Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 12-09-07, 11:14   #1
aggeliki

Περιοχή: Ν.ΜΑΚΡΗ
aggeliki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ερωτηση για γονιμες μερες

καλημερα,εγω δεν εχω περιοδο ακριβως καθε 28 μερες,συγκεκριμενα τους τελευταιους 5 μηνες που θυμαμαι ειχα ανα 26,29,27,24,και τωρα ανα 25 μερες.φανταζομαι οτι στις περισσοτερες ετσι θα ειναι.θελω να ρωτησω ,πως θα βρω ποιες ειναι οι γονιμες μερες?
Παλιά 12-09-07, 12:09   #2
cruelty

cruelty ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην cruelty
Προεπιλογή

Λοιπον ιδεα νουμερο 1.Εχει κατι site που στις υπολογιζουν σου λενε ποσες μερες ειναι ο κυκλος εσυ γραψε πχ 25,μετα γραψε 26 ως το μεγιστο.Θα σου βγαλει πολλες ημερομηνιες.Οσες σου βγαλει απο την πρώτη και την τελευταία δωσε στο συζυγο να καταλαβει.Καλυτερα να χετε επαφη καθε μερα αν γινεται ωστε να σαι και σιγουρη! Kαλη διασκεδαση και καλη επιτυχια! Μερικα site :

http://www.babycenter.com/ovulation-calculator
http://www.americanpregnancy.org/get...ncalendar.html
Παλιά 12-09-07, 12:28   #3
aggeliki

aggeliki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευχαριστω!
Παλιά 12-09-07, 17:47   #4
kathjem

kathjem ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δες κι εδώ κάποιες πληροφορίες για το θερμοδιάγραμμα. http://www.gyn.gr/artman/publish/article_65.asp και να ρωτήσεις τον γυναικολόγο σου για περισσότερες οδηγίες και λεπτομέρειες.

Ο χρήστης kathjem δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-09-07, 18:49   #5
Lia

Lia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Υπάρχουν και στα φαρμακεία τα τεστ ωορρηξίας! Είναι λίγο ακριβούτσικα αλλά είναι καλά. Αν και εγώ νομίζω ότι γενικώς όλα αυτά είναι αγχωτικά. Σε εμένα τουλάχιστον, που προσπάθησα να μείνω έγκυος προγραμματισμένα με είχαν αγχώσει πολύ και άγχωνα και το σύζυγο ταυτόχρονα.
Πάντως απ΄' ότι μου είχε πει και η γυναικολόγος μου πρόσφατα που την είχα ρωτήσει, αν βρεις πάνω κάτω τις γόνιμες μέρες, έστω και με μεγάλη απόκλιση, μπορείς να έχεις επαφή μέρα παρά μέρα. Δεν χρειάζεται κάθε μέρα. Καλή επιτυχία πάντως!
Παλιά 12-09-07, 18:58   #6
aggeliki

aggeliki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευχαριστω,κοριτσια!
Παλιά 12-09-07, 19:12   #7
gallida

gallida ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

H βασικη θερμοκρασια επηρεαζεται αν σηκωνομαι το βραδυ κ παω τουαλεττα?Το χω αυτο το κακο κ κατα τις 5-6 καθε πρωι παω τουαλεττα για πιπι!! :P
Ο χρήστης gallida δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-09-07, 20:29   #8
cruelty

cruelty ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην cruelty
Προεπιλογή

ενα ειναι το μυστικο make sex till you drop! αφηστε τα αγχη και τις θερμοκρασιες.Φατε υγιεινα και αρπαχτε τον αντρα δε θα πει οχι μη φοβαστε!!! Η μαμα μου ειχε προβλημα σοβαρο τις λειπαν ενζυμα και εκανε θερμομετρησεις και ολο τεστ και απο το αγχος κοντευε να τρελαθει.Ευχομαι καλη επιτυχια σε οσες προσπαθειτε παντως !!!!!
Παλιά 12-09-07, 23:29   #9
ευδοκία

Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
ευδοκία ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγώ ξέρω το απλό : μόλις σου έρθει περίοδος μετράς 14 μέρες.σαν πρώτη μέρα μετράς την πρώτη μέρα της περιόδου σου.την 14η μέρα περίπου το ωάριο μπορεί να γονιμοποιηθεί.αυτό γίνεται μέσα σε 3-4 μέρες.αν δε γονιμοποιηθεί τότε πεθαίνει.
Παλιά 13-09-07, 01:45   #10
dora

Περιοχή: Περαμα
dora ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Το δικο μου αυγουλακι γονιμοποιηθηκε την 8η μερα μετα την περιοδο. Οπότε ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει.. αστο στην τυχη.

Ο χρήστης dora δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-09-07, 01:47   #11
rena

Το avatar του χρήστη rena

Περιοχή: Καβαλα
rena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εμενα ο γυναικολογος μου παλια σε μια γενικη συζητηση μου ειχε πει το εξης:οι γονιμες μερες εξαρτωνται απο πολλα.Για να "πεσουμε" μεσα θεωρουμε οτι ξεκινανε απο την 9η μερα μετα την περιοδο και διαρκουν μεχρι την 21η

Για τη συλληψη το σπερμα μπορει να μεινει ζωντανο για 36 ωρες περιπου,οποτε αν ξεκινησεις μετα την 9η μερα σεξ,μπορεις και μερα παρα μερα να κανεις μεχρι την 20 μερα.

ΥΓ : Καλη διασκεδαση!
Παλιά 13-09-07, 13:53   #12
Kelly25

Kelly25 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ μετρούσα πάντα τις γόνιμες μέρες μου και βέβαια προσπαθούσα εκείνες τις ημέρες να μην τις αφήνω άδικα...
Θέλω να σου πώ όμως πως έμεινα έγκυος σε άσχετη μέρα απο την γόνιμη και σε πληροφορώ πως ήταν ο μοναδικός μήνας που δεν είχα αγχωθεί...τελικά πίστεψε με θέλει ηρεμία...άρα χαλάρωσε και απόλαυσε...
Παλιά 13-09-07, 14:49   #13
aggeliki

aggeliki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευχαριστω κοριτσια για τις συμβουλες.ενταξει δεν αγχωνομαι,εξαλλου αυτες τις μερες ειναι να κανουμε την πρωτη προσπαθεια,απλα μα το μωρο δεν ειναι ευκολο και δεν μπορουμε παντα και ελεγα μπας και μπορουσα να ξερω με μεγαλυτερη ακριβεια
να ρωτησω και κατι αλλο,εγω δηλαδην τωρα θεωρουμε οτι εχω κανονικο κυκλο με αυτες τις μερες ή οχι,μονο οσες εχουν συγκεκριμενα διαστηματα??
Παλιά 14-09-07, 11:31   #14
Lia

Lia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοίτα, γυναικολογος βέβαια δεν είμαι και για περισσότερες και πιο έγκυρες απαντήσεις ίσως καλό θα ήταν να έκανες μια συζήτηση μαζί του/της, αλλά απ'όσα έχω διαβάσει εφόσον έχεις περίοδο κάθε μήνα έχεις κανονικό κύκλο, αν και όχι και τόσο σταθερό.
Πιστεύω, κανονικό κύκλο δεν έχουν οι γυναίκες που δεν έχουν κάθε μήνα περίοδο (διότι έχω ακούσει και τέτοιες περιπτώσεις). Όχι βέβαια ότι αυτές δεν μένουν έγκυες απλά δεν ξέρουν πότε και από που θα τους έρθει.
Τώρα όσον αφορά το γεγονός ότι με το μωρό δεν είναι εύκολο να κάνεις ό,τι θέλεις και όποτε το θέλεις, προσπάθησε απλά να εκμεταλλεύτείς όσο γίνεται περισσότερο τις μέρες που μπορείς. Και ας νομίζεις ότι δεν είναι γόνιμες. Και τι έγινε; Τι περισσότερες φορές άλλωστε η εγκυμοσύνη προκύπτει ακριβώς όταν είσαι σίγουρη ότι δεν έγινε!!!
Πάντως το άγχος λειτουργεί ως αντισυλληπτικό όταν θες να συλλάβεις!
Παλιά 14-09-07, 12:34   #15
BIZELI

Το avatar του χρήστη BIZELI

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
BIZELI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πόσο δικιο εχεις Lia...και όταν δεν το περιμένεις σκοπευεις στα 1000μετρα και πετυχαινεις στοχο!!!
Παλιά 14-09-07, 12:52   #16
Lia

Lia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Το κακό είναι ότι όταν έρθει η σειρά μου να αρχίσω προσπάθειες για 2ο παιδί θα ξεχάσω όλα όσα έχω διαβάσει και έχω γραψει εδώ και θα αρχίσω να ξαναρωτάω απ'την αρχή τα πάντα για γόνιμες μέρες και μεθόδους εύκολης και γρήγορης σύλληψης....
ΑΑΑΧΧΧΧ!!! αυτό το άγχος που μας πιάνει ακριβώς όταν δεν πρέπει!!!
Παλιά 14-09-07, 13:14   #17
aggeliki

aggeliki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ετσι γινεται...
Παλιά 14-09-07, 16:19   #18
BIZELI

Το avatar του χρήστη BIZELI

BIZELI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δε πρεπει lia μου να αγχωθεις!!!ειδικά εσύ που εχεις ήδη 1 παιδακι και ξερεις ότι δεν εχεις προβλημα σύλληψης δεν υπαρχει λόγος καν να σου περνανε τετοιες σκεψεις από το μυαλο.
Παλιά 14-09-07, 16:26   #19
Lia

Lia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Στη θεωρία είμαι πάρα πολύ καλή..... αλλά τα γεγονότα μέχρι τώρα μου έχουν αποδείξει ότι στην πράξη λειτουργώ αλλιώς! Δυστυχώς είμαι πολύ αγχώδης -δεν το θελω πίστεψέ με!!!- και σίγουρα εφόσον έχω ήδη ένα παιδί δεν πρέπει να αγχωθώ αλλά.... γι'αυτό έχω εσάς.... Όταν έρθει η ώρα θα με ξε-αγχώσετε.
Παλιά 01-10-07, 02:39   #20
marianna9880

Το avatar του χρήστη marianna9880

Περιοχή: veria
marianna9880 ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην marianna9880
Προεπιλογή agxos kai tipote parapano

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο aggeliki
ευχαριστω κοριτσια για τις συμβουλες.ενταξει δεν αγχωνομαι,εξαλλου αυτες τις μερες ειναι να κανουμε την πρωτη προσπαθεια,απλα μα το μωρο δεν ειναι ευκολο και δεν μπορουμε παντα και ελεγα μπας και μπορουσα να ξερω με μεγαλυτερη ακριβεια
να ρωτησω και κατι αλλο,εγω δηλαδην τωρα θεωρουμε οτι εχω κανονικο κυκλο με αυτες τις μερες ή οχι,μονο οσες εχουν συγκεκριμενα διαστηματα??
Θα ήθελα να σου πω ότι εγώ προσπαθούσα να μείνω έγκυος τουλάχιστον 6 χρόνια . Αγχωνόμουν πολύ για την δουλειά μου ( μια γυναίκα, βλέπεις, πρέπει να προσπαθεί διπλά ) και για αρκετά χρόνια πίστευα πως δεν μπορούσα να μείνω έγκυος. Κάποια στιγμή μια φίλη με έπεισε πως και εγώ, σάν όλο τον κόσμο, ΜΠΟΡΩ . Τα χρόνια περνούσαν και δεν γινόταν τίποτε. Ανακάλυψα πως είχα ινομυώματα τα οποία και έβγαλα. ΤΙΠΟΤΕ΅. Έκανα σαλπιγγογραφία. ΤΙΠΟΤΕ. Έκανα ορμονικό τεστ. ΤΙΠΟΤΕ. Θα έφτανα στην εξωσωματική αλλά η διάθεση μου λόγω δουλειάς ήταν τόσο άσχημη που μου λέγαν πως τσάμπα θα πάρω τις ορμόνες. Τελικά πήρα απόσπαση και μέσα σε έναν μήνα, χωρίς να αλλάξω κάτι, έμεινα φυσιολογικά έγκυος. Η κόρη μου είναι τώρα 10 ΄μηνών και ευχαριστώ την Παναγία γι' αυτό. Πιστεύω λοιπόν πως είναι μόνο θέμα άγχους, αρκεί ο σύντροφος σου να είναι καλά και για να το σιγουρέψεις πρέπει να κάνει ένα σπερμοδιάγραμμα . Έχετέ κάνει καθόλου εξετάσεις ;
Ο χρήστης marianna9880 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-07, 02:46   #21
marianna9880

Το avatar του χρήστη marianna9880

Περιοχή: veria
marianna9880 ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην marianna9880
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο aggeliki
ετσι γινεται...
Και επειδή το έψαχνα καιρό, θα θυμηθείς πότε ξεκίνησε η περίοδος σου. Θα προσθέσεις τις μέρες του κύκλου σου ( π.χ . 26 μέρες ) . Έτσι θα βρεις πια ημερομηνία θα πρέπει να περιμένεις την επόμενη περίοδο σου. Μετά θα αφαιρέσεις 14 μέρες και ναι... Αυτή είναι η μέρα ωορηξίας σου. Καλού κακού , σεξ κάθε δεύτερη μέρα οπωσδήποτε για καμιά βδομάδα. Και το κυριότερο, διασκέδασε το. Πιες λίγο παραπάνω , χαλάρωσε λίγο με τον σύντροφο σου και όλα θα γίνουν πιο απλά.
Ο χρήστης marianna9880 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-10-07, 14:27   #22
aggeliki

aggeliki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ευχαριστω για τις συμβουλες,εχω ηδη ενα παιδακι 2 χρονων και δεν εχω κανει ουτε εγω,ουτε ο αντρας μου καμια εξεταση γιατι εμεινα εγκυος με την τριτη προσπαθεια και δεν νομιζω να εχουμε κατι.
Παλιά 25-11-07, 23:44   #23
Bouboukaki

Bouboukaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω καποια αμα ξερει για πιο λογο εχουμε συσπασεις στην μητρα. περιμενω να αδιαθετησω μερα με την μερα και εχω παρατηρησει οτι κατα διαστηματα με πιανουν πονοι απο την δεξια μερια χαμηλα μετα παθαινει συσπασεις η μητρα μου και εχω και υγρα.Δεν ξερω τι να κανω.Ευχαριστω
Παλιά 25-11-07, 23:52   #24
Στέλλα

Στέλλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Bouboukaki
Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω καποια αμα ξερει για πιο λογο εχουμε συσπασεις στην μητρα. περιμενω να αδιαθετησω μερα με την μερα και εχω παρατηρησει οτι κατα διαστηματα με πιανουν πονοι απο την δεξια μερια χαμηλα μετα παθαινει συσπασεις η μητρα μου και εχω και υγρα.Δεν ξερω τι να κανω.Ευχαριστω
Αυτό το παθαίνουμε 3 μέρες πριν τη περίοδο.Είναι φυσιολογικό!Ηρέμησε!
Ο χρήστης Στέλλα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 26-11-07, 00:21   #25
Bouboukaki

Προεπιλογή

ok κατι παραπανω ξερουν οι μανουλες ευχαριστω
Παλιά 26-11-07, 21:04   #26
sunsun

Το avatar του χρήστη sunsun

Περιοχή: Αθήνα
sunsun ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ωορρηξία

Ανάλογα με τον κύκλο (αν είναι σχετικά σταθερός, που ο δικός σου είναι). Εγώ που είχα περίοδο κάθε 32η μέρα, η ωορρηξία μου ήταν 17-18η μέρα. Για σένα πιο κοντά στη 12-13 το βλέπω (συν 14 μέρες "ωχρινική φάση" = 26 μέρες μέσο κύκλο πες).

Ο γυναικολόγος μου θα σου έλεγε από την ένατη/ δέκατη μέρα να κάνετε αποχή για δύο μέρες και μετά μια φορά που θα περιμένεις στο κρεβάτι (ή όπου αλλού ξάπλα ), δεν θα σηκωθείς για 40 λεπτά τουλάχιστον, μία μέρα μετά αποχή (για να δυναμώνει το σπέρμα είναι αυτό) και μετά 2-3 μέρες συνεχόμενα.

Εγώ το ακολούθησα... Νομίζω πως έμεινα έγκυος εκείνη τη φορά μετά την αποχή που ήταν και πρωί και μετά ξανακοιμήθηκα καμιά ωρίτσα.
Παλιά 26-11-07, 21:14   #27
BLUBLU

Το avatar του χρήστη BLUBLU

BLUBLU ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μπράβο βρε sunsun, με το καλό το μωράκι σου.Αντε κ σε μας που προσπαθούμε...
Ο χρήστης BLUBLU δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-11-07, 22:50   #28
Bouboukaki

Προεπιλογή

Ti θα γινει βρε blublu μονο εμεις μειναμε; ποσο καιρο πρασπαθεις εσυ;Αντε να τα καταφερουμε επιτελους με το καλο
Παλιά 27-11-07, 00:23   #29
BLUBLU

Το avatar του χρήστη BLUBLU

BLUBLU ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ti θα γινει βρε blublu μονο εμεις μειναμε; ποσο καιρο πρασπαθεις εσυ;Αντε να τα καταφερουμε επιτελους με το καλο
Τουλάχιστον έχουμε η μια την άλλη...
Προσπαθούμε απο τον Αύγουστο, αλλά τον Οκτώβρη όπως και τον Νοέμβρη δεν ερχόμασταν σε επαφή οταν έπρεπε γιατί ήμασταν μακρυά (πήρε ο άντρας μου μετάθεση κ γω δε μπορούσα να ακολουθήσω).
Εχω να τον δώ ένα μήνα, την Παρασκευή έρχεται να με πάρει και μετακομιζουμε....
Άντε να βάλουμε πάλι μπροστά.
Αλλά ξέρεις τι γίνεται, εγω είμαι γενικά αγχώδης άνθρωπος, πόσο μάλλον με αυτό το θέμα.
Εσεις πόσο καιρό προσπαθείτε;
Ο χρήστης BLUBLU δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-11-07, 07:58   #30
sofoula

Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
sofoula ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην sofoula
Προεπιλογή

Παράθεση:
βαλτε κ εμενα σε αυτες που προσπαθουν....3 μηνες προσπαθουμε μονο αλλα το αγχος μας τρωει ασε που τωρα κανω εξαγωγη στους φρονιμιτες κ πρεπει να περιμενω να περασει η δραση της αντιβιωσης...χασιμο χρονου κ ο χρονος μας ειναι χρημα κουραγιο μελλοντικες μανουλες!!!
Παλιά 27-11-07, 09:09   #31
ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Το avatar του χρήστη ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Περιοχή: Αγ.Δημήτριος Αττικής
ΧΡΙΣΤΙΝΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αχ βρε κοριτσια και εγω ειμαι ομοιοπαθουσα!Εγω προσπαθω από το Σεπτεμβρη αλλα Οκτωβρη-Νοεμβρη σταματησαμε γιατι ο ανδρας μου χτυπησε και δεν μπορουσε.....
Βρε κοριτσια περα απο τις γονιμες μερες,και τα 40' στο κρεββατι υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεχουμε;
Παλιά 27-11-07, 10:26   #32
Αντιγόνη

Αντιγόνη ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΧΡΙΣΤΙΝΑ είναι πολύ και θέμα τύχης! Αλλά να ξέρεις ότι ο Θεούλης θα στο στείλει την κατάλληλη στιγμή! (Παρεπιμπτόντως, και ο Θεούλης βοηθάει... κάντε και καμιά προσευχούλα )
Ο χρήστης Αντιγόνη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-11-07, 20:50   #33
Bouboukaki

Προεπιλογή

Ax blublu μου και Σοφουλα μου εγω ειμαι περιπου στους 6 μηνες με μια μικρη αποχη λογω χαπιων για καποιο προβλημα που ειχα.Μακαρι να μην φτασετε ποτε τους δικους μου μηνες
Παλιά 27-11-07, 20:53   #34
Bouboukaki

Προεπιλογή

και εσυ χριστινακι μου επισης σε ξεχασα
Παλιά 28-11-07, 14:16   #35
ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Το avatar του χρήστη ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Περιοχή: Αγ.Δημήτριος Αττικής
ΧΡΙΣΤΙΝΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Να 'σαι καλα μπουμπουκακι!!!!!
Καλη επιτυχια και σενα και μην απογοητευεσαι!!!!
Παλιά 28-11-07, 17:21   #36
cathy

Το avatar του χρήστη cathy

cathy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια, αυτό το άγχος πως θα φύγει? Ειδικά όταν πλησιάζουν οι μέρες που περιμένω περίοδο, το άγχος πιάνει κόκκινο! Μετά από μια παλίνδρομη κύηση και έξι μήνες τώρα προσπαθειών το μόνο που με ξεαγχώνει κάπως είναι οτι αφού έγινε μια φορά, δεν μπορεί..θα ξαναγίνει...ε???
Ο χρήστης cathy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 28-11-07, 17:35   #37
Ελένη

Το avatar του χρήστη Ελένη

Ελένη ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

cathy σίγουρα θα ξαναγίνει και σύντομα θα έχετε και εσείς ένα μωράκι. Για το πως φεύγει το άγχος δυστυχώς δεν ξέρω, ίσως με ένα hobby, ένα ταξιδάκι. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά
Ο χρήστης Ελένη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-11-07, 10:44   #38
cathy

cathy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αχ μακάρι, απο το στόμα σου....Δυστυχώς το άγχος δουλεύει υποσυνείδητα και όσο και αν λες "δεν πειράζει" την επόμενη φορά θα τύχει, μέσα σου νιώθεις μια βόμβα έτοιμη να σκάσει! Τι να κάνεις, υπομονή.....
Παλιά 29-11-07, 11:08   #39
Renia

Το avatar του χρήστη Renia

Περιοχή: Αθηνα
Renia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

cathy μου ο οργανισμος σου ξερει ποτε εισαι ετοιμη σωματικα και συναισθηματικα να αναθρεψεις ενα μωρακι στο σωμα σου.Γιαυτο χαλαρωσε και κανε μονο θετικες σκεψεις.....Ερχεται εκει που δεν το περιμενεις καθολου!Πιστεψε με!
Παλιά 29-11-07, 12:05   #40
cathy

cathy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μακάρι να ερχότανε αυτό το μήνα, να κάνω το ωραιότερο Χριστουγεννιάτικο δώρο στον άντρα μου! Το ξέρω οτι κάποια στιγμη θα έρθει, το θέμα είναι πότε? Είμαστε και ανυπόμονες...
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές