Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Θέματα γενικού ενδιαφέροντος > Όλοι διαφορετικοί, όλοι ίσοι > Δικαιώματα κ Νόμοι για το παιδί και τον ενήλικα

Notices

Δικαιώματα κ Νόμοι για το παιδί και τον ενήλικα Σωματική τιμωρία, ενδοοικογενειακή βία, σεξουαλική κακοποίηση, λεκτική κακοποίηση, ρατσισμός...

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 20-05-13, 21:35   #1
ΕΛΛΗ

ΕΛΛΗ ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην ΕΛΛΗ
Προεπιλογή Κοριοι παρακολουθησης στο ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ

Τι γινεται σ'αυτη τη περιπτωση??Οταν δηλαδη ανακαλυπτεις οτι και μεσα στο σπιτι σου ολα τελικα μαθαινοντανΠοιες οι κινησεις και τα δικαιωματα μου????

Ο χρήστης ΕΛΛΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-05-13, 00:20   #2
nikol_te

nikol_te χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ποιος μπορει να τους εβαλε?εχεις ιδεα?κ γιατι να θελουν να σε παρακολουθησουν?
Παλιά 21-05-13, 00:24   #3
Φραουλίτσα*

Το avatar του χρήστη Φραουλίτσα*

Περιοχή: Αθήνα
Φραουλίτσα* ουδετερη μηδέν
Arrow

Τρομερό!!! Πάει κάπου το μυαλό σου; Νομίζω οτι μπορεις να κάνεις μήνυση στο αστυνομικό τμήμα. Φυσικά και απαγορεύεται κάποιος να σε παρακολουθεί και να σε μαγνητοφωνεί εν αγνοία σου. Δοκίμασε και στον συνήγορο του πολίτη να πάρεις τηλέφωνο για να σε συμβουλέψουν αν δεν θες να πας στο τμήμα. Πάντως πρέπει να είναι τρομέρο να ανακαλύπτεις κάτι τέτοιο.
Ο χρήστης Φραουλίτσα* δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-05-13, 01:30   #4
karita

karita ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πώς το ανακάλυψες καλέ; Τέτοια λέγε μου να αρχίσω να ψάχνω το σπίτι μου μήπως μου έχει βάλει κανένα κοριό η γλυκιά μου πεθερούλα!!!!

Αγάπες μου σας λατρεύω!
30.06.2011: Το αδελφάκι σας, το αστεράκι μου, πήγε στον ουρανό πριν ακόμα γεννηθεί...
Ο χρήστης karita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-05-13, 09:35   #5
ΕΛΛΗ

ΕΛΛΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο karita Εμφάνιση μηνυμάτων
Πώς το ανακάλυψες καλέ; Τέτοια λέγε μου να αρχίσω να ψάχνω το σπίτι μου μήπως μου έχει βάλει κανένα κοριό η γλυκιά μου πεθερούλα!!!!

Επεσες μεσα!!!!Δεν το καταλαβα τωρα,το εχω καταλαβει εδω και καιρο....Απλα αυτη τη φορα σιγουρευτικαΜαθαινει πραγματα τα οποια λεγονται μονο στο σπιτι μου με την παρουσια την δικη μου και του αντρα μου.....Σκευτικαμε και ειπαμε πρωτα να σιγουρευτουμε...Ετσι....εχω παραγγειλει ανιχνευτη κοριων τον οποιο περιμενω σε 2 μερες.Δεν θελω ομως να κανω βιαστικες κινησεις(μπορει να μην παραδεχτει οτι τον εχει βαλει εκεινη).Γι'αυτο ρωταω ποιες πρεπει να ειναι οι κινησεις μου....Μηπως πρεπει να μιλησω με δικηγορο???
Καλα εεε!!!Οσο το σκευτομαι ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ

Παλιά 21-05-13, 09:42   #6
ΚΛΑΡΑΜΠΕΛ

Περιοχή: Π.Φάληρο
ΚΛΑΡΑΜΠΕΛ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλά,μου ακούγεται τρομερό......Βιασμός της προσωπικής σου ζωής λέγεται αυτό....Θυμάσαι στην σειρά "50-50" τι έκανε η κόρη του Φιλιππίδη;Συζήτα με τον άντρα σου κάτι πολύ δυνατό..Δηλαδή ότι θα φύγετε στο εξωτερικό σε 1 εβδομάδα...Και αν εμφανιστεί η πεθερά τρελαμένη,μόνο να το παραδεχτεί μπορεί αν δεν μπορέσει να κρατηθεί...Και τότε,έχεις αποδείξεις....

ΖΟΥΖΟΥ 26/07/10
Σας αγαπάω πολύ...
Ο χρήστης ΚΛΑΡΑΜΠΕΛ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-05-13, 09:50   #7
ΕΛΛΗ

ΕΛΛΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΚΛΑΡΑΜΠΕΛ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά,μου ακούγεται τρομερό......Βιασμός της προσωπικής σου ζωής λέγεται αυτό....Θυμάσαι στην σειρά "50-50" τι έκανε η κόρη του Φιλιππίδη;Συζήτα με τον άντρα σου κάτι πολύ δυνατό..Δηλαδή ότι θα φύγετε στο εξωτερικό σε 1 εβδομάδα...Και αν εμφανιστεί η πεθερά τρελαμένη,μόνο να το παραδεχτεί μπορεί αν δεν μπορέσει να κρατηθεί...Και τότε,έχεις αποδείξεις....
Εχω ακουσει οτι οταν βρεις τον κοριο πηγαινοντας στο σημειο οπου γινεται η παρακολουθηση χτυπαει.Δεν ξερω σιγουρα αν ισχυει ομως αυτο..Καποιος που να ασχολειται με αυτα ρε παιδια????Γιατι το θεμα δεν ειναι οτι τον βρηκα και τον πεταξα.....Αυτο θα το πληρωσει πολυ ακριβα

Παλιά 21-05-13, 11:12   #8
Macorina

Το avatar του χρήστη Macorina

Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Macorina ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τι είναι αυτά ρε, έλεος δηλαδή. Της αξίζει να την παίξετε λίγο. Πείτε κάτι δραματικό, κι αν σας έρθει τρελλαμένη γνωρίζοντάς το θα ξέρετε. Αν είναι δυνατόν!!!
Παλιά 21-05-13, 11:33   #9
peper

Το avatar του χρήστη peper

peper χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ρωτησε την σήμανση αν μπορεί να πάρει δακτυλικά αποτυπώματα από τον κοριό αν τον βρεις. Φαντάζομαι ότι μετά μπορείς να κινηθείς και νομικά
Ο χρήστης peper είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-05-13, 12:08   #10
alexele

alexele χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έχει το τρόπο να εκμαιεύει από το μικρό σας πράγματα που σας αφορούν? Η δικιά μου ας πούμε αυτό κάνει "ψαρεύει" τα εγγόνια της!
Ο χρήστης alexele δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-05-13, 12:16   #11
ΕΛΛΗ

ΕΛΛΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο alexele Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έχει το τρόπο να εκμαιεύει από το μικρό σας πράγματα που σας αφορούν? Η δικιά μου ας πούμε αυτό κάνει "ψαρεύει" τα εγγόνια της!
Στο τελευταιο περιστατικο δεν υπαρχει καμια περιπτωση γιατι δεν τα ειχε δει τα παιδια.Τυχαινει να μενουμε και μακρια και ετσι τα παιδια δεν τα βλεπει συχνα.Γι'αυτο και αυτη τη φορα σιγουρευτικα...

Παλιά 21-05-13, 13:06   #12
Giwta85

Περιοχή: Larnaca
Giwta85 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημέρα Έλλη. Ελπίζω να τελειώσει γρήγορα αυτό που περνάτε. αν όμως μένει μακρυά πως έβαλε τον κοριό; εννοώ έχει κλειδιά του σπιτιού και ήρθε κάποια στιγμή που δεν ήσασταν εκεί; Δεν ξέρω και πως γίνεται η εφαρμογή για να σου πω. είναι κάτι δηλαδή που το τοποθέτησε απλά η ίδια και δουλεύει ή θέλει κάποια καλωδίωση;
Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά φρίκαρα και μόνο στην ιδέα.
Περιμένουμε νέα.
Ο χρήστης Giwta85 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 21-05-13, 13:10   #13
Aimee

Aimee ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κάπως τραβηγμένο το σκηνικό...

Σε κάθε περίπτωση, μπορεί η θεματοθέτρια να απευθυνθεί στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα, η οποία θα τη δώσει κατευθυντήριες οδηγίες.
Ο χρήστης Aimee δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-05-13, 13:13   #14
Φραουλίτσα*

Το avatar του χρήστη Φραουλίτσα*

Φραουλίτσα* ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τρομερό αυτο που ζήτε!!!! Για να την υποπτεύεται και ο γιός της μάλλον θα είναι ικανή για κάτι τέτοιο. Άν τους βρείτε μην τους καταστρέψεις ούτε να τους πετάξεις. Όλα αυτα είναι στοιχεία υπερ σου. Καλή επιτυχία στο ψάξιμο. Α!! Και να συνεχίσετε να μιλάτε "άνετα" για να μην καταλάβει οτι υποψιάζεστε οτι σας παρακολουθεί.
Παλιά 21-05-13, 14:04   #15
karita

karita ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παναγιά μου! Μα τι είδους άνθρωπος θα έβαζε κοριό;
Της αξίζει μια πλάκα που να το φυσάει και να μην κρυώνει!
1.)Πείτε κάτι που θα τρομάξει...όπως π.χ. ότι λόγω της δουλειάς του άντρα σου θα μεταναστεύσετε στην Αυστραλία (ότι πιο μακρινό). Ότι στεναχωριέστε που θα ξαναρθείτε Ελλάδα σε 5 χρόνια για να δείτε τους γονείς και φίλους κτλ.
Όταν την βλέπετε να είστε στεναχωρημένοι, ότι κάτι σας απασχολεί αλλά δεν μπορείτε να το μοιραστείτε και σιγά σιγά θα σπάσει και θα αποκαλυφθεί...
Τότε να την ξεχέσετε και να την απειλήσετε με μήνυση...
2.)Σε περίπτωση που της είχατε δώσει κλειδί σπιτιού (αλλιώς πώς θα μπορούσε να βάλει τον κοριό) να αλλάξετε κλειδαριά χωρίς να το ξέρει...Έτσι όταν έρθει να ζητήσει εξηγήσεις να της δείξετε τον κοριό και να της πείτε ότι είναι τυχερή που δεν το τραβάτε παραπάνω
Πάντως με άγχωσες γιατί η δικιά μου η πεθερά είναι πολύ επίφοβη να κάνει κάτι τέτοιο...την έχω ικανή για όλα!Πώς θα καταλάβω αν μας έχει βάλει;

Αγάπες μου σας λατρεύω!
30.06.2011: Το αδελφάκι σας, το αστεράκι μου, πήγε στον ουρανό πριν ακόμα γεννηθεί...
Ο χρήστης karita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-13, 01:32   #16
underage

Το avatar του χρήστη underage

Περιοχή: Σαλαμίνα
underage ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

για κοριό από πεθερά δεν έχω ξανακούσει

αυτό που έχω ακούσει ήταν η πεθερά είχε αγοράσει την ίδια ενδοεπικοινωνία με του μωρού που είχαν το ζευγάρι και καθόταν σπίτι της (μένανε κοντά) και τα άκουγε όλα με την ησυχία της!!!!
Παλιά 22-05-13, 15:08   #17
peper

Το avatar του χρήστη peper

peper χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο underage Εμφάνιση μηνυμάτων

αυτό που έχω ακούσει ήταν η πεθερά είχε αγοράσει την ίδια ενδοεπικοινωνία με του μωρού που είχαν το ζευγάρι και καθόταν σπίτι της (μένανε κοντά) και τα άκουγε όλα με την ησυχία της!!!!

ΤΕΛΕΙΟ
Ο χρήστης peper είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-13, 16:55   #18
κανίνα

Το avatar του χρήστη κανίνα

κανίνα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μου φαινεται παρα πολυ τραβηγμενο να κανει κατι τετοιο.......εισαι σιγουρη πως δεν τα συζηταει ο αντρας σου,και απλα δεν σου το λεει για να μην τα παρεις?η εχετε καμια κουτσομπολα εκει κοντα που σας καρφωνει?μενετε σε πολυκατοικια?γιατι καμια φορα ακους πολυ καλα το διπλανο διαμερισμα.....γιατι τι στο καλο πολυ δολοφονικη κινηση εκ μερους της αν οντως εχει κανει κατι τετοιο..........!!!!!!!!
Παλιά 22-05-13, 18:28   #19
Λαΐδα

Το avatar του χρήστη Λαΐδα

Λαΐδα ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ε λοιπον αν αποδειχθει κατι τετοιο δεν θα ξανα υποστηριξω ποτε πεθερα στη ζωη μου!!!!!!
Ο χρήστης Λαΐδα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-13, 21:25   #20
ΑΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Eγω παλι νομιζω οτι ο κοριος για να λειτουργησει πρεπει να ειναι σχετικα κοντα ο πομπος που θα τα ακουει ολα...εσυ ομως λες οτι ευτυχως μενει μακρια...οποτε κοριος δεν νομιζω να παιζει...
Το να εχει κατι και να ηχογραφει...παλι ... δεν παιζει γιατι δεν θα εφταναν οι ωρες
Ο χρήστης ΑΦΡΟΔΙΤΗ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-05-13, 15:55   #21
ster

ster χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Συγνώμη, αυτός ο κοριός που μπορεί να είναι τοποθετημένος? Κάνε φύλλο και φτερό το σπίτι. Η πεθερά πρέπει να είναι πολύ της τεχνολογίας για να κάνει κάτι τέτοιο, την κόβεις τέτοιο άνθρωπο?
Απίθανο μου φαινεται αλλά όχι και μη εφικτό. Τα πάντα πλέον μπορώ να περιμένω από τις πεθερές..
Ο χρήστης ster δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-05-13, 16:23   #22
ekavi_

Το avatar του χρήστη ekavi_

ekavi_ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Βρε μήπως της τα μεταφέρει ο άντρας σου και τώρα κάνει τον ανήξερο;;;

ΥΓ Η μήπως τα είπε κάπου αλλού και τώρα επίσης κάνει τον ανήξερο;;

Ο κοριός μου φαίνεται λίγο απίθανο σενάριο
Ο χρήστης ekavi_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-05-13, 17:13   #23
riniw 1980

Περιοχή: xaidari
riniw 1980 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Λοιπόν μου είχε πει συγγενικό μου άτομο οτι είχε ανακαλύψει καλωδιο ηχογράφησης μέσω του τηλ. (στο ακουστικό δηλ.) το οποίο κατέληγε σε ένα κασετόφωνο που έκανε την ηχογράφηση.
Όπως κι εσυ θεματοθέτρια,το ανακάλυψε οταν της είπε κάτι που το είχε εξομολογηθεί μόνο σε μια φίλη της που δεν μίλαγε όμως με τον άντρα της!

Κάτι παρόμοιο πρέπει να έχει κάνει η γλυκιά σου πεθερούλα!!Αν όντως ισχύει αυτό και δεν εκμαιεύει πληοφορίες απο τον άντρα σου ή καμια φίλη σου (μερικές ίσως να σου το παιζουν καλές αλλά είναι κάτι φίδια...) ή κάνα κουνιάδο/κουνιάδα/συννυφάδα κ.λ.π.

Τίποτα μην κάνεις..αν όντως είναι έτσι,ξεμπροστιασέ την ιδανικά σε κάποιο τραπέζι με συγγενείς μαζεμένους και συνεχίστε τη ζωή σας!Θα χαλιέσαι κάθε όποτε το συζητάς και το σκέφτεσαι αλλά αν δεν το αφήσεις πίσω σου θα σου φάει όλη τη ζωή -και άρα θα έχει καταφέρει τον στόχο της,δηλ. να σε επηρρεάσει (με κάθε τρόπο).

Πάντως την πααδέχομαι...πεθερά Μαγκάϊβερ πρώτη φορά βλέπω!!!!χαχαχαχα!!!

Ο χρήστης riniw 1980 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-05-13, 18:04   #24
ΕΛΛΗ

ΕΛΛΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Λοιπον......ο ανιχνευτης ηρθε!!!!Εχω ψαξει οοοοοολο το σπιτι και μου χτυπαει σε 4 σημεια.Στο σταθερο τηλεφωνο,στο φυγειο,στον αποροφητηρα,και σε ενα μπαουλο που εχει παιχνιδια.Δεν ξερω επειδη το ψυγειο και ο αποροφητηρας ειναι inox χτυπαει γι'αυτο το λογο.Και στο τηλεφωνο επισης γιατι το εβαλα και σ'ενα αλλο σπιτι και χτυπαει και εκει.Πρεπει να μαθω ποτε χτυπαειΟταν βρισκει κατι υποπτο ή γενικα οταν βρισκει κατι ασυρματο??Μαλλον θα πρεπει να επικοινωνησω με το σαιτ που το πηρα να μου εξηγησει

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 24-05-13, 18:07   #25
ΕΛΛΗ

ΕΛΛΗ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ekavi_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε μήπως της τα μεταφέρει ο άντρας σου και τώρα κάνει τον ανήξερο;;;

ΥΓ Η μήπως τα είπε κάπου αλλού και τώρα επίσης κάνει τον ανήξερο;;

Ο κοριός μου φαίνεται λίγο απίθανο σενάριο
Σε καμια περιπτωση.....100%σιγουρη

Παλιά 24-05-13, 22:25   #26
riniw 1980

Περιοχή: xaidari
riniw 1980 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μπορεί και λόγω inox να χτυπάει σε απορροφητήρα και ψυγείο αλλά και μπορεί όχι!
Σου λέει: σιγά μην πάει ο νους τους στον αποροφητήρα,να μιλάνε σιγά...εννοείται όταν είναι ανοιχτός δεν θα ακούγεται τίποτα αλλά κλειστός;;;;

Ο χρήστης riniw 1980 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-05-13, 15:35   #27
ekavi_

Το avatar του χρήστη ekavi_

ekavi_ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΕΛΛΗ Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε καμια περιπτωση.....100%σιγουρη
Ωραία, τότε πες δυνατά στον άντρα σου ότι σας έχουν βάλει κοριό και ότι έχετε καλέσει την αστυνομία και θα γίνει εισαγγελική έρευνα. Ανέφερε και τις ποινές που προβλέπονται για τέτοιες περιπτώσεις και καλά...
Ο χρήστης ekavi_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-05-13, 16:31   #29
Dinosdiaman

Περιοχή: Thessaloniki
Dinosdiaman χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Αν υπηρχε κοριος στα μερη που λες θα τον εβρισκες αμεσως και θα τελειωνες..Εψαξες σε αυτα τα 4 πραγματα? Δεν πιστευω οτι μπορει να παιζει κατι τετοιο .....Μακαρι να βγαλεις ακρη παντως.....
Ο χρήστης Dinosdiaman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-05-13, 12:19   #30
maela

maela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εμενα μου φαινεται τρελο μια πεθερα να βαλει κοριο.Εαν το εχει κανει η ειναι χακερ.. και εχει ολοκληρο στουντιο στο σπιτι της για να καθετιαι να ακουει η εχει βαλει ντεντεκτιβ!Τεσπα.. ειμαι περιεργη αν η θεμοθετρια οντως βρηκε κοριο!
Παλιά 30-05-13, 23:35   #31
FEHKO
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

FEHKO ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο underage Εμφάνιση μηνυμάτων

Φοβερη η πεθερα!!!!! Αλιμονο στη νυφη.
Ο χρήστης FEHKO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-05-13, 10:16   #32
Ανδρομέδα

Το avatar του χρήστη Ανδρομέδα

Περιοχή: K.PATISIA
Ανδρομέδα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παρακολουθω το θεμα απο την αρχη [καθαρα απο περιεργεια να ειμαι ειλικρινης :Ρ] αλλα επεμβαινω μονο κ μονο για να σου πω ΜΑΡΙΑΛ πως δεν μπορεις να φανταστεις τι τρελλα κυκλοφορει εκει εξω... εμενα η μητερα μου ειχε βαλει υποκλοπεα στο τηλεφωνο απο τοτε που ημουν μικρη για να μαθαινει τι λεμε με φιλους και συγγενεις.... ποτε δεν ξερεις που την κρυβει ο αλλος την πετρια...
Ο χρήστης Ανδρομέδα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-05-13, 13:19   #33
Rea_1971

Το avatar του χρήστη Rea_1971

Περιοχή: Στο χωριό...
Rea_1971 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΕΛΛΗ Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο τελευταιο περιστατικο δεν υπαρχει καμια περιπτωση γιατι δεν τα ειχε δει τα παιδια.Τυχαινει να μενουμε και μακρια και ετσι τα παιδια δεν τα βλεπει συχνα.Γι'αυτο και αυτη τη φορα σιγουρευτικα...
Χμμμμμ.... Είσαι σίγουρη ότι βρήκες κοριό; Αν τα πεθερικά σου μένουν μακριά, το θεωρώ απίθανο να έβαλαν αυτοί κοριό, καθώς ο απλός κοριός είναι πομπός που χρειάζεται κοντινό δέκτη. Αν έβρισκες συσκευή ηχογράφισης, θα χρειαζότν κάποιος να σβήνει τα αρχεία, καθώς γεμίζουν μετά από κάποιες ώρες (τα αρχείαέικόνας είναι τεράστια μικρότερα τα αρχεία ήχου).Αν βρήκες κοριό σε συσκευή τηλεφώνου, αλλάζει το πράγμα.Αν απλά πιστεύεις ότι έχετε κοριούς γιατί μαθαίνουν πράγμα, τσέκαρε τη συσκευή τηλεφώνου, καθώς και στο ισόγειο το κουτί ΟΤΕ, και αν δεν βρεις τπτ τσέκαρε τον άντρα σου .
Ο Μαρξ πέθανε...
κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...
Ο χρήστης Rea_1971 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-06-13, 21:51   #34
θαλεια2

Περιοχή: αχαρναι
θαλεια2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τώρα σοβαρά γίνονται αυτα????
η ιστορία αν είναι αληθινή εχω μείνει άφωνη....και περιμένω νέα.
Ο χρήστης θαλεια2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-06-13, 11:46   #35
ampeligi

ampeligi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εμένα η δικιά μου δε νομίζω πως είναι σε θέση να βάλει κοριούς.... δεν έχει και λόγο αφού έχω τον άντρα μου που ειδικά όσον αφορά το παιδί χαρτί και καλαμάρι τα μαθαίνει....
Ο χρήστης ampeligi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 05-06-13, 21:57   #36
Jarett

Jarett ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ampeligi Εμφάνιση μηνυμάτων
εμένα η δικιά μου δε νομίζω πως είναι σε θέση να βάλει κοριούς.... δεν έχει και λόγο αφού έχω τον άντρα μου που ειδικά όσον αφορά το παιδί χαρτί και καλαμάρι τα μαθαίνει....

Κι εγώ μια από το ίδια. Ο δικός μου τα ξερνάει όλα. 'Αμα θέλω και καλά να κρατήσω μυστικό από την πεθερά μου το λέω
Και το καλό είναι ότι νομίζει ότι ΔΕΝ τον καταλαβαίνω.....τσ τσ τσ άντρες.... ακατοίκητο το'χουν ρε παιδί μου.

Πάντως είναι εύλογες οι απορίες που διάβασα ως προς το τεχνικό μέρος της τοποθέτησης του κοριού.
Εκτός αν συνεργάζεται με κάποιον από την πολυκατοικία σου και έχει τα συστήματα παρακολούθησης σε κοντινό διαμέρισμα.
Παλιά 06-06-13, 00:55   #37
Anasta_sia

Anasta_sia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ελλη κανε και εσυ το ιδιο , βάλε και εσυ κοριο!!!! , παντως πρεπει να εισαι πολυ προσεκτικη, γιατι αν αποδειχθει κατι αλλο θα βρεθεις σε ασχημη θέση!!
Ο χρήστης Anasta_sia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-06-13, 17:38   #38
Nordor

Nordor ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αν και δεν ειναι το επαγγελμα μου....ασχολουμαι με οτιδηποτε ηλεκτρονικο γιατι μου αρεσει σαν χομπι.κοριος να μπορει να παρακολουθει δεν γινεται εκτος και ειναι σε ακτινα απο τον πομπο εως 200 μετρα.Και αυτο αν εχει καποιο μηχανημα τελευταιας τεχνολογιας.Εκτος και εχει κρυψει καπου μεσα στο σπιτι καποιο δημοσιογραφικο μηχανημα εγγραφης που ενεργοποιειται με την φωνη αλλιως πεφτει σε κατασταση αναμονης.Ετσι κερδιζει χρονο λειτουργιας απο την μπαταρια και δεν γεμιζει την μνημη του.Πρεπει ομως καθε 7-10 μερες να μπαινει σπιτι να το παιρνει να ακουει τι εχει γραψει και μετα να το ξαναβαζει στην θεση του. Πραγμα λιγο πολυ δυσκολο.Τελος ηθελα να ρωτησω κατι.Εγραψα πριν λιγες μερες εδω ενα αλλο μηνυμα σε χιουμοριστικη διαθεση το οποιο διαγραφηκε. Πραγματικα αυτο με εξεπληξε αφου ουτε εβρισα ουτε προσεβαλα κανεναν. Anyway.
Ο χρήστης Nordor δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-06-13, 20:48   #39
FEHKO
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

FEHKO ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Nordor Εμφάνιση μηνυμάτων
....Τελος ηθελα να ρωτησω κατι.Εγραψα πριν λιγες μερες εδω ενα αλλο μηνυμα σε χιουμοριστικη διαθεση το οποιο διαγραφηκε. Πραγματικα αυτο με εξεπληξε αφου ουτε εβρισα ουτε προσεβαλα κανεναν. Anyway.
Μου εχει συμβει και εμενα αυτο πανω απο μια φορα.

Φανταζομαι οτι εγινε μετα απο αναφορα η οποια εισακουστηκε.

Αν δεν το γνωριζεις ολα τα μηνυματα υπαρχουν στο Αρχειο.
Ο χρήστης FEHKO δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-06-13, 12:56   #40
konst1979

konst1979 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

παντως η πιο λογικη εξηγηση ειναι απλα να τα λεει ο αντρας σου .ισως εσυ του εχεις κανει φασαριες γι'αυτο το θεμα και τωρα ..την πατησε ..δοκιμασε κατι αλλο συζητα με καποιο αλλο δικο σου προσωπο (ισως καποια κολλητη σου )κατι που θα την εκανε κατευθειαν να κανει φασαρια ,αν οντως υπαρχει κοριος θα το μαθει και θα αντιδρασει αναλογα οποτε σωστα την κατηγορεις ,εαν οχι τοτε ο συζυγος τα λεει ολα στην μαμα του οπως κανουν σχεδον ολοι τους
Ο χρήστης konst1979 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές