Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το πρώτο μας ατύχημα!!!!


Recommended Posts

Χθές ο μικρός έπεσε.... και όταν λέω έπεσε εννοώ έπεσε γερά.... Εγώ ήμουν στο γραφείο και διάβαζα ώσπου άκουσα μια τσιρίδα και βγήκα έξω...

Βρήκα το παιδί στο πάτωμα γεμάτο αίματα στο στόμα και να τσιρίζει... Σοκαρίστηκα... δεν ήξερα τι να κάνω. Ο άντρας μου εκείνη την στιγμή μου λέει ότι μάλλον έσπασε τα δόντια του. Τρελλάθηκα. Τον πήγα κατευθείαν στο μπάνιο για να τον πλύνω... Το αίμα έτρεχε ποτάμι...

 

Για να μη σας τα πολυλογώ όταν ηρέμησαν τα πράγματα λίγο, είδα ότι τα δοντάκια του ήταν όλα εκεί... Εβάλα το δάκρυλο μου μέσα στο στόμα του και μου το δάγκωνε... αυτό σήμαινε οτι τα δόντια του ήταν οκ. Τα χείλη του όμως :cry::cry::cry::cry: Έχουν παραμορφωθεί. Προφανώς έσχισε τα χείλη του απο μέσα και :cry::cry::cry: ..... Αφήστε τα... Όλο το βράδυ δεν μπόρεσα να κοιμηθώ... Τον έβλεπα έτσι πρησμένο και καιγόταν η καρδιά μου... Δεν ξέρω αν είμαι υστερική αλλα ειλικρινά χθες έχασα τον κόσμο κάτω απο τα πόδια μου...

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καταρχήν περαστικά στο παιδί, δεν είσαι καθόλου υστερική πιστεύω ότι όλες μας δεν αντέχουμε αυτή την εικόνα και κυρίως δεν αντέχουμε όταν τα παιδάκια μας χτυπάνε!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Jodido, σε καταλαβαίνω απόλυτα.... Και μας μια φορά, στην ίδια ηλικία περ. με τον δικό σου, έπεσε και χτύπησε τα δοντάκια της και γέμισε αίματα.... Είχα τρελαθεί από το φόβο μου και από τη στενοχώρια μου....

Δυστυχώς όμως πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι θα τα έχουμε αυτά τα ατυχηματάκια.... Να παρακαλάμε μόνο να μην είναι σοβαρά.... Ελπίζω να είναι εντάξει τώρα το αγγελούδι σου.....

Κουράγιο και προπαντώς να είσαι όσο μπορείς ήρεμη δίπλα του να μη σε βλέπει πανικόβλητη γιατί θα φοβάται περισσότερο.....

Όλα θα πάνε καλά.... :)

 

Έπεσε από ύψος ή απλά έπεσε ενώ ηταν όρθιος;

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τις περιγραφές του άντρα μου ο μικρός ήταν όρθιος έπεσε με τον κώλο του αλλα έπεσε τόσο άτσαλα που στην συνέχεια έσκασε με το κεφάλι στα πλακάκια.... :cry::cry::cry::cry:

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έτσι και η δικιά μου.... Ήταν όταν είχε αρχίσει να πιάνεται στα έπιπλα και να περπατάει και ήταν πολύ χαρούμενη.... Και εκεί που κρατιόνταν από μια καρέκλα και γελούσε έχασε την ισορροπία της και επεσε... δυστυχώς δεν συγκράτησε το κεφάλι της (δεν ήξερε ακόμα πως να πέφτει) και είχαν ματώσει τα δοντάκια. Το κακό είναι πως από τότε και μετά απέκτησε μια φοβία και άργησε να ξανακάνει βηματάκια.... Ακόμα και τώρα προσέχει πάρα πολύ όταν περπατάει....

 

Με το γιατρό μίλησες; Ή όπως είδες το χτύπημα δεν είναι σοβαρό; Να μη σου βάζω και ιδέες αλλά θυμάμαι τον ανιψιό μου μια φορά που είχε πέσει κι αυτός και όλοι λέγαμε "ε, σιγά ένα απλό πέσιμο ήταν" αλλά τελικά ήθελε ράμματα....

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως δεν χρειάζεται γιατί το αίμα έχει σταματήσει... θα μου πεις αυτό δεν λέει τίποτα.

 

Χθές όμως δεν μας άφηνε να δούμε τα χείλη του απο μέσα.... Θα κάνω και μια προσπάθεια σήμερα...

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Τζοτζιντο μου, τι υστερικη καλο μου ???

Εγω θα ειχα πεσει ξερη !!! Στα πατωματα θα ημουνα !!!

Δυστυχως ετσι ειναι αυτα !!!

Αχ τι τραβαμε κι εμεις οι μανουλες !!!

 

Ευχομαι να μην ειναι τιποτα.... περαστικα του και πολλα φιλια !!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά περισσότερη η τρομάρα παρά το κακό... αυτό με το στόμα και εγώ το φοβάμαι...

 

και εγώ και ο αδελφός μου είχαμε φάει γερές τούμπες με θύμα τα χείλια, ούλα δόντια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ Παναγίτσα μου!!!!!!!!!Γιαννάκη μου καλέ!!!!!!

Πάντως,κορίτσι μου γλυκό, σου το είπα και από κοντά!Δεν υπάρχει παιδί που μέχρι τα 2 του χρόνια να μην έχει χτυπήσει ποτέ! Μην μου στενοχωριέσαι. Περαστικά να είναι όλα παιδί μου!!Ο Θεός τα πρστατεύει τα παιδιά!Να μου φιλήσεις τον μικρό τραυματία!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΩΧΧΧ έγινε και ο Γιαννάκης μάχιμος περαστικά σας jo και πολλά φιλάκια στο μικρό!!!!!

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

περαστικα..εμενα το χειροτερο μου ηταν οταν ανατραπηκε απο κουνιστο αλογακι της LITTLE TIKES χτυπησε το πισω μερος του κεφαλιου του και αρχισε να τρεχει αιμα απο την μυτη του...ακτινες,ενα βραδυ μεσα στο νοσοκομειο αλλα ευτυχως ολα καλα...σας το λεω αυτο γιατι το αλογακι ειναι πολυ γνωστο, επωνυμο για την ηλικια του και ειχα εμπυστοσυνη στην εταιρια η χαζη :evil: η λακα ειναι οτι το κατηγγειλα εκει που ελεγχουν τα παιχνιδια και με τα πολλα μου ειπαν οτι ειναι επωνυμη εταιρια και θα πεσουν μηνυσεις... :!: Ελλαδα το μεγαλειο σου :(

.png.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Περαστικα σας γλυκια μου!

 

Εμενα 6 μηνων και εχει πεσει ηδη 2 φορες απο το κρεβατι, μια οταν ηταν ημερων που το ηλαζα και μας πηρε ο υπνος και μια προχθες που επαιζε με το γυμναστηριο και γυρισα για μισο λεπτο το κεφαλι μου και ακουσα το μπαμ..... :cry:

Ε, δε θελεις τιποτα αλλο εκεινη τη στιγμη.... :cry: ακομα το ακουω στα αυτια μου....

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα σας γλυκια μου!

 

Εμενα 6 μηνων και εχει πεσει ηδη 2 φορες απο το κρεβατι, μια οταν ηταν ημερων που το ηλαζα και μας πηρε ο υπνος και μια προχθες που επαιζε με το γυμναστηριο και γυρισα για μισο λεπτο το κεφαλι μου και ακουσα το μπαμ..... :cry:

Ε, δε θελεις τιποτα αλλο εκεινη τη στιγμη.... :cry: ακομα το ακουω στα αυτια μου....

 

Και μεις το έχουμε πάθει αυτό.... Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι όσο τα κοιτάς κάθονται παναγίτσες, δεν κουνιούνται εκατοστό...

Μόλις γυρίσεις αλλού το κεφάλι παραμονεύουν και ..... μπουμ.... πάρτα κάτω... :D

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια... Ξέρω ότι με καταλαβαίνετε γιατί όλες σας λίγο πολύ είχατε ανάλογα περιστατικά...

 

Σήμερα ο Γιάννης είναι καλύτερα οπτικά τουλάχιστον. Τα χείλη του έχουν ξεπρηστεί αρκετά.

 

Αυτό όμως που μου έχει κάνει φοβερή εντύπωση είναι το εξής. Μετά το ατυχηματάκι μας περίμενα ο Γιάννης να αποκτήσει φοβία και να μην εμπιστεύεται πια τον εαυτό του για να περπατάει μόνος του. Αλλα αυτός χθες το απόγευμα ήταν χειρότερος. Άφηνε τα χέρια του και έφευγε. Όταν μάλιστα τον κρατούσα εγώ για να περπατήσει, τραβούσε το χέρι του και με σκουντούσε έτσι ώστε να τον αφήσω μόνο του. :shock:

 

Που πας βρε σκουλικάκι μου; Δες τα μουτράκια σου που έχουν γίνει αγνώριστα...

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε jodido... ολα τα παιδακια χτυπανε... ενταξη ηταν η πρωτη φορα τωρα αλλα θα σηνηθισεις... το θεμα ειναι να μην παθει κατι σοβαρο.. απο κει και περα ολα τα αλλα ειναι μεσα στο προγραμμα

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...