Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γαστροσκόπηση σε μωρό 20 μηνών- εμπειρίες;


Recommended Posts

κορίτσια καλησπέρα. μάλλον όπως πάει η δουλειά θα χρειαστεί να κάνουμε γαστροσκόπηση στο μικρό μου που είναι σχεδόμ 20 μηνών. έςχει κάνει καμμιά σας, θα μπορούσατε να πείτε την εμπειρία σας; ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται με νάρκωση. δεν είναι όμως επικίνδυνη για το μωρό; θα γίνει εισαγωγή στο νοισοκομείο; μετά πως θα είναι; θα πονάει; τα φώτα σας παρακαλώ......

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


νελιτσα μην αγχωνεσε καποια στιγμη μας ειχαν πει κ μας για γαστροσκοπηση για πιθανη γοπ η ναρκωση γινεται με χλωραλη ηπιο αναισθητικο κ η εξεταση αποτι μου ειπαν ειναι ανωδυνη εισαγωγη αν γινει θα γινει τυπικα για το νοσοκομειο ετσι μας ειπαν εμας δεν θα νοσηλευτητε κ το μωρο μολις τελειωσει η εξεταση κ συνελθει θα φυγετε

ολα καλα θα πανε

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

επισης να πω οτι χλωραλη πηραμε εμεις για να κανουμε μαγνιτικη κ δεν υπηρξε κανενα προβλημα το μονο προβλημα ειναι πως θα πεισεις το μωρο να την πιει εχει γευση μεντα κ δεν τους αρεσει καθολου

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

συνήθως για ΓΟΠ κάνουν πεχαμετρία, παρόμοια διαδικασία αλλά νομίζω ότι δεν φτάνει το σωληνάκι μέχρι το στομάχι και δεν παίρνουν και δείγμα για βιοψία. το είχα κοιτάξει όταν ήταν 3 μηνών ο μικρός αλλά δεν το κάναμε. μας είχαν πει από πέρυσι και για κωλονοσκόπηση αλλά το απέφυγα, δυστυχώς τώρα βλέπω τα περιθώρια να στενεύουν και έχω σκάσει.. σε ευχαριστώ για την απάντηση

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε μας ο παιδογαστρεντερολογος ειπε μεθη με χλωραλη κ αυτη οχι δεν ειναι ενδοφλεβια το δειγμα για βιοψια μην νομιζεις οτι ειναι κ κατι τραγικο μας ειχαν μιλησει κ γιαυτο σε μας δεν χρειαστηκε γιατι δεν εχουμε γοπ τελικα θα προτιμουσα ομως να ειχαμε βρει λυση στο προβλημα μας κ να ηταν αυτο τεσπα μην αγχωνεσε οπως μας τα παρουσιασαν εμας δεν ειναι κατι πολυπλοκο ουτε χρονοβορο κ επιπονο στο παιδι σε ενηλικες την κανουν οταν ειναι ξυπνοι απλα το μωρο δεν υπαρχει περιπτωση να κατσει να του βαλουν σωλινακι κ γιαυτο η ναρκωση

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...