Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ελευθερες επαφες..βοηθειστε με


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα.θα ηθελα τις συμβουλες σας σαν πιο εμπειρες.σκεφτομαστε με τον φιλο μου, μιας και παιρνω αντισυλληπτικα, να εχουμε απο δω και περα ελευθερες επαφες.αυτο που με προβληματιζει ειναι το αν θα πρεπει να κανουμε καποιες εξετασεις πριν για τυχον μεταδιδομενα νοσηματα,εσεις τι λετε?να σημειωσω οτι εχουμε μακροχρονια σχεση και οτι δεν παιζει να εχει γινει καποια "παρασπονδια" απο καμια πλευρα για να ανησυχω για αρρωστιες, αλλα μια στο εκατομμυριο σκεφτομαι να εχει καποιος κατι γιατι να κολλησει και ο αλλος?επισης, ο φιλος μου στο πεος του :oops: πανω στο δερμα βγαζει κατι ασπρακια μικρα που πολλες φορες μυριζουν και μου λεει δεν ειναι κατι κ οτι ειναι απο τον ιδρωτα.πηγε και σε εναν δερματολογο, ο οποιος δεν τον εξετασε,απλα ο φιλος μου του περιεγραψε πως ειναι και του ειπε ο γιατρος οτι δεν ειναι κατι.παρ ολα αυτα εγω επιμενω και του λεω να παει σε καποιον γιατρο ο οποιος θα τον εξετασει για να σιγουρευτω οτι δεν εχει κατι.εχει τυχει σε καποια αλλη αυτο?μηπως ξερετε κατι?λετε να ειμαι υπερβολικη γενικα που φοβαμαι τοσο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα. δεν πιστευω οτι εισαι υπερβολικη, αλλα υπευθυνη οπως οφειλεις να εισαι σε αυτες τις περιπτωσεις. ακομα κι αν εχεις μια μακροχρονια σχεση το καλυτερο ειναι να ειστε και οι δυο σιγουροι οτι δεν εχετε καποιο νοσημα. επισης σαφως θα επρεπε να εξετασει καποιος γιατρος και το φιλο σου ετσι ωστε να εισαι καλυμενη. εγω παντως δεν θα μπορουσα να απολαυσω την επαφη εαν ειχα αγχος για ολα αυτα που λες. τωρα η αποφασειναι δικη σου. και να ξερεις οτι τα αντισυλληπτικα δεν σε καλυπτουν 100 τοις εκατο για εγκυμοσυνη! αυτη ειναι η γνωμη μου.. να σαι καλα

url=http://lilypie.com]d9cfp2.png[/url]

[u4Ft1p2.png

Link to comment
Share on other sites

και γω για να μην εχω μονιμα το αγχος σκεφτομαι να τα ψαξω ολα.εχω ακουσει περιστατικα που οι κοπελες εμειναν εγκυες και με τη χρηση αντισυλληπτικων και το εχω στο μυαλο μου.γι αυτο και οι φορες χωρις προφυλαξη θα ειναι λιγες αλλα και με εκσπερματιση εξω απο εμενα.αυτο που θελω να ρωτησω επισης ειναι, αν ο φιλος μου γι αυτο το προβλημα πρεπει να παει σε ανδρολογο η δερματολογο?επειδη ειναι ταμπου το θεμα για τους αντρες και δεν προκειται να κατσει να το ψαξει, θελω να ασχοληθω εγω κ απλα να του πω τι να κανει

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου σε ουρολόγο πρέπει να πάει και η αλήθεια είναι ότι δεν πρέπει όντως να αγχώνετε. Σε καθησυχάζω μόνο λέγοντας σου ότι αυτά δεν είναι συπτώματα απο τις γνωστές μεταδιδόμενες ασθένειες αλλά μπράβο σου και κάνεις πολύ καλά που θες να εξεταστεί. Μόνο ο γιατρός θα σας πει με σιγουριά τι είναι, αλλά πες του αυτή τη φορά να το δει ο γιατρός γιατί δεν θα κάνει κάτι αν του το περιγράψει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

σε ουρολογο ε?κοιτα να δεις που ο ουρολογος νομιζα οτι κανει αποκλειστικα αναλυσεις ουρων.ποσο χαζη και ποσο ασχετη.σας ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις..θα το δρομολογησω..θα ρωτησω και το γιατρο μηπως πρεπει να κανουμε τιποτα εξετασεις αιματος να δω τι θα μου πει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ξερεις οτι υπαρχουν ΣΜΝ που μπορει ο φορεας να μη γνωριζει καν οτι ειναι φορεας αλλα να κολλησει τον αλλο. Και δυστυχως υπαρχουν και νοσηματα που μπορει καποιος να εχει "κληρονομησει" απο του γονεις του και να μην εχει ιδεα, δηλαδη ακομα και αν εσυ κι ο φιλος σου δεν ειχατε αλλες σχεσεις στο παρελθον αυτο δεν σας εξασφαλιζει οτι δεν εισαστε φορεις. Κανεις πολυ καλα που το ψαχνεις, αν μιλησεις σε ουρολογο ή αφροδισιολογο θα σας πει ολες τις απαραιτητες εξετασεις που πρεπει να γινουν πριν την πρωτη επαφη χωρις προφυλακτικο.

μπραβο σου για την υπευθυνοτητα σου

Link to comment
Share on other sites

παντα με φοβιζε η ιδεα να παθω κατι απο δικη μου αμελεια.ειμαι της αποψης οτι οταν κανεις κατι εν γνωση σου πρεπει να υποστεις και τις συνεπειες χωρις παραπονα και δραματα.γι αυτο ποτε δεν εχω ερθει σε επαφη ουτε με τον τωρινο μου φιλο αλλα ουτε με καποιον πρωην χωρις προφυλαξη.και τωρα δειλα δειλα σκεφτομασταν να ειχαμε καποιες ελευθερες επαφες, εφοσον θα επισημοποιησουμε και καποια στιγμη τη σχεση μας στο μελλον.αλλα δεν θελω να κανω κατι παρορμητικα και μετα να χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο.και αντιστοιχα να ειμαι η αιτια που θα χτυπαει ο φιλος μου το κεφαλι του.οποτε θα παμε σαν ζευγος σε εναν ουρολογο να μας κατατοπισει.σας ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...