Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΞΑΦΝΙΚΑ EΝΤΟΝΕΣ ΑΝΑΓΩΓΕΣ - 4 ΜΗΝΩΝ


Recommended Posts

Το μωράκι μου πάντα είχε ψιλοαναγωγές μετά το φαγητό, αλλά εδώ και 10 μέρες έγιναν πολύ πιο έντονες. Μπορεί να βγάλει πολύ γάλα όχι μόνο αμέσως μετά το φαγητό, αλλά ακόμα και 2 ώρες μετά. Το βάρος της το παίρνει κανονικά, απλά υποψιάζομαι ότι τρώει παραπάνω απ΄όσο θέλει το στομαχάκι της και γι΄αυτό τα βγάζει μετά. Δεν έχω παρατηρήσει να έχει πόνο ή ενόχληση στην κοιλίτσα της. Να της μειώσω το γάλα που της δίνω κατά 30 ml και να δω αν το συνεχίζει; Ή να αλλάξω γάλα; Πίνουμε το Guigoz 1 και πριν δεν είχαμε πρόβλημα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εμάς έκανε αναγωγές και θήλαζε .Είχα τέτοιο άγχος και στεναχώρια μην έχει κάτι που πήγαμε και του κάναμε υπέρηχο οισοφάγου στομάχου. Εκει μας είπε ο γιατρός ότι επειδή ε΄κανε παλλινδρομήσεις πρέπει να του δίνουμε πιο μικρά γεύματα ( το γάλα το αντλώ και του το δίνω) να τον κρατάμε 20 λεπτά όρθιο αφού ρευτεί . Επίσης έβγαζε πολύ όταν έπινε πολύ λαιμαργα και μας είχε πει η παιδίτρος ότι μπορεί να καταπίνει και αέρα. Τωρα για το γάλα που του δίνεις δεν ξέρω να σου πω. Παντως εμας όταν ξεκίνησε τις στερεες τροφές δόξα το θεο σταμάτησαν και οι αναγωγές

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και εδω ΕΜΕΤΟΣ - ΚΕΝΩΣΕΙΣ (δυσκοιλιότητα - διάροια - χρώματα και μορφές . Ισως βρειτε κατι που θα σας φανει χρησιμο

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...