Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βλενα σαν κολπικα υγρα (?)


Recommended Posts

Κατ αρχην χρονια πολλα σε ολους και ολες! Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι μηπως ειχατε παρομοια εμπειρια πριν ρωτησω την παιδιατρο μας...

Εχω παρατηρησει 2 φορες ως τωρα οταν πηγα να αλλαξω τη μπεμπα μας οτι ειχε μια μικρη παχυρευστη σταγονιτσα (σαν λευκα κολπικα υγρα εμοιζε). Ξερετε σε τι μπορει να οφειλεται? Δεν φανταζομαι να ειναι ουρολοιμωξη γιατι κανει πολλα τσισακια, αδιαμαρτυρητα (δεν φαινεται να την τσουζει κλπ) και δεν την ενοχλει οταν την καθαριζω. Απο την αλλη τα τσισακια της εχουν μια αψαδα στην οσμη... οχι δυσαρεστη ομως (ετσι μυριζαν απο την αρχη νομιζω...) Εχετε καμια ιδεα;

 Θήλασα το Βικάκι μου για 7 μήνες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mkatsanevaki Χρονια Πολλα και σε σενα.

Βασικα δεν γραφεις ποσο μηνων ειναι η μπεμπα σου. Εγω ειχα κατι παρομοιο με την μεγαλη μου κορη απο την ωρα που γεννηθηκε μεχρι το 2 μηνα. Ο παιδιατρος μου ειχε πει οτι ειναι φυσιολογικο. Ειναι βλεννες, τις βγαζουν ολα τα κοριτσακια και με αυτο τον τροπο αποβαλλουν τις δικες μας ορμονες που κουβαλαν 9 μηνες κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης.

Δεν νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις, βεβαια ρωτα και τον παιδιατρο!

Link to comment
Share on other sites

Fivi η κορη μου ειναι 45 ημερων, αρα υποθετω οτι ειναι αυτο που λες. Θα ρωτησω και την παιδιατρο μας, παντως ευχαριστω :)

 Θήλασα το Βικάκι μου για 7 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα εχεις ηδη απαντηση απο τον παιδιατρο σου,ευχομαι να μην ειναι τιποτα.Παντως ξερω περιπτωση που το νεογεννητο κοριτσακι ειχε και αιμα,λεγεται τους ειπαν ψευδοπεριοδος, και ηταν απολυτα φυσιολογικο.Προφανως τα κοριτσακια εχουν διαφορα τετοια :?

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

έχει απόλυτο δίκιο η Fivi είναι φυσιολογικό, γίνεται εξισσορόπιση ορμονών. Μην ανχώνεσαι, υποθετω πως θα σε έχει ήδη ενημερώσει ο παιδίατρος.

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...