Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Βάφτιση > Χώροι δεξιώσεων, Τραπέζι βάφτισης & Κεράσματα, Στολισμοί

Notices

Ποτέ πια μόνα - γνωμοδότηση ΣτΠ κόλαφος ! 

Γνωμοδότηση Συνήγορου του Πολίτη/Παιδιού σχετικά με απομάκρυνση γονέων από το δωμάτιο κατά την διάρκεια ιατρικών πράξεων στα παιδιών τους!   

Επιτέλους δικαίωση για τους γονείς που παλεύουν για το αυτονόητο! Ένα βήμα πιο κοντά βρίσκονται οι γονείς που υποστηρίζουν το αυτονόητο, να είναι παρόντες σε κάθε ιατρική πράξη, στην οποία το παιδί έχει τις αισθήσεις του, εφόσον δεν υπάρχει άλλος συγκεκριμένος λόγος που να δικαιολογεί την απομάκρυνσή τους.

Η εμπεριστατωμένη εισήγηση με βιβλιογραφία και όλα τα σχετικά παραρτήματα, δίνει βάση στο αίτημα όλων αυτών των γονέων, που προσπαθούν εδώ και χρόνια να πείσουν τους επαγγελματίες υγείας να δρούν υπέρ του συμφέροντος του παιδιού.

Αναδεικνύει το προφανές, ότι δηλαδή η παρουσία του γονέα θα πρέπει να επιτρέπεται και να ενθαρρύνεται! Επίσης αναφέρεται και στην περίπτωση των εφήβων των οποίων η ανάγκη για παρουσία του γονέα, επίσης θα πρέπει να γίνεται σεβαστή. Όπως αναφέρει, η απομάκρυνση εάν είναι απαραίτητη θα πρέπει να έχει ειδική κατά περίπτωση αξιολόγηση. Ελπίζουμε εδώ να υπάρξει ειδική αναφορά στις περιπτώσεις που μπορούν να δικαιολογούν μια τέτοια "κατά περίπτωση" απομάκρυνση, πχ σε περιπτώσεις ψυχικών ασθενειών του γονέα, ή υποψίας κακοποίησης (έλειπε αυτή η περίπτωση απο την ετυμηγορία) κα.

Η απόφαση, πολύ ευγενικά, αλλά ξεκάθαρα, υποδεικνύει ότι είναι απαραίτητο να θεσμοθετηθεί ειδική οδηγία, η οποία θα οδηγήσει και σε καλύτερη εκπαίδευση των ειδικών, στο να παρέχουν αυτό που οφείλουν, το οποίο όπως αναφέρει ο συνήγορος του πολίτη, δεν είναι μόνο η παροχή ιατρικής φροντίδας αλλά και η ορθή μεταχείριση του ασθενούς. Το αυτονόητο δηλαδή.  

• Διαδώστε την είδηση στα μέσα δικτύωσης έτσι ώστε να ακουστεί δυνατά!
    Link του άρθρου:http://parents.org.gr/health/a568
    .

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 26-05-12, 21:07   #1
gogobaby

gogobaby ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή προτασεις για οικονομικη βαφτιση

επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι, θελω να κανω μια οικονομικη βαφτιση για τον μπεμπη μας τον σεπτεμβρη. Ψαχνω οικονομικη φωτογραφιση (μεχρι 500 ευρω) , στολισμο θα κανω μονη μου με λουλουδια απο τον προμπονα σε τιμες πολυ χαμηλοτερες απο ανθοπωλειο και επισης ψαχνω κατω απο 1 ευρω για μπομπονιερες και προσκλητηρια. περιμενω προτασεις!
Ο χρήστης gogobaby δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-05-12, 21:24   #2
jannis

jannis χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καταρχήν δεν ξοδεύουμε λεφτά σε προσκλήτηρια.
Εγώ στην βάφτιση των παιδιών μου πήρα τηλέφωνα σε συγγενείς και φίλους.
Μετά έστειλα και sms / email για να έχουν υπεθύνμιση τόπου.
(Πες πως θα τους καλούσες σε ένα τραπέζι δηλαδή)
Αν εχεις φίλους με ταλέντο στις φωτογραφίες και καλές κάμερες βάλε 2 να βγάλουν φωτογραφιες. Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με το βίντεο. Δεν θα είναι το ίδιο με επαγγελματικά αλλά θα γλυτώσεις κανενα 1000ρικο.
Ο χρήστης jannis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-05-12, 21:58   #3
val80
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

val80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Νομίζω πως όλοι πάνω κάτω τα ίδια σκεφτόμαστε !!!

Μπορείς να φτιάξεις προσκλητήρια μόνη σου, είτε χειροποίητα ή στον υπολογιστή σου, επίσης μπομπονιέρες με ένα ωραίο τουλάκι και κορδέλα 2-3 σε διάφορα χρώματα θα σου βγουν μισή τιμή.
Όσο για τον φωτογράφο ψάξε έχουν ρίξει πολύ τις τιμές τους. Φαντάσου ότι κάνουν ψηφιακο άλμπουμ με 80 ευρώ, ενώ πριν απο 3 χρόνια το έδιναν 300. Δεν ξέρω σε πια περιοχή είσαι μπορώ να σου δώσω πληροφορίες.
Γλυκάκια για μετά το μυστήριο, με την βοήθεια της μαμάς ή κάποιας φίλης κεκάκια τα γνωστά πλέον cupcakes !!!
Λουλούδια μπορείς να πάρεις και απο την λαική, απλά μην πας τελευταια στιγμή κάνε κανα δυο βόλτες πριν να δεις τι τιμές παιζουν και τι εναλλακτικές.
Ο χρήστης val80 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-05-12, 23:03   #4
Αναστασια Μ

Αναστασια Μ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

παντως αν δεν εχεις γνωστο που ν βγαζει καλες φωτο μπορεις ν πας κ σε μια σχολη φωτογραφιας ,να βρεις 2-3 σπουδαστες κ ν ζητησεις ν τραβηξουν φωτο , ν σου περασουν τις φωτο σ cd και πας και τις τυπωνεις
κ πιο πολλους φωτογραφους θ εχεις
κ πιο οικονομικα θ σου ερθει

προσκλητηρια μπορεις ν ατα φτιαξεις μονη σου κ αν δεν εχεις εκτυπωτη τραβα σ ενα βιβλιοπωλειο ν στα τυπωσει σ ωραιο χαρτι κ να στα κοψει κιολας
Ο χρήστης Αναστασια Μ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-05-12, 23:23   #5
kourkoumpini

Το avatar του χρήστη kourkoumpini

Περιοχή: θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
kourkoumpini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

οπως ειπε και μια κοπελα πιο πανω "ολες αυτο σκεφτομαστε. πως θα μας βγει οικονομικη η βαφτιση".

πολυ ωραια ιδεα αυτη με τους σπουδαστες φωτογραφιας. δεν ξερω το κατα ποσο ειναι ευκολο να τους βρεις αλλα αμα μπορεις καντο. μη σου πω οτι θα προσπαθησω να το κανω και εγω. αν και εγω εχω εδω στη γειτονια φωτογραφο που εχει πακετο βαφισης 300 ευρω.

αν εισαι αθηνα, στη ρομβης εχει πολλα μαγαζια με ειδη βαφτισης κτλ. εκει νομιζω οτ κανουν και προσκλητηρια. ασε που αμα πας και κανεις ερευνα αγορας για μπομπο, υλικα, τουλια,στολισμο ρωτας και για προσκλητηρια.
επισης ρωτα και στη γειτονια σου στα γυρω μαγαζια, απο ανθοπωλεια μεχρι μαγαζια ειδικα για γαμους και βαφτισιες. τωρα ε την κριση δεν ξερεις τι τιμη μπορει να πετυχεις.

αν εισαι θεσσαλονικη, υπαρχει καποιος στη μοναστηριου που εχει οικονμικα προσκλητηρια απο 80 λεπτα. το θυμαμαι γιατι κατι φιλοι ακαναν εκει του γαμου το προσκλητηρια. εγω παλι θα παω στη εν λογω φωτογραφο της γειτονιας μου που εχει προσκλητηρια απο 70 λεπτα.

γενικα ομως ρωτα στα συνοικιακα φωτογραφια και μαγαζια. δεν χανεις κατι, ειδικα αν περνας απο εκει για να κανεις ετσι κι αλλιως τις δουλειες σου.
Παλιά 27-05-12, 01:28   #6
ελενανικολ

Περιοχή: ανω λιοσια
ελενανικολ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο gogobaby Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι, θελω να κανω μια οικονομικη βαφτιση για τον μπεμπη μας τον σεπτεμβρη. Ψαχνω οικονομικη φωτογραφιση (μεχρι 500 ευρω) , στολισμο θα κανω μονη μου με λουλουδια απο τον προμπονα σε τιμες πολυ χαμηλοτερες απο ανθοπωλειο και επισης ψαχνω κατω απο 1 ευρω για μπομπονιερες και προσκλητηρια. περιμενω προτασεις!

με το καλο το μωρακι σου να το βαπτισεις!
θα συμφωνησω για τα προσκλητηρια , δεν ειανι ανγκη να κανεις εγω εκανα fb προσκληση η καλεσα στο τηλεφωνοοσους δεν ειχαν fb!
μπορεις ομως αν θες να παρεις χρωματιστα χαρτονια, στυλο και κορδελιτσες και να τα φτιαξεις μονη σου , επισης σε πολλα καταστηματα με βαπτιστηκα, αν εχεις αρκετα προδκλητηρι αμπορουν μαζι με την εκτυπωση να στο κανουν 80 λεπτα το ενα.
στολισμο, μπορεις να παρεςις επισης σε πολλα καταστηματα δωρεαν , γιατι βγαζουν πολλες προσφορες πια και για μαπλονια δωρεαν και για κολυμπηθρα, αν δεν ειναι δωρεαν ειναι πολυ χαμηλες οι τιμες. στα λουλουδια ειναι πιο ακριβα..
μπουμπουνιερες με απλο τουλι και κορδελιτσα μπορεις να βρεις με ενα ευρω αλλα μπορεις να διαλεξεις σε πληθωρα σχεδιων μεχρι 1.20!
για φωτογραφο μπορεις να παρεις πολλεεεες προσφορες. εγω εκανα με φωτογραφο που δεν εχει καταστημα αλλα ειναι επαγγελαμτιας και δουλευει μονος του με video kai fwto (οχι ψηφιακο αλμπουμ ομως) με 300 ευρω! με φωτο στη νονα, με 100 φωτογραφιες στο αλμπουμ του παιδιου και 3 μεγενθυσεις!!!
αν χρειαστεις λεπτομερεις μπορω να σου πω
με το καλο το νυνι μας!!
Ο χρήστης ελενανικολ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-05-12, 01:32   #7
ελενανικολ

Προεπιλογή

επισης γλυκακια μπορεις να βρεις σε στυλ σφηνακια μικρα καιμεγαλα διαφορες γευσεις! και ειανι κατι διαφορετικο οχι το κλασικο παστακι και προφιτερολ και σου βγαινει πολυ οικονομικοτερα, γιατι παει με το κιλο κι οχι με το κομματι και σου κανουν καλη τιμη ανα ειναι πολλα τα ατομα...
βαπτησα προσφατα τον γιο μου και θυμαμαι πολλα!
Παλιά 27-05-12, 01:57   #8
moon child

Περιοχή: SKG
moon child ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

λοιπόν εγώ βαφτίζω τον Ιούνιο, με κάτω από 500 ευρώ

βάφτιση - κλειστή
μπομπονιέρες - 70 - βρήκα από προσφορά με 1,1 -τελειες από αθήνα αλλά θα έχει λήξει τώρα, αν δεν τις έβρισα είχα δει εδω για δαχτυλοκουκλες, μπες ικεα και δες τις δαχτυλοκουκλες, τελεια ιδεα, τις γεμίζεις με τούλι και κουφετάκια και θα βγουν κάτω από 1 ευρώ η μια, και σούπερ πρωτότυπο...

φωτο φίλοι
γλυκό εγώ, ή σφηνάκια που είπε μια κοπέλα πιο πάνω ή κάτι που βρήκα προχθές αλλά δεν έχω τσεκάρει ακόμη, δες, φαίνεται καλό : Agkatha's home, γλυκά κουταλιου σε φοβερες τιμές από Αγκαθια βεροιας.
στολισμό λιτό, εγώ με μια λινη παλια κουνουπιέρα με στεφάνι που θα την βάλω στην αυλη (είναι τεράστια, θα της τυλίξω ένα μέρος με σπάγγο λινάτσας και λουλούδια, σαν ανοιχτή σκηνή θα είναι) και απο κάτω το τραπέζι με μπομπο και γλυκά-πάνω στο τραπέζι θα βάλω άμμο, κοχυλια και πετρούλες, θα αραδιάσω τις μπομπο που θα είναι κουβαδάκια, πάνω στην άμμο, είναι μεταλλικά γαλάζια και λευκά, θα τα στήσω όπως σε παραλία, δλδ όπως να ναι, θα βάλω ένα ίδιο μεγάλο κουβά γαλάζιο μεταλλικό με φρέσκα λουλούδια άγρια, ή με φύλλα ιτιας και λευκά λουλούδια στο πλάι και τέλος.
ρουχα - τα παλια μας
σταυρό παιδιού, εγώ
δωρο νονας-συμβολικο
παραγγελια σε νονα για ελαχιστα και φθηνα πραγματα.

πιο κάτω, θα έλεγα οτι δεν πάει,- αλλά τα τελευταία τρία χρόνια μάθαμε οτι πάει και παραπάει!

Ο χρήστης moon child δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-05-12, 13:47   #9
kourkoumpini

Προεπιλογή

τα κουβαδακια τα μεταλλικα απο που τα πηρες και ποσο;
Παλιά 27-05-12, 17:15   #10
mama@2

mama@2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κουβαδακια μεταλλικα μικρα εχει κ το jumbo με 0.50λεπτα...
εχει κ συσκευασια 50 τουλια κομμενα για μπομπονιερες με 0.99λεπτα...
το κουβαδακι βγαινει πολυ ομορφο κ οικονομικο κ μπορεις να ρωτησεις να σου τυπωσουν κειμενο για προσκλητηριο σε ρυζοχαρτο(ακουσα οτι ειναι αρκετα οικονομικο)

εχει κ κορνιζουλες με 0.50 λεπτα, χαρτινα κουτακια οικονομικα κλπ(jumbo)

εμεις καναμε προσκλητηριο ψηφιακο με φακελο 0.75λεπτα
Παλιά 28-05-12, 00:15   #11
moon child

Περιοχή: SKG
moon child ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αχ ήταν μια ωραία προσφορά στο νετ, η ετιαρία λέγεται τσοκάντας και η κανονική τιμή βγαίνει 2,5 αν θυμάμαι καλά... με την προσοφορά 1,17, δεν ισχύει όμως πια... βέβαια δεν χάνεις να πάρεις ένα τηλέφωνο
δες εδώ, η δική μου είναι το κουβαδάκι με το μπλε ψαράκι.

www.gamosvaptisideco.gr/almonds_vapt.php

Ο χρήστης moon child δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-06-12, 17:58   #12
gogobaby

gogobaby ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πηγα τζαμπο οντως εχει ωραιες ιδεες για μπομπονιερες αλλα δε βρηκα μεταλλικα κουβαδακια ουτε τουλια κομμενα...mam@2 αν εισαι αθηνα που τα εκανες τα προσκλητηρια σου με 0,75? Παντως παιζουν αρκετες προσφορες αν ψαξεις στο ιντερνετ! Ευχαριστω ολες σας για την βοηθεια!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 04-06-12, 22:42   #13
ελενανικολ

Προεπιλογή

Παράθεση:
Πηγα τζαμπο οντως εχει ωραιες ιδεες για μπομπονιερες αλλα δε βρηκα μεταλλικα κουβαδακια ουτε τουλια κομμενα...mam@2 αν εισαι αθηνα που τα εκανες τα προσκλητηρια σου με 0,75? Παντως παιζουν αρκετες προσφορες αν ψαξεις στο ιντερνετ! Ευχαριστω ολες σας για την βοηθεια!
μπορεις να βρεις και με 0.80 προσκλητηρια , αν και οι τιμες πανε καμμια φορα συμφωνα με την ποσοτητα,
αν θες να σου πω απο που πηρα εγω να κοιταξεις/
Παλιά 04-06-12, 23:52   #14
yasemi

Το avatar του χρήστη yasemi

Περιοχή: Menidi City...
yasemi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εμεις που βαφτισαμε τη κορη μας πριν δυο βδομαδες και ητανε και δυομιση χρονων εκανα τα εξης,,,,

μπομπονιερες με ενα δεκα κρεμαστες ειχε και με 0,80 σε κουτακια με δωρακι μεσα κατι σε γυαλινο εχει πολλα αμα θες σου στελνω τηλ,,,

στολισμο

για τη κολυμπηθρα με 18 ευρω (ναι εγω τα πληρωσα οχι η νονα) ενα διχτι με πεταλουδες και τελος οχι πολλες φανφαρες γιατι δε μου αρεσει και το μπουγιο

για απεξω πηρα τουλι ρολο 10 μετρα με 15 ευρω πηρα απο τα τζαμπο φαναρακια 4 ασπρα και 2 που ητανε σα φωλιτσα αναλογα με το βαλαντιο σου διαλεγεις ,πηρα κορδελιτσες μια φουξια και μια ασπρη,το εκοψα στη μεση και το εκανα σα διαδρομο στο περιπου στο λεω τωρα ,,,,γλυκα πηρα τα πιο φθηνα απο το στεργιου κωκ με ροζ γλασο απο πανω 0,60 το ενα και σου δινουν και το κουτι δωρακι ενα φουξια ητανε ,,,απο το τουλι εβαλα και στο τραπεζι πανω το εκανα σα ρανερ ενα κομματι,,,,τοσο απλα

προσκλητηρια με περιπου 1 ευρω (ειχα πολυ λιγα ) αυτο με τη σοκολατα εκανα δηλ το περιτυλιγμα εφτιαξα κειμενακι και το μοιρασαμε τους εμεινε το ευχαριστηθηκανε και λεω οκ δε πηγαν χαμενα τα λεφτα,,,,δεν ειχα χρονο να το φτιαξω μονη μου αλλα εδω μεσα υπαρχευ αυτη η ιδεα θα το βρεις,,,,

για φωτο θα σου στειλω πμ πολυ οικονιμικο και το σαΙτ του αν θες να τσεκαρεις και εσυ

παντως αμα θες αναλγοα και την εποχη μπορεις να παρεις γλαστρακια για στολισμο μεχρι και απο τη λαικη που λεει ο λογος πχ βασιλικους κλπ και να ταβαλεις σε κασπο απο τα τζαμπο κλπ και να σου μεινουν κιολας,,,,,,

ρουχα ειχαμε
δωρο νονων δε πηραμε ειναι η κουνιαδα μου τη γλυτωσαμε

αμα βαλεις στολισμος στο ιντερνετ δες ιδεες και μετα φτιαξτο μονη σου πιο φθηνα θα σου βγει

α τα γλυκα δε τα πληρωσαμε εμεις μας τα εκαναν δωρο η αλλη κουνιαδα μου γιατι ειπε πως αντι να παρει ενα καλο φουστανι/σετ του παιδιου που μπορει να μη το φορεσει πανω παο μια φορα προτιμησε αυτο πουειναι πιο χρησιμο

εξετασε και τη περιπτωση να κανεις μονη σου cake pops,,,,ή να παρεις παγωτινια με το κιλο και να τα εχεις σε ενα ψυγειακι πριν τα μοιρασεις

για μπαλονια επειδη κανω δωρο σε μια φιλη μου που βαφτιζει (ειπαμε ο ενας βοηθαει τον αλλο πια ) της πηρα 6 τριαδες με 5,50 τη μια ,,,τωρα αψιδα με ονομα μας ειπε 45 ευρω αλλα μας φανηκαν πολλα
Παλιά 05-06-12, 13:43   #15
gogobaby

gogobaby ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πολυ ενδιαφερουσες οι ιδεες σας πραγματικα!ειστε πολυ δημιουργικες!να χαιρεστε τα παιδακια σας!
Παλιά 06-06-12, 09:49   #16
mama@2

mama@2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:

Βολο ειμαι...στο jumbo εδω εχει, κ ειναι κ σε περιοπτη θεση...
ρωτα καμμια πωλητρια μηπως δεν τα ειδες.
Προσκλητηρια εκανα στο φωτογραφειο που ανελαβε την καλυψη της βαπτισης.
Οντως, υπαρχουν πολλες προσφορες στο ιντερνετ!
Παλιά 07-06-12, 12:45   #17
marilou21

marilou21 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο yasemi Εμφάνιση μηνυμάτων
εμεις που βαφτισαμε τη κορη μας πριν δυο βδομαδες και ητανε και δυομιση χρονων εκανα τα εξης,,,,

μπομπονιερες με ενα δεκα κρεμαστες ειχε και με 0,80 σε κουτακια με δωρακι μεσα κατι σε γυαλινο εχει πολλα αμα θες σου στελνω τηλ,,,

στολισμο

για τη κολυμπηθρα με 18 ευρω (ναι εγω τα πληρωσα οχι η νονα) ενα διχτι με πεταλουδες και τελος οχι πολλες φανφαρες γιατι δε μου αρεσει και το μπουγιο

για απεξω πηρα τουλι ρολο 10 μετρα με 15 ευρω πηρα απο τα τζαμπο φαναρακια 4 ασπρα και 2 που ητανε σα φωλιτσα αναλογα με το βαλαντιο σου διαλεγεις ,πηρα κορδελιτσες μια φουξια και μια ασπρη,το εκοψα στη μεση και το εκανα σα διαδρομο στο περιπου στο λεω τωρα ,,,,γλυκα πηρα τα πιο φθηνα απο το στεργιου κωκ με ροζ γλασο απο πανω 0,60 το ενα και σου δινουν και το κουτι δωρακι ενα φουξια ητανε ,,,απο το τουλι εβαλα και στο τραπεζι πανω το εκανα σα ρανερ ενα κομματι,,,,τοσο απλα

προσκλητηρια με περιπου 1 ευρω (ειχα πολυ λιγα ) αυτο με τη σοκολατα εκανα δηλ το περιτυλιγμα εφτιαξα κειμενακι και το μοιρασαμε τους εμεινε το ευχαριστηθηκανε και λεω οκ δε πηγαν χαμενα τα λεφτα,,,,δεν ειχα χρονο να το φτιαξω μονη μου αλλα εδω μεσα υπαρχευ αυτη η ιδεα θα το βρεις,,,,

για φωτο θα σου στειλω πμ πολυ οικονιμικο και το σαΙτ του αν θες να τσεκαρεις και εσυ

παντως αμα θες αναλγοα και την εποχη μπορεις να παρεις γλαστρακια για στολισμο μεχρι και απο τη λαικη που λεει ο λογος πχ βασιλικους κλπ και να ταβαλεις σε κασπο απο τα τζαμπο κλπ και να σου μεινουν κιολας,,,,,,

ρουχα ειχαμε
δωρο νονων δε πηραμε ειναι η κουνιαδα μου τη γλυτωσαμε

αμα βαλεις στολισμος στο ιντερνετ δες ιδεες και μετα φτιαξτο μονη σου πιο φθηνα θα σου βγει

α τα γλυκα δε τα πληρωσαμε εμεις μας τα εκαναν δωρο η αλλη κουνιαδα μου γιατι ειπε πως αντι να παρει ενα καλο φουστανι/σετ του παιδιου που μπορει να μη το φορεσει πανω παο μια φορα προτιμησε αυτο πουειναι πιο χρησιμο

εξετασε και τη περιπτωση να κανεις μονη σου cake pops,,,,ή να παρεις παγωτινια με το κιλο και να τα εχεις σε ενα ψυγειακι πριν τα μοιρασεις

για μπαλονια επειδη κανω δωρο σε μια φιλη μου που βαφτιζει (ειπαμε ο ενας βοηθαει τον αλλο πια ) της πηρα 6 τριαδες με 5,50 τη μια ,,,τωρα αψιδα με ονομα μας ειπε 45 ευρω αλλα μας φανηκαν πολλα
Είναι εύκολο να μου πείτε κι εμένα το site του φωτογράφου?
Ευχαριστώ
Ο χρήστης marilou21 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-06-12, 11:54   #18
val80

val80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

όλα καλά !!!! Αλλά τελικά αυτό που πρέπει να "κόψουμε" και έχει το μεγαλύτερο κόστος είναι, το τραπέζι μετά.............εκεί τι κάνεις ????
Παλιά 08-06-12, 11:56   #19
val80

val80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
πολυ ενδιαφερουσες οι ιδεες σας πραγματικα!ειστε πολυ δημιουργικες!να χαιρεστε τα παιδακια σας!

gogobaby φωτογράφο βρήκες ??? Σε ποια περιοχή είσαι για να σου βρούμε και μαγαζάκια???
Παλιά 08-06-12, 12:40   #20
irene1984

irene1984 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο val80 Εμφάνιση μηνυμάτων
όλα καλά !!!! Αλλά τελικά αυτό που πρέπει να "κόψουμε" και έχει το μεγαλύτερο κόστος είναι, το τραπέζι μετά.............εκεί τι κάνεις ????
εδω εχεις δικιο αλλα δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα!εμεις θα κανουμε γαμο και βαφτιση μαζι,οποτε εχουμε καποιες υποχρεωσεις που πρεπει να βγουν.αν βαλεις και συγγενεις και φιλους βγαινουν πολλα ατομα,αλλα πώς να το κανεις αλλιως?εγω ξεκινησα να το ψαχνω απο τις αρχες του χρονου ,παντρευομαστε τον σεπτεμβρη,αλλα ειχα ολο το χρονο να βρω οικονομικα και καλης ποιοτητας πραγματα.ας εχουμε δουεια και ολα τ'αλλα γινονται
Ο χρήστης irene1984 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-06-12, 13:25   #21
yasemi

yasemi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

για φωτογραφο εστειλα πμ οποια ζητησε

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο val80 Εμφάνιση μηνυμάτων

για τραπεζι εμεις ειμασταν γυρω στα σαραντα μεγαλοι και καμια δεκαρια παιδια το καναμε στο σπιτι μας ουτε εκατο50 δε μας πηγε περιπου δηλ,,θες να στο ριξω το μενου???

οταν εχεις μισθο με το ζορι 700 και ειναι ενα κοβεις και κανεις λυσεις απο παντου
Παλιά 08-06-12, 13:28   #22
irene1984

irene1984 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
οταν εχεις μισθο με το ζορι 700 και ειναι ενα κοβεις και κανεις λυσεις απο παντου
σ'αυτο εχεις απολυτο δικιο.νομιζω οτι πλεον εξαρταται απο την τσεπη του καθενος και τι αντεχει
Παλιά 08-06-12, 16:01   #23
kourkoumpini

Προεπιλογή

εγω εχω τον εξης προβληματισμο: συμφερει κετεριγκ στην εκκλησια η τραπεζι με λιγοτερα ατομα; και τι ειναι καλυτερο;
Παλιά 08-06-12, 16:14   #24
yasemi

yasemi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

παντως με τους καιρους που ζουμε ουτε το ενα ουτε το αλλο νομιζω,,,στο σπιτι οι πολυ στενοι και οι φιλοι που πραγματικα θες ,,,εγω τελικα αυτο το χαρηκα πιο πολυ παρα το τραπεζι της μεγαλης που ητανε εξω,,,,και ας ξεκολλοθηκα,,,,και μου πηγε πολυ λιγα ειλικρινα,,,,και οποιος αρπαχτει που δεν τον καλεσα ποσως με ενδιαφερει
Παλιά 08-06-12, 16:18   #25
kourkoumpini

Προεπιλογή

στο σπιτι δεν χωραμε με τιποτα. εινια ενα φυσιλογικο διαμερισμα. προσφορες δεν εχω παρει ακομα αλλα με προβληματιζει. και δεν ξερω αν θα ειναι και ωραιο το κετεριγκ, δηλαδη αν ευχαριστηθουν οι καλεμενοι. ε μη δωσω και ενα σκασμο λεφτα και σχολιαζουν κιολας.
Παλιά 08-06-12, 16:22   #26
yasemi

yasemi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kourkoumpini Εμφάνιση μηνυμάτων
στο σπιτι δεν χωραμε με τιποτα. εινια ενα φυσιλογικο διαμερισμα. προσφορες δεν εχω παρει ακομα αλλα με προβληματιζει. και δεν ξερω αν θα ειναι και ωραιο το κετεριγκ, δηλαδη αν ευχαριστηθουν οι καλεμενοι. ε μη δωσω και ενα σκασμο λεφτα και σχολιαζουν κιολας.

ουτε εμεις εχουμε το απεραντο σπιτι,,,απλα τα διωξαμε ολα αλλαξαμε διαρυθμιση κατσανε και οι καπνιζοντες στο μπαλκονι και τελικα μια χαρα περασαμε ,,,μπουφε καναμε πλαστικα ποτηρια μαχαιροπιρουνα πιατα ειχαμε και οποιος παρεξηγηθηκε τα ειπαμε σκεψου το,,,,

οσο για απεξω απο την εκκλησια θα πρεπει να το αφηνει και η εκκλησια επισης δε ξερω ΑΛΛΑ γφιατι δε τα φτιαχνεται εσεις εστω πιο φθηνα θα βγει αν βρεις εκκλησια να το δεχετε
Παλιά 08-06-12, 16:28   #27
kourkoumpini

Προεπιλογή

αυτο δεν το ειχα σκεφτει να τα κανω εγω. θα μετρησω κοστος, παντως χθες βραδυ μετρησα κοστος για μπομπο και βγαινω 35 λεπτα η μια αμα τις κανω εγω και με 7 κουφετα.
Παλιά 08-06-12, 16:33   #28
yasemi

yasemi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αν σκεφτεις ταισα 40 τοσα ατομα φτωχα φτωχα αλλα αξιοπρεπεστατα με 150 αμα βρεις κειτερινγκ με τοσα παω βαραω τατου χιχιιχιχιχιιχ

βαλε και τισ γιαγιαδες στο παιχνιδι αντι για δωρα
Παλιά 08-06-12, 18:12   #29
μπεμπηςς μου

Το avatar του χρήστη μπεμπηςς μου

Περιοχή: πατρα
μπεμπηςς μου ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
αν σκεφτεις ταισα 40 τοσα ατομα φτωχα φτωχα αλλα αξιοπρεπεστατα με 150 αμα βρεις κειτερινγκ με τοσα παω βαραω τατου χιχιιχιχιχιιχ

βαλε και τισ γιαγιαδες στο παιχνιδι αντι για δωρα
καλησπερα τι κανετε???βαφτιζω τον μπεμπη μου 26 αυγουστου στης 12.00 ..θα εχω 100 ατομα περιπου...και ειμαι σε διλλημα ....τις μπομπονιερες μου θα τις εχω στο μαγαζι θα ειναι κρεμαστες πανω σε δεντρακια στο κεντρο του καθε τραπεζιου!!!στην εκκλησια λεω να βαλουμε γλυκο αλλα θα εχουμε κ στο μαγαζι...ο αντρας μου λεει να μην βαλουμε γιατι θα εχει ζεστη και καπακια ακολουθει το φαη...μυστηριο δεν θα δουν γιατι η εκκλησια ειναι πολυ μικρη ,,θα χωραει μονο η οικογενεια ,,,εκτοσ αν καταφερουμε κ την κανουμε εξω...εγω ελεγα να βαλουμε γλυκο, νερακι και ενα βιβλιο ευχων σε ενα ωραια στολισμενο τραπεζι που θα το κανω εγω....πειτε την γνωμη σας ειτε στο μαγαζι ειτε και στην εκκλησια η' και στα 2 τι γλυκο να βαλω???φιλακια
Ο χρήστης μπεμπηςς μου δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-06-12, 18:17   #30
yasemi

yasemi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αχ αυτα τα γλυκα,,,,,αν ειναι ολοι να ερθουν μετα στο τραπεζι τοτε αποψη μου παντα μη δωσεις και γλυκο πριν,,,,αν τωρα το τραπεζι ειναι πιο στενο δε το αποφευγεις,,,,,

αλλα απορια,,,αφου μυστηριο δε θα δουν βρε κουκλα γιατι τους καλεσες???δε ξερω αν γινεται εξω η βαφτιση

για βιβλιο των ευχων κλπ δε ξερω δεν εκανα σε καμια κορη νομιζω οτι νερακι καλο θα ηταν να υπηρχε θα δωσει συν στους διψασμενους καλεσμενους
Παλιά 08-06-12, 18:53   #31
Μαρία1982

Περιοχή: Αθήνα
Μαρία1982 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γιασεμί μου άρεσε πολυ η βάφτιση που έκανες! Μπράβο σου! Εγώ βαπτίζω στις 9 Σεπτέμβρη. Για στολισμό αγόρασα όπως και εσύ από τα τζάμπο 6 φαναράκια, 2 μεγάλα που μπαίνουν από 6 κεράκια και 4 μικρότερα. Τούλι θα πάρω να κάνω διάδρομο και σκέφτομαι για βρω από την αδερφή μου κάποιο αυτοκινητάκι φενιζολ(αυτα που έχουν στα θέατρα). Σου βγήκε ωράια ο στολισμός; Μπορέι να είναι και το μόνο άγχος μου. Όλα τα άλλα τα κάνω μόνη μου αλλά έχω ασχοληθεί ξανά. Για προσκλητήρια (τα έκανα ήδη γιατί ταυτόχρονα με τις ετοιμασίες έχουμε και νια μετάθεση να κανονίσουμε) μου κόστισαν 42 ευρώ τα 65 και είναι ανεμόμυλοι, στον κορμό των οποίων πέρασα και κόλλησα το χαρτί, με ωραίο σχέδιο στην τρύπα και στο τέλος κορδελίτσα. Σε όσουν έδωσα τους άρεσε πολύ και το έβαλαν στις γλαστρούλες του να στριφογυρίζει. Μπομπονιέρες μόνη και υπολογίζω να βγουν γύρω στο 1 ευρώ η μία (πήρα κουμπαράδες για τους μικρούς και μπρελόκ για τους μεγάλους). Γλυκά δεν ξέρω ακόμα. Εσείς τι βάλατε έξω από την εκκλησία;Αυτό με το κοκ με χρώμα είναι πολύ καλή ιδέα. Τα παίρνεις από τον στεργίου από την προηγούμενη μέρα ή αυθημερών; Ασχετο, πάντως βρε κορίτσια οι τύποι έξω έχουν ξεφύγει, είναι δυνατόν εν όψη κρίσης και με μισθούς κατα το ήμιση από πριν οι τιμές να είναι οι ίδιες και σε κάποια ποιο ακριβές;
Ο χρήστης Μαρία1982 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-06-12, 20:51   #32
μπεμπηςς μου

Προεπιλογή

Παράθεση:
αχ αυτα τα γλυκα,,,,,αν ειναι ολοι να ερθουν μετα στο τραπεζι τοτε αποψη μου παντα μη δωσεις και γλυκο πριν,,,,αν τωρα το τραπεζι ειναι πιο στενο δε το αποφευγεις,,,,,

αλλα απορια,,,αφου μυστηριο δε θα δουν βρε κουκλα γιατι τους καλεσες???δε ξερω αν γινεται εξω η βαφτιση

για βιβλιο των ευχων κλπ δε ξερω δεν εκανα σε καμια κορη νομιζω οτι νερακι καλο θα ηταν να υπηρχε θα δωσει συν στους διψασμενους καλεσμενους
και τι γλυκο να δωσουμε στο τραπεζι....μαρεσε το σχολιο σου για τουσ καλεσμενους θα γινει σε χωριο εξω απο το αιγιο ..συνηθως στα χωρια γινεται ....μετα σκεφτομουν να εβαζα σε μια γυαλα ζαχαρωτα σαν σφουγγαρια που ειναι να παρουν συν τα νερα συν να γραψουν και στο βιβλιο!!!και τα σφουγγαρακια τα ζαχαρωτα δεν θα λιωσουν απο τον ηλιο ....υποχρεωσεις ειναι αυτες ...πρεπει να τουσ καλεσουμε αυτους αλλα αν ερθει το 2ο (πρωτα ο θεος)θα καλεσουμε 10 οχι 100 ολα τα εξοδα τα κανουμε εμεις γιατι ο νονος ειναι και ο κολλητος μας μας παντρεψε δεν εχει δουλεια και ειναι χωρις λεφτα ο καημενος ,,,και τι να του πουμε δεν βαφτιζεις επειδη δεν εχεις λεφτα??το ειχαμε κανονισει οταν μας παντρεψε και μαθαμε γιατην εγκυμοσυνη ..μετην προηποθεση οτι ειναι αγορι...εχει βαφτισει ειδη αγορι πριν 4 χρονια...ασε που τον αγαπαμε .....θα ξεφραγκιαστουμε ..ευτυχως βρηκαμε μια ωραια ταβερνα με 15 ετρω το ατομο (γνωστος του πεθερου μου)
Παλιά 09-06-12, 10:57   #33
irene1984

irene1984 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο μπεμπηςς μου Εμφάνιση μηνυμάτων
και τι γλυκο να δωσουμε στο τραπεζι....μαρεσε το σχολιο σου για τουσ καλεσμενους θα γινει σε χωριο εξω απο το αιγιο ..συνηθως στα χωρια γινεται ....μετα σκεφτομουν να εβαζα σε μια γυαλα ζαχαρωτα σαν σφουγγαρια που ειναι να παρουν συν τα νερα συν να γραψουν και στο βιβλιο!!!και τα σφουγγαρακια τα ζαχαρωτα δεν θα λιωσουν απο τον ηλιο ....υποχρεωσεις ειναι αυτες ...πρεπει να τουσ καλεσουμε αυτους αλλα αν ερθει το 2ο (πρωτα ο θεος)θα καλεσουμε 10 οχι 100 ολα τα εξοδα τα κανουμε εμεις γιατι ο νονος ειναι και ο κολλητος μας μας παντρεψε δεν εχει δουλεια και ειναι χωρις λεφτα ο καημενος ,,,και τι να του πουμε δεν βαφτιζεις επειδη δεν εχεις λεφτα??το ειχαμε κανονισει οταν μας παντρεψε και μαθαμε γιατην εγκυμοσυνη ..μετην προηποθεση οτι ειναι αγορι...εχει βαφτισει ειδη αγορι πριν 4 χρονια...ασε που τον αγαπαμε .....θα ξεφραγκιαστουμε ..ευτυχως βρηκαμε μια ωραια ταβερνα με 15 ετρω το ατομο (γνωστος του πεθερου μου)
αφου ειναι βαφτιση μπορεις να δωσεις μπισκοτακια σε οποιο σχημα θες.αν ας πουμε η βαφτιση σας εχει καποιο θεμα π.χ. πατουσακια δωσε μπισκοτα σε σχημα πατουσακι,αν δεν εχεις θεμα καντα αναμεικτα ή κατι τετοιο.παντως αν τους εχεις ολους στο τραπεζι στην εκκλησια μην βγαλεις γλυκο.στολισε ενα τραπεζι με τουλι και γαζα ,βαλε το βιβλιο ευχων και 2 γυαλες με ζαχαρωτα ή μια γυαλα με ζαχαρωτα και μια αλλη με γλειφιτζουρια και τελειωσες!
Παλιά 10-06-12, 10:50   #34
μπεμπηςς μου

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο irene1984 Εμφάνιση μηνυμάτων
αφου ειναι βαφτιση μπορεις να δωσεις μπισκοτακια σε οποιο σχημα θες.αν ας πουμε η βαφτιση σας εχει καποιο θεμα π.χ. πατουσακια δωσε μπισκοτα σε σχημα πατουσακι,αν δεν εχεις θεμα καντα αναμεικτα ή κατι τετοιο.παντως αν τους εχεις ολους στο τραπεζι στην εκκλησια μην βγαλεις γλυκο.στολισε ενα τραπεζι με τουλι και γαζα ,βαλε το βιβλιο ευχων και 2 γυαλες με ζαχαρωτα ή μια γυαλα με ζαχαρωτα και μια αλλη με γλειφιτζουρια και τελειωσες!
καλημερα ειρηνη!!!!απο οτι βλεπω μαλλον δεν θα βαλω στην εκκλησια γιατι ολοι ειναι καλεσμενοι και στο τραπεζι αλλα ασε που θα μου στοιχισει ο κουκος αηδονι!!μου αρεσε η ιδεα σου γιατο τραπεζι με το βιβλιο ευχων...θελω να βαλω κατι στην εκκλησια..δεν εχω δικιο..???.παντως τα βιβλια ευχων μου αρεσουν πολυ..οπου παω γραφω...ειδικα αν ειναι πολυ φιλοι μας τα παιδια που βαφτιζουν η' παντρευονται...στον γαμο μου ειχα βαλει (σε 15 μερες εχω την πρωτη μου επαιτιο γαμου,, περιεργο μου φαινεται ,,ποτε περασε ενας χρονος..σαν περυσι τσεκαρα ολα του γαμου κ τωρα ετοιμαζω την βαφτιση) βιβλιο ευχων κ οταν το ανοιγω συγκηνουμε και γελαω πολυ...υπεροχο ενθυμιο!!!!
Παλιά 10-06-12, 14:21   #35
irene1984

irene1984 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο μπεμπηςς μου Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα ειρηνη!!!!απο οτι βλεπω μαλλον δεν θα βαλω στην εκκλησια γιατι ολοι ειναι καλεσμενοι και στο τραπεζι αλλα ασε που θα μου στοιχισει ο κουκος αηδονι!!μου αρεσε η ιδεα σου γιατο τραπεζι με το βιβλιο ευχων...θελω να βαλω κατι στην εκκλησια..δεν εχω δικιο..???.παντως τα βιβλια ευχων μου αρεσουν πολυ..οπου παω γραφω...ειδικα αν ειναι πολυ φιλοι μας τα παιδια που βαφτιζουν η' παντρευονται...στον γαμο μου ειχα βαλει (σε 15 μερες εχω την πρωτη μου επαιτιο γαμου,, περιεργο μου φαινεται ,,ποτε περασε ενας χρονος..σαν περυσι τσεκαρα ολα του γαμου κ τωρα ετοιμαζω την βαφτιση) βιβλιο ευχων κ οταν το ανοιγω συγκηνουμε και γελαω πολυ...υπεροχο ενθυμιο!!!!
καλησπερα!ναι μωρε μην βαλεις κι εγω τελικα ετσι θα κανω,διπλος κοπος κ διπλα εξοδα.κι εγω για να μην ειναι και τελειος αδειος ο χωρος της εκκλησιας θα φτιαξω ενα ωραιο τραπεζι οπως το περιεγραψα,γιατι δεν θα εχω πολυ στολισμο,δεν μ'αρεσουν τα λουλουδια...!με το καλο η πρωτη επετειοςειδες πως περναει ο καιρος.κι εγω σκεφτομαι ποτε γεννησα και ποτε πηγε το κοριτσακι μου 8 μηνων
Παλιά 10-06-12, 16:03   #36
ster

Περιοχή: Αθήνα
ster χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Nα ρωτήσω κάτι και εγώ; Μπομπονιέρα διαλέγετε μια για όλους ή ξεχωριστά για τους μικρούς και τους μεγάλους; Εγώ λέω να διαλέξω μια κορώνα ροζ που είναι και κρεμάστρα, πάει να την έχω για όλους;
Ο χρήστης ster δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-06-12, 17:37   #37
kourkoumpini

Προεπιλογή

εγω θα κανω μια για ολους. το ιδιο εκανα και στη γαμοβαφτιση
Παλιά 10-06-12, 18:30   #38
val80

val80 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
ουτε εμεις εχουμε το απεραντο σπιτι,,,απλα τα διωξαμε ολα αλλαξαμε διαρυθμιση κατσανε και οι καπνιζοντες στο μπαλκονι και τελικα μια χαρα περασαμε ,,,μπουφε καναμε πλαστικα ποτηρια μαχαιροπιρουνα πιατα ειχαμε και οποιος παρεξηγηθηκε τα ειπαμε σκεψου το
πόσα άτομα????????? Με τα παιδιά τι έκανες??? Εγώ υπολογίζω γύρω στα 15 παιδάκια, όλα ξαδέλφια και κολλητοί φίλοι.

Κοίτα εάν είναι να γίνει το σπίτι καλοκαιρινό, και μετά να θέλει γενική επισκευή............. Ρίξτε καμιά ιδέα ρε κορίτσια για κάτι οικονομικό μετά την βάπτιση, έξω απο την εκκλησία δεν αφήνουν αλλά δεν το ρισκάρω γιατί πέρσυ πήγαμε σε μια φίλη και ενώ τα είχαν φτιάξει πολύ ωραία έπιασε μια βροχή, μα μια βροχή ............. τσάμπα πήγαν όλα...........!!!!!!!!!!!
Παλιά 10-06-12, 18:59   #39
μπεμπηςς μου

Προεπιλογή

ευχαριστω ειρηνη μου!!!μου αρεσε η ιδεα σου γιατο τραπεζι...να χαιρεσαι το κοριτσακι σου..οσο για τις μπομπονιερες βρηκα με 1.20 κρεμαστες με μπρελοκ καραβακι(θεμα μου καραβι-αγκυρα...τι πρωτοτυπο)και θα τις εχω στο κεντρο του τραπεζιου και για τα παιδακια που θα ναι καμια 15 αρια θα παω στο τζαμπο να παρω κανα μικρο μπιχλιμπιδι ετσι λεω ...εχω καιρο να παω στα τζαμπο...στην πορτα της εκκλησιας θα παρω μπαλονια ...που θα τα παω στο μαγαζι μετα....ξερετε αν στα τζαμπο εχει μηχανημα που φουσκωνεις μπαλονια με ηλιον????
Παλιά 11-06-12, 01:04   #40
dafni32

Περιοχή: Καλλιθέα
dafni32 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μανούλες γεια σας! Θέλω να μου πείτε καμιά ιδέα για οικονομικό catering αν γνωρίζετε ή για οικονομικό μαγαζί στην Αθήνα ή στην Χαλκίδα για να κάνω την βάφτιση του γιου μου. Θα ήθελα να κάνω τραπέζι τόσο πολύ....αλλά ο άντρας μου δεν συμφωνεί καθόλου γιατί οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι!!!Μπορείτε να μου πείτε ιδέες;;Δεν ξέρω τι να κάνω...όπου έχω ρωτήσει ζητάνε εξωφρενικές τιμές!!!Σε ποιον πλανήτη ζούνε;;!!!

Ο χρήστης dafni32 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές