Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Δύσκολες στιγμές...!

Notices

Δύσκολες στιγμές...! Διακοπή εγκυμοσύνης εξαιτίας ιατρικού ή μή λόγου, Παλινδρόμηση, Ενδομήτριος θάνατος, Καθ' έξιν αποβολές

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 02-07-12, 02:19   #1
xilopita

xilopita ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή βιοχημικη κυηση?

γεια σας κοριτσια-μανουλες!ειμαι νεα στο φορουμ και δεν ειμαι μαμα προς το παρον,ουτε σχεδιαζω να γινω συντομα δηλαδη αλλα μου συνεβη κατι που με παραξενεψε πολυ και ειπα να παρω τη γνωμη σας(σας διαβαζω πολυ καιρο,λογω διαφορων ανησυχιων στο θεμα των εξωσωματικων).λοιπον...
την τελευταια μου περιοδο την περιμενα 6 ιουνη.δεν ερχοταν,ουτε και ειχα κανενα συμπτωμα αλλα αυτο δε λεει κατι γιατι ποτε δεν εχω,μεχρι τις 8 ιουνη που εγινε το εξης:κηλιδες αιματος σε χρωση ροζ (εχει να μου εμφανιστει απο τα 15 αυτο το χρωμα).την επομενη 9 ιουνη παλι οι ιδιες κηλιδες,2-3 την καθε μερα.μεχρι που 10 ιουνη μου ερχεται περιοδος με αιμα δε θα λεγα παρα πολυ αλλα σιγουρα αρκετα πανω απο το κανονικο,και κραταει για 7 ημερες ενω κανονικα μου κραταει 5.πονος καθολου ,κανενα συμπτωμα τιποτα(το φυσιολογικο μου ειναι αυτο).
να αναφερω οτι την περιοδο μου τον τελευταιο χρονο θα την ελεγα σταθερη,αλλα σιγουρα με διακυμανση 1-2 μερες.το παραξενο στην ιστορια δεν ηταν η καθυστερηση λοιπον,ηταν η μορφη της περιοδου.πιστευετε ετσι θα εμφανιζοταν μια βιοχημικη εγκυμοσυνη?το γραφω και σοκαρω τον εαυτο μου..αλλα αν ηταν θα ηθελα παρα πολυ με καποιο τροπο να το μαθω.με συγκλονιζει πραγματικα η πιθανοτητα να ημουν για λιγο εγκυος.και βασικα θα το βλεπα θετικο καθως θα με βγαζε απο πολλες σκεψεις περι υπογονιμοτητας.τι λετε θα μπορουσε να ειναι?
Ο χρήστης xilopita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-07-12, 09:30   #2
MY TREASURE

MY TREASURE χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

μια χοριακή θα σου δειξει....θα ειναι χαμηλή με πτωτική ταση αλλα θα ειναι θετική κατα πασα πιθανοτητα. Οσον αφορα το σύμπτωμα δεν το γνωριζω αν ειναι απο βιοχ. κυηση.

Συγνωμη τωρα προσεξα τις ημερομηνιες....
δε νομιζω να μπορεις να κάνεις κατι τώρα
Παλιά 02-07-12, 11:32   #3
xilopita

xilopita ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

σ ευχαριστω για την απαντηση σου!ναι αν ηταν κοντα σ εκεινο το διαστημα θα την εκανα τη χοριακη,αλλα τοτε δεν το χα σκεφτει,τωρα εμαθα για τις βιοχημικες κυησεις και μου καρφωθηκε η ιδεα.
παντως αν ηταν μηπως πρεπει να επισκεφτω γυναικολογο για αποξεση?αυτο θα ειναι δραμα..γιατι ξερω οτι οι αποβολες αφηνουν υπολλειματα που πρεπει να καθαριστουν,συμβαινει ομως και σε τοσο μικρης διαρκειας κυησεις?
Παλιά 02-07-12, 11:53   #4
real thing

Το avatar του χρήστη real thing

real thing ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

oι βιοχημικες λεγονται ετσι γιαυτον ακριβως το λογο.δε χρειαζεται να παρεμβεις συνηθως δε τις καταλαβαινεις.τις διωχνει ο οργανισμος με την περιοδο.λογικα αν τιην καταλαβεις πρεπει να εχεις λιγη καθυστερηση η να κανεις το τεστ πριν την καθυστερηση,να βγει θετικο και μετα να σου ερθει κανονικα περιοδος.τωρα αυτο μπορει να ειναι κρυωμα μπορει να ειναι απο τη θαλασσα μπορει οντως να ειναι βιοχημικη.αλλα γιατι εχεις την υπογονιμοτητα στο μυαλο σου?εχεις κανει καποιες εξετασεις?ποσο καιρο προσπαθεις?
Ο χρήστης real thing δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-07-12, 12:12   #5
xilopita

xilopita ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αυτο για τη θαλασσα θα το σκεφτομουν αλλα δεν ειχα κολυμπησει καθολου μεχρι τοτε.κρυωμα τι να πω δεν νομιζω οτι ειχα.νομιζω η υποθεση της βιοχημικης παντως μου μπηκε στο μυαλο τωρα και ψυριζω τη μυγα!αλλα τουλαχιστον λες δε χρειαζεται εξετασεις σε γυναικολογους οποτε δεν εχω κατι να ψαξω και να θελω!
η υπογονιμοτητα μου περναει απ το μυαλο γιατι 2 χρονια με τον 'αντρα' μου η μονη προφυλαξη ειναι η διακεκομενη επαφη,και δεν ειχαμε ποτε ατυχημα(αν ειχαμε θα το κρατουσαμε).οποτε σκεφτομαι οτι εφοσον αυτο υποτιθεται δεν ειναι μεθοδος αντισυλληψης καποιο λακο θα χει η φαβα..μακαρι να ταν βιοχημικη εν ολιγοις.σ ευχαριστω για την απαντηση σου!
Παλιά 02-07-12, 12:27   #6
real thing

Το avatar του χρήστη real thing

real thing ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

βρε κοπελα μου τι λες?διακεκομενη συνουσια ειχα με τον αντρα μου 6 χρονθια και δεν εμεινα ποτε εγκυος.και μονο οταν προσπαθησα ελευθερα εμεινα.νομιζω οτι εχεις αρχισει να θελεις μωρακι.κανε ελευθερα και θα δεις θα πιασεις σχεδον αμεσως.το μονο ποου χρειαζεται ειναι συχνες επαφες και να στοχευσεις τις γονιμες.καθε γυναικα εχει τον τροπο της.εγω τις καταλαβαινα απο τα υγρα!συγνωμη για την περιγραφη!μη σκεφτεσαι αρνητικα!ποσο ετων εισαι αν επιτρεπεται?
Ο χρήστης real thing δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-07-12, 13:00   #7
xilopita

xilopita ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

λες να χω αρχισει να θελω μωρο?παναγια μου θα ειμαι 23 οπου να ναι αλλα ειμαι σε φαση φοιτητικη(6 χρονια σχολη) και πρεπει πολλα να στρωσω πριν σκεφτω μωρακι,οι συνθηκες να γινουν στρωμενες καταλαβαινεις,αν μη τι αλλο τη σχολη να την εχω τελειωσει!τωρα φαντασου ενδομυχα να κανω τετοιες σκεψεις .ρεζιλι θα γινω και να μ ακουσουν!θα ειναι μια πολυ καλη φραση για να φρικαρω ολο μου τον περιγυρο!και τον αμεσα ενδιαφερομενο συμπεριλαμβανομενο!
ετσι ε?αμεσως παρολο που περασαν 6 χρονια με διακεκομμενη!μου διωχνεις πολλα απο το μυαλο!(ξερω πρπει να χω ιδεοληψιες!)
Παλιά 02-07-12, 17:24   #8
mummytobe

Περιοχή: Αθηνα
mummytobe ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

νομιζω οτι αδικα βασανιζεις το μυαλο σου...
ειχες συμπτωματα και το λες ή εχεις επηρρεαστει απο το φορουμ?
εγω πριν εναμιση μηνα ειχα πονους πιθανον στο εντερο και απο το πολυ διαβασμα ειχα πειστει οτι εχω ενδομητριωση και ετρεχα στον γιατρο.....
χαλαρωσε δεν υπαρχει λογος για τετοιες σκεψεις...και αν ηταν ΑΝ λεμε δεν χρειαζονται συνηθως αποξεση οι τοσο "μικρες" κυησεις...αποβαλλεται μονο του
Ο χρήστης mummytobe δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-07-12, 02:02   #9
xilopita

xilopita ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλα οτι δεν υπαρχει λογος ειναι το μονο σιγουρο.ειναι κατι που ποτε δε θα μαθω κι αν μαθαινα δε θα χε και καμια σημασια πλεον!συμπτωματα ειχα αυτα που εγραψα(μηδαμινα μου φαινονται τωρα που τα βλεπω γραμμενα) το τι ρολο παιζουν αυτα που διαβαζω ...ασχολιαστο σε ολες μας συμβαινει λιγο πολυ αλλα εγω τα χω να τα διαβαζω και μεσω σχολης οποτε καταλαβαινεις..εγω και οι γιατροι ειμαστε κολλητοι την ενδομητριωση που λες την εχω σκεφτει και σε καποια φαση αιμορραγιας στη μυτη,αφου αναπτυσσεται κι εκει γιατι οχι?
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές