάπως, έτσι δεν είναι? Ουφ!
Old 22-10-2012, 23:47:38   #70
vera

vera ουδετερη μηδέν

Προσπαθησε να διαφημιστεις. Οταν εισαι ετοιμη στειλε μου μηνυμα κι αν θες μπορω να σε διαφημισω στο μπλογκ μου.
Old 23-10-2012, 01:29:27   #71
vera

vera ουδετερη μηδέν

http://www.telegraph.co.uk/finance/p...?frame=2259195
Old 23-10-2012, 09:04:14   #72
Skybeam

Skybeam's Avatar

Skybeam ουδετερη μηδέν

Ok. Σ'ευχαριστώ πολύ!
Old 23-10-2012, 16:50:42   #73
mirtoula4

mirtoula4 χωρίς αξιολόγηση

κορίτσια εσεις που λέτε για Blog κλπ. κατατοπίστε με σας παρακαλώ γιατί ενδιαφέρομαι να στήσω ενα blog για να προωθήσω μέλι και παράγωγά του που παράγει ο μπαμπάς μου. πείτε μου σας παρακαλώ μπορώ να φτιάξω μόνη μου ένα Blog?υπάρχει δηλαδή κάποιο πρόγραμμα blog maker?Θ μπλέξω καθόλου με έναρξη επιχείρησης, εφορίες κλπ αν στήσω ένα τέτοιο Blog?τα φώτα σας παρακαλώ....
Ο χρήστης mirtoula4 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 17:28:50   #74
Skybeam

Skybeam's Avatar

Skybeam ουδετερη μηδέν

Blog μπορείς να φτιάξεις μόνη σου. Δε γνωρίζω αν υπάρχει blog maker, μάλλον κάποιος πρέπει να σου δείξει τα βασικά, κι από εκεί και πέρα να το παιδέψεις και λίγο μόνη σου.

Δε νομίζω πως όλοι εκείνοι που προωθούν τη δουλειά τους με blog έχουν νομιμοποιήσει την επιχείρησή τους... εγώ τουλάχιστον δεν θα το έκανα αν δεν έβλεπα για αρκετούς μήνες ότι το πράγμα κινείται. Σου εύχομαι καλή αρχή!
Old 23-10-2012, 17:43:49   #75
vera

vera ουδετερη μηδέν

Quote:
Originally Posted by mirtoula4 View Post
κορίτσια εσεις που λέτε για Blog κλπ. κατατοπίστε με σας παρακαλώ γιατί ενδιαφέρομαι να στήσω ενα blog για να προωθήσω μέλι και παράγωγά του που παράγει ο μπαμπάς μου. πείτε μου σας παρακαλώ μπορώ να φτιάξω μόνη μου ένα Blog?υπάρχει δηλαδή κάποιο πρόγραμμα blog maker?Θ μπλέξω καθόλου με έναρξη επιχείρησης, εφορίες κλπ αν στήσω ένα τέτοιο Blog?τα φώτα σας παρακαλώ....

http://www.blogger.com

www.wordpress.com

Υπαρχουν αυτες οι οι δυο πλατφορμες (την πρωτη τη βρισκω πιο ευχρηστη για αρχαριο) Ξεκινα και βλεπεις. Απλα αν δεν εισαι νομιμη δεν μπορεις να βαζεις τιμες και να μιλας ανοιχτα για πωληση.
Old 23-10-2012, 21:56:17   #76
mirtoula4

mirtoula4 χωρίς αξιολόγηση

Quote:
Originally Posted by vera View Post
http://www.blogger.com

www.wordpress.com

Υπαρχουν αυτες οι οι δυο πλατφορμες (την πρωτη τη βρισκω πιο ευχρηστη για αρχαριο) Ξεκινα και βλεπεις. Απλα αν δεν εισαι νομιμη δεν μπορεις να βαζεις τιμες και να μιλας ανοιχτα για πωληση.
μάλιστα....σ ευχαριστώ πολύ vera και σένα skybeam!Το ξεκίνησα ήδη με το Blogger, εύκολο φαίνεται!να στε καλά, καλή συνέχεια σε ό,τι κάνετε!
Ο χρήστης mirtoula4 δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Old 23-10-2012, 22:55:13   #77
vera

vera ουδετερη μηδέν

Καλη επιτυχια και σε σενα Μυρτουλα!
Old 24-10-2012, 11:10:19   #78
vera

vera ουδετερη μηδέν

Myrtoula αν μου επιτρεπεις θα σου πω το εξης. Το μελι που αυτη τη στιγμη εχει μεγαλη περαση ειναι το μη επεξεργασμενο, αθερμο και αφιλτραριστο. Οτι πιο φυσικο και αγνο δλδ που ειναι γεματο προβιοτικα, ενζυμα και πολυτιμα στοιχεια. Αυτο αγοραζεται πολυ απο οσους ψαχνουν την ποιοτητα. Εγω και ο δικος μου κυκλος σαν τρελλοι τα κυνηγαμε!

Επισης συμβουλη μου ειναι το μπλογκ σου να ειναι και στα αγγλικα γιατι ειδικα οι ξενοι λατρευουν τετοιου ειδους προιοντα και μπορει να σας ανοιξει τις πορτες!
Old 25-09-2014, 19:28:17   #79
foroulina

foroulina ουδετερη μηδέν

Καλησπερα κοριτσια.Θα ηθελα να σας ρωτησω...εργαζετε καμια στο σπιτι?Και αν ναι τι δουλεια?
Ο χρήστης foroulina δεν είναι συνδεδεμένος   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules