Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΤΕ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΩΣΗ?


Recommended Posts

κοριτσια μια ιωση και συγκεκριμενα η γαστρεντεριτιδα ποτε μεταφερεται στην αρχη ή στο τελος?πχ εγω την τεταρτη το βραδυ ειχα συμπτωματα γαστρεντεριτιδας και την πεμπτη περιπου στη 1 το μεσημερι σταματησαν και απο το απογευμα ειμαι μια χαρα!απο χθες φοραω μασκα μην κολλησω τον μικρο μου και εχουμε πεθανει στην χλωρινη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω εμφανισα συμπτωματα τρεις μερες αφοτου τα εμφανισε ο γιος μου και η μητερα μου τρεις μερες αργοτερα απο τοτε που τα εμφανισα εγω...

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

ααα παρα πολυ ωραια!δηλαδη μπορει και να εχω κολλησει τον μικρουλη μου!

απλα δεν ξερω ποτε να ερθω σε επαφη μαζι του!απο χτες ειμαι καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μας ειχε πει η παιδιατρος οτι οι ιωσεις κολλανε 1 μερα πριν την εκδηλωση των συμπτωματων και για 1 εβδομαδα μετα...

με καλη υγιεινη χεριων μασκα και αερισμο του χωρου που κινειστε...νομιζω οτι προφυλασσεις αρκετα το παιδακι σου.

Link to comment
Share on other sites

οι ιωσεις κολλανε πριν καν την εμφανιση των συμπτωματων απο την στιγμη που ερχομαστε σε επαφη με τον ιο αυτος μπορει να κολλησει και κατα την περιοδο επωασης αλλα οχι τοσο ευκολα συνηθως ειναι κολλητικοι για μια εβδομαδα μετα την εμφανιση των συμπτωματων.

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

οχι η περιοδος επωασης ειναι μια δυο μέρες τοτε εχεις κολλησει αλλα δεν εχεις συμπτωματα, μετά την εμφανιση των συμπτωματων μπορεις να κολλησεις καποιον για μια εβδομαδα.

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τωρα που εμαι καλα πρεπει να προσεχω για μια εβδομαδα!παρα πολυ ωραια!και πως θα κανω αγκαλιτσες στον μικρουλη μου??????σνιφ σνιφ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επιπεφυκίτιδα-την προηγούμενη Παρασκευή ο μικρός, σήμερα εγώ!!!

καταροή ο σύζυγος την Δευτέρα-βηχάκι την Τετάρτη ο μικρός-πονόλαιμος το Σάββατο εγώ!!!

Εκεί που είπα ωραία έγινα καλά, μετά απο 4 μέρες με "πιάνει" πάλι!!!

4 μέρες μετά τον ξαναπιάνει το σύζυγο (πυρετό αυτή τη φορά).

Τι να κάνουμε??? Έχουμε φρικάρει...

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιατρος μου ειπε οτι αναλογα την ιωση η περιοδος επωασης ειναι απο λιγες ωρες μεχρι 3 μερες, και πιθανοτητες να κολλησεις καποιον μεχρι και 10 μερες ΜΕΤΑ την αναρρωση......οποτε αστα.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπερα κοριτσια! Καλη Χρονια!

Ειμαι νεο μελος και εχω μια ερωτηση!

Την περασμενη παρασκευη εκανα πολυ υψηλο πυρετο και τελικα διαγνωστηκα με πυωδη αμυγδαλιτιδα.. Ηδη απο την Πεμπτη ενιωθα πεσμενη βεβαια αλλα δεν ειχα δωσει σημασια! Επαιρνα τις αντιβιωσεις μου και ολα καλα! Ο πυρετος κρατησε μεχρι και το Σαββατο! Απο την Κυριακη μεχρι σημερα δεν εχω καθολου πυρετο και αισθανομαι περδικι! Οι αμυγδαλες εχουν ηρεμησει, ολα καλα! Λιγο βηχα εχω αλλα για αυτο ειμαι σιγουρη οτι φταιει το τσιγαρο, που δεν αντεξα και εκανα (χιχι).. Οπως καταλαβαινετε λοιπον, λογω της αμυγδαλιτιδας επρεπε να μεινω μακρια απο την κορουλα μου, για να μην την κολλησω... Και ερωτω: Αφου ειμαι καλα, μπορω να πλησιασω το παιδι; Ξερει καμια σας μεχρι ποτε ''κολλαει''; Και αν εγω στη φαση που ειμαι μπορει να την κολλησω;:confused::confused::confused:

 

Ευχαριστω πολυυυυ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...