Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 09-05-12, 16:36   #1
margi25

margi25 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή πονος στο στομαχι και εμετο

γεια σας κοριτσια εχω ενα θεματακι ειμαι στην 11 μερα περιοδου απ την 6η μερα αρχισαν πονοι ωορηξιας κατω χαμηλα στην κοιλια πρηξιμο στο στηθος και υγρα(πολλα υγρα)μεχρι και σημερα,εχω τρομερο πονοκεφαλο και απο εχθες και σημερα κανω εμετο και πολυ πονο στο στομαχι.πρωτη φορα ειμαι ετσι και δεν ξερω αν ειναι ωορηξιας αυτα τα συμπτωματα η κατι αλλο...
Ο χρήστης margi25 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-05-12, 16:39   #2
nena38

nena38 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δεν μου φαινονται συμπτωματα ωορηξιας κατι αλλο πρεπει να συμβαινει παρε τον γιατρο σου ενα τηλ.
Ο χρήστης nena38 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-05-12, 16:46   #3
margi25

margi25 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εδω που ειμαι ειναι πολυ δυσκολο γαιτι λογω δουλειας του αρραβωνιαστικου μου ειμαστε σε νησι και μακρια απο το σπιτι...
ξεχασα να αναφερω οτι και τοι τσιγαρο με αναγουλιαζει πολυ...δεν μπορω να το καπνισω.λες να υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?
Παλιά 09-05-12, 16:49   #4
nena38

nena38 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο margi25 Εμφάνιση μηνυμάτων
εδω που ειμαι ειναι πολυ δυσκολο γαιτι λογω δουλειας του αρραβωνιαστικου μου ειμαστε σε νησι και μακρια απο το σπιτι...
ξεχασα να αναφερω οτι και τοι τσιγαρο με αναγουλιαζει πολυ...δεν μπορω να το καπνισω.λες να υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?

δεν αποκλειεται ιδιαιτερα αν η περιοδος σου δεν ηταν όπως τις αλλες φορες, κανε μια χοριακη τουλαχιστον θα δωσεις 20 ευρώ και θα μαθεις αμεσα.
Παλιά 09-05-12, 16:54   #5
margi25

margi25 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

η περιοδος μου κρατησε 2 μερες και 3 μερες τα καφε..
δεν ειναι πολυ νωρις για να δειξει η χοριακη?
Παλιά 09-05-12, 16:58   #6
nena38

nena38 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
η περιοδος μου κρατησε 2 μερες και 3 μερες τα καφε..
δεν ειναι πολυ νωρις για να δειξει η χοριακη?

Αυτά που εχεις θα ήταν συμπτώματα εγκυμοσύνης αν είχες μεινει εγκυος στον προηγουμενο κυκλο και το αιμα δεν ήταν κανονική περιοδος αλλά αιμα εμφυτευσης. Από τότε που αδιαθετησες και μετά αν εμεινες έγκυος είναι θεωρητικά απίθανο να εχεις συμπτώματα. Οπότε αν δεν συμβαινει το πρώτο τότε κάτι αλλο θα εχεις.
Παλιά 09-05-12, 17:00   #7
margi25

margi25 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

σε ευχαριστω πολυ νενα μου για την αμεση απαντηση σου..θα περιμενω λιγο να δω πως θα παει,μηπως κρυωσα αν και μου φαινεται απιθανο αλλα ποτε δεν ξερεις...
Παλιά 09-05-12, 20:32   #8
δημητρα 21/6

δημητρα 21/6 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
γεια σας κοριτσια εχω ενα θεματακι ειμαι στην 11 μερα περιοδου απ την 6η μερα αρχισαν πονοι ωορηξιας κατω χαμηλα στην κοιλια πρηξιμο στο στηθος και υγρα(πολλα υγρα)μεχρι και σημερα,εχω τρομερο πονοκεφαλο και απο εχθες και σημερα κανω εμετο και πολυ πονο στο στομαχι.πρωτη φορα ειμαι ετσι και δεν ξερω αν ειναι ωορηξιας αυτα τα συμπτωματα η κατι αλλο...
margie μου μονο αν ειχες μεινει απο τον προηγουμενο μηνα ειναι φυσικο να εχεις συμπτωματα,αλλιως ειναι παρα πολυ νωρις,ουτε καν οωρηξια δεν προλαβες να κανεις μετα την περιοδο,οχι και να εγινε συληψη και να εχεις και συμπτωματα...αλλα το οτι ειχες 3 μερες καφε μπορει να σημαινει εγκυμοσυνη απο τον προηγουμενο κυκλο,οποτε βουρ για χοριακη!!καλα αποτελεσματα και ενημερωσε μας!!
Ο χρήστης δημητρα 21/6 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-05-12, 21:32   #9
ioanna81

Το avatar του χρήστη ioanna81

Περιοχή: ΜΕΛΙΣΣΙΑ
ioanna81 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

εγω παντως στην εγκυμοσυνη ανακατοσουρες ειχα απο τα μεσα του κυκλου κι επειδη δεν περναγαν ελεγα να παω στο γιατρο μηπως εχω κατι στο στομαχι. Τελικα ημουν εγκυος
Παλιά 14-05-12, 12:22   #10
margi25

margi25 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

γεια σας και παλι κοριτσια,
συνεχιζουν οι αναγουλες μου και σημερα νιωθω πονους περιοδου..ειμαι στην 16 μερα μετα την περιοδο..ωορηξια δεν ειναι σιγουρα.
το στομαχι συνεχιζει και ποναει,επειδη βρισκομαι σε νησι αυτη την περιοδο δεν υπαρχει καποιος γιατρος εδω στο νησι,και πηγα σε εναν που ειναι γενικης ιατρικης και με εκανε υπερυχο στο στομαχι και γενικα στην κοιλια και δεν βρηκε κατι ωστε οι αναγουλες και οι εμετοι να ωφειλοναι εκει..ουτε και καποια ιωση να εχω...μου ειπε με τα λιγα που ηξερε πως στην κυστη εκει κοντα ειχα μια πολυ μικρη κυστη(δεν ηταν σιγουρος οτι ηταν κυστη αλλα κατι τετοιο)τοσο ασχετος...
τι λετε εσεις?υπαρχει περιπτωση να ειναι τελικα εγκυμοσυνη?
Παλιά 14-05-12, 14:13   #11
maria781

maria781 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
συνεχιζουν οι αναγουλες μου και σημερα νιωθω πονους περιοδου..ειμαι στην 16 μερα μετα την περιοδο..ωορηξια δεν ειναι σιγουρα.
το στομαχι συνεχιζει και ποναει,επειδη βρισκομαι σε νησι αυτη την περιοδο δεν υπαρχει καποιος γιατρος εδω στο νησι,και πηγα σε εναν που ειναι γενικης ιατρικης και με εκανε υπερυχο στο στομαχι και γενικα στην κοιλια και δεν βρηκε κατι ωστε οι αναγουλες και οι εμετοι να ωφειλοναι εκει..ουτε και καποια ιωση να εχω...μου ειπε με τα λιγα που ηξερε πως στην κυστη εκει κοντα ειχα μια πολυ μικρη κυστη(δεν ηταν σιγουρος οτι ηταν κυστη αλλα κατι τετοιο)τοσο ασχετος...

Στην κύστη ήτανε η κύστη ή μήπως στην ωοθήκη.....?????? Αχ, δεν ξέρεις πως σε καταλαβαίνω. Και εγώ σε έναν τέτοιο νησί βρίσκομαι. Μόνο αγροτικοί γιατροί και ούτε καν ένα μιρκοβιολογικό για δείγμα!

Ρε συ όμως, αν είναι εγκυμοσύνη ένα τεστ θα έδειχνε. Γιατί δεν κάνεις ενα;; Εγώ, χωρίς να θέλω να σε ξεσηκώσω, αλλά πιστεύω οτι είσαι έγκυος. Καλά, τώρα δεν σε ξεσήκωσα....είμαι σίγουρη!
Πάντως να μας πεις τα νέα σου και έυχομαι τα καλύτερα!
Ο χρήστης maria781 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-12, 14:17   #12
Christab83

Christab83 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Όλα είναι πιθανά αν και 16 μέρες μετά την περίοδο είναι λίγο μετά την ωορρηξία περίπου οπότε είναι κάπως νωρίς για τέτοιου είδους συμπτώματα. Πολύ πιθανό να μην έχει γίνει ούτε εμφύτευση ακόμα. Δεν ξέρω τι να σου πω εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα πέρα από τα κλασσικά της περιόδου δηλαδή πόνο στο στήθος και πονάκια στην κοιλιά κάποιες μέρες πριν την περίοδο. Όμως κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός! Περίμενε μέχρι την καθυστέρηση και κάνε κανένα τεστάκι! Σου εύχομαι ότι καλύτερο!
Ο χρήστης Christab83 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 14-05-12, 16:00   #13
margi25

margi25 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

το θεμα ειναι οτι αυτα ολα μου αρχισαν 5 μερες μετα την περιοδο και μεχρι και σημερα που ειμαι στην 16η μερα.σημερα ωρες ωρες νιωθω πονους περιοδου και με ποναει η μεση μου...αλλα ωρες ωρες με πιανουν.
οι γιατροι εδω ειναι οτι να ναι..ευτυχως δεν μενουμε μονιμα εδω γιατι αλλιως...η περιοδος μου αυτον τον μηνα κρατησε δυο μερες και μετα αλλες 3 τα καφε..δεν ξερω τι να πω..
νομιζω οτι ειναι νωρις για τεστ εστω και αν εγινε συλληψη καθηστερημενη ειναι νωρις για τεστ..αν δεν μου περασουν μεχρι αυτην την εβδομαδα μου ειπε ο γιατρος να ξανα παω και θα δω να κανω καμια χοριακη,αν υπαρχει μικροβιολογικο εργαστηριο σ'αυτο το νησι...
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές