Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 09-08-13, 17:48   #1
MARILI

Περιοχή: ΚΡΗΤΗ
MARILI ουδετερη μηδέν
Red face Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΜΕΤΑ ΤΑ 35;

Γειά σας κορίτσια.

Κοντεύω τα 35 και θα ήθελα πολύ ένα τρίτο παίδακι. Το σκέφτομαι πολυ έντονα αλλά με φοβίζουν διάφορα πράγματα όπως η ηλικία μου.Τα άλλα δύο τα έκανα με καισαρική. Χρειάζονται είδικες εξέτασεις μετά τα τριαντά πέντε; Είναι επικίνδυνη η εγκυμοσύνη;
Ο χρήστης MARILI δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-08-13, 18:52   #2
Koalaki

Koalaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MARILI Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σας κορίτσια.

Κοντεύω τα 35 και θα ήθελα πολύ ένα τρίτο παίδακι. Το σκέφτομαι πολυ έντονα αλλά με φοβίζουν διάφορα πράγματα όπως η ηλικία μου.Τα άλλα δύο τα έκανα με καισαρική. Χρειάζονται είδικες εξέτασεις μετά τα τριαντά πέντε; Είναι επικίνδυνη η εγκυμοσύνη;
Καλησπερα...
Σωστοι οι προβληματισμοι σου αλλα να ξερεις οτι η ηλικια ειναι στα μειονεκτηματα αλλα οχι σαν ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟΣ παραγοντας απλα σαν ΕΠΙΒΑΡΥΝΤΙΚΟΣ παραγοντας. Υπαρχουν πολλες γυναικες πολυ μεγαλυτερες απο τα 35 που εφεραν εις περαν την κυησης χωρις το παραμικρο προβλημα η επιπλοκη.
Δεν νομιζω να πρεπει να κανεις εξετασεις περαν της αμνιοπαρακεντησης και αυτη τη συστηνουν λογω ηλικιας.
Καλη επιτυχια...!!!!!!
Να χαιρεσαι τα παιδακια σου......!!!!!!!!!!!
Ο χρήστης Koalaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-10-13, 17:03   #3
Ekabn

Περιοχή: Αθήνα
Ekabn ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γειά σου. Εγώ είμαι 39 και θέλω τρίτο, αλλά δε μου κάθεται. Έχω δύο αποβολές μέχρι τώρα, αλλά θα συνεχίσω τις προσπάθειες. Το τί εξετάσεις χρειάζεσαι αν χρειάζεσαι, συζήτησέ το με το γιατρό σου. Εμένα στην τελευταία αποβολή μου βρήκανε ότι είχα χαμηλή προγεστερόνη, οπότε για την επόμενη προσπάθεια μου έδωσαν προγεστερόνη.
Επίσης, μήπως να το δεις και στην πράξη; Δεν πιστεύωότι 35 χρονών είσαι μεγάλη, οπότε γιατί δεν το δοκιμάζεις χωρίς να το σκέφτεσαι; Περισσότερες πιθανότητες έχεις να τα καταφέρεις παρά όχι
Ο χρήστης Ekabn δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές