Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Παιδικά πάρτυ, Παιδότοποι, Παιδικές Χαρές, Playgroups

Notices

Παιδικά πάρτυ, Παιδότοποι, Παιδικές Χαρές, Playgroups Η χαρά του παιδιού!

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 30-01-07, 00:13   #1
αννα π

αννα π ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Ιδέες για γενέθλια

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα

Ο γιός μου στις 12 Φεβρουαρίου έχει γενέθλια και γίνετε 7 ετών.Τα γενέθλια θα τα κάνουμε σε παιδότοπο αλλά δε θα καλέσουμε όλα τα παιδιά από το σχολείο(πάει Α δημοτικού).Για αυτό θα ήθελα να πάω κάτι και στο σχολείο.Μίλησα με κάποια άλλη μητέρα και μου έδωσε κάποιες ιδέες αλλά δε με ενθουσίασαν.

Η πρώτη ήταν να πάρω χαρτοπετσέτες γενεθλίων και να βάλω μέσα σοκολατάκια,καραμελίτσες και να τα μοιράσουμε στα παιδιά.Το συγκεκριμένο το έχω δει και δεν ήταν και τόσο ωραίο.Η δεύτερη ιδέα ήταν αντί για χαρτοπετσέτες να πάρω ποτηράκια γενεθλίων και να τα γεμίσω με καραμελίτσες και σοκολατάκια.

Δώστε μου σας παρακαλώ καμιά ιδέα(οι οποίες από ότι είδα είναι σούπερ ) γιατί με έχει πιάσει τρομερό άγχος.

Σας ευχαριστώ πολύ και να περνάτε πάντα καλά.
Ο χρήστης αννα π δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-01-07, 01:19   #2
marinaki

Το avatar του χρήστη marinaki

Περιοχή: Καλλιθέα - Αθήνα
marinaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλή μου φίλη, μια καλή ιδέα είναι να χει το "πάρτυ" στο σχολείο ένα θέμα (έναν ήρωα που αγαπά ο μικρός - ένα καρτουνάκι ) στα μεγάλα παιχνιδομάγαζα υπάρχουν καπελάκια και σφυρίχτρες με χαρούμενα σχέδια (και των ηρώων - καρτούν) που αγαπάν τα παιδιά μας. Γεμίζεις τα καπελάκια με μικρές λιχουδιές και μικροδωράκια (αυτοκινητάκια - γομολάστιχες - μολύβια χρωματιστα - κουφετάκια - μικροκουκλάκια - ψευτοκοσμηματάκια αι μπλοκάκια που κάνουν συλλογή οι όμορφες πριγκήπισες της τάξης μαζί με καραμελιτσες κλπ.) και τα δίνεις σε κάθε παιδάκι.

Ή όλα αυτά μπορείς να τα "τυλίξεις" σε χρωματιστά πουγκάκια με χρωματιστό χαρτί γκοφρέ δεμένα με χρωματιστές κορδέλες ζαχαροπλαστείου αναγράφοντας το όνομα του εορτάζοντα και του φίλου που θέλει να τα προσφέρει .

Ελπίζω να βοήθησα!! και φυσικά ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!!
Παλιά 30-01-07, 01:19   #3
Μαρια Στυλιανακη

Περιοχή: Αθήνα
Μαρια Στυλιανακη ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εξαρτάται απο το μπάτζετ σου..

εγώ θα έπαιρνα σακουλάκια ωραία διαφανή
(υπάρχουν σε μαγαζιά που έχουν σακούλες για δώρα και σακούλες για μαγαζιά - σίγουρα έχετε δεί τέτοια στη Νέα Ιωνία στην Χαλανδρίου κοντά στον Βερόπουλο, και στο κέντρο της αθήνας.... )
ή κάποιο άλλο ωραίο σακουλάκι σε πακέτο πχ των 30 που υπάρχουν ίσως στα καταστήματα hallmark κηφισιά -ψυχικό δεν ξερω αν εχει αλλού)

και μία κορδέλλα χρυσή λεπτή
(όλα αυτά θα σου βγούν πολύ φτηνά αν δεν τα πάρεις απο επωνυμο μαγαζί)

και θα έβαζα μέσα ζελεδάκια που αρέσουν πολύ στα παιδιά (και δεν κάνουν κακό και στά δόντια όσο οι καραμέλες ) και κουτάκια σμάρτιες (παίρνεις τη μεγάλη σακούλα με τα πολλά κουτάκια) ή άλλα μίνι γλυκά(μαρς, κιτκατ κτλ)
σύν
ένα μικρό δωράκι των 1,50 - 2 ευρώ απο το jumbo...μαρκαδοράκι για κορίτσια και κάποιο μπαλάκι για τα αγόρια.
είναι πράγματα που πάντα χρειάζονται! και το θέμα είναι ότι θα φαίνεται και γλυκούλι απο την προσπάθεια και μόνο.

βάλε και σε κάθε σακουλάκι και λίγη χρωματιστή τρούφα για εφέ!
Ο χρήστης Μαρια Στυλιανακη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-01-07, 02:21   #4
αννα π

αννα π ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια σας.

Αυτό με τα καπελάκια πολύ μου άρεσε γιατί μίλησα με το δάσκαλο και μου είπε οτι τη τελευταία ώρα θα κάνουν κάτι σα παρτάκι οπότε θα μπορούν να χρησημοποιήσουν και τα καπελάκια.

Μαρία δυστυχώς είμαι Γερμανία και όλα αυτά τα μαγαζιά δε τα ξέρω
Αυτό με τα σακουλάκια είχα σκεφτεί να το κάνω πέρυσι αλλά δε βρήκα σακουλάκια Τώρα θα μου πείς δε βρήκες σακουλάκια στη Γερμανία;Κι όμως αυτό είναι το κακό όταν βρήσκεσε σε μία ξένη χώρα και δε ξέρεις τη γλώσσα

Όσο αφορά τα καπελάκια μπορώ να πάρω άλλα για αγοράκια κι άλλα για κοριτσάκια;Γιατί σίγουρα τα κοριτσάκια δεν θα ενθουσιαστούν με τα καπελάκια spidermann που θέλει ο γιός μου.Ή μήπως να πάρω κάτι ουδέτερο όπως micky;
Ο χρήστης αννα π δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-01-07, 10:21   #5
maria

Περιοχή: Α.ΠΑΤΗΣΙΑ, ΑΘΗΝΑ
maria ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ανάλογα με τα λεφτά που διαθέτεις, θα μπορούσες να πάρεις κουπίτσες και να τισ γεμίσεις με ζαχαρωτά, smarties κλπ.

Νομίζω ότι μπορείς να βρεις σχετικά φτηνές και ίσως και να υπάρχουν και αθραυστές. (Για να πω την αλήθεια δεν είμαι σίγουρη για το αν είναι καλή ιδέα να βάλεις προσελάνινες στο σχολείο, μήπως τα παιδάκια τις σπάσουν)

Την συγκεκριμένη ιδέα την είχα δει σε βαφτίσια. Τα παιδιά είχαν πάρει κανονικές κούπες, βάλαν μέσα, smarties, καραμέλες, και mini πχ mars η κάτι τέτοιο καθώς και από 1 μεγάλο μπαλόνι, τις τυλίξαν με τούλι μόνοι τους (το οποίο μπορείς να βρείς πολύ φτηνά) και τις μοιράζαν στα παιδάκια.

Πάντως ίσως σε καταστήματα που πυλάνε μπομπονιέρες για βαπτίσια να μπορέσεις να βρεις φτηνά "δωράκια" τα οποία θα συνοδέψεις μαζί με τα υπόλοιπα γλυκίσματα.

Δεν ξέρω αν βοήθησα διότι δεν έχω κάνει κάτι παρόμοιο, απλα είπα να πω και εγώ την ιδέα μου
Ο χρήστης maria δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-01-07, 00:55   #6
elen

elen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Θα σου πω τι έδινα εγώ στα παιδάκια στο δικό μας πάρτυ.σε ζελατίνα που αγόρασα απο βοβλιοπολείο(υπάρχει σε διάφορα χρώματα)έβαλα μέσα καραμέλες γλυφιτζουρι μικρα κουτακια μεsmrtiewενα σβουρακι και ενα μικρο παιχνιδάκι,το τύλιξα με μια κορδέλα σαν πουγκί.Πήρα μπαλόνια σε διάφορα χρώματα απο αυτά που έχουν και το κοτσανακι για να τα κρατάς και έδεσα το πουγκί στα μπαλόνια.
Παλιά 01-02-07, 02:00   #7
zebelia

Το avatar του χρήστη zebelia

zebelia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αν αντεχει η τσεπη σου ωραιο θα ηταν να φερεις εναν κλοουν θα ξετρελαθουν ολα τα παιδακια.
Αν παλι δεν διαθετεις τοσα χρηματα ,αποκριες εχουμε βρες μια στολη κλοουν και ντησε εναν γνωστο σου.
Επειδη πεφτουν και αποκριες μπορεις να κανει κανεις και το παρτυ μασκε αν θες.

Ο χρήστης zebelia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-11-07, 18:02   #8
renik

Το avatar του χρήστη renik

renik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια είσαστε φοβερές!!!! με βοήθησαν πολυ οι ιδέες σας!
Ο χρήστης renik δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-11-07, 21:30   #9
kgial

Περιοχή: Xρυσούπολη Καβάλας
kgial ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αν πας στα LIDL εχει κατι smarties και σοκολατες και καραμελες,τις οποιες μπορεις να τις βαλεις σε δικη σου πρωτοτυπη συσκευασια για να τις μοιρασεις στα παιδια και για τα μεγαλα παιδια (μπαμπαδες) εχει μπυρες και μπυρονια,αλλα και υπεροχα σναπς σε καλες τιμες!!!! Ντοιτσε βελε σου λεω!!!!
Παλιά 20-11-07, 04:43   #10
elenik

Το avatar του χρήστη elenik

elenik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγω στελνω τουρτα . Ναι τουρτα. Η τουρτα ειναι για τα παιδια και ετσι νοιωθουν γεννεθλια (ειδικα αφου ο δασκαλος εχει την διαθεση να προσφερει το χρονο στα παιδια να το γιοτασουν).
Οποτε τουρτα ε κερακι κανονικα. Αν δεν εχουν στο σχολειο πιατακια κλπ: Πλαστικα πιατακια, χαρτοπετσετες , πιρουνακια, καπελακια και φευγοντας δωρακι για τα παιδια.
Αν δεν θελεις να φτασει ψηλα το κοστος μπορεις να παρεις πιατακια και πιρουνακια απο τα lidl χωρις παιδικα κλπ (απλα χρωματιστα) καθως επισης και υπεροχες χαρτοπετσετες .

Υπαρχουν πολυ οικονομικα δωρακια που ομως αφηνουν μια αναμνηση.Για δες εδω:
http://www.perfectparty.gr/list.php?...&showall=1&p=1

http://www.perfectparty.gr/list.php?cat_id=289

Επισης ταν δεν σου αρεσει η ιδεα (εγω εχω ενα κολημα με το τουρτα = γεννεθλια ) μπορεις να βρεις σακουλιτσες εδω http://www.perfectparty.gr/list.php?cat_id=283 , και να βαλεις μεσα smarties και διαφορα αλλα.

Να περασετε τελεια και να τα χιλιασει.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!
Ο χρήστης elenik δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-11-07, 09:27   #11
Στέλλα

Στέλλα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μπράβο Ελένη!Πολύ καλό site και πολύ οικονομικά πραγματάκια!Σ'ευχαριστω!Θα το τιμήσω σύντομα!
Ο χρήστης Στέλλα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-11-07, 17:02   #12
renik

renik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

elenik moy exeis paraggeilei pote apo ayto to site? 8elei pistwtikh?
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 28-11-07, 05:40   #13
elenik

Το avatar του χρήστη elenik

elenik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Οχι δεν εχω παραγγειλει. Το ανακαλυψα πολυ προσφατα.
Τα δωρακια για τους μικρους καλεσμενους θα τα τιμησω οπωσδηποτε την επομενη φορα (ειναι οικονομικοτατα ).

Αφου εχουν και τηλεφωνο μπορεις να συνεννοηθεις να σου τα στειλουν με αντικαταβολη λογικα.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!
Ο χρήστης elenik δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-11-07, 09:10   #14
Marilena

Marilena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ναι εχει και αντικαταβολη και πιστωτικη και με καταθεση στην τραπεζα... Προσπαθω να κανω παραγγελια απο χθες αλλα εχει προβλημα το site...
Θα σας ενημερωσω...
Ο χρήστης Marilena δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-01-08, 14:51   #15
maryp

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αγόρια και κορίτσια του forum δώστε μου τα φώτα σας για πρωτότυπο πάρτυ!! Ο μεγάλος μου κλείνει τα 6 στις 16/1. Τι να του κάνω? Εκτός σπιτιού εννοείται!! Ευχαριστώ

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.
Ο χρήστης maryp δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-01-08, 00:20   #16
Afroditi D

Το avatar του χρήστη Afroditi D

Afroditi D ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maryp
Αγόρια και κορίτσια του forum δώστε μου τα φώτα σας για πρωτότυπο πάρτυ!! Ο μεγάλος μου κλείνει τα 6 στις 16/1. Τι να του κάνω? Εκτός σπιτιού εννοείται!! Ευχαριστώ
χμμμ .... πόσα παιδάκια θέλει να καλέσει ο μικρός ?
Παλιά 04-01-08, 12:13   #17
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Περίπου 20-25 παιδάκια, μαζί με τα παιδιά συγγενών. Γι'αυτό λέω ότι στο σπίτι αποκλείεται!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.
Παλιά 04-01-08, 12:31   #18
xrysalis

Το avatar του χρήστη xrysalis

Περιοχή: εις το βουνό ψηλά εκεί...
xrysalis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Βρήκα αυτό το site
http://www.paixnidokamomata.gr/
ρίξτε μια ματιά!!

..............http://mitrikosthilasmos.blogspot.com/
Ο χρήστης xrysalis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-01-08, 13:08   #19
Marilena

Marilena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν ξερω πως θα σας φανει, αλλα ξετρελαθηκα !!!!!!!!!!!!!!!!
Παιδικη ντισκο .... λεει .......... ουαουυυυυυυυυυυυυυυ

http://www.partyhall.com.gr/index.html

αν παρεις προσφορα, σε παρακαλω ενημερωσε με να παρω μια ιδεα....
Παλιά 04-01-08, 13:25   #20
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Απ'ότι έχω ακούσει το partyhall είναι για μεγαλύτερα παιδιά (γ'δημοτικού και πάνω) και ΔΑΓΚΩΝΕΙ ανελέητα στις τιμές!!

Παλιά 04-01-08, 13:27   #21
Marilena

Marilena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παλιά 04-01-08, 14:46   #22
Marilena

Marilena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

http://www.junior.gr/pezoporia...ate.htm
Παλιά 04-01-08, 20:11   #23
Afroditi D

Το avatar του χρήστη Afroditi D

Afroditi D ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Για τον χώρο σίγουρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω !
Αλλά σκέφτηκα ότι θα μπορούσε το πάρτυ να έχει ένα θέμα !
Ας πούμε : πειρατές ! ή ιππότες ή κάποιο παραμύθι , πχ : ο Παπουτσωμένος Γάτος !
Θα μπορούσαν τα παιδάκια να συμμετέχουν στο παραμύθι και να τους το διαβάσει κάποιος μεγάλος .... ή να υπάρχει κάτι να ζωγραφίσουν για το αντίστοιχο παραμύθι !
Θα μπορούσες εσύ να πάρεις ένα μικρό αναμνηστικό δωράκι πχ : το ίδιο το παραμύθι , ώστε να το πάρουν μαζί τους φεύγοντας και έτσι να ευχαριστήσει ο γιος σου τους φίλους του που ήρθαν στο πάρτυ του !
Βέβαια φαντάζομαι στον παιδότοπο ... σίγουρα θα βρουν με κάτι να ασχοληθούν και ίσως αυτά που λέω εγώ τα κουράσουν ! ή τα βάριονται !
Αυτά από εμένα ! Αν σκεφτώ κάτι ακόμα θα επανέλθω !
Φιλία maryp !
Παλιά 09-01-08, 15:53   #24
Σοφία Τ.

Σοφία Τ. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας.Για τα δευτερα γενεθλια της μικρης μου θα ηθελα να τα κανουμε σε ενα παιδοτοπο (ειναι νωρις ακομη αλλα θελω να το ψαξω καλα) καθως τα πρωτα τα καναμε στο σπιτι.Ηθελα λοιπον να μου πειτε οσες ειστε θεσσαλονικιες αν γνωριζετε καποιον παιδοτοπο στη Δυτικη Θεσσαλονικη κατα προτιμηση-που να κανει καλη διοργανωση παιδικων παρτυ.Σημειωση:αυτο που με ενδιαφερει ειναι να προσεχουν καλα τα παιδια και τιποτα αλλο-καθως την Κυριακη που μας περασε ειχαμε μια οχι και τοσο καλη εμπειρια σε ενα παιδοτοπο που πηγαμε για πρωτη φορα...
Ο χρήστης Σοφία Τ. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-08, 12:18   #25
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Λοιπόν το κανόνισα και θα σας πω λεπτομέρειες σε λίγο! Πάντως πρέπει να περάσουνε σούπερ τα μικρά!

Παλιά 21-01-08, 15:43   #26
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Χτες κάναμε λοιπόν το πάρτυ του Δημήτρη για τα έκτα του γενέθλια. Ο χώρος ήταν τέλειος και τα πιτσιρίκια (και οι μεγάλοι) το καταφχαριστήθηκαν! Είχα κλείσει το "ΒΟΞ" που είναι ο χώρος που διοργανώνει παιδικά πάρτυ ο εκδοτικός οίκος Λιβάνη. Πάνω στην καφετέρια (πολύ ωραία καφετέρια παρεπιπτόντως...) οι γονείς και κάτω στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο τα παιδιά. Δεν είναι ο κλασικός παιδότοπος με τα φουσκωτά κλπ. Εχει γύρω γύρω πάγκους με χρωματιστές μαξιλάρες για να κάθονται τα παιδιά, μοκέτα στρωμένο παντού, παιδικά τραπέζια και καρέκλες για να φάνε τα παιδιά και για το κόψιμο της τούρτας, ζωγραφιές και κατασκευές με υφάσματα στους τοίχους... πολύ παιδικό και πολύ ζεστό! Τα παιδιά έπαιξαν με 3 παιδαγωγούς για μία ώρα (6-7) τραγούδησαν, χόρεψαν, "κάνε ότι κάνω" κλπ. Μετά στις 7 σβήσαμε τα κεράκια και τα παιδιά φάγανε (κεφτεδάκι, πίτσα, πατατούλες, ντομάτα, αγγούρι, κοτόπουλο με μπέικον σουβλάκι) και τούρτα. Μετά 7.30 - 8.30 τα παιδιά μασκαρευτήκανε με θέμα από ένα παραμύθι (ντυθήκανε διάφορα ζωάκια του δάσους) και παίξανε θεατρικό παιχνίδι με βάση αυτό το παραμύθι υπό την καθοδήγηση των παιδαγωγών πάντα.
Οι μεγάλοι ήπιαμε τον καφέ μας, φάγαμε τα μεζεδάκια μας, ήπιαμε τα κρασάκια μας, μπύρες κλπ. Και στις 8.30 το πάρτυ τελείωσε (έγινε ένας χαμός με την ομαδική αποχώρηση). Σήμερα στο σχολείο όπως μου είπε η δασκάλα ήταν όλα ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΑ!
Αυτά από μένα! Και του χρόνου να 'μαστε καλά!!!

Παλιά 22-01-08, 13:25   #27
Maya

Maya ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Maryp να σου ζήσει το παιδί και να το χαίρεσαι! Μου άρεσε πολύ αυτό που έκανες. Ήταν πολύ πρωτότυπο. Πες μας λεποτομέρειες, μπορούσες να επιλέξεις δραστηριότητες, πόσο κόστισε, υπάρχει site που μπορούμε να δούμε το χώρο κά!
Ο χρήστης Maya δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-01-08, 13:32   #28
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ maya μου για τις ευχές σου!!
Μπορούσα να διαλέξω ανάμεσα σε θεατρικό παιχνίδι (100 ευρώ/ώρα) και κλόουν (75 ευρώ/ώρα). Επειδή τους κλόουν τα περισσότερα πιτσιρίκια τους έχουν ψιλοβαρεθεί (κάθε μήνα πάμε σε 2 πάρτυ μέσο όρο που έχουν κλόουν), είπα να κάνω το θεατρικό παιχνίδι. Τα υπόλοιπα είναι 12 ευρώ/άτομο για φαγητό που περιλαμβάνει μενού και ό,τι πιούν οι μεγάλοι, δηλαδή δεν σου έρχεται έξτρα χρέωση για την μπύρα π.χ. και 12ευρώ/παιδί με τον χυμό του. Πληρώνεις αν θυμάμαι καλά και 120 ευρώ για την αίθουσα (εδώ μπορεί να κάνω λάθος, πάντως κάπου εκεί είναι). Η τούρτα που την διαλέγεις εσύ συμπεριλαμβάνεται στην τιμή. Για site δεν βρήκα εγώ τίποτα, δεν ξέρω αν έχουν. Το ΒΟΞ είναι στην πλ. Εξαρχείων και πληροφορίες πήρα από τον εκδ. οίκο κατευθείαν.

Παλιά 23-01-08, 12:43   #29
Maya

Maya ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. Από μία σύντομη έρευνα αγοράς που έχω κάνει, οι τιμές είναι μία χαρα. Εφόσον και τα παιδιά πέρασαν καλά... το κρατάμε ως πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση!
Ο χρήστης Maya δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-02-08, 12:57   #30
angela

Το avatar του χρήστη angela

Περιοχή: ΝΑ Αττική
angela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Για τα γενέθλια του Νεκτάριου θα ήθελα ιδέες για προσκλήσεις !!!
Μήπως ξέρετε κανένα site που να έχει έτοιμες να τις τυπώσω;;;
Για θέμα μάλλον θα έχουμε ή το τόμας το τρενάκι ή τα αυτοκίνητα cars ή ότι άλλο ομορφο για αγοράκι....ακόμη ψάχνομαι να κατεβάσω ιδέες!!!
Πέρισυ το θέμα μας ήταν ΒΟΒ σφουγγαράκης σε όλα , ακόμη και ο παιδότοπος που πήγαμε είχε τέτοια καρεγκλάκια και τραπεζάκια ... σούπερ περάσαμε!!!
Τα φώτα σας παρακαλώ...!!!
Ο χρήστης angela δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-02-08, 17:27   #31
angela

angela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

http://www.kids-party.gr/invitations...nvitations.htm
βρήκα αυτό!!!
Παλιά 04-02-08, 18:09   #32
Marilena

Marilena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αντζελουκο δες το www.perfectparty.gr
εχει φοβερες ιδεες και πολλα που δεν βρισκεις σε τζαμπο κλπ
θες να φτιαξουμε κατι μαζι ?
Παλιά 05-02-08, 13:23   #33
angela

angela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μόλις γύρισα από το Jumbo
Καλά βρήκα προσκλήσεις έτοιμες με φακελάκι τα 6 τεμάχια 50 λεπτά!!!
Πιο πολύ θα μου στοιχίσει το χαρτί του εκτύπωτή και η μελάνη από το να το πάρω έτοιμα!!! Σάμπως στου περισσότερους θα πάρω τηλέφωνο να τους καλέσω και δεν θα είμαστε και πολλοί αφού το ταμείο είναι γενικά μέιων και άλλωστε υποχρέωση έχω σε μερικούς συγγενής που πρέπει να του καλέσω...η αλήθεια είναι πως γιαυτόυ το κάνω πιο πολύ και για την ...πεθερά !!!

Μακάρι να μπορούσα να σας καλέσω όλους
Αλλά υπομονή μόλις καλοκαιριάσει θα καλέσω μόνο εσας τους φίλους μου στο πάρτυ που θα κάνουμε στο κήπο μας!!! ( στην πεθερά και τους ηλίθιους συγγενής δεν θα τους το πω καν!!!)
Παλιά 11-02-08, 10:45   #34
vaner

vaner ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας !
μια και μιλατε για παιδικα παρτυ, θελω και εγω να κανω της μικρης μου τα πρωτα της γενεθλια ξεχωριστα.
Βρηκα πολλές ιδέες και από σας. Σας ευχαριστώ πολύ.
Αλλα έχω μία ακόμα απορία....Από μουσική τι παίζει?
Η μικρούλα μου τωρα κλείνει τον 1ο χρόνο και γενικά τα παιδάκια που θα έρθουν θα είναι 4 πολυ μικρά (μέχρι 1ος χρόνου) και 5-6 παιδακια πάνω από 6 χρόνων...
Αν μπορειτε να μου πειτε ιδεες....Το παρτυ θα το κανουμε στο σπιτι μας.

Σας ευχαριστω πολυ
φιλια σε ολες/ολους
Παλιά 20-02-08, 18:59   #35
maryp

maryp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εξαρτάται! Τα παιδάκια πάνω από 5-6 χρόνων τρελαίνονται για Παπαρίζου, Χατζηγιάννη και τέτοια. Τα μικρά... παίζεται!!

Παλιά 20-02-08, 22:23   #36
dora

Περιοχή: Περαμα
dora ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εμεις παιζαμε ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ... και σχεδον σε ολα τα παιδικα παρτυ που εχω παει παιζουν ζουζουνια και τα παιδακια παιρνανε πολυ καλα..

Ο χρήστης dora δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-02-08, 00:10   #37
Νινεττα

Νινεττα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αν εχεις το Ακαντου απο τα ζουζουνια,Το mazoo and the zoo
και λιγο στρουμφακια για παραδειγμα το στρουμφοχορεψτε θα ξετρελαθουν τα πιτσιρικια!!
Καλη επιτυχια!!!!
Παλιά 22-02-08, 17:27   #38
renik

renik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μια συμβουλή: επειδή όλα τα παιδικά cd δεν κρατάνε πολύ ώρα και θα είσαι αναγκασμένη να αλλάζεις κάθε λίγο και λιγάκι cd εγώ πέρασα όλα τα αγαπημένα τραγούδια του Κυριάκου σε ένα cd το οποίο κρατάει 80 λεπτά και δεν είμαι κάθε λίγο και λιγάκι πάνω απο το στερεοφωνικό.Οσο για μουσική και εμείς έχουμε τρέλα με τα ζουζούνια.
Παλιά 27-02-08, 13:30   #39
elena73

Περιοχή: αθηνα
elena73 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα κοριτσια.......
κι εμεις σιγα-σιγα ετοιμαζομαστε για τα πρωτα μας γενεθλια.........
δεν θα εχουμε πολλα παιδακια....
μαλλον αν ερθουν οσα υπολογιζουμε θα ειναι 5 ακομα.....και 2 εμεις.....

τι λετε να κανω????ειμαστε και διπλοι εμεις!
δωστε καμια ιδεα.......
Παλιά 27-02-08, 14:50   #40
renik

renik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Λοιπόν ας ξεκινήσουμε!!Ελενα αρχικά θα πρέπει να μας πεις αν ενδιαφέρεσαι να τα κάνεις στο σπίτι ή σε κάποιο παιδότοπο.Αν τα κάνεις σπίτι πρέπει να καταλήξεις τι θα φτιάξεις ή τι θα παραγγείλεις για τον μπουφε.Αν ψάξεις στις ενότητες που βρίσκονται σε αυτή τη σελίδα θα πάρεις πολλές ιδέες για μπουφε.Επίσης πιο θα είναι το "θέμα" του πάρτυ καθώς και τι χρώματα θα έχεις ως βασικά στη διακόσμηση του πάρτυ.Πολύ ωραίες ιδέες θα πάρεις από αυτή τη σελίδα όπου η euapap περιγράφει πως και τι έκανε στα πρώτα γενέθλια της μικρής της http://www.parents.gr/forum/viewtopic.php?t=761 (εμένα προσωπικά με βοήθησε πολύ).Επίσης να σκεφτείς τις προσκλήσεις, αν θα τις φτιάξεις εσύ ή αν θα πάρεις έτοιμες ή αν τους ειδοποιήσεις τηλεφωνικά.Επίσης μην ξεχάσεις τα δώρα για τους μικρούς σου καλεσμένους.Εγώ είχα γράψει σε ένα χαρτί τις ηλικίες τους και πήγα στο jumbo και πήρα κάτι φθηνό για τον καθένα και μετά από γκοφρέ χαρτί έφτιαξα πουγκιά και έβαλα μέσα διάφορα ζαχαρωτά όπως smarties, γλυφιτζούρια, μικρές σοκοφρέτες και άλλα γλυκίσματα.Α!!!μην ξεχάσεις και την μουσική!!!Ελπίζω να σε βοήθησα , ότι άλλη βοήθεια ή ιδέα χρειαστείς πες μου
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές