Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΑΜΑ SOS


Recommended Posts

καλή χρονιά σε όλους

Ο γιος μου 7 μηνών και εδώ και μία εβδομάδα εχει διάρροια και κατά συνέπεια απέκτησε να τεράστιο σύγκαμα και υποφέρει απίστευτα...

Μόλις πήρα τον γιατρό και μου είπε να μην τον θηλάσω για δύο μέρες και να του δώσω ειδικό γάλα και αν δεν του περάσει να πάρει αντιβίωση..

Οσο για το σύγκαμα του έβαζα μελάνι και διάφορες κρέμες ,ο γιατρός μου είπε να βάζω 3 φορές την ημέρα verdal ..

Οποια μπορεί να με βοηθήσει σας παρακαλώ πείτε μου κάτι, εγώ δεν νομίζω οτι μπορώ να μην τον θηλάσω για 2 μέρες έχει μεγάλη εξάρτηση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


έβαλα στο google diarrhea breastfeeding

 

If your baby is breastfed, don't stop. Breastfeeding helps prevent diarrhea (making diarrhea only half as likely) and it also speeds recovery. If your baby still seems thirsty after or between nursing sessions, you can supplement with an oral rehydration solution.

 

http://www.drgreene.org/body.cfm?id=21&action=detail&ref=1070

Another time when moms can be unsure about whether to continue nursing is when baby has diarrhea or is vomiting. Frequent and loose stools in a breastfed baby is not necessarily diarrhea. Here is more information on normal stooling patterns for breastfed babies: What Are Baby's Stools Supposed to Look Like? Diarrhea in a breastfed baby is diagnosed when a baby has 12-16 stools per day (or more often than the baby's regular stool frequency), watery stools, and an offensive odor to the stools. Just one of these symptoms does not in itself mean the baby has diarrhea.

 

The current recommendations when vomiting or diarrhea is present in the breastfed child are as follows:

 

Breastfeeding should be the FIRST choice if your child can take anything by mouth. Because of the ease and rapidity with which breastmilk is digested, even if your child vomits or stools shortly after nursing, he will still have retained some of the nutrients. Other foods that are often suggested (such as Pedialyte, sports drinks, gelatins and sodas) offer little nutritional value and none of the antibodies that human milk contains.

 

 

When your breastfed child is ill you'll want to offer more frequent feedings -- this can limit the volume taken in at one time and helps to comfort and soothe a sick child. If your child is vomiting often and not keeping the milk down for long, it may be helpful to breastfeed frequently but limit the length of each nursing session (so your child takes in less milk at once). Another option is for Mom to express some milk before breastfeeding so that the milk flow is slower. RARELY does the baby who is allowed to breastfeed at will during a vomiting or diarrhea illness become dehydrated.

 

 

My baby is sick - should I continue to breastfeed?

By Kelly Bonyata, IBCLC

 

Absolutely! Anytime a sick baby is able to take anything by mouth, it should be his mother's milk. Mom's milk provides antibodies specifically tailored to fight baby's illness, and is quickly and easily digested.

 

Temporary weaning, besides depriving baby of antibodies to fight the illness and the most easily digestible food source available, can make life miserable for both mother and baby. Nursing is extremely comforting to an ill baby and a major part of the healing process. Mom would have to pump to maintain milk supply and then there would still be some risk that supply would drop somewhat. Not pumping would put mom at risk for breast infection and extreme discomfort.

 

http://www.kellymom.com/health/illness/baby-illness.html

 

 

When baby is sick, moms are sometimes told to discontinue or restrict breastfeeding and substitute an oral rehydration therapy such as Pedialyte. This outdated practice has been shown to offer no benefits to the breastfed baby, and can even delay healing.

 

Your milk has four things that your baby needs even more than usual when he's sick:

 

Antibodies to fight this illness - you want baby to get as much of these as possible. Encourage *more* nursing rather than less. Pedialyte has no antibodies.

Liquids to keep baby hydrated. Your baby may not be eating as much because he doesn't feel well. Sick babies are more likely to nurse than to take anything else by mouth, so nursing is important to keep baby hydrated. Keeping baby well hydrated also helps keep the mucus secretions thinned out if baby has a cold or other congestion. So again, you want to nurse *more*. Pedialyte will keep baby hydrated, but so will breastmilk.

Concentrated nutrients. Breastmilk is easily and quickly digested, so baby gets more nutrients and absorbs them faster. Pedialyte will keep baby hydrated but has little nutritional value. Again, it's best to nurse *more* since baby may not be eating as much if he feels bad.

Comfort. Sick babies need more comforting - what better way to do this than at the breast?

 

 

 

Breastfeeding

If your breastfed baby has diarrhea, treatment is straightforward. Continue breastfeeding but at more frequent intervals. Don't stop breastfeeding your baby because your baby has diarrhea. For severe (watery and frequent) diarrhea, offer Kao Lectrolyte or Pedialyte between breast-feedings for 6 to 24 hours only if your baby is urinating less frequently than normal.

 

You may have to stop breast-feeding temporarily if your baby is too exhausted to nurse and needs intravenous (IV) fluids for severe diarrhea and dehydration. Pump your breasts to maintain milk flow until you can breastfeed again (usually within 12 hours).

 

http://www.aboutkidshealth.ca/HealthAZ/Diarrhea-Breastfed-Infants.aspx?articleID=8527&categoryID=

 

Τα σημάδια της αφυδάτωσης :

Forego the Pedialyte as long as baby continues to nurse well and as long as there are no signs of dehydration. If baby is showing signs of dehydration, talk to your doctor. Following are signs of dehydration:

 

fewer than 2 wet diapers in a 24-hour period

baby not behaving normally (more irritable, less active, sleeping more)

lethargy

listlessness

weak cry

no tears (in an infant older than 3 months)

dry mouth

skin that stays wrinkly-looking when pinched (pull up the skin on the front of the hand; it should pop easily back into place - not stay pinched or wrinkly-looking)

eyes that look sunken

cool, clammy extremities, especially the fingers and toes

fast breathing, or a heart that is beating faster than usual

fever

 

Όπου διάβασα, γράφει, ότι ίσα ίσα δεν πρέπει να σταματήσεις, αλλά αν είναι να αλλάξεις κάτι,

απλώς να δίνεις λίγο λίγο, συχνά.

 

έχει κάποια μητέρα να της συστήσει με πμ, κάποιον άλλο παιδίατρο έστω για να τον πάρει τηλέφωνο για να της απαντήσει αυτό το ερώτημα διαφορετικά?

(κάποιον που να είναι πιο ενημερωμένος ?)

 

πριν κάνεις οτιδήποτε, μίλα και με άλλο γιατρό. (όσον αφορά το τι θα του δίνεις να φάει)

το γάλα το ειδικό είναι αυτό το pedialyte που λένε στα σιτε?

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

VICKYTSEK εμένα ο παιδίατρος μας όταν συγκάηκε άσχημα η μικρή μας έδωσε την daktaron σε κρέμα και daktarin σε πούδρα τρείς φορες την ημέρα εναλλάξ, όχι για πάνω από 3 μέρες και μπορώ να πω ότι ηρέμησε αμέσως, για ρώτα τον γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera,

 

 

Emena prosfata i mikri moy sigkaike gia proti tis fora para poli,malista ekane kai

mia mikri pligi....

 

 

Ofeilo na sas omologiso pos me apli poudra fissan ola perasan se 4 meres.

Eixe kai diaria,mallon kapoia iosi den ksero kai apla tis ekopsa

to postokali stin froutokrema.

 

Dokimase na doseis toy paidioy ligo tsai eyropaiko kapoia stigmi

kata tin diarkeia tis imeras gia na sfiksoyn ta kakakia toy.

 

To mistiko se miteres poy den thilazoun einai na dialiseis to gala

anti gia nero me tsai,alli lisi einai na doseis gala

eleythero laktozis......einai ena me xrisa grammata.

 

Vevaia esy poy thilazeis ,opos ekana kai ego,ama theleis dose sto paidi

ligo tsai anti gia nero kata tin diarkeia tis imeras ..

..sine qua non..

 

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας. ουτε να γράψω δεν με αφήνει.

τον θηλασμό αποκλείεται να τον διακόψω όπως και σωστά διάβασα, απλά παλιά που έτρωγα ρύζι του προκαλούσε δυσκοιλιότητα και δεν ξαναέφαγα ,τώρα θα φάω μήπως και τον βοηθήσω και έβρασα ρύζι και το νερό του το έδωσα και ευτυχώς μόλις το ήπιε

θα δούμε..οσο γ ια το σύγκαμα πολύ χάλια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι υπέρ των απλών πραγμάτων όπως πούδρα....

 

 

Θα σου πρότεινα να του βάλεις μόνο πούδρα και στις αλλαγές πάνας

να τον κρατάς λίγο αγκαλίτσα κανα 20λεπτο χωρίς πάνα για να μείνει λίγο να αεριστεί,έτσι έκανα και εγώ.

..sine qua non..

 

Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά σε όλους

Ο γιος μου 7 μηνών και εδώ και μία εβδομάδα εχει διάρροια και κατά συνέπεια απέκτησε να τεράστιο σύγκαμα και υποφέρει απίστευτα...

Μόλις πήρα τον γιατρό και μου είπε να μην τον θηλάσω για δύο μέρες και να του δώσω ειδικό γάλα και αν δεν του περάσει να πάρει αντιβίωση..

Οσο για το σύγκαμα του έβαζα μελάνι και διάφορες κρέμες ,ο γιατρός μου είπε να βάζω 3 φορές την ημέρα verdal ..

Οποια μπορεί να με βοηθήσει σας παρακαλώ πείτε μου κάτι, εγώ δεν νομίζω οτι μπορώ να μην τον θηλάσω για 2 μέρες έχει μεγάλη εξάρτηση...

Αρχικά χρόνια πολλά καλή χρόνια και να σου ζήσει ο γιόκας σου!!! :D:D

Πριν περίπου ένα μήνα αντιμετώπισα την ίδια κατάσταση…το καλύτερο που μπορείς να κανείς είναι να αλλάζεις αμέσως το μωρό μετά τη διάρροια γιατί όσο μένει τόσο μεγαλύτερη πληγή κάνει και να το πλένεις με χλιαρό προς κρύο νερό. Αν μπορούσε καλό θα ήταν να μένει μερικά λεπτά χωρίς πάνα και μην ξεχνάς μια καλή στρώση ενυδατικής , όλες τα ίδια πράγματα κάνουν, για κάποια φαρμακευτική αλοιφή ρώτα τον παιδίατρο. Ελπίζω να περάσει γρήγορα και να μην ταλαιπωρείτε ο μικρούλης … :?

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites

Περαστικα και σε καταλαβαινω απόλυτα... το περασαμε με την Αγγελιάννα μας πριν από περίπου 2 εβδομάδες...

 

Η γνωμη μου ειναι να πας το παιδι σε εναν παιδίατρο πρώτα από ολα γιατι υπάρχει κινδυνος αφυδατωσης !!! Λόγω του οτι ειναι μικρο...

 

Οσον αφορα το συγκαμα, επειδη τραβηξαμε μεγαλο ζορι, εμας μας εδωσε τελικα Daktador αλοιφή - 3 φορες την ημερα για 3 μερες και τις υπόλοιπες φορές Zinco αλοιφη και συνηλθαμε αμεσως....

Ευχομαι να ηρεμησετε γρηγορα...

Link to comment
Share on other sites

να τον αλλαζεις αμεσως μετα την διαρροια,να τον πλενεις με χλιαρο νερακι,να αφηνεις λιγο τον ποπο χωρις παμπερς και μετα αφου τον εχεις σκουπισει καλα βαλε την κρεμουλα,εγω χρησιμοποιουσα την babycream ths freezyderm απο το φαρμακειο,σε μενα εκανε καλη δουλεια και περαστικουλια :)

5db512b769.pngae89dcbaef.png σας αγαπω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

VICKYTSEK για τη διαρροια σε μωρα κανει το μαυρο τσαι μου το ειπε η παιδιατρος,δωσε με το μπιμπερο οσο πιει.Οσο για το συγκαμα εγω βαζω τη

SUDOCREM απο το φαρμακειο την βαζει και η αδελφη μου στο μωρακι της που εχει συνεχεια προβλημα .Ακομα και με λιγο χαμομηλακι να το επλενες ,χλιαρο, καλο θα του εκανε .Αντε περαστικα javascript:emoticon(':evil:')

Evil or Very Mad

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα από την ίδια κατάσταση και σύμφωνα με τις οδηγίες του παιδιάτρου μου που ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματικές έπραξα ως εξής:

1)ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ.

2)Αντεκατέστησα την κρέμα βανίλια με σκέτο ρυζάλευρο.

3)Χρησιμοποίησα σκόνη σε φακελάκια almora pluς για πρόληψη της αφυδάτωσης.Διέλυα ένα φακελάκι σε 250ml νεράκι και έδινα σταδιακά μέσα στην ημέρα.

 

Όσον αφορά στο σύγκαμα:

1)Συχνές αλλαγές πάνας ιδιαίτερα κατά τη διάρκεια της νύχτας.

2)Πλύσεις και κομπρέσες με φυσιολογικό ορό.Οι κομπρέσες για μισή ώρα 3-4 φορές την ημέρα.

3)Αντικατέστησα τη sudocream με bepanthol αλοιφή.

4)Αν το σύγκαμα δεν ήταν μόνο κοκκινίλα αλλά και σπυράκια με άσπρο κεφαλάκι-δηλαδή μύκητες-τότε θα έβαζα αντί bepanthοl dactarin σκόνη τις μισές φορές.

Είναι ίωση γαστρεντερίτιδας η οποία είναι σε έξαρση.Τώρα είμαστε καλύτερα,σταμάτησαν οι πολλές κενώσεις αλλά τα κακάκια μας συνεχίζουν να είναι κάποιες φορές πράσινα.

Α,επίσης ξέχασα να πώ ότι έχουμε σταματήσει τα φρούτα ώσπου να επανέλθουμε.

Βίκυ είμαι στη διάθεσή σου αν χρειαστείς κάτι επειδή το πέρασα πολύ πρόσφατα και το έχω φρέσκο.... :cry:

Εύχομαι γρήγορα περαστικούλια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ...

του δίνω ρυζόνερο και έφαγε και ρυζάκι ελπίζω να έχω αποτελέσματα,

οσο για το σύγκαμα σκέφτομαι να πάω σε δερματολόγο,

προς το παρών το αλλάζω συνέχεια αφού συνέχεια λερώνετε του βάζω μελάνι και verdal και δοκιμάσω και την κεραλοιφή

ο θηλασμός συνεχίζετε σε εντατικούς ρυθμούς

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δώσει ποτέ τσάι το φοβάμαι λίγο ούτε εγώ έχω πιει κάνει για το μωρό και πόσο?

 

 

 

 

Και βέβαια κάνει,100ml και είναι μια χαρά.

 

Εμένα ο παιδίατρος μου έιχε πει 100ml με πολύ λίγο ζάχαρη.

..sine qua non..

 

Link to comment
Share on other sites

vickytsek ελπιζω να εχετε γινει καλα :wink: Τωρα διαβαζα κατι αλλα μηνυματα για το συγκαμα και σε σκεφτηκα.Μπορεις να χρησιμοποιησεις λαδι ελιας να τοζεστανεις σε μπεν μαρι και να ριξεις χαμομηλι το αφηνεις να κρυωσει και το βαζεις.Ακομη πολυ καλο ειναι το πρασινο σαπουνι πολλοι το τριβουν στο κωλαρακι στεγνο και το αφηνουν για λιγη ωρα.Ειναι καποιες συνταγες που τις κοροιδευουμε ειναι ομως πολυ καλυτερες απο τη κορτιζονη που εχουν καποιες κρεμες.Αχρειαστα να'ναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κι ελπίζω να είναι ήδη καλύτερα ο μπέμπης σου και όσα λέμε να είναι πλέον αχρείαστα. Εμένα είχε τα ίδια πριν 2 βδομάδες και οι οδηγίες που μου έδωσε η παιδίατρος είναι οι εξής: Γάλα χωρίς λακτόζη (δε θηλάζω όπως καταλαβαίνεις), καθόλου φρούτα (όταν βελτιώθηκε μόνο μπανάνες και μήλο), ρυζάλευρο σκέτο χωρίς βανίλια, και απο φαί βραστό κοτόπουλο με ρυζάκι και ελλάχιστο καρότο. Βασικά μόνο γάλα έπινε η μικρή και απο στερεά καθόλου δεν ήθελε. Απο κει και πέρα της έδινα με το νερό της ηλεκτρολύτες (rizolyte)... Δεν κάνει να δώσεις καθόλου χαμομήλι γιατί βοηθάει στην κινητικότητα του εντέρου, για τσάι δεν ξέρω. Φρόντιζα να την αλλάζω αμέσως μόλις τα έκανε, την έπλενα με μπόλικο χλιαρό νεράκι και της έβαζα ένα γερό στρώμα sudocreme και αποφύγαμε το σύγκαμα για μερικές μέρες. Μετά που τελικά συγκάηκε, η γιατρός μας έδωσε 2 φορές τη μέρα για 3 μέρες daktador και ενδιάμεσα τη sebamed healing cream, και έστρωσε αμέσως.. Τη sebamed τη χρησιμοποίησα και αφού έφυγε το σύγκαμα, μέχρι το παιδί να γίνει τελείως καλά.

Μαμά της Ναταλίας και της Λυδίας...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια..

τελικά μετα απο 11 μέρες περίπου τώρα αρχίσαμε να βλέπουμε βελτίωση...

ο γιατρός μου τελικά είχε δίκιο όσον αφορά το γάλα που εγώ δεν τον άκουσα απο την αρχή γιατί απλά θεωρούσα ότι όλα τα ρίχνει στον θηλασμό..

τελικά είχε δίκιο

πήρα γάλα χωρίς λακτόζη και ελλάτωσα όσο μπορούσα τον θηλασμό. έψαξα για αυτά τα γάλατα και είχε δίκιο σε γαστρεντερίτιδα το εντεράκι των βρεφών δεν μπορεί να αποβάλλει την λακτόζη απο το γάλα ,ελλατώνετε η παραγωγη λακτασης και η κατάσταση επιδεινώνεται πάρα πολύ ...αρα το πρώτο που πρέπει να γίνεται είναι να αλλάζουμε γάλα για λίγες μέρες.

ο μπέμπης μου μόλις το ήπιε από την άλλη μέρα έπαψαν σχεδόν οι διάρροιες!!!

πήραμε βέβαια και αντιβίωση...και έφυγε και το σύγκαμα...

ευχαριστώ για όλα

Link to comment
Share on other sites

Οταν ο γιος μου ήταν 10 μηνων ειχε διαρροια.Μετα απο συμβουλη της παιδιατρου μετα απο τρεις μερες καναμε καλλιεργεια κοπρανων και μαγιερ κοπρανων που ανιχνευει το αιμα στα κοπρανα. Μου ειπε να μην κοψω τον θηλασμο για κανενα λογο. Διατροφη του μωρου χωρις γαλακτοκομικα και μοσχαρι, προσοχη στις ετοιμες κρεμες περιεχουν γαλα, μονο ανθος οριζης την οποα εφτιαχνα με ρυζονερο ή sinlak, ειναι υποαλλεργικη κρεμα πωλειται στα φαρμακεια. Οταν ειχε βρεθει αιμα στα κοπρανα υποπτευθηκε αλλεργια στην πρωτεινη της αγελαδος και εκοψα κι εγω τα γαλακτοκομικα και το μοσχαρι.Μολις συμπληρωθηκε μια εβδομαδα διαρροιας με παρεπεμψε σε ειδικη παιδιατρο γαστρεντρολογο, η οποια συμφωνησε σε λα τα παραπανω. Συνεχισαμε την διατροφη χωρις γαλακτοκομικα και μοσχαρι και εγω και το μωρο. Ολα πηγαν μια χαρα, αντικαταστησαμε το μοσχαρι με αρνι,κατσικι,κουνελι, μεχρι τον χρονο και μετα σιγα σιγα δοιμαζαμε να τα ενταξουμε στη διατροφη του. Η αλλεργια στην πρωτεινη της αγελαδος ειναι η πο συχνη αλλεργια στην βρεφικη αλλεργια.Εχε το στο μυαλο σου...Μην κοψεις τον θηλασμο!!!!! :!::!: Περαστικα σας...

.png.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

ειναι κρίμα να κόψεις τον θηλασμό...

Αν όντως ο μικρούλης σου έχει δυσανεξία στη λακτόζη μπορείς να συνεχίσεις τον θηλασμό απλά να τον αφήνεις να τρωει μόνο απο το ένα στήθος την φορά κ αν θελήσει να ξαναφάει σε σύντομο χρονικό διάστημα, προσφερέ του πάλι το ίδιο στήθος. Αυτο γιατί στην αρχή του θηλασμού, το γάλα είναι πλούσιο σε υδατάνθρακες δηλαδή λακτόζη, ενώ προς το τέλος του είναι πολύ πλούσιο σε λίπος.

Όσον αφορά το σύγκαμα, πρέπει να στεγνώνεται η περιοχή πολυ καλά. Η αδερφή μου χρησιμοποιεί το πιστολάκι των μαλλιών για να στεγνώσει την μπέμπα της :o . Ακόμα κ το σκούπισμα πρέπει να γίνεται "ταμποναριστά" γιατί αν το σύρεις πάνω στο ερεθισμένο δερματάκι θα πονέσει.

Σε μωρο δεν το εχω δοκιμάσει, αλλα σε μενα εχω βάλει παγακι στην ερεθισμενη περιοχή (το μπούτι ήταν :D ) κ η επούλωση ήταν άμεση. Αν δεν έβρισκα αλλη λύση ίσως να το δοκίμαζα κ στο μωρό.

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Από την Παρασκευή έχει και εμάς η μικρή μας διάρροια. Την έχω τρελάνει στο ρύζι και πιο πολύ λυπάμαι που έχει συγκαεί. Της βάζω συνέχεια κρεμούλα sudocream αλλά όσο έχει διάρροια δεν διορθώνεται η κατάσταση. Δυο μέρες τώρα είνα καλύτερα -δηλ. δεν κάνει πλεον κακά κάθε 1-2 ώρες σχεδόν- αλλά συνεχίζουν να είναι πολύ ρευστά και με μύξα. Ο γιατρός μας το μόνο που μας είπε είναι να συνεχίσουμε τη δίαιτα με ρύζι ή ζυμαρικό στο φαγητό και daktador για το σύγκαμα.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι παρόλη την ταλαιπωρία και το σύγκαμα η μικρή είναι πολύ χαρούμενη, παίζει έχει όρεξη και γενικώς δεν δείχνει σαν αρρωστούλα. Μήπως να της έδινα και γάλα χωρίς λακτόζη; Υπάρχει περίπτωση να φταίει το γάλα; Μετά από τόσο καιρό όμως; Αν είχε πρόβλημα δεν θα είχε παρουσιάσει δυσανεξία από την αρχή;

Έχει και στο μάρκετ γάλα χωρίς λακτόζη; Είναι σε σκόνη ή κανονικό; (ποιος ξαναγυρνάει πάλι στις σκόνες!!!).

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Από εμπειρία πριν 3 εβδομάδες. Φρουτόκρεμα μόνο μήλο μπανάνα, Μεσημεριανό κοτόσουπα με κοτόπουλο πατάτα καρότο και ρύζι. Καθόλου κρέμα ή γιαούρτι το απόγευμα πάλι φαγητό. Ψωμί ναι. Αυτές ήταν οι συμβουλές του γιατρού. Και από μόνη μου αντί για νερό στο γάλα ρυζόνερο. Κράτησε 3 ημέρες ακριβώς (ο κύκλος της ίωσης) και από κέφια δεν το συζητώ τσακίρ κέφι.....

 

Ευτυχώς δεν συγκάηκε!!!!

 

Περαστικά σας....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...