Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νεογνο χαμηλα ποσ. βιταμινων


Recommended Posts

Κοριτσια βοηθεια...γενησε 11-1-12 μια κοπελα με ΚΤ ενα υγιεστατο μωρο κ της ειπανε οτι το μωρακι τραφηκε ανεπαρκως 2 μερες (το ταιζανε οι μαιαες με ξενο γαλα) κ επεσε το ασβεστιο του κ το κρατανε μεσα στο μαιευτηριο Ιασω.Το ποστο πο εχει ειναι 7,5 ενω το κανονικο ειναι 7.7 της ειπανε.

 

Εχετε παρομοια εμπειρια?Θελει να παρει το παιδι κ δε την αφηνουνε...Επισης ζητησε να θηλασει κ της ειπανε τις πρωτες κιολας μερες-πηγε γυναικολογος κ της ειπε οτι δεν εχει γαλα.Σημερα της ζητησανε να παει αυριο,γιατι επεμενε,να εξετασουνε εαν το γαλα της ειναι καλο:shock::shock::shock:

 

Ειναι ρακος....τι μπορω να κανω να τη βοηθησω?

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο...που γεννησε η κοπελα?εχει δικο της γυναικολογο κ αν ναι τι της ειπε αυτος,επισης αν εχει δικο της εμπιστο-η παιδιατρο να τον-ην καλεσει .ακου εκει δεν την αφησαν να θηλασει -μηπως κολλησε τιποτα το παιδι εκει μεσα κ δεν της το λενε?κατι δεν μου κολλαει στην ολη τοποθετηση του νοσοκομειου προς τη μαμα.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβαζω το Ιασω ειναι φιλικο προς τα βρεφη κ οτι ενημερωνει τις μητερες με υλικο για το πως να συλεγουνε το γαλα κ.λ.π. σε περιπτωση που το παιδι θα νοσηλευτει...:rolleyes:Αυτοι δεν της εχουνε πει τιποτα...κ επεναλαμβανω οτι γενησε υγιεσταστο μωρο κ απο λαθος των μαιων το παιδι δε τρεφοταν 2 μερες κ του επεσε το ασβεστιο,ειπανε!Δε την αφηνουνε να κανει τιποτα...ητανε να το παρει σημερα κ δε της το δινουνε κ της κανανε κ φασαρια...οταν ρωτησε για το θηλασμο της ειπανε μονον να αγορασει θηλαστρο κ να βγαζει κ να πεταει το γαλα:mad:.

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι κατι σοβαρο να υπογραψη και να φύγει εμενα μιας φίλης μου της το κραταγαν τσαμπα και καλα οτι δεν τρεφοταν καλα και το εκαναν για τα λεφτα καθαρά το πήρε και εφυγε και ολα οκ αυτα εχουν τα ιδιωτικα απο αυτα βγαζουν τα αντερά τους.

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια αφου ολα ειναι καλα? γιατι το τάιζαν οι νοσοκόμες?? και ξένο?? ξερω οτι τα μωρα για τουλαχιστον ενα εξάμηνο μετα την γέννηση τους δεν εχουν προβλημα ελειψης γιατι ειναι καλημένα απο την μητερα και εμενα κατι δεν μου αρέσει σε ολο αυτο:roll::roll:

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω ετσι οπως μου τα ειπε αυτο ψιλιαστηκα....Δε μου κολλαει οτι το κρατανε λογο 0,... ελειψη ασβεστιου:rolleyes: 170 τη μερα πληρωνει...κ της ειπανε θα το κρατησουνε πολλες μερες:rolleyes:

 

Αυριο θα παρω το παιδιατρο μου να τον ρωτησω αλλα επειδη μιλαω μαζι της τωρα θελω να μου πειτε κ καμια αλλη γνωμη....

 

 

Στο ΙΑσω γενησε

 

 

Επισης Συμβουλο Θηλασμου παιδιατρο κοντα στο Ψιχικο?

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

σνουφελ τελικα τι εγινε, ολα καλα??το πηρε το μωρακι της?πως γινεται να μην ειχε γαλα με το που γεννησε και γιατι δεν της τον βαλανε στο στηθος απ το πρωτο μισαωρο?παραξενα πραγματα!!:roll:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...