Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ!


Απόλλωνας-Δανάη

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!Ειμαι καινουργια στην Καλαμαρια και θα ηθελα σας παρακαλω να μου πειτε αν γνωριζετε καποιον καλο παιδιατρο του δημοσιου ομως για τα ζουζουνακια μου!Η να εχετε ακουσει καλα λογια η να τον εχετε εσεις!Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!

εγω εχω τον αχθοφοριδη στην τραπεζουντος.2 φορες πηγαμε αλλα μου φανηκε πολυ καλος.ειναι συμβεβλημενος με τον οπαδ.με το δημοσιο δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω ακούσει για αυτόν τον παιδίατρο.Την επόμενη φορά που θα χρειαστεί, θα πάμε και εμεις σε αυτόν.

καλημερα!

εγω εχω τον αχθοφοριδη στην τραπεζουντος.2 φορες πηγαμε αλλα μου φανηκε πολυ καλος.ειναι συμβεβλημενος με τον οπαδ.με το δημοσιο δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω ακούσει για αυτόν τον παιδίατρο.Την επόμενη φορά που θα χρειαστεί, θα πάμε και εμεις σε αυτόν.

 

δεν ξερω τι ταμειο εισαι παντως εγω που ειμαι του ικα δεν πληρωνω ουτε επισκεψη ουτε φαρμακα.μαλιστα προχθες που καναμε εμβολιο επειδη ηταν κολλημενο το συστημα προθημοποιηθηκε και την πηγε αυτος την συνταγη στο φαρμακειο οταν ξεκολλησε για να μην περιμενω.

και τον βρισκω ΠΑΝΤΑ στο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Πλεον όλοι υπαγόμαστε σε έναν ενιαίο φορεα υγείας τον ΕΟΠΥΥ. Ο συγκεκριμένος γιατρός ανήκει στις λίστες των γιατρών που είναι συμβεβλημένοι με τον ΕΟΠΥΥ και η επισκεψη είναι δωρεαν.

δεν ξερω τι ταμειο εισαι παντως εγω που ειμαι του ικα δεν πληρωνω ουτε επισκεψη ουτε φαρμακα.μαλιστα προχθες που καναμε εμβολιο επειδη ηταν κολλημενο το συστημα προθημοποιηθηκε και την πηγε αυτος την συνταγη στο φαρμακειο οταν ξεκολλησε για να μην περιμενω.

και τον βρισκω ΠΑΝΤΑ στο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξερω τι ταμειο εισαι παντως εγω που ειμαι του ικα δεν πληρωνω ουτε επισκεψη ουτε φαρμακα.μαλιστα προχθες που καναμε εμβολιο επειδη ηταν κολλημενο το συστημα προθημοποιηθηκε και την πηγε αυτος την συνταγη στο φαρμακειο οταν ξεκολλησε για να μην περιμενω.

και τον βρισκω ΠΑΝΤΑ στο τηλεφωνο

 

Toυ ΙΚΑ και δεν πληρωνεις επισκεψη σε ιδιωτη γιατρο; Ειλικρινα δεν ειχα ιδεα!!Νομιζα οτι μονο του δημοσιου εχουν αυτα τα καλα!!Στειλτε μου και εμενα το τηλ. σας παρακαλω!

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Από 1-1-2012 λειτουργεί ο Εθνικός Οργανισμός Παροχής Υπηρεσιών Υγείας.Σε αυτον ανοικουν ολοι οι ασφαλισμενοι του ΙΚΑ ΟΠΑΔ ΟΓΑ ΤΕΒΕ και καποιων άλλων ταμείων.Αν μπειτε στο

http://www.ika.gr

θα δείτε όλους τους γιατρούς που είναι συμβεβλημενοι με τον ΕΟΠΥΥ και μπορούν να επισκέπτονται πλεον ΔΩΡΕΑΝ όλους τους γιατρούς του ΕΟΠΥΥ

 

Toυ ΙΚΑ και δεν πληρωνεις επισκεψη σε ιδιωτη γιατρο; Ειλικρινα δεν ειχα ιδεα!!Νομιζα οτι μονο του δημοσιου εχουν αυτα τα καλα!!Στειλτε μου και εμενα το τηλ. σας παρακαλω!
Link to comment
Share on other sites

Τελος η διαφοροποιηση μεταξυ Δημοσίου και ΙΚΑ.Ολοι ανήκουμε στον ΕΟΠΥΥ και εξεταζόμαστε δωρεαν!Είναι μια μεγαλη καινοτομία!

 

 

Toυ ΙΚΑ και δεν πληρωνεις επισκεψη σε ιδιωτη γιατρο; Ειλικρινα δεν ειχα ιδεα!!Νομιζα οτι μονο του δημοσιου εχουν αυτα τα καλα!!Στειλτε μου και εμενα το τηλ. σας παρακαλω!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς έχουμε την Πίτσα, Χαλδαιοπούλου Πρέντζα Καλλιόπη. Είναι Τραπεζούντος, πόσο δε θυμάμαι, απέναντι από τα γκούντις της Μεταμορφώσεως.

 

Δεν είναι στον ΕΟΠΥΥ αλλά γράφει φάρμακα μέσω αυτού τώρα.

 

Μου παίρνει 30 ευρώ για 2 παιδιά, και όχι κάθε φορά. Δεν δίνει αντιβιώσεις και μάσκες με το κιλό, εμείς δεν έχουμε κάνει ποτέ μάσκα πχ, ακριβής και πετυχημένη διάγνωση, θετικότατη στο θηλασμό - σε συζήτηση ανάλογη μαζί της μάλιστα θεώρησε το θηλασμό νηπίων φυσιολογικότατο και γνωρίζει αρκετά το θέμα. Θα την ήθελα βέβαια πιο πιεστική λίγο.

 

Έχει πάρα πάρα πολύ κόσμο και συνήθως περιμένεις αρκετά στην αναμονή. Αυτά!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κι εμείς έχουμε την Καλλιόπη Χαλδαιοπούλου-Πρέντζα στην Καλαμαριά. Ισχύει ότι ειπώθηκε λίγο παραπάνω. Επίσης είναι η μόνη γιατρός που ξέρω που λόγω κρίσης μείωσε την επίσκεψη, και δίνει πάντα απόδειξη χωρίς να ζητήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς έχουμε την Καλλιόπη Χαλδαιοπούλου-Πρέντζα στην Καλαμαριά. Ισχύει ότι ειπώθηκε λίγο παραπάνω. Επίσης είναι η μόνη γιατρός που ξέρω που λόγω κρίσης μείωσε την επίσκεψη, και δίνει πάντα απόδειξη χωρίς να ζητήσουμε.

 

:mrgreen: Αυτή η Πίτσα έχει μεγαλώσει γενιές! Κι εγώ, ως παιδί, σε αυτήν πήγαινα:mrgreen:

 

Ναι, πριν το είχε 50 την επίσκεψη.

 

έντιτ: κι έχει τύχει πολλές φορές να πάω συχνά μέσα σε ένα μήνα, και 10 φορές! Η γιατρός πάλι μόνο 1 φορά θα μου πάρει επίσκεψη μέσα στο μήνα.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

καλημερα σας!

θα ηθελα και γω να μου γραψετε παιδιατρο που συστηνετε απο προσωπικη εμπειρεια και οχι επειδη ακουσατε φιλη-φιλης κλπ.επισης θα ηθελα να γραψετε ονοματα και οχι περιγραφες.εγω εχω εναν στην καλαμαρια αλλα μαλλον θα τον αλλαξω γιατι οσες αποριες και να εχω για το μωρο μου μου τις περναει στο ντουκου και ολα τα βρισκει ωραια..οχι πως δεν θα επρεπε να ειναι....αλλα οταν ειναι το πρωτο σου παιδι και εχεις αποριες και μαλιστα βασικες οχι γελοιες....νομιζω ο παιδιατρος θα επρεπε να ειναι ο πρωτος που θα σε ενημερωσει και θα σε υσηχασει και οχι το ιντερνετ!!επισης καθε φορα η επισκεψη διαρκει 10 λεπτα το πολυ με τον εμβολιασμο μαζι!!αυτα!!

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
καλημερα σας!

θα ηθελα και γω να μου γραψετε παιδιατρο που συστηνετε απο προσωπικη εμπειρεια και οχι επειδη ακουσατε φιλη-φιλης κλπ.επισης θα ηθελα να γραψετε ονοματα και οχι περιγραφες.εγω εχω εναν στην καλαμαρια αλλα μαλλον θα τον αλλαξω γιατι οσες αποριες και να εχω για το μωρο μου μου τις περναει στο ντουκου και ολα τα βρισκει ωραια..οχι πως δεν θα επρεπε να ειναι....αλλα οταν ειναι το πρωτο σου παιδι και εχεις αποριες και μαλιστα βασικες οχι γελοιες....νομιζω ο παιδιατρος θα επρεπε να ειναι ο πρωτος που θα σε ενημερωσει και θα σε υσηχασει και οχι το ιντερνετ!!επισης καθε φορα η επισκεψη διαρκει 10 λεπτα το πολυ με τον εμβολιασμο μαζι!!αυτα!!

σας ευχαριστω

 

Εμείς έχουμε την Κλουδά Αθηνά και κατά την γνώμη μου και κρίση μου είναι πολύ καλή. Μου λείνει όλες τις απορίες μου και είναι εκεί όποτε την χρειαστώ. Η αλήθεια είναι κι εγώ δεν την έχω πάρει περίεργες ώρες ας πούμε. Δεν δίνει πολλά φάρμακα και είναι οικονομική και ΑΝΘΡΩΠΟΣ.Αυτά από την εμεπειρία μου που έχω ένα παιδί τριών και ένα μωράκι τριών μηνών Αν θέλεις στείλε μου πμ για να σου δώσω τηλ αν ενδιαφέρεσαι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Επαναφέρω το θέμα γιατί βλέπω έχουν περάσει χρόνια, αναζητώ κάποιον παιδίατρο στην Καλαμαρία. Δυστηχώς η δικία μας βγήκε στην σύνταξη και είμαι στα χαμένα.Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Sofika123 καλησπερα...

Εμεις εχουμε την Παπαγεωργιου Μαρια.Ειναι παρα πολυ καλη κατα τη γνωμη μου.Μου τη συστησε ο γυναικολογος μου οταν γεννησα ο οποιος της εμπιστευεται τα δικα του παιδια.Ειμαι πολυ ευχαριστημενη και την προτεινω ανεπιφυλακτα.Ειναι πανω στη γεωργιου παπανδρεου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...