Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κρυολογημα SOS


Recommended Posts

Γεια σας.

Έχω την μπέμπα μου (9 μηνών) απο προχτές με βήχα, συνάχι και μπούκωμα πήρα τον γιατρό και μου είπε να τησ δίνω σιρόπι για παιδιά και spray για την μύτη.

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι απο χτές που τις τα δίνω δεν έχω δει σημαντική βελτίωση αφού είναι ακόμα μπουκωμένη η μύτη της και βήχει. Επίσης εχτές έτυχε να πετάξει και το πρώτο της δοντάκι και "γουργούριζε" όλη την ημέρα.

 

Κλαίει όποτε βλέπει το spray και το σιρόπι και στενοχωριέμαι όταν αναγκάζομαι να την πιέσω για να της τα δώσω. Αλλά το πρόβλημα παραμένει.

 

Ξέρετε να μου πείτε καμία συμβουλή, κανένα γιατροσόφι ή κανένα άλλο τρόπο για να φύγει το μπούκωμα αν σας έχει τύχει. Ανησυχώ πολύ και επειδή την Μ. Πέμπτη θα πάμε στο εξοχικό ανησυχώ μήπως χειροτερέψει. :oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω κι εγώ ένα μωράκι 15 μηνών. Επειδή κι εμείς αρκετά συχνά είχαμε τα ίδια, ένα θα σου πω.

 

Καλύτερα να πας επίσκεψη στο γιατρό σου, να ακροαστεί το μωράκι και να μην δίνεις σιρόπι έτσι. Εμένα τις πιο πολλές φορές που το ακροάστηκε, δεν είχε ακροαστικά και δεν μου έδωσε σιρόπι. Την τελευταία φορά που είχε μου έδωσε μια μασκα με ένα φάρμακο για να κάνω αναπνοές στον μικρό. όσο για τη μύτη μου δωσε το ΟΤRΙVΙΝ για παιδιά, και έναν ρινικό αποσυμφορητή της OTRISALIN. Τον τελευταίο τον βολεύτηκα πάρα πολύ... Αφού το μωράκι δεν μπορεί να φυσήξει τη μύτη του, ξεμπουκώνει με αυτό...Ελπίζω να σε βοήθησα...

ayTFp3.pngivwvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλη μου mamavasia εμενα η κορη μου ειναι 2.5 χρονων και ακομα η παιδιατρος μου δεν με αφηνει να της δινω σιροπι οταν αρρωσταινει!!Δεν ξερω αν εχει δικιο αλλα καλο ειναι να δει το μωρακι σου ο γιατρος απο κοντα οπως λεει και η Ευαγγελια και επειτα δινεις το φαρμακο αν κρινει εκεινος οτι ειναι απαραιτητο!

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Πήγαμε και την ακροάστηκε και τελικά δεν ήταν τόσο άσχημα αλλά είχε αρχίσει να βελτιώνεται. Μου είπε να συνεχίσω με spray και να την δίνω μια φορά την ημέρα σιρόπι μισό κουταλάκι του γλυκού. Σήμερα η μπέμπα είναι πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμείς σήμερα ξυπνήσαμε με τρελό βήχα, μύξες είχαμε ήδη κανά δύο μέρες και προκειμένου να περάσουμε μαύρο Πάσχα δεν πήγα σήμερα στην δουλειά και τον πήγα στον παιδίατρο, το πόρισμα είναι: ΛΑΡΥΓΓΙΤΙΔΑ.

Ελπίζω να περάσει γρήγορα γιατί μια γκρίνια την έχει…………

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς σήμερα ξυπνήσαμε με τρελό βήχα, μύξες είχαμε ήδη κανά δύο μέρες και προκειμένου να περάσουμε μαύρο Πάσχα δεν πήγα σήμερα στην δουλειά και τον πήγα στον παιδίατρο, το πόρισμα είναι: ΛΑΡΥΓΓΙΤΙΔΑ.

Ελπίζω να περάσει γρήγορα γιατί μια γκρίνια την έχει…………

 

Τα πέρασα την προηγούμενη βδομάδα και με πυρετό.. Ορούς υπομονή και καλά κουράγια περαστικά..

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...