Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θέμα Βάπτισης:Νεράιδες


κατια

Recommended Posts

γεια σαs.το καλοκαιρι θα βαφτισω τη μικρη Δαναη.θα ειναι 1 ετουs.θα ηθελα να παιξω με λιλα και λαχανι στη διακοσμηση.μου αρεσει πολυ σαν συνδυασμοs.δεν εχω βεβαια καταληξει σε καποιο θεμα συγκεκριμενο.αααα...θελουμε να φτιαξουμε μονοι μαs τιs μπομπονιερεs.εχετε καμια ιδεα?θα θελα κατι με νεραιδεs αλλα δεν ξερω τι ακριβωs.καμια ιδεα? :?::idea::?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 459
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και καλή χρονιά!!

Είμαι μανούλα μιας κορούλας 7 μηνών η οποία ήλθε μετά από αρκετές δυσκολίες.

Τώρα όμως όλα είναι πολύ μακρινά και είμαστε χαρούμενοι και τρισευτυχισμένοι μαζί της.

Σας παρακολουθώ εδώ και καμιά βδομάδα σήμερα όμως αποφάσισα να γίνω μέλος σας. Πράγματι η βοήθεια σας είναι ουσιαστική.

βαπτιζόμαστε και εμείς το Μάιο και έχω επιλέξει και εγώ θέμα τις νεράιδες.

Οπότε κάθε βοήθεια σας θα μου είναι πολύτιμη.

Συγγνώμη Κάτια που γράφω σε αυτό το τόπικ, αλλά επειδή αφορά το ίδιο θέμα που με ενδιαφέρει θεώρησα προτιμότερο να μην ανοίξω άλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγαπητη κατια μόλις το ειδα το topic :oops::oops::oops:

 

Λοιπον προσκλητηριο πηρα του mastora χειροποιητο (τα εχουν σχεδον ολα τα μαγαζια με προσκλητηρια) και κοστισε 1,90 ?/τεμ. και ειναι φακελος και προσκλητηριο μαζι , δηλαδη κλεινει σαν τριπτυχο και μεσα εχει το κειμενο (η νεραιδα ειναι το κουμπωμα)

1194195698-a-IMG_0009.jpg

 

υγ εξω ειναι φουξια και μεσα λαχανι

Link to comment
Share on other sites

τωρα για μπουμπονιέρες εχω γραψει και αλλου μαγαζια που μπορεις να βρεις υλικά αλλα στα ξαναγραφω και εδω:

 

τα μαγαζιά που ζητάς είναι τα εξής:

 

Χάντρες, ημιπολύτιμοι λίθοι, κορδόνια, βοηθητικά

Diva στη Λεωχάρους (ένα στενό κοντά στην Ερμού δίπλα στο αστυνομικό τμήμα) και στη Πραξιτέλους.

 

Γάζες λινάτσες Ανεστόπουλος Αγ. Ειρήνης 4

Τσεκαρισμένοι οικονομικοί.

 

Πούλιες (παγιέτες) σε όλα τα χρώματα και μεγέθη και ψιλό χαντράκι (εδώ ψωνίζουν και οι βιοτεχνίες ρούχων) ΧΑΝΔΡΟΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ Ρόμβης 18, Αθήνα

 

 

ΝΑΚΟΣ Ιλισού 191-193 Μοσχάτο τηλ: 2102828797 Τα πάντα από υλικά συσκευασίας, κεριά, εποχικά. Τιμές φανταστικές, ωράριο διευρημένο

 

Κουτιά συσκευασίας

Στρούμπας Γονατά 2Α, Περιστέρι, τηλ. 2105772696

Link to comment
Share on other sites

συμβουλή μου ειναι να παρεις κουτακια μικρα σε διαφορα χρωματα και να δεσεις απ'εξω χαρτινες νεραιδουλες (οπως του προσκλητηριου) με κορδελες μεταξωτες λεπτες...τωρα μενει απλα να βρουμε που θα βρεις χαρτινες νεραιδουλες.....χμμμμμμ θα το ψαξω και θα σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Καλά! Έγραψα πάλιιιιι η γυναίκα!!!!

 

http://www.nikolisgroup.gr/product_info.php?products_id=5500

 

Για τα κουτάκια σου!!!

 

Πάτα και στην αναζήτηση του παραπάνω site τη λέξη fairy και θα σου βγάλει και άλλες νεράιδες. Φανταστικές.

 

Μόλις δείτε και τον σύνδεσμο στο προηγούμενο μ΄νυμα μου πείτε να το σβήσω γιατί πιάνει Τεράαααστιο χώρο

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

http://arhontia.blogspot.com/2007/06/blog-post_06.html

Οι πρώτες φαίνονται όμορφες και εύκολες στην κατασκευή τους :D

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΙΣΤΕ SUPER.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ FORUM ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ.ΤΙΣ ΔΙΕΥΘΗΝΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΑ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΣΒΗΣΕΙΣ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει να γράψουμε ένα ωραίο κειμενάκι για βάπτιση που να περιέχει κάτι από νεράιδες;;

Πχ. χρυσόσκονη, μαγεμένη, νεραιδόκοσμος.

Λέω εγώ τώρα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

«Mικρό μας λουλουδάκι/σταλίτσα/δροσοσταλίτσα (διαλεξε όποιο σου αρεσει),

 

Σήμερα το βράδυ νεραιδες θα ερθουν στα όνειρα σου να σου τραγουδήσουν… …θα φορουν φορεματα κεντημενα με τις ακτίνες του ηλιου και κολιέ από μαργαριταρια φτιαγμενα από δροσοσταλίδες των λουλουδιών….θα σε αγγίξουν με τα μαγικά τους ραβδακια και με στραφταλιστή χρυσόσκονη θα σε πασπαλίσουν για να σε γεμίσουν με δωρα αγαπης. Μετα θα σου ψυθιρίσουν το όνομα σου που φτιαχτηκε στη νεραιδοχωρα…βουτήχτηκε σε μαγεμένες θάλασσες, του ψυθυρισαν πολύχρωμα μυστικά και το γεμισαν με ελιξήρια ευτυχίας…και ξέρεις ε???είναι φτιαγμένο μόνο για σένα!!!! Υστερα θα αρπαξουν τις αχτίνες του φεγγαριού, θα στροβιλιστούν και θα γυρισουν πίσω στη χωρα τους, αλλα εσυ να ξέρεις ότι θα τις εχεις πάντα διπλα σου όποτε τις χρειαστείς….α και μη ξεχασεις: Μη μας μαρτυρησεις το ονομα σου…περιμένουμε με αγωνία να το μαθουμε…..

 

Με πολύ πολύ αγαπη

Η μαμα, ο μπαπας & η νονα σου»

 

 

Σας περιμενουμε όλους να ζησετε το παραμυθακι από κοντα την Κυριακη………………………………..κλπ κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

τέλειο το προσκλητήριο με την νεράιδα και πολύ καλή τιμή. Νεράιδες φοβερές είδα στα jumbo πριν τις γιορτές .Δεν ξέρω εαν έχει τώρα αλλά είχαν 2 ευρώ και ήταν υπέροχες ζήλεψα που δεν έχω κορίτσι είναι πιο εύκολο να βρείς πράγματα. όσο για το συνδυασμό λιλά λαχανί είναι απίθανος. Επίσης είδα σε ένα περιοδικό μια βάπτιση με θέμα νεράιδες από τα τραπέζια μέχρι το βιβλίο ευχών και τις μπομπονιέρες. Το είχε οργανώσει η εταιρεία artistic floral services τηλ 6231481 Αχαρνών 37 Κηφισιά εαν έχεις χρόνο ρίξε μια ματιά.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν εχω διαβασει παραπανω τι ακριβως ψαχνετε, αλλα επειδη εχω μια φιλη που ασχολειται με προσκλητηρια-μπουμπουνιερες και εγραψα τη διευθυνση της αλλου για να δειτε το προσκλητηριο της Ηλεκτρας που ειχαμε στη βαφτιση.

Ομως, με ενημερωσε η Βικυ, οτι εχει προσκλητηριο και με νεραϊδες (το οποιο δεν ηξερα :shock: ) οποτε μπορειτε να μπειτε να παρετε και απο εκει ιδεες.

http://artworkbys.gr

Link to comment
Share on other sites

bizeli όπως ρωτάει και η Αρτεμις ταιράζει να το χρησιμοποιήσουμε και εμείς οι αγορομάνες βέβαι ένα τόσο μεγάλο κείμενο δεν ξέρω πόσο θα κοστίσει τυπογραφικά αλλά δεν πειράζει είναι το πιο ωραίο κείμενο που έχω δει σε προσκλητήριο και το πιο πρωτότυπο. Βρες και κάτι για τους πριγκηπές μας και θα σου πρότεινα να βρεις τον ευγένιο Τριβιζά να συνεργαστείτε να γράψετε κανένα παραμύθι για την νεραιδούπολι. Περιμένουμε με αγωνία να μας πεις.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μελινα απο οτι γνωριζω δεν χρεωνεσαι το προσκλητηριο αναλογα με το μεγεθος του κειμενου αλλα αναλογα με το χαρτι που θα χρησιμοποιησεις (χοντρο,λεπτο,γυαλιστερο κλπ) και αν θα βαλεις κορδελιτσες ή ασημενια σχεδιακια (π.χ.καρδουλες,αστερακια).

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΕΛΑΤΙΣΣΕΣ :lol::lol::lol:

σημερα τα ειδα τα μηνυματα καθως δεν εχω pc στο σπίτι και πραγματικά χαιρομαι που σας αρεσε τόσο πολύ...η αλήθεια ειναι ότι δεν περίμενα τετοια αποδοχη :D:D:D Μελίνα αντε και τον βρισκω εγω τον Τριβιζα, αυτος λες να θελει?? :D:D

 

αγορομανες τωρα....ας ασχοληθουμε με σας!!! πειτε μου καταρχην με τί να εχει σχεση το κειμενο???? τί θα ειναι το προσκλητήριο?????

Link to comment
Share on other sites

Bizelaki η κεντρική ιδέα είναι αυτή: "Αποφάσισα την πάνα μου να βγάλω,

Το κουστούμι μου να βάλω

Αφού ονομα επίσημο θα πάρω μα

και γενέθλια θα κάνω.

 

Σ΄αφήνω να εμπνευστείς και να δημιουργήσεις......

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

θα θέλει γιατι είναι εκπληκτικός τύπος . Εγώ ακόμη ψάχνω το concept΄χθές που έιδα το κειμεν.ό σου σκέφτηκα να συνδυάσω κάτι με νεράιδες (γιατί νεράιδες δεν πάνε μόνο στακ ορίτσια) και έτσι μου ήρθε η ιδέα για το παραμύθι του peter pan νομίζω ότι ο peter είχε μια νεραιδούλα που τον προστάτευε μπορώ να βρώ παιχνίδια σχετικ.α με τον peter pan από τα καταστήματα στην disneyland για τα αγόρια (πειρατές , καράβι, κουκλάκια με τον peterpan) και για τα κορίτσια την νεράιδα. Οπότε το κείμενο στο προσκλητήριο μπορεί να παίξει με νεράιδες αλλά κάπως τροποποιημένο . Κάτι άλλο που σκέφτηκα είναι το παραμύθι με τον πρίγκηπα που ήταν μεταμορφωμένος σε βάτραχο οπότε το προσκλητήριο θα παίξει σε ένα ωραίο πρασινολαδί με μια κορωνίτσα χρυσή οι μπομπονιέρες για τους μεγάλους κουτάκια με βατραχάκια και ο στολισμός στα τραπέζια πράσινα στέμματα γεμάτα με ζαχαρωτά. Αυτόν τον στολισμό τον΄είδα στο mec στην έκθεση γάμος-βάπτιση .

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...