Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Καλώς ήρθατε !! > Ας γνωριστούμε!

Notices

Ας γνωριστούμε! Καλωσήρθατε! Εδώ μπορείτε να δημοσιεύσετε το πρώτο σας post !! Σε αυτή την ενότητα έχει απενεργοποιηθεί η δυνατότητα ανοίγματος νέων θεμάτων, έτσι ώστε όλα τα σχετικά θέματα πλέον να ανοίγονται στο www.parentscafe.gr !

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 17-08-07, 22:14   #1
Marilena

Marilena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Μίνι βιογραφικό - ίσως κάποιες να γνωριζόμαστε απο παλιά!

Koritsia tha elega, an thelete, na anaferoume edo kapoia "stoixeia" gia emas, oste na doume an kapoies mporei na gnorizomaste apo palia, na phgainame sto idio sxoleio h na mename sthn idia geitonia.

Kano thn arxh :

Me lene Marilena kai exo gennithei stis 31/08/1978
Phga Nhpiagogeio sthn Ag. Paraskevh, A Dhmotikou ston Stavro Ag. Paraskevhs, B kai G Dhmotikou sthn Ag. Paraskevh (epi ths Ag. Ioannou). Apo thn D Dhmotikou os to telos phgaina sto 1o Dhmotiko sxoleio Xolargou (epi ths Perikleous). Phga sto 1o Gymnasio Xolargou kai sto 3o Lykeio Xolargou (Kentriko - Dasaki).
Epishs ston Xolargo phga ta perissotera xronia mou frontisthrio Agglikon sta C.E.S.S. kai epaiza mpasket (Arhs Xolargou kai Poseidonas N. Psyxikou)\ki epishs ekana stibo ston Xolargo.
Teleiosa Dhmosiografia sto IEK AKMH (Athina Kentro) kai efyga apo ton Xolargo se hlikia 21 etous opote kai sygkatoikisa me to boyfriend tote sta Ilissia gia peripou 1 xrono kai meta allon 1 xrono sthn Loutsa Attikhs (pros Bravrona). Meta ksanakatebhkame gia 3 - 4 xronia ston N. Kosmo kai pleon zoume edo kai 1 xrono kai sthn Bravrona Attikhs.

Den ksero an pareleipsa shmantika stoixeia... h an sas aresei to thema... Idomen !!!
Ο χρήστης Marilena δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-08-07, 22:20   #2
angela

Το avatar του χρήστη angela

Περιοχή: ΝΑ Αττική
angela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αχ Marilena αυτά σου τα greeklish με σκοτώνουν!!!
Ελληνικά δεν έχει το κομπιούτερ σου;;;Θα βοηθούσε πολύ!
Ο χρήστης angela δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-08-07, 22:33   #3
Marilena

Marilena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Sorry bre Angela, den mporo na grafo Ellinika.
1on giati exo ksexasei kai 2on edo kai 8 xronia douleva se etairia pou grafame Greeglish........
Sorryyyyyyyyyyy
Ο χρήστης Marilena δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-08-07, 00:39   #4
Μαρια Στυλιανακη

Περιοχή: Αθήνα
Μαρια Στυλιανακη ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

το θέμα σου Μαριλένα είναι ωραίο, μπορεί βέβαια κάποιο μέλος να μην θέλει να δώσει πάρα πολλά προσωπικά στοιχεία - οπότε δεν ξέρω

εγώ πήγα δημοτικό στο 1ο (χμ ή 2ο ήταν) του παλαιού φαλήρου στην παναγίτσα, μετά στην Γερμανική σχολή, μετά μετακομίσαμε κηφισιά για να πηγαίνω στην Γερμανική που ήταν στο Μαρούσι, μετά ένα χρόνο βακαλό, μετά σπουδές στο Μόναχο στην Γερμανία, ένα χρόνο έμεινα μύκονο (σχέση και δουλειά) και μετά Αθήνα.

όσο για το greeklish, θα βοηθούσε πολύ Μαριλένα να γράφεις Ελληνικά, γιατί κάποιοι πραγματικά, δεν μπορούν να τα διαβάσουν. Μην πιστεύεις ότι όλοι είναι τόσο άνετοι με τα λατινικά γράμματα, και είναι κρίμα οι δημοσιεύσεις σου να μην μπορούν να διαβαστούν απο τα μέλη αλλά και μελλοντικά, μιάς και μπορεί να γράψεις σε κάποιο θέμα που να έχει χρήσιμες πληροφορίες. Ακόμα και αυτά που γράφεις εδώ μπορεί κάποιος να μην μπορεί να τα διαβάσει . Δεν είναι ποτέ αργά να μάθεις να τα γράφεις (εδώ εγώ έμαθα να βάζω τόνους )

α επίσης κάθε καλοκαίρι κατεβαίναμε στα Χανιά (καταγωγή) για όλο το καλοκαίρι, μέναμε στο καλαμάκι στο Δαράτσο, στον Γλάρο.
Ο χρήστης Μαρια Στυλιανακη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-08-07, 11:36   #5
Renia

Το avatar του χρήστη Renia

Περιοχή: Αθηνα
Renia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλο το θεματακι...
Παλιά 18-08-07, 11:37   #6
Renia

Το avatar του χρήστη Renia

Περιοχή: Αθηνα
Renia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεννηθηκα στο Γκυζη του δημου Αθηναιων.Πηγα στο 41ο δημοτικο απεναντι απο την εκκλησια της ενοριας μου τον Αγ.Ελευθεριο.
Γυμνασιο και Λυκειο πηγα στο 46ο στην Ασκληπειου (το κτηριο εχει κυρηχθει διατηρηταιο!!!!!!!!!).Στις πανελληνιες περασα στο Φυσικο της Κρητης και εμεινα στο Ηρακλειο για 5 χρονια.Μετα γυρισα Αθηνα και εμεινα στο Πορτο Ραφτη με την οικογενεια μου.Απο το 2004 που παντρευτηκα μενω στο Νεο Ηρακλειο Αττικης!
Παλιά 19-08-07, 22:27   #7
Vicky

Το avatar του χρήστη Vicky

Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗ
Vicky ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

edit admin αφαιρεθηκε το κείμενο κατοπιν παρακλησης του μέλους
Παλιά 20-08-07, 00:35   #8
vatraxi

Το avatar του χρήστη vatraxi

Περιοχή: Ν.Ηράκλειο - Αθήνα
vatraxi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Η αλήθεια είναι ότι ο κόσμος είναι πολύ μικρός...!! Οπότε γιατί όχι να μην γνωριζόμαστε με κάποιους από παλιά?????

Εγώ γεννήθηκα καλοκαίρι του 1973 στον Πειραιά.
Μέναμε στην Καστέλλα, πήγα στο Ράλλειο δημοτικό-γυμνάσιο-λύκειο (κορίτσια αυτό ήταν θηλέων..!!).
Κάποια στιγμή μεταφερθήκαμε στο Πασαλιμάνι, εκεί τελείωσα και όλες τις σπουδές μου στο πιάνο στον Πειραϊκό Σύνδεσμο.
Από εκεί με "άρπαξε" ο άντρας μου και ήρθαμε στο Ν.Ηράκλειο Αττικής όπου ξεκινήσαμε και μεις την οικογένειά μας.

Όπως αντιλαμβάνεστε το δικό μου χωριό είναι ο Πειραιάς όπου και για "ψύλλου πήδημα" βρίσκομαι συχνά εκεί.!
Παλιά 20-08-07, 09:21   #9
aggeliki

Περιοχή: Ν.ΜΑΚΡΗ
aggeliki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

λοιπον,εγω γεννηθηκα το 1976,εμενα ανω γλυφαδα,πηγα στο 1 γυμνασιο και λυκειο γλυφαδας,πηγαινα απο 4 εως 16 κολυμβητηριο στο ΑΝΟΓ στον Αγιο κοσμα.δουλευα εποχιακη στην ολυμπιακη (φρικη) αλλα ευτυχως καταφερα να βρω μονιμη πολυ καλυτερη δουλεια,αν και ειναι στην ομονοια ,τωρα μενω νεα μακρη και μ αρεσει πολυ παρολο την αποσταση!αυτα
Ο χρήστης aggeliki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-08-07, 11:44   #10
angela

angela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγώ γεννήθηκα το 1968 στην Γερμανία στο LUENNEN του Dortmund.
Εκεί πήγα και νήπιο το γνωστό Kindergarden σε καθολικό σχολείο με καλόγριες! Το 1975 ήρθαμε Αθήνα και πήγα σε δημοτικό στην Αγία Παρασκευή μετά στον Χολαργό και έπειτα για δύο χρόνια στου Ζωγράφου στο δημοτικό απέναντι από την εκκλησία του Αγίου Γερασίμου και εκεί πήγα και κατηχητικό. Από το 1978 μέχρι το 2001 μέναμε μόνιμα Άνω Γλυφάδα και έκεί τελείωσα το 8ο δημοτικό και το 2ο Γυμνάσιο και 2ο Λύκειο στην λεωφ. Κ.Αθανάτου. (τώρα δεν υπάρχει πια).
Από το 1987 μέχρι και 1990, πήγα στο εμπορικό κολέγιο Saint George στη Μουρουζη στο Κολωνάκι στο τμήμα προγραμματισμού Η/Υ και στην DIDACTA στο τμήμα γραμματέων και στενογράφων.
Την ίδια περίοδο τα καλοκαίρια δούλευα στο Σκιάθος Παλλάς στη Σκιάθο στη ρεσεψιον και στις κρατήσεις. Το 1990 μέχρι 1992 σαν υπέυθυνη στα κέντρα αδυνατίσματος CHIC στην Γλυφάδα. Από κει και μετά μέχρι και το 2001 στη ρεσεψιον του ξενοδοχείου ΑΡΜΟΝΙΑ στο λαιμό της Βουλιαγμένης. Το 1996 έκανα σενιμάρια στο computer center στην Γλυφάδα πάνω στα windos, word κλπ γιατί το DOS και η Basic ήταν πλέον κάτι σαν τα Αρχαία!!!
Επειτα με βρίσκεται μανούλα στο σπίτι και νοικοκυρά!
Από πέρισυ θα με βρήτε στο internet στα site της υγείας και της αναπηριας και πιθανών σε μερικά σχετικά με το θέμα συνέδρια και σεμινάρια.
Σε όλες τις παιδικές χαρές των νοτίων προαστίων να φωνάζω, (μάλλον να τσιρίζω!!!), "Νεκτάριε πρόσεχε...!!!"
Παλιά 20-08-07, 13:10   #11
vatraxi

vatraxi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αγαπητή zana1911 σε πληροφορώ ότι και 3 χρόνια μετά ακόμα οι ίδιοι καθηγητές ήταν...!!!

Νομίζω πως αν και θηλέων είμασταν πιο άτακτες από ένα μικτό σχολείο...!!

Πληροφοριακά ακόμα κυκλοφορεί η Νιαρχάκου στον Πειραιά και φαίνεται μια χαρά..!

Άντε να δούμε τα παιδιά μας τι θα κάνουν και που θα πάνε....!!
Παλιά 20-08-07, 13:43   #12
vatraxi

vatraxi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Βέβαια και τα θυμάμαι όλα...... Κωνσταντίνου, Δέσποινα, Παπαποντικός, Κουμπής, εκείνο τον ψηλό τον μαθηματικό τον περίεργο.... Τσαγκαράκου, από όλους πέρασα..... δεν γλύτωσα κανένα...!!

Και το ισόγειο δεν ήταν μόνο προαύλιο...... ήταν και γυμναστήριο και αίθουσα εκδηλώσεων μέχρι και αμφιθέατρο ήταν το καημένο το ανήλιαγο αυτό δωμάτιο.! Απορώ πως χωρούσαμε τόσες κοπέλες εκεί...!

Πάραυτα επιβιώσαμε, προχωρήσαμε και τώρα προβληματιζόμαστε που θα πάνε τα δικά μας τα ζουζουνάκια..!!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 20-08-07, 14:02   #13
Νίκη

Το avatar του χρήστη Νίκη

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Νίκη ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Συμφωνώ...Και εγώ το ίδιο θα κάνω... Επειδή έχω πάει και σε Ιδιωτικά(2) και σε σημόσια αλλά και σε νυχτερινό... Πιο ήσυχη θα είμαι αν θα πάει σε ιδιωτικό σχολείο...

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...
Ο χρήστης Νίκη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-08-07, 14:09   #14
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

συμπεθερα με τρομαζεις.........
λες η κορη σου να σου μοιασει?αχ τι θα τραβηξει ο πριγκηπας μου....
χαχα
Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 29-09-07, 10:53   #15
ΡΙΑ

Περιοχή: NIKAIA
ΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΡΑΛΛΕΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (ΓΕΝΝΗΘΕΙΣ 1960) ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΟΥ.
ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΗΝ ΚΟΤΣΙΔΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΡΔΕΛΑ.

Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΡΑΛΛΕΙΟ - ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ
Παλιά 29-09-07, 10:57   #16
ΡΙΑ

ΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγω μεγαλωσα στο Νεο Φαληρο και πηγα εκει δημοτικο και γυμνασιο.
Μετα κληρωθηκα στο πολυκλαδικο πειραια και παρολο που ημουν μαθητρια του 18 δεν περασα στις πανελληνιες γιατι γνωρισα τον αντρα μου μια μερα πριν γραψω εκθεση (1ο μαθημα)

σπουδασα ναυτιλιακα σε δημοσιο ιεκ (για να ξεμπερδευω γρηγορα και να παντρευτω)- χωρις σχολια αυτο!!!!!!!!!!!!!!

εκανα μετα τα παιδακια μου και δουλευω σε μια ναυτιλιακη τωρα.

εχει καμια αλλη κοπελα τιποτα σχετικο με τα ανωτερω????
Παλιά 01-10-07, 16:36   #17
dora+stavros

dora+stavros ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ρία ο άντρας μου πήγε στο παλυκλαδικό Πειραιά, αλλά δεν ξέρω αν συμπίπτετε στην ηλικία.
Εκείνος, απ'ότι υπολογίζω, πρέπει να πήγε '90-'93. Εσύ;
Παλιά 06-10-07, 18:33   #18
ΡΙΑ

ΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγω πηγα το 94'με 96'. Τωρα δεν μενετε Πειραια?
Παλιά 06-10-07, 21:01   #19
dora+stavros

dora+stavros ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

A είσαι μικρότερη!
Τώρα μένουμε Ν.Σμύρνη! Φιλάκια
Παλιά 17-11-07, 00:26   #20
Belfaccino

Belfaccino ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας!

Γεννήθηκα στο Ζιμπάμπουε. Η μητέρα μου είναι Ιταλίδα, ο πατέρας μου Ελληνας (καταγωγή από Μικρά Ασία).
Ηρθαμε για λίγο στην Ελλάδα και μετά πήγαμε στην Αυστραλία όπου μείναμε για 8 χρόνια. Εκεί πήγα μέχρι και Β' γυμνασίου.
Ξαναγυρίσαμε στην Ελλάδα όπου πήγα ξανά Β' γυμνασίου στα Πευκάκια και μετά Γ' Γυμνασίου και Λύκειο στην Παλλήνη.
Οταν ήρθαμε στην Ελλάδα ήξερα ελάχιστα Ελληνικά. Πώς με δέχτηκαν στο σχολείο δεν γνωρίζω. Ήταν μεγάλος αγώνας για μένα να μελετήσω στα Ελληνικά.
Τελείωσα το λύκειο και πήγα για ένα χρόνο στο St.George Commercial College όπου ξοδέψαμε ένα σωρό λεφτά να πάρω ένα πιστοποιητικό χωρίς να μάθω τίποτα ουσιαστικό.
Ξεκίνησα αμέσως εργασία σε μια πολυεθνική, με την προοπτική ότι θα ήταν προσωρινό γιατί θα γινόμουν μεγάλη μουσικός :P . Από τότε εργάστηκα σε διάφορες πολυεθνικές και τώρα εργάζομαι ως Υπεύθυνη Προσωπικού/Προμηθειών και βοηθός του Δ.Σ.
Σταμάτησα να δουλεύω όταν γέννησα το γιο μου και έμεινα σπίτι για 2 χρόνια. Θήλασα το γιο μου 15-18 μήνες και δεν είχα κλείσει μάτι για 2 χρόνια.
Μετά, καθώς άρχισε ο γιος μου να κοιμάται σαν άνθρωπος και τα οικονομικά μας έφτασαν στον πάτο, βρήκα δουλειά και έκλαψα μαζί με το γιο μου καθώς μπήκε εκείνος στο παιδικό σταθμό κι εγώ στο γραφείο.
Παρ'όλο το άγχος χωρισμού που βιώσαμε και οι δύο και τα κλάματά μας, αλληλοπαρηγορηθήκαμε και ωριμάσαμε, ο καθένας με τα δικά του φόντα και προσόντα...χεχε.
Τώρα πια έχουμε και οι δύο προσαρμοστεί στη νέα μας ρουτίνα και περνάμε καλά.
Φυσικά, πριν γεννήσω το γιο μου, παντρεύτηκα τον Κεφαλλονίτη σύζυγό μου (ναι, είναι αλλόκωτοι οι Κεφαλλονίτες). Είναι πολύ καλός πατέρας, ήσυχος & πράος, συζητήσιμος άνθρωπος με φοβερό χιούμορ, αλλά δεν παύει να είναι άνδρας και να μου σπάει τα νεύρα πού και πού...

Μένουμε στον Αλιμο (Αττική).

Μελετάω για πτυχιακό και μεταπτυχιακό και δεν μπορώ να σας περιγράψω πόσο αγχωτικό και δύσκολο είναι... να είσαι γονιός, εργαζόμενος, νοικοκυρά, ψυχολόγος, αστυνόμος, δικαστής, ανιματέρ, μάγος... αλλά πού θα πάει... θα τα πάρω τα ρημάδια τα πτυχία.

Αυτή τη στιγμή, οι δύο άνδρες μου κοιμούνται αγκαλιά στον καναπέ (thank God it's Friday!) παρέα με τους δύο γάτους μας, τον Μπάφυ και τον Σκράφυ... γιαυτό με έχει πιάσει πολυλογία και σας λέω παραπάνω απ' ό,τι μάλλον θέλατε να μάθετε.... σας ζητώ συγνώμη, αλλά επιτέλους έχω ησυχία στο σπίτι!

Αυτά... τα ολίγα... χεχε.

Δήμητρα
Ο χρήστης Belfaccino δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-11-07, 00:38   #21
ΡΙΑ

ΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Χαρας το κουραγιο σου. Σου ευχομαι καλη επιτυχια στις σπουδες σου! Παντως γραφεις τελεια!
Παλιά 17-11-07, 00:44   #22
Στέλλα

Στέλλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Belfaccino
Γεια σας!

Αυτά... τα ολίγα... χεχε.

Δήμητρα
Μπράβο!Σε πάω με 1000!
Ο χρήστης Στέλλα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-11-07, 13:13   #23
angela

angela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Belfaccino
Πήγαμε στο ίδιο κολλέγιο!!!St.George Commercial College !!!!
Παλιά 17-11-07, 13:21   #24
Belfaccino

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο angela
Belfaccino
Αλήθεια!?.. ήμουν εκεί 1985-1986... εσύ? Τι σπούδασες εκεί?
Παλιά 17-11-07, 13:32   #25
ΡΟΥΛΑ

Το avatar του χρήστη ΡΟΥΛΑ

Περιοχή: Γέρακας
ΡΟΥΛΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Α δεν το πιστευω και εγώ εκεί έχω παει αλλά δεν θυμάμαι χρονολογία θα δω και θα επανέλθω
Παλιά 18-11-07, 13:17   #26
angela

angela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο angela
Belfaccino
το 1987-1988, για χειριστής και προγραμματιστής Η/Υ και γραμματέας!!!
Αλλά όσο αφορά το θέμα με τους Η/Υ ήταν με το αρχαίο ΜS-DOS κλπ, οπότε κάνω ανα πέντε με έξι χρόνια συνεχή σεμινάρια γιατί αλλιώς δεν την προλαβαίνεις την τεχνολογία!!!
Παλιά 18-11-07, 20:37   #27
kgial

Περιοχή: Xρυσούπολη Καβάλας
kgial ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τωρα την βαψατε!

Λοιπον,γεννηθηκα στον πλανητη R (διπλα απο τον Q,εναν γαλαξια λιγα εκατομμυρια ετη φωτος μακρια απο τον δικο σας) απο πατερα C και μητερα εξωπλανητικη (δικη σας). Ο πατερας μου μας αφησε πολυ γρηγορα,διοτι επρεπε να επιστρεψει σπιτι (ΕΤ phone home) γιατι μαλωνε ο παππους G.
Tελικα,η συμβατικη μαμα (Ευτερπη την λενε) με βοηθησε να ορθοποδησω και να γινω σωστο γαιδου....εεεε...ανθρωπος.

Μεγαλωσα στην Καβαλα της Ελλαδας (μη γελατε...εχει Καβαλα και στην Ουγκαντα. Ξερω καλη γεωγραφια),τα Μητσουγεννα του 3450 (συγκεκριμενα 43 Ιουζιου 3450) που συμφωνα με το δικο σας ημερολογιο πεφτει 12 Ιουλιου του 1978 (μα καλα,τοσο πισω εισαστε?).
Απο μικρος εδειχνα ποσο εξυπνος,πονηρος,αισθησιακος και αντρακλας ειμαι. Ο πατερας C δεν με εχει παει ποτε στην πατριδα,αλλα απο καρτες που μου στελνει,μου ειπε πως μια μερα θα κατακτησω τον κοσμο σας....μπουρδες που λεει καθε πατερας στο παιδι του για να του ανεβασει την ψυχολογια. Οπως και να εχει,εχω μεινει στασιμος σε ολες τις ταξεις του Γυμνασιου,του Λυκειου και του χρονου τελειωνω τις στρατιωτικες μου υποχρεωσεις.
Εχω γνωσεις (εμφυτες) ηλεκτρονικης,ηλεκτρολογιας και τηλεπικοινωνιων. Πτυχια στον πλανητη του μπαμπα δεν υπαρχουν οποτε ειναι αχρηστο να μιλαμε για χαρτια,απο την στιγμη που γνωριζεις μια τεχνη!!!

Σημερα παντως στα σχεδον 490 χρονια μου δηλωνω δημοσια ευτυχισμενος που μια γυναικα με εκανε να χτυπαει το νεφρο μου με ταχυτητες πιο μεγαλες και απο γραμμη adsl 2+ και που αυτος ο ερωτας μας εχει χαρισει ενα υπεροχο κοριτσακι!!!

Αυτα τα ολιγα...Αληθεια,υπαρχει κανενας πατριωτης εδω μεσα????
Παλιά 19-11-07, 11:19   #28
Αντιγόνη

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Αντιγόνη ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kgial
Αυτα τα ολιγα...Αληθεια,υπαρχει κανενας πατριωτης εδω μεσα????
Πατριώτης δεν ξέρω πάντως έχεις γεννηθεί ίδια μέρα με την κόρη μου
Ο χρήστης Αντιγόνη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-11-07, 20:11   #29
Belfaccino

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο angela
Παράθεση:
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο angela
Belfaccino
το 1987-1988, για χειριστής και προγραμματιστής Η/Υ και γραμματέας!!!
Αλλά όσο αφορά το θέμα με τους Η/Υ ήταν με το αρχαίο ΜS-DOS κλπ, οπότε κάνω ανα πέντε με έξι χρόνια συνεχή σεμινάρια γιατί αλλιώς δεν την προλαβαίνεις την τεχνολογία!!!
ωχ... να φανταστείς όταν πήγαινα σε αυτό το κολλέγιο δεν δίδασκαν καθόλου Η/Υ!!! και υπήρχαν τα τελεξ... μπλιαχ! ευτυχώς που εξελίσσεται η τεχνολογία... καμία φορά νομίζω πιο γρήγορα απ' ό,τι μας συμφέρει.
Παλιά 21-11-07, 20:17   #30
Belfaccino

Προεπιλογή

[quote="kgial"]
Σημερα παντως στα σχεδον 490 χρονια μου δηλωνω δημοσια ευτυχισμενος που μια γυναικα με εκανε να χτυπαει το νεφρο μου με ταχυτητες πιο μεγαλες και απο γραμμη adsl 2+ και που αυτος ο ερωτας μας εχει χαρισει ενα υπεροχο κοριτσακι!!! quote]

Εύχομαι η διαπλανητική σου καταγωγή να εμπλουτίσει τη ζωή σου και να κτυπά πάντα το νεφράκι σου με την ίδια ταχύτητα για τρισεκατομμύρια έτη φωτός και ακόμη παραπέρα.... Αλήθεια...η κορούλα σου μαθαίνει από τώρα τη κοσμική σου γλώσσα ?
Παλιά 11-12-07, 11:14   #31
ELENA1974

Περιοχή: ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ
ELENA1974 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεννήθηκα και τελείωσα το σχολείο στη Σκύδρα Ν.Πέλλας
Τελείωσα τη Γεωπονική ΑΠΘ με ειδικότητα στην επιστήμη και τεχν. Τροφίμων
Εργαστηκα στον ιδιωτικό τομέα (γαλακτοβιομηχανία) για 7 χρόνια, 2 χρόνια στην Εθνική Τράπεζα και το τελευταίο εξάμηνο είμαι τακτικός δημόσιος υπάλληλος. Εζησα 3 χρόνια στα Γιαννενα και τα τελευταία 7 μένω στη Φιλιππιάδα, παντρεμένη και μαμά του Βασιλούκου του πιο χαρουμενου τραγουδιστή μπόμπιρα
Ο χρήστης ELENA1974 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-12-07, 13:14   #32
ευδοκία

Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
ευδοκία ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ελενα1974 μεγάλωσες στην πατρίδα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εγω είμαι από τα Γιαννιτσά του Ν.Πέλλας!!!!!αχ,πολύ χάρηκα τώρα!!!!!!!!!
Παλιά 15-12-07, 16:57   #33
Fivi

Το avatar του χρήστη Fivi

Fivi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας!
Και εμενα το ονομα μου ειναι Δημητρα και γεννηθηκα 02.01.1976. Εμενα 18 χρονια στην Αργυρουπολη, όπου πηγα Δημοτικο,Γυμνασιο,Λυκειο.
Μετα μετακομισαμε Αγια Μαρινα Κορωπιου και πηγα και εγω επισης σε αυτο το "ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ SAINT GEORGE" οπου εμαθα (τιποτα) και ΕΔΩΣΑ πολλα. Και πηγα αν θυμαμαι καλα το 1995-1997, καπου εκει!
Ο χρήστης Fivi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-12-07, 17:09   #34
angela

angela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Fivi
Γεια σας!
Και εμενα το ονομα μου ειναι Δημητρα και γεννηθηκα 02.01.1976. Εμενα 18 χρονια στην Αργυρουπολη, όπου πηγα Δημοτικο,Γυμνασιο,Λυκειο.
Μετα μετακομισαμε Αγια Μαρινα Κορωπιου και πηγα και εγω επισης σε αυτο το "ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ SAINT GEORGE" οπου εμαθα (τιποτα) και ΕΔΩΣΑ πολλα. Και πηγα αν θυμαμαι καλα το 1995-1997, καπου εκει!
Εκτός του ότι μεγαλώσαμε σε διπλανούς δήμους εσύ Αργυρούπολη εγώ Γλυφάδα, εκτός του ότι πήγαμε στο ίδιο κολλέγιο βέβαια με 8 χρόνια διαφορά, μένουμε και κανα δυο χιλίομετρα μακρια!!! Στο Κίτσι μένω γειτόνισσα δίπλα στην Μπετομάρ!!!
Παλιά 15-12-07, 17:48   #35
Fivi

Fivi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Οριστε τι μαθαινει κανεις!!!
Πλακα-πλακα στο Κιτσι μενει και η κουμπαρα μου. Να φανταστεις οτι μενω εδω 13 χρονια και δεν ξερω κανεναν εκτος την κουμπαρα. Δεν εχω κανει γνωριμιες γιατι στην περιοχη δεν εχει και καμμια πλατεια να πεις οτι θα δεις και λιγους ανθρωπους. Αχ πολυ χαιρομαι!!!
Μενω επανω στην Αγιου Δημητριου αν της ξερεις!
Παλιά 15-12-07, 18:46   #36
angela

angela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Fivi
Οριστε τι μαθαινει κανεις!!!
Πλακα-πλακα στο Κιτσι μενει και η κουμπαρα μου. Να φανταστεις οτι μενω εδω 13 χρονια και δεν ξερω κανεναν εκτος την κουμπαρα. Δεν εχω κανει γνωριμιες γιατι στην περιοχη δεν εχει και καμμια πλατεια να πεις οτι θα δεις και λιγους ανθρωπους. Αχ πολυ χαιρομαι!!!
Μενω επανω στην Αγιου Δημητριου αν της ξερεις!
φυσικά!!! εκεί στην παιδική χαρά στο Αγιο Δημήτριο είμαστε σχεδόν κάθε μέρα τα καλοκαίρια μιας και έχει τα δέντρα και δροσιά!!!
Εκεί που σκαει η οδός σου πάνω στην λεωφόρο Αγίας Μαρίνας απέναντι είναι ο δρόμος που βγαίνει από το νταμάρι και την Μπετομάρ λέγεται Παπαγιαννοπούλου εσύ την ξέρεις;;; έκέι κάθετη είναι η δικιά μου οδός!!!
Αντε τον βλέπω τον καφέ να έρχεται αχνιστός!!!
Παλιά 15-12-07, 23:33   #37
ελισαβετ

Το avatar του χρήστη ελισαβετ

Περιοχή: ανατολικη αττικη
ελισαβετ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

angela εμενες γλυφαδα?εγω βουλα απο 76 μεχρι το 96 εμενα
Παλιά 16-12-07, 00:29   #38
Fivi

Fivi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο angela
Αντε τον βλέπω τον καφέ να έρχεται αχνιστός!!!
Ουτε 1χλμ μακρια δεν πρεπει να ειμαστε, γιατι μενω περιπου 700 μετρα απο την Αγιας Μαρινας. Πρεπει να τον πιουμε αυτον το καφε καποια στιγμη!!!
Παλιά 16-12-07, 14:11   #39
angela

angela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ελισαβετ
angela εμενες γλυφαδα?εγω βουλα απο 76 μεχρι το 96 εμενα
Ανω Γλυφάδα από 1978 μέχρι και 2001!!! Το πατρικό μου βέβαια ακόμη εκεί είναι και του άντρα μου!!!
Παλιά 18-12-07, 11:48   #40
ELENA1974

Περιοχή: ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ
ELENA1974 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΈΥΔΟΚΙΑ
τι κάνεις στο Ηράκλειο ( Κρήτης φαντάζομαι)
Ο χρήστης ELENA1974 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές