Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαφτιση διδυμα κοριτσακια


Recommended Posts

Καλησπερα

Θα ηθελα για μαι ακομα φορα το χρονο σας και τις ιδεες σας.Λοιπον εχω 2 διδυμα κοριτσακια και σκοπευω να τα βαφτισω στο χωριο μου στη Β Ελλαδα,στις 18/8...μια ημερα μετα τα γενεθλια τους ωστε μαζι να γιορτασουμε τα γενεθλια τους

Λοιπον θελω τις συμβουλες σας.

Τις λενε Βασω και Φαιη (Βασιλικη και Ευθυμια)

1.Θελω να μου προτεινετε προσκλητηρια και μπομπονιερες,χειροποιητες..αν οχι,οικονομικες τουλαχιστον

2.Θα ηθελα στο κειμενο να καλει ο αδερφος τους που ειναι 5 χρ

3.Τα χρωματα της βαφτισης να ειναι ροζ,φουξια...(οχι απαραιτητα,απλα λεω την γνωμη μου)

4.Στολισμος,πως??θεμα???

5.Το τραπεζι θα γινει σε δικο μας μαγαζι

θα περιμενω με αγωνια ολα τα μηνυματα σας

 

Υ.γ επειδη το θεμα ειναι γνωστο και ισως απαντησατε σε καποια αλλα παρομοια,μπορειτε να βαλετε το λινκ εδω ωστε να δω αυτα που εχετε κανει χωρις να σπαταλω τον χρονο σας...με τοσα μωρα δεν εχω το χρονο να ξεσκονισω παλια θεματα..

Σας ευχαριστω πολυ

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λογω ελλειψης χρονου,αν θελετε βαλ τε και λινκ απο αλλα παρομοια θεματα ..ωστε να τα διαβασω..για να μην ψαχνω στα τυφλα

Ευχαριστω και παλι

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπορείς για προσκλητήρια να πάρεις ροζ και φουξ χαρτόνια Α4 απο το βιβλιοπωλείο και ένα μπλοκ ρυζόχαρτο, να εκτυπώσεις σε εκτυπωτή το κείμενο στο χαρτόνι και στο ρυζόχαρτο για σχέδιο νεραϊδούλες ή κορόνες ή φραουλίτσες και κερασάκια μιας και θα είναι καλοκαίρι και να τα ενώσεις κάνοντας μια τρύπα με το διακορευτή και να τα δέσεις με κορδελίτσες.

Επίσης αν διαλέξεις σαν θέμα τα φρούτα, μπορείς εύκολα να κάνεις και σαν κέρασμα μικρά σακουλάκια χάρτινα σαν αυτά που βάζουν τις τυρόπιτες και να τα γεμίσεις με φράουλες και κεράσια και δέσεις γύρο γύρο με κορδέλες!Είναι πρωτότυπο και για μπομπονιέρα επίσης! και πολύ δροσιστικό!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! καταρχήν, να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!

αρχικά, μένεις Αθήνα? πήγα προχτές στον Μπάρκα στην Αγία Παρασκευή και έχει τέλεια πράγματα και οικονομικά!

εγώ - αγορομάνα βέβαια, αλλά ευσεβής μου πόθος να αποκτήσω κάποτε μία κόρη :lol: χλωμό όμως με αυτά που μας συμβαίνουν -

θα έκανα το κλασικό μεν, υπέροχο δε - πεταλόυδες ή λουλούδια

 

συμφωνώ απόλυτα με το ροζ φούξια

 

ποστάρω φωτό να πάρεις μία ιδέα

γενικά για στολισμό

17069552540145999950_thumb.jpg

52773868264879461957_thumb.jpg

12376906416630884255_thumb.jpg

60438868429441294466_thumb.jpg

 

αν σου αρέσουν αυτά που προτείνω, πες μ να ποστάρω κ άλλες, ή να σ στείλω στο μέιλ σου, για να μην φορτώνω το θέμα σ!

 

 

αυτό είναι από τη βάφτιση του μικρού μου, δες τα προσκλητήρια

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=1523

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για αρχη πρπει να αποφασισεις το θεμα σου. εμεις να σε βοηθησουμε μετα πανω σε αυτο.

ιδεες για θεματα βρηκα εδω http://www.123-mpomponieres.gr

 

και εγω απο εδω πηρα ιδεες.

επισης υπαρχει τοπικ με θεμα τη φραουλα για σενα που εχεις κοριτσακια, αν και αυτο θα μου αρεσε εμανα προσωπικα περισσοτερο για ανοιξη. αλλα και οι πεταλουδες εινια πολυ ωραιο και ευκολο. το ειχε κανει και η κουμπαρα μου στην κορη της.

 

σκεψου εσυ καποια θεματα και αναλογα να σου δωσουμε ιδεες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και ευχαριστω για τον χρονο σας

λεω για θεμα πεταλουδα,κα8ως εκει που εκλεισα φωτογραφο και βιντεο μου κανει δωρο 50 προσκλητηρια απο το myikona...και μου αρεσε σαν θεμα το πεταλουδες....

οποτε ασ κινηθουμε πανω σε αυτο..

Αθηνα μενω αλλα η βαφτιση θα γινει Βορεια ελλαδα,μιας και ειμαστε απο εκει...

Σας αφηνω τωρα για να ξαναδιαβασω τις απαντησεις σας και να δω τα Link

Σας ευχαριστω παρα παρα πολυ.

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

ειναι ωραιο θεμα και διαχρονικο. η κουμπαρα μου το εκανε στην κορη της. η βαφτιση ειχε γινει σε εκκλησια σαν ξωκκλησι και δεν ειχε πολυ στολισμο αλλα ηταν ομορφα. ειχε κρεμασει με κορδελες πεταλουδιτσες σε μια μεταλλικη καμαρα. νομιζω οτι και στο τουλι της κολυμπηθρας ειχε κρεμασμενες πεταλουδιτσες.

 

γενικα πες μας τι σκεφτεσαι να σου πουμε ιδεες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι

Mpalonia 8a kanw alla oxi yperboles

Loyloydia stolismo lew na mhn kanw...ti lete????

Οι πεταλουδες ειναι στανταρ και τα χρωματα ροζ και φουξια

ααχχχχ τι αλλο να σας γραψω για να σας βοηθησω?????

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γραψε γενικα πως το σκεφτεσαι, φορτωμενο η απλο; τι σκεφτεσαι να δωσεις για γλυκο (μπορεις μπισκοτο σε σχημα πεταλουδας), (μπορεις γλυκο κουταλιου φραουλα η βυσσινο που εινια κοντα στα χρωματα σας). πως σκεφτεσαι τη μπομπο.

 

μπορει η μπαλονοσυνθεση, αν εχεις μπαλονοσυνθεση, να εχει σχημα πεταλουδας, μαλιστα μπορεις να κανεις 2 συνθεσεις μια σε καθε πλευρα της εισοδου οποτε θα συμβολιζουν και τις δυο πεταλουδιτσες σου.

 

αυτη τη φορα ουτε εγω θα παω σε ανθοπωλειο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελετε να με βοηθησετε και δεν σας βοηθαω...απλα τα εχω ολα νακατεμενα μεσα στο μυαλο μου

Θελω να φτιαξω εγω μπομπονιερες.....ελεγα κατι σε μπρελοκ για του μεγαλους και κατι για τα πιτσιρικια....αν και χθες μου ηρθε σαν ιδεα να φτιαξω ημερολογιο επιτραπεζιο με φωτογραφιες των μωρων εξαφυλλο και σε καθε σελιδα να εχει 2 μηνες....σαν κοστος ποσο λετε να βγει....εννοειται οτι θα το φτιαξω εγω στο κομπιουτερ και θα το παω για να βαλω σπιραλ.....λετε να πετυχει????

 

αμεσως μετα τη βαφτιση θα κανουμε ενα μινι γλεντι σε ταβερνα και εκει θα μπορεσω να στολισω κατι περισσσοτερο....τα μπαλονια θα κατεβουν απο την εκκλησια στο μαγαζι...

σκεφτηκα και το γλυκο του κουταλιου,μιας και θα φτιαξει η μαμα...οποτε να παρω βαζακια και να τα στολισω...

στο τραπεζι θα εχουμε και τουρτα μιας και θα γιορτασουμε και τα πρωτα μας γενεθλια...οποτε μηπως ειναι πολλα????ή να δωσω το βαζακι στην εκκλησια στους μεγαλους σαν μπομπονιερα????

αχχχ σας παιδευω αλλα helpppppp

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

το βαζακι θα ελεγα να το δωσεις στην εκκλησια σαν γλυκο, για τους μεγαλους τουλαχιστον.στο κεντρο μετα θεωρω πως ειναι περιττο εφοσον θα κοψετε και τουρτα.το ημερολογιο που ειπες τι θα ειναι ακριβως? δωρακι σε μπομπονιερα? προσωπικα δεν με ενθουσιασε εαν εννοεις αυτο. ή εαν θελεις να το φτιαξεις, καλυτερα να το κανεις με το μοτιβο καποιας πεταλουδας, να ειναι ουδετερο δηλαδη, οχι με τα προσωπακια των μωρων σου! επισης στο κεντρο μετα, θα μπορουσες να βαλεις ενα τραπεζι με το βιβλιο ευχων και διαφορα ζαχαρωτα και διακοσμητικα με πεταλουδιτσες! εμεις αυτο θα κανουμε,αλλα με αλλο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

το βαζακι θα ελεγα να το δωσεις στην εκκλησια σαν γλυκο, για τους μεγαλους τουλαχιστον.στο κεντρο μετα θεωρω πως ειναι περιττο εφοσον θα κοψετε και τουρτα.το ημερολογιο που ειπες τι θα ειναι ακριβως? δωρακι σε μπομπονιερα? προσωπικα δεν με ενθουσιασε εαν εννοεις αυτο. ή εαν θελεις να το φτιαξεις, καλυτερα να το κανεις με το μοτιβο καποιας πεταλουδας, να ειναι ουδετερο δηλαδη, οχι με τα προσωπακια των μωρων σου! επισης στο κεντρο μετα, θα μπορουσες να βαλεις ενα τραπεζι με το βιβλιο ευχων και διαφορα ζαχαρωτα και διακοσμητικα με πεταλουδιτσες! εμεις αυτο θα κανουμε,αλλα με αλλο θεμα.

 

συμφωνω

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω τι εχω σκοπο να κανω εγω. εχω σκοπο να μην κανω τρελο στολισμο. μονο την καλυμπηθρα ελαφρως στολισμενη με τουλι διπλο. επισης σκεφτομαι στη σκαλα της εκκλησιας να βαλω τουλι, 2 παπακια και 2 γλαστρες με βασιλικο.

 

μετα σκεφτηκα να δωσω μια μπομπο σε ολους, στα παιδακια γλυφιτζουρι επιλεον και στους μεγαλους ενα μικρουτσικο γλαστρακι βασιλικο. και για γλυκο θελω να δωσω παγωτο η τελος παντων ενα γλυκο.

 

για σενα σκεφτηκα οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις κατι μεγαλες πεταλουδες που τις βαζουμε και στο τοιχο σαν διακοσμητικο. μπορεις να τις βαλεις στο στολισμο. μπορεις να κοψεις και πεταλουδες σε χαρτονι και να τις χρησιμοποιησεις αναμεσα στα τουλια. επισης αν εχεις τραπεζι υποδοχης με βιβλιο ευχων μπορεις να βαλεις πανω μικρες μικρες πεταλουδιτσες σκορπιες και να βαλεις πανω γυαλες με μαρσμελοους και κουβαδακια με γλυφιτζουρια. εκει μπορεις να στολισεις αρκετα και να κανεις και μπεζεδακια σε σχημα πεταλουδας σε ροζ χρωμα, λιγα για διακοσμηση σε δισκο. ειδα επισης και μπισκοτα σε σχημα πεταλουδας με γλασο στα τζαμπο με καλαμακι σαν γλυφιτζουρι. μπορεις να αγορασεις καποια για διακοσμηση η να κανεις εσυ λιγα.

 

επισης σε μια βαφτιση που ειχα παει στο τραπεζι ειχε πανω σε καθε τραπεζι γλυφιτζουρια, σοκολατες και ζαχαρωτα μεσα σε κουβαδακι και ηταν ωραιο.

 

αφου θες 2 μπομπο για μικροςυ και μεγαλους, θα ελεγα στους μεγαλους οντως να βαλει το μπρελοκ που θελεις. στα μικρα μπορεις να δωσεις και χωνακι με ζαχαρωτα η μαρσμελοους και μια μπομπο σε σχημα πεταλουδας, η μια μπομπο που να ειναι πεταλουδα κουμπαρας η πεταλουδα στυλο. τελος παντων ενα μικρο παιχνιδακι σε σχημα πεταλουδας.

 

μαμαδες μεσα στο φορουμ λενε για το τραπεζι οτι εινια παρα πολυ καλο να εχει ενα τραπεζι για τα μικρα που μποουν να αυτοαπασχοληθουν με στυλο, μαρκαδορους και μπλοκ ζωγραφικης. αναλογα με τα παιδακια που θα εχεις και τις ηλικιες τους μπορεις να κανεις κατι αντιστοιχο. και εγω τωρα θα το επεργαστω για μενα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν εισαι αθηνα, στη ρομβης κατω στην ερμου εχει πολλα μαγαζια με ειδη γαμου και βαφτισης. απο εκει μπορεις να πας και να δεις τι υπαρχει, να παρεις ιδεες και να προμηθευτεις και υλικα για μπομπονιερες.

Link to comment
Share on other sites

Γκούγκλαρε βάπτιση πεταλούδες. θα σου βγάλει τα απίστευτα...πχ http://mycraftandartcreations.blogspot.com/2011/07/blog-post_5868.html

Κοίτα τί σου αρέσει και μετά ρώτα τα κορίτσια εδώ πώς μπορείς να τα φτιάξεις μόνη σου. Είναι φοβερές! Θα σε βοηθήσουν πολύ.

Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ και το κερασάκι ειδικά όπως είναι 2 στο κοτσανάκι μου θυμίζουν διδυμάκια.

Με το καλό η βάπτιση. Να τις χαίρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για ολη τη βοηθεια

Λοιπον αυτο το προσκλητηριο στο Liveloula με τις πεταλουδες και το κειμενακι σε ρολο μου αρεσε πολυ και θα τα καταφερω

Πως κοβουμε τις πεταλουδες ωστε να βγει ωραιο το σχεδιο?????

Μου αρεσε και η μπομπο με το κουτακι και τα κοριτσακια πανω στην παραμανα...αλλα μαλλον πρεπει να ξεφευγει κατα πολυ...τι λετε????

Επισης πολυ ωραιο και το φαναρακι,για πιο οικονομικη λυση...

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω πιστευω οτι θα βγει πιο οικονομικο και πιο πρακτικο,καπου θα το χρησιμοποιησουν

Ποσο εχουν τα μικρα φαναρακια στα jumbo???ή αν ξερετε καπου αλλου πιο φθηνα...

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

νομίζω 0,99 ?

γαι πιο φθηνά, δεν ξέρω. δες στο Διάφανο και στο agrinvest.

Πολύ ωραία πράγματα κ οικονομικά - ειδικά αν μπορείς να κόψεις τιμολόγιο - έχει ο Μπάρκας (εγω πάω στο μαγαζί του στην Αγία Παρασκευή, αλλά νομίζω έχει και στο κέντρο)

 

επίσης, τέλεια έχει και στο deco24.gr είναι στη θεσσαλονίκη

αλλά μπορείς να παραγγείλεις Online

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...