Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε νιώσατε το μωρό σας ;


Πότε νιώσατε για πρώτη φορά το μωρό σας;  

374

  1. 1. Πότε νιώσατε για πρώτη φορά το μωρό σας;

    • πριν την 11η εβδομάδα
      42
    • απο την 12η εβδομάδα
      45
    • απο την 13η εβδομάδα
      49
    • απο την 14η-15η εβδομάδα
      152
    • απο την 16η-18η εβδομάδα
      366
    • απο την 19η-21η εβδομάδα
      250
    • απο την 22η-24η εβδομάδα
      56
    • μετά την 25η-27η εβδομάδα
      11


Recommended Posts

Υπάρχει ήδη το θέμα

με πολλές δημοσιεύσεις, μέχρι τώρα όμως δεν υπήρχε η αντίστοιχη ψηφοφορία!

 

Ποτε νιώσατε το μωρό σας...?

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=21054

 

είναι εφικτή η πολλαπλή ψηφοφορία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ (πρωτομάνα..) το άκουσα στη 18η εβδομάδα. Η μέρα αυτή συνέπεσε και με το χαμό ενός πολύ δικού μου ανθρώπου, δεν ξέρω αν τα δύο γεγονότα συσχετίζονται ωστόσο..

Να ακούσω το γέλιο σου, γι'αυτό ήρθα στον κόσμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω στη 17η...κ απο τότε μέχρι τώρα που γράφω δεν έχει σταματήσει στιγμη να κουνιέται:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:!!!!!ελπίζω οταν γεννηθει να μην ειναι ετσι ζωηρη:lol::lol::lol:!!!στην αρχη ηταν σαν μια μπουρμπουλίθρα που σκάει μέσα μου... τώρα όμως την θέση της μπουρμπουλιθρας έχουν πάρει οι αγκωνιες κ οι γονατιές....άαααααουτς:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:!!!!!!ας είναι καλά κ ας με πονάει όσο θέλει!!!!!!

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλα πρεπει να ηταν στην 13 εβδομάδα ένοιωσα ένα φτερούγισμα κ απο ότι μου είπε η πεθερά μου έτσι το νιώθεις στην αρχή .

O γιος μου η ζωή μου ο έρωτας μου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ τον κατάλαβα κανονικά κάπου 18-19 εβδομάδων (αν και επειδή η σύλληψη έγινε αργά λόγω μεγάλου κύκλου ήταν λίγο νωρίτερα από τόσο). Το φτερούγισμα που λένε οι παλιές δεν το πιστεύω (θεωρώ οτι είναι μυϊκές συσπάσεις) γιατί το έχω νιώσει και έγκυος αλλά και μη έγκυος σε φάση που είμαι χαλαρή στο κρεββάτι μετά από ημέρα με ένταση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχώς που διάβασα αυτό το θέμα. Είμαι στην 12η και είχα αρχίσει να ανησυχώ που δεν νιώθω τίποτα ακόμα. Απ'ότι φαίνεται είναι νωρίς και πρέπει να περιμένω κανένα μήνα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγώ τελικά τον κατάλαβα στην 21 εβδομάδα. Είχα και τον Β' επιπέδου και συνδύασα την κίνηση που είδα στον υπέρηχο με αυτά που ένοιωθα. Πλέον κάνει αισθητή την παρουσία κάθε μέρα κυρίως τις ώρες που είμαι ήρεμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα κοριτσια , εγω την ενιωσα στην 18 εβδομαδα οταν γυρισα απο την αμνιοκεντηση,(ηταν σαν να ειχα αερα στα εντερα) και ειδα ενα καρουμπαλακι στην κοιλιτσα μου, μαλλον το ποπουδακι τη ηταν!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό το φτερούγισμα το νιωσα γύρω στις 14 εβδομάδες, όμως ήμουν στο κρεβάτι, ακινησία κ πολύ ηρεμία γενικά. Όλοι μου παν πως είναι το μωρό μου κ δεν το ξανάνιωσα ποτέ άλλωτε.. κανονικά να κινείται κ να το νιώθω κ απ έξω ακουμπώντας την κοιλιά μου στις 16 εβδομάδες (πολύ νωρίς κατά κοινή ομολογία!):)

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια, τελεια στιγμη δεν θα την ξεχασω ποτε!

ημουν στην 14η εβδομαδα, ξημερωνε της Παναγιας 15Αυγουστος,κ με ξυπνησε μια πολυ εντονη κινητικοτητα στην κοιλια μου. δεν ηταν μονο φτερουγισμα ηταν κανονικη κινηση πανω κατω καθετα στην κοιλια,σουλατσο κανονικο λεμε σαν να ανεβοκατεβαινε ανσανσερ! κρατησε αρκετα καμμα ωρα περιπου κ μετα εκανα ξανα 4-5 μερες να τον ακουσω.

το θεωρησα πολυ καλο σημαδι που το σπορακι μου ειχε διαλεξει μια τοσο ομορφη γιορτη να δηλωσει εμπρακτως την παρουσια του. ηταν σαν να μου ελεγε ειμαι εδω κ ηρθα για να μεινω.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω ακούσει από πολλές κοπέλες και έχω διαβάσει και εδώ ότι την κίνηση του μωρού την νιώθεις σας πετάρισμα ή σαν μπουρμπουλήθρες.

 

Είμαι στην 16η εβδ και χτες βράδυ ξύπνησα ξαφνικά και από εκείνο το σημείο και για αρκετή ώρα ένιωθα κάτι περίεργο στην κοιλιά μου. Δεν μπορώ να πω ότι ήταν πετάρισμα ή μπουρμπουλήθρα. Περισσότερο το ένιωθα σαν μικρά σπρωξίματα που δεν πονούσαν, χαμηλά στην κοιλιά κοντά στην περιοχή της ήβης. Σκέφτηκα μήπως είναι το μωρό, αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα.

 

Να ανησυχήσω;΄Έχει συμβεί σε καμία άλλη;

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο το ενιωσα αφου εφαγα μια μικρη κλωτσια στην 20η βδομαδα!!!!!τωρα το δευτερο το ακουσα στην 16η το νιωθω βασκα να κινητε γυρω γυρω ειδικα το βραδυ πριν κοιμηθω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...