Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αναπνεει μονο απο το στομα


Recommended Posts

ο γιος μου ειναι 19 μηνων πριν 2 μηνες ειχε αρρωστησει αλλα μονο μηξουλες ειχε αλλα πολυ μηξα ποτε πρασινη ποτε κιτρηνη τον καθαριζα με ορο κ μετα τις τραβουσα κ στα δυσκολα εβαζα οτρισαλιν με τομπρεξ εχει μια εβδομαδα ομως οι μηξουλες σταματησαν αλλα το μωρο αναπνεει μονο απο το στομα η γιατρος ειπε οτι μαλλον εχει κρεατακια γιατι εχει κ υπερτροφηκες αμυγδαλες το καιμενο ολη μερα κ νυχτα ειναι με ανοιχτο το στομα κ τα βραδια παθενει κ απνοιες οταν τον ταιζω δεν μασαει το φαγακι του το καταπινει κατευθειαν μαλλον επειδη δεν μπορει να αναπνευσει ακουσα οτι τα κρεατακια τα βγαζουν σε μεγαλητερη ηλικια δηλαδη τι θα κανουμε μεχρι τοτε τον λυπαμε κουραζετε:oops::oops:

συνεχιζω να τον καθαριζω την μυτουλα αλλα δεν εχει μηξουλες

PrEjp2.png

knDrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ο γιος μου ειναι 19 μηνων πριν 2 μηνες ειχε αρρωστησει αλλα μονο μηξουλες ειχε αλλα πολυ μηξα ποτε πρασινη ποτε κιτρηνη τον καθαριζα με ορο κ μετα τις τραβουσα κ στα δυσκολα εβαζα οτρισαλιν με τομπρεξ εχει μια εβδομαδα ομως οι μηξουλες σταματησαν αλλα το μωρο αναπνεει μονο απο το στομα η γιατρος ειπε οτι μαλλον εχει κρεατακια γιατι εχει κ υπερτροφηκες αμυγδαλες το καιμενο ολη μερα κ νυχτα ειναι με ανοιχτο το στομα κ τα βραδια παθενει κ απνοιες οταν τον ταιζω δεν μασαει το φαγακι του το καταπινει κατευθειαν μαλλον επειδη δεν μπορει να αναπνευσει ακουσα οτι τα κρεατακια τα βγαζουν σε μεγαλητερη ηλικια δηλαδη τι θα κανουμε μεχρι τοτε τον λυπαμε κουραζετε:oops::oops:

συνεχιζω να τον καθαριζω την μυτουλα αλλα δεν εχει μηξουλες

 

 

 

πόσο σε καταλαβαίνω ο δικός μου απο 45 ημερών είχε πρόβλημα με αμυγδαλές και κρεατάκια με τις αμυγδαλές κάναμε πολύ πυρετό και 40,5 κάθε 2 μήνες το πολύ ήμασταν με αντιβίωση.

Οσο για τα κρεατάκια όπως λες δεν άνοιγε η μυτούλα του ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ροχάλιζε σαν να μην πω τη, άπνοιες πολλές κτλ.

Κάναμε υπομονή και τελικά εγχειριστήκαμε οταν ήτανε 3,5.

Απο εκείνη την ημέρα περάσανε 3 χρόνια και ΔΕΝ εχει πάρει αντιβίωση

δεν χάσαμε ούτε μέρα στο σχολείο. Τεράστια διαφορά.

 

Θα κάνετε υπομονή και όταν είναι σε κατάλληλη ηλικία θα τα βγάλετε

και θα ησυχάσετε.

Τα τρία θεμέλια της ζωής είναι:

να έχεις κάτι να κάνεις, κάτι να αγαπάς, και κάτι να ελπίζεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεχω να τον βλεπω ετσι :cry::cry::cry: που την κανατε την εγχειρηση? θα τον παω μεσα στην εβδομαδα σε ορυλα να δουμε τη θα πει δηλαδη δεν υπαρχει τιποτα να ανακουφησει τα μωρα μεχρι να μπορουν να αφερεθουν??

PrEjp2.png

knDrp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεχω να τον βλεπω ετσι :cry::cry::cry: που την κανατε την εγχειρηση? θα τον παω μεσα στην εβδομαδα σε ορυλα να δουμε τη θα πει δηλαδη δεν υπαρχει τιποτα να ανακουφησει τα μωρα μεχρι να μπορουν να αφερεθουν??

 

Την εγχείρηση την κάναμε στη euromedica-Κυανός σταυρός, η γιατρός που είχαμε είναι του ΟΑΕΕ και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι.

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά εμείς απλά περιμέναμε να φτάσει 3,5

για να τα βγάλουμε.

Δοκιμάσαμε άπειρα φάρμακα σταγόνες-σιρόπια φυτικά και μη αλλά τίποτα.

Αφού θα πάτε σε ωρλ θα σας πει τη θα κάνετε, ανάλογα με την περίπτωση.

Τα τρία θεμέλια της ζωής είναι:

να έχεις κάτι να κάνεις, κάτι να αγαπάς, και κάτι να ελπίζεις.

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε ορυλα μας εδωσε σολντεσανιλ σεκλορ κ αεριους για ενα μηνα κ αμα δεν διορθοσει καθολου η αναπνοη ειπε να τον παω σε χειρουργο να τον δει

PrEjp2.png

knDrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και ειχα προβλημα με τον μεγαλο μου γιο και καναμε αφαιρεση ακριβως 3χρονων.

εμας ο ωρυλας μας ειπε ο οποιος ειναι και χειρουργος παιδοωρυλας πως μπορει να γινει επεμβαση και πολυυ πιο νωρις γιατι εμας μας ειχαν πει απο 6 και μετα.

βεβαια εγω δεν θα περιμενα με τιποτα να κανει το παιδι μου απνοια για να το παω στο νοσοκομειο γιατι μονο για αυτο το λογο μου ειχαν πει κανει το νοσοκομειο τετοιες επεμβασεις πριν τα 6.δεν ξερω αν ισχυει αλλα ετσι μας ειπαν και τελικα αποφασισαμε και καναμε αφαιρεση πριν τα 6/

το παιδι μου τρεχει,τρωει,κοιμαται ησυχος γιατι στριφογυριζε συνεχεια και φετος μεχρι τωρα ο χειμωνας του ηταν 3μερες συναχακι ενω πριν ολο το χειμωνα δεν μπορουσαμε να ξεφορτωθουμε ουτε συναχι ουτε βηχα

να πας σε ενα ωρυλα που ασχολειται πιο πολυ με παιδακια.αυτος θα σου πει τι πρεπει νακανεις?σε ποια πολη εισαι αν βολευει να σου στειλω τα στοιχει ατου δικου μου γιατρου.

Link to comment
Share on other sites

ναι θελω να το παω σε παιδοορυλα στην θεσσαλονικη αλλα δεν ξερω κανενα οποια ξερει να με βοηθησει παρακαλω παντως τα φαρμακα δεν μας βοηθανε

PrEjp2.png

knDrp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι θελω να το παω σε παιδοορυλα στην θεσσαλονικη αλλα δεν ξερω κανενα οποια ξερει να με βοηθησει παρακαλω παντως τα φαρμακα δεν μας βοηθανε

 

 

Καλημέρα αν θέλεις να σου πω τη δικιά μας γιατρό που μας εγχείρησε

εγω προσωπικά δεν την αλλάζω με τίποτα.

Είναι και παίδοωρλ.

Τα τρία θεμέλια της ζωής είναι:

να έχεις κάτι να κάνεις, κάτι να αγαπάς, και κάτι να ελπίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αν θέλεις να σου πω τη δικιά μας γιατρό που μας εγχείρησε

εγω προσωπικά δεν την αλλάζω με τίποτα.

Είναι και παίδοωρλ.

στειλε μου μην

PrEjp2.png

knDrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...