Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Εχω ακούσει πολυ καλές εντυπώσεις για το Playmobile Fun Park στην Κηφισιά. Είναι παιδότοπος με ξεχωριστό τμήμα για παιδάκια 1 -3 χρονών και αλλο για μεγαλύτερα. Σύντομα θα το επισκεφτούμε και θα σας πώ εντυπώσεις...

:)

G9FN.jpg.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχω ακούσει πολυ καλές εντυπώσεις για το Playmobile Fun Park στην Κηφισιά. Είναι παιδότοπος με ξεχωριστό τμήμα για παιδάκια 1 -3 χρονών και αλλο για μεγαλύτερα. Σύντομα θα το επισκεφτούμε και θα σας πώ εντυπώσεις...

:)

 

Περίεργο...έχουμε πάει και δεν μας άρεσε καθόλου!!

Σπασμένα παιχνίδια παντού, απεριποίητος χώρος και πολύ μικρός!!

Φιλοθέη 9χρ,Κωνσταντίνα 7χρ., Άγγελος 3χρ.

Link to comment
Share on other sites

Και μεις που πήγαμε δεν τρελλάθηκα... Στο χώρο μάλιστα που είμασταν για μκρά παιδάκια (έως 3) είχαν μπει και μεγαλύτερα και παίρναν από τα μικρούλια τα παιχνίδια και γινόταν χαμός, χωρίς ένας υπεύθυνος να πει κάτι. Μου φάνηκε και βαρετό. Το καλό είναι πώς ψωνίζεις παιχνίδια playmobil με 15% έκπτωση :wink:

Link to comment
Share on other sites

Και μεις που πήγαμε δεν τρελλάθηκα... Στο χώρο μάλιστα που είμασταν για μκρά παιδάκια (έως 3) είχαν μπει και μεγαλύτερα και παίρναν από τα μικρούλια τα παιχνίδια και γινόταν χαμός, χωρίς ένας υπεύθυνος να πει κάτι. Μου φάνηκε και βαρετό. Το καλό είναι πώς ψωνίζεις παιχνίδια playmobil με 15% έκπτωση :wink:

 

Δεν σου φάνηκε σκοτεινό και καταθλιπτικό επίσης;;; :?

Ενώ απέξω φαινόταν μεγάλο, μέσα είναι τόσο κακοσχεδιασμένος ο χώρος!!!

 

Κρίμα...κρίμα...

Φιλοθέη 9χρ,Κωνσταντίνα 7χρ., Άγγελος 3χρ.

Link to comment
Share on other sites

hara ναι... Για να είμαι ειλικρινής με τον άντρα μου μας έπιασε ψυχοπλάκωμα, κάτσαμε πολύ λίγο για παιχνίδι, ψωνίσαμε και φύγαμε. Καλύτερα παίζουμε με το παιδάκι και τα playmobil σπίτι μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που το πιστεύω....απορώ πώς διαφημίζεται και υπάρχει το μέρος!! :?:

 

Πάντως η Φιλοθέη μας πέφτει κοντά και οπωσδήποτε θα πάμε στην παιδική χαρά που προτείνει η Μαρία.

 

Γιατί κάθε δήμος να μην το κάνει αυτό;;

Τόσο πολύ κοστίζει άραγε;;; :roll::?:

Φιλοθέη 9χρ,Κωνσταντίνα 7χρ., Άγγελος 3χρ.

Link to comment
Share on other sites

hara έχεις πολύ δίκιο.. Μένω στην Πεύκη και οι περισσότερες παιδικές χαρές είναι κακοδιατηρημένες και βρώμικες. Σε μία που πάω κοντά στο σπίτι μας κάτω βρίσκω πάντα σπασμένα γιαλιά :shock: (από μπουκάλια μπύρας) και αποτσίγαρα εννοείται.. Και τρέμω μη φάει η μικρή τρέχοντας καμία τούμπα..

Και γω ανυπομονώ να πάμε στην παιδική χαρά στην Φιλοθέη! :)

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς έχουμε πάει στο Palymobil fun park και δε μας άρεσε. Πολύ κλειστός χώρος. Τελικά το νόημα είναι ότι φεύγοντας ψωνίζεις. Κατά τα άλλα τα παιχνίδια είναι ανακατεμένα και υποτίθεται ότι υπάρχουν περιοχές ανά ηλικία οι οποίες δεν τηρούνται.

Γενικά είμαι υπέρ των ανοιχτών χώρων. Ακόμα και το χειμώνα υπάρχουν ώρες ή μέρες που τα παιδιά μπορούν να παίζουν έξω.

Αν είναι να παίξουν μέσα λόγο του καιρού προτιμώ στο σπίτι με φίλους παρά σε παιδότοπο. Δεν έχω βρει παιδότοπο που να με ενθουσιάσει (δεν έχω πάει και σε πολλούς).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Τελικά η ενημέρωση που είχα μπορεί να μην ήταν και πολύ σωστή....

Αν έχετε πάει σε άλλους παιδότοπους γράψτε εντυπώσεις. Τα σχόλιά σας είναι χρήσιμα.

G9FN.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επιτρεψτε μου να διαφωνίσω!!!! Εγώ έχω πάει πάρα πολλές φορές εκεί και πάντα εφευγα με τις καλύτερες εντυπώσεις!!!!!! Και ο ανηψιός μου πάντα χαρούμενος!!!!!!! Και οι κοπέλες που δουλεύουν εκεί είναι ευγενέστατες και δείχνουν πως αγαπάνε αυτό που κάνουνε!!!! Δεν ξέρω αν όλες οι κοπέλες που δουλεύουν εκει , είναι τόσο καλές , αλλά δύο με τις οποίες μίλησα εγώ - αν θυμάμαι καλα τη μία τη λέγαν Χριστινα και την άλλη Σταυρούλα - ήταν καταπληκτικές , συνεργάσιμες και πάνω απ'όλα επαγγελματίες σε αντίθεση με αλλους παιδοτοπους όπου τα άτομα που δουλεύουν εκεί δεν ξέρουν την δουλειά τους(π.χ. στο Balloons :!: ). . .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

......... ήταν καταπληκτικές , συνεργάσιμες και πάνω απ'όλα επαγγελματίες σε αντίθεση με αλλους παιδοτοπους όπου τα άτομα που δουλεύουν εκεί δεν ξέρουν την δουλειά τους(π.χ. στο Balloons :!: ). . .

 

Φίλε Νικο μηπως εισαι αντιπροσωπος του συγκεκριμενου παιδοτοπου? :?:

Μην εισαι και τοσο απόλυτος οσο αφορα το προσωπικο των παιδοτοπων.. Εγω σε όλους οσους εχω παει υπαρχουν ατομα που αγαπανε και ξερουν την δουλεια τους.. Απλα μπορει καποιες φορες καποιοι λίγο να βαριουνται , να ειναι κουρασμενοι ή να τους συμβαινει τελος πάντων κατι..

Ενας ανθρωπος που δεν αγαπαει αυτη τη δουλεια.. δηλαδη τα παιδια ουσιαστικα, δεν υπαρχει περιπτωση να αντεξει πανω από μία ωρα σε εναν παιδοτοπο.. θα φυγει από μονος του.. και αυτοςπου δεν ξερει την δουλεια του δενυπαρχει περιπτωση να αντεξει πανω από μια βδομαδα.. θα τον διωξει ο ιδιοκτητης γιατι δεν ειναι χαζος να απασχολει ατομα που του διωχνουν τους πελατες και μπορει να του προκαλεσουν προβληματα.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εμείς που πήγαμε στον Playmobil Funpark δεν ήταν τόσο χάλια όσο λέτε. Ο χώρος είναι αρκετά μεγάλος (δεν είναι βέβαια 'πάρκο' αλλά καμία σχέση με οποιονδήποτε παιδότοπο ξέρω), οι τουαλέτες καθαρές και μεγάλες με αλλαξιέρα, ο καφές καλός, υγιεινά σνακς, εντελώς απομονωμένος χώρος για καπνιστές. Αυτό που μου άρεσε είναι ότι τα μικρά τραπεζάκια για τους γονείς είναι διασκορπισμένα ανάμεσα στα παιχνίδια, επομένως μπορείς να πίνεις τον καφέ σου και το παιδί να παίζει μπροστά στα πόδια σου. Οι κοπέλες ... ούτε κρύο ούτε ζέστη. Ο Μιχάλης μας είναι 16 μηνών και έπαιξε ωραιότατα στο χώρο για τα μικρά. Πήγαμε βέβαια πρωί της Κυριακής και δεν είχε πολύ κόσμο. Έβλεπα όμως και τα άλλα μεγαλύτερα παιδάκια, έπαιζαν αρκετά καλά. Φυσικά θα προτιμούσα να είμασταν κάπου έξω αλλά όταν δεν είναι καλός ο καιρός, τί να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εμείς που πήγαμε στον Playmobil Funpark δεν ήταν τόσο χάλια όσο λέτε. quote]

 

Δεν είπαμε ότι είναι χάλια. Είπαμε απλώς τι εντύπωση μας άφησε. :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Περάσαμε χθες με την Άννα να δούμε τον συγκεκριμένο παιδότοπο και θα ήθελα να πώ ότι δεν μπορεί να γίνει σύγκριση με άλλους παιδότοπους για τον εξής λόγο: Στο συγκεκριμένο παιδότοπο προσπαθούν να δώσουν έμφαση στην δημιουργία και όχι στην εκτόνωση (Φουσκωτά παιχνίδια). Στην κατάσταση που βρίσκονται τα παιχνίδια δεν είναι δυνατόν να κάνουν τα παιδιά από μόνα τους τίποτα. Πρέπει είτε κάποια από τις κοπέλες είτε κάποιος από τους γονείς να ασχοληθεί για να τα βοηθήσει. Γενικά τα Playmobil τα οποία λάτρευα ως παιδί, νομίζω δεν έχουν καμία σχέση με τα χαζοπαίχνιδα που πλασάρουν τώρα στα παιδιά μέσω διαφημίσεων και ειδικά στα αγοράκια (όλο πολεμικά, με super ήρωες κ.λ.π.). Ο παιδότοπος αυτός θα αρέσει σε όσους γονείς θέλουν να παίξουν μαζί με τα παιδιά τους (Στο σπίτι αποκλείεται να έχεις όλη αυτή την ποικιλία παιχνιδιών). Στα συν ο απομονωμένος χώρος για τους καπνιστές και στα μείoν το μικρό Parking και ο χαμός που γινόταν Κυριακή Μεσημέρι! Με δυό λόγια θα μου άρεσε να πάω αλλά καθημερινή απόγευμα ή νωρίς το πρωί Σαββατοκύριακο!

 

 

edit admin 25/11/10 Update: εκ μέρους της Playmobil FunPark θα θέλαμε να ενημερώσουμε ότι πλέον

Το κάπνισμα δεν επιτρέπεται σε κανένα εσωτερικό χώρο. (του Playmobil FunPark)

aECcp2.png

3vQ5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Πήγαμε σήμερα Σάββατο κατά τις 11 στο Playmobil fun park στην Κηφισιά και μου άρεσε αρκετά.

Ήταν πολύ καθαρό, είχε λίγο κόσμο -ίσως επειδή ο καιρός ήταν άσχημος, δεν ξέρω-, πάντως μπορέσαμε και ψωνίσαμε με την ησυχία μας.

Οι τιμές των προϊόντων ήταν πολύ καλές (αναμενόμενο) και η ποικιλία ατελείωτη (αυτό έλειπε!). Έχει και συσκευασίες μικρές σε πολύ χαμηλές τιμές, έτσι μπορείς να ευχαριστήσεις το παιδάκι σου αγοράζοντάς του κάτι με ελάχιστα χρήματα. Εμείς ξοδέψαμε πολλά γιατί του ψωνίσαμε το δώρο των γενεθλίων του, αλλά αυτό ήταν τυχαίο.

Η καφετέρια και ο χώρος για τα παιδιά καθαροί και φωτεινοί.

Κάτι που με "χάλασε" ήταν η ψυχρότητα της τοποθεσίας, εκτός κέντρου, στην ερημιά, σε ξενίζει λίγο. Ευτυχώς δίνουν άριστες πληροφορίες για το πώς θα πας.

Επίσης η είσοδος, λίγο απρόσωπη, χωρίς κανέναν να σε υποδεχθεί πριν ανεβείς στον κυρίως όροφο.

Όμως, έβλεπα το γιο μου τόσο χαρούμενο όσο μείναμε μέσα και γενικά δεν έχω να παρατηρήσω κάτι αρνητικό, εκτός ίσως από το εισιτήριο -12 ευρώ για να μπει μέσα το παιδί-, γι' αυτό πιστεύω ότι θα ξαναπάμε σύντομα.

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν γράφω συχνα αλλά επειδή το μαγαζί το έχω φάει με το κουτάλι 4 χρονια σας λεω ότι ειναι από τα πιο καθαρά που εχω δει ποτέ μου.

 

2) και πολυ σημαντικό. Το τσιγάρο ειναι σε γυάλινο δωμάτιο και όχι με τα παιδιά

(edit admin 25/11/10 Update: εκ μέρους της Playmobil FunPark θα θέλαμε να ενημερώσουμε ότι πλέον

Το κάπνισμα δεν επιτρέπεται σε κανένα εσωτερικό χώρο. (του Playmobil FunPark))

 

3) Προφανώς είναι λίγο μικρός ο χώρος ειδικά αν το παιδι σας είναι μεγάλο. Πιστεύω μέχρι 7 ειναι καλά...

 

Σαν γονέας και μπορώ να παίξω μία ιστορία με το παιδί μου αλλά μπορώ και να πιω και έναν καφέ (με τη βαβούρα βέβαια...)

 

Δεν εχω παράπονο παιδιά... Ειδικά για το χειμώνα είναι καλά.

 

Εβγαλα και την κάρτα και με το 15% γλιτώνω και κάποια λεφτά για τα δωρα των γιορτών σε όλα τα πιτσιρικια που ξέρουμε

.png.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Σάββατο πρωί (εχθές) πήγαμε και εμείς!

 

Μάλλον τα σχόλια σας έπιασαν τόπο κορίτσια. Είδα πάρα πολλές κοπέλες, τον χώρο χωρισμένο σε ενότητες, δηλαδή αλλού τα κάστρα , αλλού τα πλοία, αλλού τα αεροπλάνα, αλλού τα οχήματα κ.α. όλες οι κατασκευές μπροστά σε κάθε χώρο στημένες μέσα σε κουτιά plexiglass, περνάνε από μέσα τα παιδιά και παίζουν με τα αντίστοιχα παιχνίδια. Οι κοπέλες πρόθυμες και ευχάριστες να βοηθήσουν το παιδί, και μετά το άφηναν να "δημιουργήσει" παρακολουθώντας διακριτικά.

Τα παιχνίδια όλα σε άριστη κατάσταση, σπασμένα δεν είδα, και τακτοποιημένα μέσα σε τεράστια συρτάρια.

 

Το κάπνισμα απαγορεύεται αυστηρά, υπάρχει ειδικός τελείως απομονωμένος χώρος.

edit admin 25/11/10 Update: εκ μέρους της Playmobil FunPark θα θέλαμε να ενημερώσουμε ότι πλέον

Το κάπνισμα δεν επιτρέπεται σε κανένα εσωτερικό χώρο. (του Playmobil FunPark)

Το μαγαζί με την απόλυτη ποικιλία ο μικρός επί 3 τέταρτα δεν μπορούσε να διαλέξει τι να πάρει.

Δεν είμαστε φαν των παιδότοπων είναι μόλις ο τρίτος που πάμε και ο μικρός είναι 5 ετών, αλλά εκεί θα ξαναπήγαιναμε σίγουρα, ακριβώς γιατί είναι δημιουργικό εξάπτει την φαντασία και το παιδί φεύγει χορτάτο.

 

Γυρίσαμε σπίτι και έστεισε μια ολόκληρη πόλη όχι με playmobil φυσικά με ότι είχε και έπαιζε με τις ώρες. Μαμά που να βάλω το ταχυδρομείο, που να βάλω το νοσοκομείο, σούπερμαρκετ από όλα, αφού λυπήθηκα που του τα μάζεψα λόγω του μωρού..... :(

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ξαναπήγαμε Δευτέρα μετά τη Θάλασσα (έλα ντε τι σχέση έχει?)

 

Δεν ειχε κόσμο και ήταν για το παιδί μία απόλαυση...

Είχε όπως πάντα καθαριότητα και καινούργια παιχνίδια

Θα γραφτώ και του χρόνου σίγουρα

.png.png
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Είχαμε πάει όταν η κόρη μου ήταν μικρότερη στα παιχνίδια έως τριών ετών, και δεν ευχαριστήθηκε και πολύ και είχα δημιουργήσει μάλλον λανθασμένη εντύπωση.

Τώρα όμως που ξαναπήγαμε περάσαμε πάρα πολύ ωραία.

Είναι όντως πολύ μεγάλος, πολύ ευχάριστος και πεντακάθαρος ο χώρος.

Πάμε αρκετά συχνά και η ώρα περνάει πολύ ευχάριστα για όλους.

Ειδικά τώρα το χειμώνα, και αντιί να κλεινόμαστε μέσα όταν βρέχει πάμε εκεί.

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις ειχαμε παει παλιοτερα και δεν ειχαμε ενθουσιαστει.Οχι πως ηταν ασχημα,μα οχι και κατι ιδιαιτερο.Ειμαστε και μακρια.....

Τωρα που διαβαζω πως το προσεξαν σιγουρα θα ξαναπαμε :D

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!!! ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΠΟΜΠΙΡΑ 18ΜΗΝΩΝ & ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΚΑ - ΧΩΡΟΥΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗΣ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΧΘΕΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΠΟΜΠΙΡΑ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΑΠΟΡΡΟΦΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΠΑΡΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΤΟΣΟ ΧΑΛΑΡΟΥΣ!!!!!!! ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ PLAYMOBIL FUNPARK ΣΤΗΝ Κ.ΚΗΦΙΣΙΑ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ NONSMOKING ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ (ΟΠΟΤΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΘΕΣΑΙ), ΓΥΡΩ ΑΠΛΟΝΩΝΤΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ, ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ PLAYMOBIL ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΙΑ. ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ,ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΖΩΑ ΦΑΡΜΑΣ, ΑΓΡΙΑ ΖΩΑ, ΠΛΟΙΑ, ΚΑΣΤΡΑ, ΙΠΠΟΤΕΣ, ΝΕΡΑΪΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ, ΑΛΛΑ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΖΗΤΟΥΝ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!

ΡΙΧΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ http://www.playmobil.com/GREEK/index.html

ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΥΣ. ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ 8EURO ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ ΧΡΟΝΟΥ ΤΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΚΑΙ 12EYRO ΤΟ ΣΑΒ/ΚΟ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...