Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 26-04-12, 20:03   #1
mairy:-)

mairy:-) ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή τα διαφανα υγρα ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης?

Καλησπερα ειμαι καινουργια στο φορουμ.θα ηθελα να μου πει αν γνωριζει καποιος,διαβαζω απο συζητησεις σας πως καποιες κοπελες πριν την καθυστεριση εχουν διαφανα υγρα.αυτο ειναι απαραιτητο συμπτωμα?ευχαριστω
Ο χρήστης mairy:-) δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-04-12, 20:10   #2
kat76

Περιοχή: Θεσ/νικη (at last!)
kat76 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mairy:-) Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα ειμαι καινουργια στο φορουμ.θα ηθελα να μου πει αν γνωριζει καποιος,διαβαζω απο συζητησεις σας πως καποιες κοπελες πριν την καθυστεριση εχουν διαφανα υγρα.αυτο ειναι απαραιτητο συμπτωμα?ευχαριστω
Εγω κ στην προηγ εγκυμοσυνη μου σχεδον σε ολο το 1ο 3μηνο (αφου τη διαπιστωσα με χοριακη μετα απο 6 μερες καθυστερηση τα εμφανισα) οπως κ στην τωρινη που ειναι με εξωσωματικη ειχα κ εχω διαφανα υγρα, παρα πολλα ομως! Στην τωρινη τα υγρα τα εχω πριν ακομα κανω χοριακη, απο τη 10η μερα περιπου της εμβρυομεταφορας. Κ για μενα τα υγρα αυτα ηταν ενα θετικο σημαδι!
Παλιά 26-04-12, 21:46   #3
mairy:-)

mairy:-) ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ευχαριστω πολυ kat76 για την αμεση απαντηση πραγματικα ειχα μπερδευτει με αυτο στο αν εμφανιζονται μετα η πριν την καθυστεριση.με το καλο το μωρακι σου κοπελα μου να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη.
Ο χρήστης mairy:-) δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-04-12, 22:32   #4
perlina

Το avatar του χρήστη perlina

perlina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κ εγω το ιδιο!ειχα διαφανα υγρα πριν την καθυστερηση! 5-6 μερες πριν αλλα μετα το θετικο τεστ ηταν περισσοτερα!

Ο χρήστης perlina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-04-12, 15:32   #5
Zouzounakii

Το avatar του χρήστη Zouzounakii

Zouzounakii ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγω εχω πολλα υγρα λευκα σαν αυτα της οωρηξιας ειμαι 5 μερες πριν τη περιοδο...
αυτο ειναι σημαδι? ή πρεπει να ειναι διαφανα και οχι λευκα?
Ο χρήστης Zouzounakii δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-04-12, 15:39   #6
angel306

Το avatar του χρήστη angel306

Περιοχή: florina
angel306 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν ειναι απαραιτητα συμπτωμα εγκυμοσυνης.Εγω δεν θυμαμαι αμα ειχα η οχι.Αλλα πχ η φιλη μου ειχε πολλα υγρα και καθυστεριση μια βδομαδα περιπου αλλα τελικα δεν ηταν εγκυος.
Παλιά 01-05-12, 00:37   #7
black_rose

Περιοχή: Κάπου εδώ...
black_rose χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εγώ είχα υγρά πολλές μέρες πριν την καθυστέρηση και μου έκανε εντύπωση γιατί νόμιζα ότι έκανα ξανά ωορρηξία Τελικά ήταν απο την εγκυμοσύνη και συνεχίστηκαν και μετά το θετικό τεστ!Πάντως κάθε φορά που ένιωθα τα υγρά να τρέχουν τρόμαζα και έτρεχα στο μπάνιο να δω μήπως ήταν αίμα!

Ο χρήστης black_rose δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-06-12, 13:32   #8
tinkerbell24

Το avatar του χρήστη tinkerbell24

tinkerbell24 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

stardust, des afto to thema!!!
Παλιά 06-06-12, 14:24   #9
Stardust

Το avatar του χρήστη Stardust

Stardust ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tinkerbell24 Εμφάνιση μηνυμάτων
stardust, des afto to thema!!!
Αχ το είδαααααααααα και ξεσηκώθηκα ακόμα πιο πολύυυυυυυ!!!
Παλιά 19-06-12, 18:58   #10
Cooker

Cooker ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο black_rose Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ είχα υγρά πολλές μέρες πριν την καθυστέρηση και μου έκανε εντύπωση γιατί νόμιζα ότι έκανα ξανά ωορρηξία Τελικά ήταν απο την εγκυμοσύνη και συνεχίστηκαν και μετά το θετικό τεστ!Πάντως κάθε φορά που ένιωθα τα υγρά να τρέχουν τρόμαζα και έτρεχα στο μπάνιο να δω μήπως ήταν αίμα!

Παιδια το εχω αυτο το συμπτωμα,δυο μερες ΠΡΙΝ αδιαθετησω!!Λετε λετε?????????Αχ,Παναγια μου.........σε παρακαλω!!!!
Ο χρήστης Cooker δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-06-12, 17:06   #11
impatient

impatient ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Cooker Εμφάνιση μηνυμάτων
[/B]

Παιδια το εχω αυτο το συμπτωμα,δυο μερες ΠΡΙΝ αδιαθετησω!!Λετε λετε?????????Αχ,Παναγια μου.........σε παρακαλω!!!!
cooker μου σε εμενα τα διαφανα υγρα ηταν προμηνυμα περιοδου... οταν εμεινα εγκυος δεν παρατηρησα κατι αντιστοιχο
Ο χρήστης impatient δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-06-12, 18:20   #12
Cooker

Cooker ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο impatient Εμφάνιση μηνυμάτων
cooker μου σε εμενα τα διαφανα υγρα ηταν προμηνυμα περιοδου... οταν εμεινα εγκυος δεν παρατηρησα κατι αντιστοιχο

Απο οτι φαινεται και σε μενα δυστηχως!!!
Ο χρήστης Cooker δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 21-06-12, 10:04   #13
EM-EF

Το avatar του χρήστη EM-EF

Περιοχή: Πεύκη
EM-EF ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην EM-EF
Προεπιλογή

Καλημέρα! Κι εγώ τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει μία σχεδόν μόνιμη υγρασία, όχι βλέννη, απλά στο εσώρουχό μου μαζεύεται υγρασία. Περιμένω περίοδο την Κυριακή κανονικά και την Δευτέρα αν έχει έρθει κλείνω ραντεβού για υστεροσαλπιγγογραφία κι ένα σωρό άλλες εξετάσεις που μου έχει πει ο γιατρός μου για να πάω να πάρω τα φάρμακα και να κανονίσουμε εξωσωματική... Ο γιατρός δεν μας απέκλεισε ποτέ την φυσιολογική σύλληψη αλλά λόγω πολύ χαμηλής κινητικότητας και ποσότητας σπέρματος, μας είπε ότι είναι μικρότερες οι πιθανότητες. Οπότε δεν σταματήσαμε ποτέ τις προσπάθειες. Υποψιάζομαι πως είμαι κατά φαντασίαν εγκυμονούσα για ακόμα έναν μήνα. Πρήξιμο στην κοιλιά και στο στήθος, μια μικρη συχνοουρία, η υγρασία που λέγαμε και η έλειψη σκούρου αίματος που έχω πάντα ως προμήνυμα της περιόδου, με κάνουν να ελπίζω πως θα γλυτώσουμε εξετάσεις και εξωσωματική. Αλλά βέβαια δεν παίρνω και πολύ αέρα...
Παλιά 21-06-12, 11:31   #14
Kendra*

Το avatar του χρήστη Kendra*

Περιοχή: Πειραιάς
Kendra* ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο EM-EF Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα! Κι εγώ τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει μία σχεδόν μόνιμη υγρασία, όχι βλέννη, απλά στο εσώρουχό μου μαζεύεται υγρασία. Περιμένω περίοδο την Κυριακή κανονικά και την Δευτέρα αν έχει έρθει κλείνω ραντεβού για υστεροσαλπιγγογραφία κι ένα σωρό άλλες εξετάσεις που μου έχει πει ο γιατρός μου για να πάω να πάρω τα φάρμακα και να κανονίσουμε εξωσωματική... Ο γιατρός δεν μας απέκλεισε ποτέ την φυσιολογική σύλληψη αλλά λόγω πολύ χαμηλής κινητικότητας και ποσότητας σπέρματος, μας είπε ότι είναι μικρότερες οι πιθανότητες. Οπότε δεν σταματήσαμε ποτέ τις προσπάθειες. Υποψιάζομαι πως είμαι κατά φαντασίαν εγκυμονούσα για ακόμα έναν μήνα. Πρήξιμο στην κοιλιά και στο στήθος, μια μικρη συχνοουρία, η υγρασία που λέγαμε και η έλειψη σκούρου αίματος που έχω πάντα ως προμήνυμα της περιόδου, με κάνουν να ελπίζω πως θα γλυτώσουμε εξετάσεις και εξωσωματική. Αλλά βέβαια δεν παίρνω και πολύ αέρα...
Μακάρι κορίτσι μου,στο εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να είσαι και να μην χρειαστεί να μπεις καθόλου σ'αυτή τη διαδικασία!Ξέρεις πόσες περιπτώσεις έχω διαβάσει εδώ μέσα που ετοιμάζονταν για εξωσωματική και...τσουπ έσκασε μύτη το μωράκι τους;Εύχομαι να μας πεις τα ευχάριστα!Κι αν όχι,δεν πειράζει,μην το βάζεις κάτω,όλα για κάποιο σκοπό γίνονται!!!

Ο χρήστης Kendra* δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-06-12, 13:37   #15
EM-EF

EM-EF ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και για την θετική σου ενέργεια!! Ελπίζω να έχω ευχάριστα νέα.... Αν όχι αυτή τη φορά, δεν πειράζει. Θα κάνουμε σαν να μην έγινε τίποτα και θα συνεχίσουμε το πρόγραμμα μας όπως το έχουμε καθορίσει εξ αρχής!
Παλιά 21-06-12, 13:54   #16
Kendra*

Kendra* ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο EM-EF Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και για την θετική σου ενέργεια!! Ελπίζω να έχω ευχάριστα νέα.... Αν όχι αυτή τη φορά, δεν πειράζει. Θα κάνουμε σαν να μην έγινε τίποτα και θα συνεχίσουμε το πρόγραμμα μας όπως το έχουμε καθορίσει εξ αρχής!
Μη μ'ευχαριστείς,εγώ στα λέω μέσα απ'την καρδιά μου...
Μπράβο σου που σκέφτεσαι έτσι!Θετική ενέργεια και κοιτάμε μπροστά!Να μας πεις τα νέα σου!!

Παλιά 21-06-12, 20:07   #17
eva kp

Περιοχή: πειραια
eva kp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα κορισακι; μου.και εγωστην ιδια φαση ειμαι.προσπαθουμε για δευτερο παιδακι αλλα ακομα τιποτα.σημερα επρεπε να αδιαθετησω αλλα τιποτα.εχω και εγω παρα πολλα υγρα εδω και δυο μερες.μακαρι μα γινει το θαυματακι σε ολες μας.
Ο χρήστης eva kp δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-06-12, 23:26   #18
EM-EF

EM-EF ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ελπίζω να μην ειναι η ιδεα μας...Σου εύχομαι με το καλο το παιδάκι σου να αποκτήσει αδερφάκι!!
Παλιά 22-06-12, 14:23   #19
EM-EF

EM-EF ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας και πάλι! Και σήμερα κανένα ίχνος περιόδου Συνεχίζει η υγρασία, έχω έντονες ζαλάδες ( μάλλον από την αγωνία γιατί μου φαίνεται πολύ νωρίς για τέτοιο σύμπτωμα), και έχω και αέρια.... ( κι αυτό από την αγωνία??? )
Παλιά 25-06-12, 13:00   #20
Ρενα1986

Ρενα1986 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα κορίτσια,θέλω να σας κάνω μια ερώτηση..
Τα λευκά υγρά όχι τα διάφανα,τι είναι..;;
Ρωτάω γιατί μια μέρα μετά που καθάρισα από περίοδο είδα λίγα στο εσώρουχο μου.
Ο χρήστης Ρενα1986 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-06-12, 13:17   #21
Kendra*

Kendra* ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ρενα1986 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα κορίτσια,θέλω να σας κάνω μια ερώτηση..
Τα λευκά υγρά όχι τα διάφανα,τι είναι..;;
Ρωτάω γιατί μια μέρα μετά που καθάρισα από περίοδο είδα λίγα στο εσώρουχο μου.
Γεια σου Ρένα μου!Αν αυτά τα υγρά δεν σε ενοχλούν ή δεν μυρίζουν λογικά δεν πρέπει να είναι κάτι...Συνήθως βέβαια λένε ότι μόλις τελειώνει η περίοδος ο κόλπος μας δεν έχει καθόλου υγρά...Πάντως δε νομίζω ότι είναι κάτι ανησυχητικό!

Παλιά 25-06-12, 17:58   #22
Ρενα1986

Ρενα1986 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν το έχω ξαναδεί και μου φάνηκε παράξενο...
..Δεν νομίζω να είναι κάτι γιατί νιώθω μια χαρά.
Ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες,σου εύχομαι ότι ποθείς..!!!
Παλιά 25-06-12, 18:15   #23
Kendra*

Kendra* ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ρενα1986 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν το έχω ξαναδεί και μου φάνηκε παράξενο...
..Δεν νομίζω να είναι κάτι γιατί νιώθω μια χαρά.
Ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες,σου εύχομαι ότι ποθείς..!!!
Αφου δε σε ενοχλουν δεν ειναι τιποτα!Οτι ποθεις κι εσυ κοριτσακι μου,να γεμισουν συντομα οι κοιλιτσες μας!!

Παλιά 25-06-12, 18:23   #24
Ρενα1986

Ρενα1986 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Από το στόμα σου και στου Θεού τ'αυτί..!!!
Παλιά 11-04-13, 17:12   #25
konna23

konna23 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα,

είμαι πολύ αγχωμένη. εδώ και μία εβδομάδα έχω καθυστέρηση. 'Εχω πονους στην κοιλιά εδώ και 4 μέρες και υγρά άσπρα και πηχτά εδώ και δύο.Επίσης έχπολλά αέρια και πάω δύο φορές τη μέρα στο μπάνιο. Έπαιρνα αντισυλληπτικά για δύο χρόνια και τα διέκοψα τον περασμένο μήνα. Σε επαφή έχω έρθει μόνο μία φορά με προφυλακτικό (συγνώμη αν υπεισέρχομαι σε λεπτομέρειες) και άλλη μία που μπήκε ο σύντροφος μου χωρίς, μία εβδομάδα μετά την διακοπή των χαπιών , αλλά βγήκε αμέσως γτ πονούσα. Πριν αρχίσω τα αντισυλληπτικά είχα άστατη περίοδο. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος ή έχει να κάνει με το ότι σταμάτησα τα αντισυλληπτικά?
Ο χρήστης konna23 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-04-13, 18:21   #26
Tristeza

Tristeza ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο konna23 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα,

είμαι πολύ αγχωμένη. εδώ και μία εβδομάδα έχω καθυστέρηση. 'Εχω πονους στην κοιλιά εδώ και 4 μέρες και υγρά άσπρα και πηχτά εδώ και δύο.Επίσης έχπολλά αέρια και πάω δύο φορές τη μέρα στο μπάνιο. Έπαιρνα αντισυλληπτικά για δύο χρόνια και τα διέκοψα τον περασμένο μήνα. Σε επαφή έχω έρθει μόνο μία φορά με προφυλακτικό (συγνώμη αν υπεισέρχομαι σε λεπτομέρειες) και άλλη μία που μπήκε ο σύντροφος μου χωρίς, μία εβδομάδα μετά την διακοπή των χαπιών , αλλά βγήκε αμέσως γτ πονούσα. Πριν αρχίσω τα αντισυλληπτικά είχα άστατη περίοδο. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος ή έχει να κάνει με το ότι σταμάτησα τα αντισυλληπτικά?
Κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι...από τη στιγμή που ο καλός σου δεν ολοκλήρωσε μέσα σου δεν υπάρχει πιθανότητα σύλληψης...Και στην περίπτωση που έσπασε το προφυλακτικό και δεν το πήρατε χαμπάρι, σκέψου αν ήσουν σε γόνιμη μέρα και αν όχι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.
Άσε που το ότι πήρες αντισυλληπτικά δεν σημαίνει ότι μετά που τα σταμάτησες θα έφτιαχνε και ο κύκλος σου. Τυχαία μπορεί βέβαια, αλλά κι εγώ που τα έπαιρνα 4 χρόνια μετά τα δικά του πάλι έκανε...από 28 έως 35 μέρες!
Γι'αυτό μη σκας χωρίς λόγο
Παλιά 12-04-13, 01:20   #27
konna23

konna23 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Tristeza Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι...από τη στιγμή που ο καλός σου δεν ολοκλήρωσε μέσα σου δεν υπάρχει πιθανότητα σύλληψης...Και στην περίπτωση που έσπασε το προφυλακτικό και δεν το πήρατε χαμπάρι, σκέψου αν ήσουν σε γόνιμη μέρα και αν όχι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.
Άσε που το ότι πήρες αντισυλληπτικά δεν σημαίνει ότι μετά που τα σταμάτησες θα έφτιαχνε και ο κύκλος σου. Τυχαία μπορεί βέβαια, αλλά κι εγώ που τα έπαιρνα 4 χρόνια μετά τα δικά του πάλι έκανε...από 28 έως 35 μέρες!
Γι'αυτό μη σκας χωρίς λόγο
'Οχι, δεν είχε σπάσει. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Με ηρέμησες αρκετά. Μπορεί να μην έρχεται κιόλας επειδή έχω αγχωθεί από την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Θα σας ενημερώσω όταν θα έχω νέα
Ο χρήστης konna23 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-06-13, 18:26   #28
manakaymeni

manakaymeni χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλησπέρα κορίτσια μου καλά. Δώστε μου σας παρακαλώ τα φώτα σας λίγο. Πρώτη φορά δεν σημείωσα την ημερομηνία περιόδου μου και δεν είδα ούτε σημάδια ωορρηξίας, παρ' όλα αυτά πρίν μία βδομάδα κάναμε με τον σύζυγο μου μία προσπάθεια για το τρίτο μας παιδάκι. Μία μέρα μετά και μέχρι σήμερα (7 μέρες) πονάει η κοιλιά μου χαμηλά, έχω πολλά διάφανα υγρά και έντονη επιθυμία για ..... ''προσπάθειες'' καταλαβαίνετε...... Λέτε να έπιασε με την μία΄? Τα δύο πρώτα παιδάκια μας δεν τα επιδιώξαμε, ήταν με τα προυγρά δεν ολοκλήρωσε ποτέ΄ο άντρας μου, να φανταστείτε ο γιατρός μας μου έλεγε δεν παίζετε και ένα τζόκερ;
Ο χρήστης manakaymeni δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-06-13, 21:46   #29
fairy_

Το avatar του χρήστη fairy_

Περιοχή: stuttgart germany
fairy_ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν νομιζω τα υγρα να υποδυκνυουν εγκυμοσυνη.
Εγω ειχα μπεζ σκουρα υγρα λογω εμφυτευσης μαλλον τα οποια γιναν
καφε μετα απο 2 μερες... πριν δεν ειχα τιποτα το διαφορετικο σε θεμα υγρων.
Ο χρήστης fairy_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-06-13, 22:23   #30
manakaymeni

Smile

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση μαμά fairy , απλά το είχα απορία διότι κάπου το διάβαζα ότι θεωρείται σημάδι γονιμοποίησης. Ο μόνος σίγουρος τρόπος να μάθω είναι να κάνω υπομονή 10 μέρες που θεωριτικά πέριμένω να αδιαθετήσω.
Παλιά 01-07-13, 19:16   #31
fairy_

Το avatar του χρήστη fairy_

Περιοχή: stuttgart germany
fairy_ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Τα υγρα και μονο δεν δειχνουν αν εχει γινει συλληψη αλλα σε συνδιασμο με αλλα συμπτωματα ισως μπορεις να το καταλαβεις..απο νωρις.
Καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα οποτε ας μην ειμαστε απολυτοι..
εγω δεν εχω πολλα υγρα αλλες κοπελες εχουν...αν παρατηρησεις συμπτωματα που διαφερουν απο αλλους κυκλους τοτε μπαινεις σε υποψιες...
ευχομαι θετικα αποτελεσματα
Ο χρήστης fairy_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-07-13, 22:13   #32
manakaymeni

Προεπιλογή

θα με φάει η αγωνία!!!!!!!!
Παλιά 18-08-13, 01:21   #33
lenor

Το avatar του χρήστη lenor

Περιοχή: αθήνα
lenor ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια! Καλό καλοκαίρι και χρόνια πολλά σε όσες είχαν τη γιορτή τους! Χρειάζομαι μια συμβουλή και μια έμπειρη γνώμη! Έχω καθυστέρηση 6 μέρες-όχι κάτι ιδιαίτερο δηλαδή. Παρατηρώ τελευταία πολλά λευκά και παχύρευστα υγρά στο εσώρουχο με τέτοια ροή, σαν να είναι αίμα. Ακόμη, έχω συχνά ζαλάδες και αδυναμία αλλά και τάσεις για εμετό. Ωστόσο, ούτε πρησμένο στήθος έχω ούτε και συχνοουρία. Ξέχασα να αναφέρω, ότι την ημέρα που περίμενα να μου έρθει περίοδος είδα ένα αχνό,αμυδρό ροζ σημαδάκι στο εσώρουχό μου. Να αναφέρω τέλος, πως παρ'όλο που με το σύντροφο μου κάνουμε έρωτα δίχως προφύλαξη, πάντα ολοκληρώνει εκτός! Συγνώμη για τις λεπτομερείς περιγραφές Πιστεύετε ότι υπάρχει καμία περίπτωση να είμαι έγκυος ή με τη χαρά θα μείνω;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Ο χρήστης lenor δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-08-13, 02:19   #34
GIORGITSA

GIORGITSA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αχ lenor μου!!!!!!! μετα απο μια αποτυχημενη Ιουλιου 2013 εξωσωματικη περιμενα περιοδο την Κυριακη 18 αυγουστου! ημουνα ομως μες στην καλη χαρα το ειχα ξεπερασει ολο αυτο (φαντασου την περασμενη εβδομαδα ημουνα διακοπες και απλα ανησυχουσα μηπως μου ερθει νωριτερα και δεν ευχαριστηθω τα μπανακια μου!!!) την παρασκευη 16 αυγουστου ολο το απογευμα ειχα αναγουλες αλλα και παλι ειπα οτι ειχα παθει ηλιαση! σημερα ειμαι στην 6η ημερα καθυστερησης με αναγουλες ακομη τασεις για εμετο, πονοκεφαλο και αδυναμια! ακριβως τα ιδια με τα δικα σου! την 4η ημερα καθυστερησης ειχα κανει δυο τεστακια predictor το ενα και το αλλο ουτε η εταιρεια που το εβγαλε το θυμαται και βγηκαν αρνητικα!υπαρχει περιπτωση να εισαι εγκυος γιατι πολλα εχουμε ακουσει και διαβασει! απλα για σιγουρα ειμαστε μαλλον για β χοριακη αν δεν μας ερθει σε 5-6 ημερες! α και ουτε εγω εχω πρησμενο στηθος και συχνοουρια!!! πολλα φιλια!
Ο χρήστης GIORGITSA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-08-13, 02:20   #35
GIORGITSA

GIORGITSA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

επισης εχω και εγω υγρα! οσο για τεστ εχω ακουσει οτι γινονται παρα πολλα λαθη!!!
Ο χρήστης GIORGITSA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-09-13, 13:39   #36
manakaymeni

Προεπιλογή

Κοριτσάκια μου μόνο η β-χοριακή θα σας δείξει 100%! Εγώ τον Ιούνιο που είχα υπόνοιες... μόνο η χοριακή έδειξε! Και τώρα πάλι που κάναμε προσπάθεια, πάρ'όλο που έχω πολλά σημάδια (πρησμένω στήθος, θερμοκρασία 37, πόνο στην μέση κτλπ)....θα κάνω υπομονή λίγες ακόμα μέρες! εύχομαι να έχετε το αποτέλεσμα που επιθυμείτε.....
Παλιά 12-09-13, 10:18   #37
ΝΙΚΟΛΙΑ

ΝΙΚΟΛΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΡΟΖ ΥΓΡΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?? ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΤΑ ΡΧΗΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ Κ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΕΚΕΙΝΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ!!! ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΙΧΑ 4 ΣΕΜΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΔΛΔ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ 4 ΜΕΡΕΣ ΠΡΑΓΜΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΞΑΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΑΣ Κ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ.. ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΦΟΒΕΡΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ Κ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΥΠΝΗΛΙΑ ΜΙΛΑΜΕ ΟΤΙ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΩΡΕΣ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ.... ΠΑΡΑΞΕΝΟ.. ΧΘΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΡΟΖΑΚΙΑ ΣΤΟ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ Κ ΛΙΓΑ ΣΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΜΟΥ(ΣΥΓΜΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ) ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗΣ ΕΠΙΣΗΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΤΗΣ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΑ ΕΓΩ!! ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΝΑ ΕΠΙΑΣΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ? ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ Κ ΤΗΝ ΤΑΡΑΧΗ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΑΙΡΩΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ
Ο χρήστης ΝΙΚΟΛΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-11-13, 20:02   #38
hlmp

hlmp ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

koritsia kalispera .!eimai 24 mepolikistikes k astato kiklo.~edo k pente mines exo eleytheres epafes me t sidrofo mou alla den eidame apotelsma(i epafes mas einai elaxistes logo epagelmatiko tajidion)exo arxisi na anxonome k na mou mpenoun idees pos i iparxi kapio provlima.einai noris pistevete na apeythinso se kapio giatro.?t mou simvoulevete?
Ο χρήστης hlmp δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-11-13, 22:54   #39
dimitra00

dimitra00 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο hlmp Εμφάνιση μηνυμάτων
koritsia kalispera .!eimai 24 mepolikistikes k astato kiklo.~edo k pente mines exo eleytheres epafes me t sidrofo mou alla den eidame apotelsma(i epafes mas einai elaxistes logo epagelmatiko tajidion)exo arxisi na anxonome k na mou mpenoun idees pos i iparxi kapio provlima.einai noris pistevete na apeythinso se kapio giatro.?t mou simvoulevete?
εφοσον δεν εχετε τακτικες επαφες, ειναι απολυτα φυσιολογικο.
αφηστε τα επαγγελματικα ταξιδια κ κλειστειτε σε κανα σπιτι για κανα μηνα!
Ο χρήστης dimitra00 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές