Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΥ (Βριλήσσια, Χαλάνδρι, Αγία Παρασκευή, Μελίσσια ή Κέντρο δηλ.


ANSOU

Recommended Posts

Καλημερα

 

Θα ήθελα τη βοηθεια σας. Προσπαθώ να χάσω 4-5 κιλά (τρία από την εγκυμοσύνη και 2 που είχα από πριν), αλλά μόνη μου δεν τα καταφέρνω με τίποτα... ενώ τρώω πραγματικά λίγο όλη την ημέρα, χωρίς βέβαια πρόγραμμα, δεν μπορώ με τίποτα να κατέβω.

 

Αποφάσισα λοιπόν να πάω σε διαιτολόγο. Δεν γνωρίζω όμως κανέναν.

 

Γι'αυτό αν κάποια/ος γνωρίζει κάποιον σε περιοχές Βριλήσσια, Χαλάνδρι, Αγία Παρασκευή, Μελίσσια ή Κέντρο δηλ. Κολωνάκι, Σύνταγμα κλπ ας μου στέιλει τα στοιχέια με πμ

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μου ειχε συστησει ο γυναικολογος μου μια πολυ καλη διαιτολογο στην πρωτη εγκυμοσυνη που ειχα ανεβασει λιγακι ζαχαρο... Όμως τωρα δεν εχω ευκαιρα τα στοιχεια... Μολις τα βρω, σε ενημερωνω αμεσως...

Link to comment
Share on other sites

ANSOU γνωρίζω δυο πολυ καλές διαιτολόγους και οι δυο απο οτι ξέρω κάνουν επισκέψεις σε σπίτια.

Η μια έρχεται Αγ. Παρασκευή -την έχει μια καλή μου φίλη- και παίρνει 30 ευρώ κάθε φορά (ανα δυο εβδομάδες συνήθως έρχεται, της βγάζει πρόγραμμα, τη ζυγίζει, κτλ) και η άλλη πηγαίνει στην πεθερά μου (στα Σπάτα όμως είναι) και παίρνει 10 ευρώ μόνο!

Και οι δυο πάντως είναι πολύ ικανοποιημένες και έχουν δει αποτελέσματα.

Εαν σε ενδιαφέρει για κάποια θα ζητήσω τηλέφωνο και θα σου στείλω π.μ.

G9FN.jpg.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ηθελα και εγω τα στοιχεία της διαιτολόγου στην Αγια Παρασκευή.

Επίσης μηπως καποια κοπέλα ξερει κομμωτρια- μανικιουρίστα στην ιδια περιοχή?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα ψάξω να βρώ το τηλ και θα στο στείλω αύριο με π.μ.

Κομμωτήρια ξέρω αρκετά να σου προτείνω στην περιοχή όσο για τα νυχάκια... μιλάς με την ίδια! Μπορώ να σου στείλω τηλ να μιλήσουμε όποτε θές, θα χαρώ πολύ! :D

G9FN.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΣΟΥ μην αγχωνεσαι... με το που θα χρονισει η μικρουλα θα τα χασεις χρις να το καταλαβεις... Με μενα ετσι εγινε... το ιδιο και με την κολλητη μου και στα δυο παιδια της.. Πιστευω οτι ειναι ορμονικο θεμα, μαλλον καποιοι οργανισμοι χρειαζονται παραπανω χρονο για να επανελθουν..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΣΟΥ μην αγχωνεσαι... με το που θα χρονισει η μικρουλα θα τα χασεις χρις να το καταλαβεις... Με μενα ετσι εγινε... το ιδιο και με την κολλητη μου και στα δυο παιδια της.. Πιστευω οτι ειναι ορμονικο θεμα, μαλλον καποιοι οργανισμοι χρειαζονται παραπανω χρονο για να επανελθουν..

 

Συμφωνώ

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Θα ψάξω να βρώ το τηλ και θα στο στείλω αύριο με π.μ.

Κομμωτήρια ξέρω αρκετά να σου προτείνω στην περιοχή όσο για τα νυχάκια... μιλάς με την ίδια! Μπορώ να σου στείλω τηλ να μιλήσουμε όποτε θές' date=' θα χαρώ πολύ! :D[/quote']

 

ενδιαφέρομαι για όλες τις ειδικότητες που αναφέρεις!!!

 

στείλε πμ :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΝΣΟΥ μην αγχωνεσαι... με το που θα χρονισει η μικρουλα θα τα χασεις χρις να το καταλαβεις... Με μενα ετσι εγινε... το ιδιο και με την κολλητη μου και στα δυο παιδια της.. Πιστευω οτι ειναι ορμονικο θεμα, μαλλον καποιοι οργανισμοι χρειαζονται παραπανω χρονο για να επανελθουν..

 

Το θέμα είναι ότι τα παλιά μου παντελόνια μπαίνουν μεν, είναι στενά δε και εκνευρίζομαι αφάντασταααααα!!!!!!!!

Και επίσης, σκοπεύω μετά το ερχόμενο καλοκαίρι να προσπαθήσω για δεύτερο, και δεν θα ήθελα να ξεκινήσω με παραπανίσια κιλά...

 

γενικά νοιώθω αρκετά άσχημα ακόμα και αν αυτα τα κιλά δεν είναι πολλά, και δεν έχω πρόβλημα να διαθέσω μερικά χρήματα για το σκοπό αυτό. Γιατί τελικά αυτό είναι: όταν δίνουμε χρήματα είμαστε πιο συνεπείς και τηρούμε περισσότερο τους κανόνες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Πολύ καλή διαιτολόγος που παρακολουθούσε την κουνιάδα μου είναι η Χρυσάνθη Βλαχάκη (τηλ 6938095550) απόσο ξέρω είναι στο Δήμο Χαλανδρίου αλλά πρέπει να έχει και δικό της γραφείο στο Χαλάνδρι ή στο Μαρούσι. Η κουνιάδα μου πήγαινε σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά και όταν γέννησε την συμβούλευε για τη διατροφή του μωρού...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

γεια σας θα ήθελα κι εγω να μου συστήσετε μια διαιτολόγο στο χαλάνδρι ή λ πεντέλη...η βλαχακη ειναι στο μαρούσι και δε με βολευει πηρα τηλ...πρεπει να χάσω 12 κιλά ..εχω πρόβλημα και με τη μεση μου..help!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΤΙ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ.ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ, ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΑΡΑΠΑΝΙΣΙΑ ΚΙΛΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΓΡΗΓΟΡΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ, ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΕΣ (ΟΧΙ ΣΕ ΓΛΥΚΑ,ΤΗΓΑΝΗΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΛΙΠΑΡΑ) ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ, ΤΣΙΜΠΟΛΟΓΩΝΤΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ TV.ΕΤΣΙ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΠΙΟ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΚΤΙΚΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω διαιτολόγο στο Ν.Ηράκλειο, πάει ο σύζυγος και είναι ευχαριστημένος, έχασε περίπου 6 κιλά σε 1-1.5 μήνα. Αν θέλετε σας στέλνω τα στοιχεία με π.μ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νεα μαμά. Γένησα πριν 6 μήνες. Εχω περίπου 13 κιλά παραπάνω.Τον τελευταίο καιρό είδα στην τηλεόραση για την μέθοδο της eurodiet. Tην εχει δοκιμάση καμιά. Μπορουμε να την κανουμε και εμείς; ακόμα θηλάζω. Ευχαρηστώ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή διαιτολόγος στο Χαλάνδρι, σ'έναν κάθετο δρόμο στη Λ.Πεντέλης είναι η Ασημακοπούλου Αναστασία edit admin

Πήγα στην αρχή της εγκυμοσύνης μου αλλά επειδή δε με βόλεψε η απόσταση (πήγαινα από Ν.Σμύρνη) σταμάτησα.

Link to comment
Share on other sites

Όποια θέλει διαιτολόγο στη Καλλιθέα, έχω μία πολύ καλή! Πήγαινε ο άντρας μου και έχασε τα κιλά που ήθελε. Οι δίαιτες που γράφει, δεν είναι οι συνηθισμένες, νερόβραστα μόνο & ψητά κ.τ.λ., αλλά δεν σε κουράζουν. Και χάμπουργκερ και πίτσα τρώγαμε και ψωμί, αλλά με μέτρο και εννοείται όχι delivery. Έβγαινε και στην εκπομπή Καραμέρου-Χαριτάτου στον Αντέννα, δεν ξέρω αν βγαίνει ακόμη..Όποια θέλει να της στείλω μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα σε έναν διαιτολόγο στο κολωνάκι κορυφαίο στο είδος του και όντως έχασα σχεδόν 20 κιλά μετά την εγκυμοσύνη.

Έτρωγα κανονικά το φαγητό που μαγήρευα αλλα προσεχα συνδιασμούς.

ΦΟβερός και λέγεται Καζαμίας.

Link to comment
Share on other sites

Όποια θέλει διαιτολόγο στη Καλλιθέα, έχω μία πολύ καλή! Πήγαινε ο άντρας μου και έχασε τα κιλά που ήθελε. Οι δίαιτες που γράφει, δεν είναι οι συνηθισμένες, νερόβραστα μόνο & ψητά κ.τ.λ., αλλά δεν σε κουράζουν. Και χάμπουργκερ και πίτσα τρώγαμε και ψωμί, αλλά με μέτρο και εννοείται όχι delivery. Έβγαινε και στην εκπομπή Καραμέρου-Χαριτάτου στον Αντέννα, δεν ξέρω αν βγαίνει ακόμη..Όποια θέλει να της στείλω μήνυμα.

 

αν και δεν έχω σκοπό να πάω σε νέο μπορείς να μου πείς και το όνομα του δικού σου;,;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...