Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Νεογνά & Μωρά: Ιατρικά θέματα

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 22-12-11, 23:39   #1
voula24

Περιοχή: NEOI EPIVATES
voula24 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ 7 ΜΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ....(5 ημέρες χωρις κακα)

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ... ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΧΕ ΝΑ ΕΝΕΡΓΗΘΕΙ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ, ΤΗΣ ΕΒΑΖΑ ΥΠΟΘΕΤΟ ΚΑΙ ΕΒΓΑΖΕ ΛΙΓΑ. ΧΘΕΣ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ, ΔΙΟΤΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΠΡΗΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ ΤΟ ΓΑΛΑ... ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ, ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΛΥΣΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΔΡΑΣΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΛΥΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ. ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ. ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΝΕΡΑΚΙ ΤΟ ΔΕΧΟΤΑΝ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΤΗΣ...ΜΕΤΑ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ... ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ... ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΣΚΕΠΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΖΕΣΤΗ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΧΕ ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΑΚΡΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΠΗΓΑΜΕ ΑΠ ΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ. ΕΚΕΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΑΝ ΤΟ ΠΗΓΑΝ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΕΞΕΤΑΣΑΝ. ΕΚΕΙ ΗΡΘΕ Η ΕΠΙΜΕΛΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΚΡΙΣΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΜΕΛΑΝΙΑΣΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ... ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΣΥΝΕΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΕΦΕΡΑΝ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ. ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΠΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕΛΑΝΙΑΣΜΕΝΟ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΑΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ... ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΑ. ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΣΗΨΑΙΜΙΑ ΑΙΜΑΤΟΣ... ΒΑΣΙΚΑ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΟΜΟΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ. ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ... ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΧΕ ΝΑ ΕΝΕΡΓΗΘΕΙ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ, ΤΗΣ ΕΒΑΖΑ ΥΠΟΘΕΤΟ ΚΑΙ ΕΒΓΑΖΕ ΛΙΓΑ. ΧΘΕΣ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ, ΔΙΟΤΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΠΡΗΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ ΤΟ ΓΑΛΑ... ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ, ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΛΥΣΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΔΡΑΣΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΛΥΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ. ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ. ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΝΕΡΑΚΙ ΤΟ ΔΕΧΟΤΑΝ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΤΗΣ...ΜΕΤΑ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ... ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ... ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΣΚΕΠΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΖΕΣΤΗ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΧΕ ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΑΚΡΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΠΗΓΑΜΕ ΑΠ ΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ. ΕΚΕΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΑΝ ΤΟ ΠΗΓΑΝ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΕΞΕΤΑΣΑΝ. ΗΡΘΕ Η ΕΠΙΜΕΛΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΚΡΙΣΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΜΕΛΑΝΙΑΣΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ... ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΣΥΝΕΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΕΦΕΡΑΝ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ. ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΠΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕΛΑΝΙΑΣΜΕΝΟ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΑΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ... ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΑ. ΥΠΟΨΙΑΖΟΝΤΑΝ ΣΗΨΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΗΤΑΝ ΑΦΥΔΑΤΩΜΕΝΟ...ΤΑ ΝΕΦΡΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΑΝ ΣΩΣΤΑ...ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΣΠΑΣΜΟΥΣ.
ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, Η ΝΕΦΡΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΣΗΨΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΚΑ... ΑΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΗΚΕ ΤΟΣΑ!!!! ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΗ ΣΤΟ ΕΝΤΕΡΑΚΙ ΤΟΥ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ. ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΧΕ ΝΟΣΗΛΕΥΤΕΙ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΤΟΥ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΑΝ ΚΑΤΙ.

ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΠΑΡΟΜΟΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ???

ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ Κ ΘΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΟΒΕΡΑΚΙ Κ ΤΑ ΠΑΝΤΟΦΛΑΚΙΑ ΤΗΣ...ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΗΣ....
ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΛΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ..... Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΟ ΒΟΗΘΗΣΕΙ….
ΟΣΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΘΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ
Ο χρήστης voula24 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-12-11, 23:59   #2
ΕΥΗ Γ

Το avatar του χρήστη ΕΥΗ Γ

Περιοχή: θεσσαλονικη
ΕΥΗ Γ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

βουλα24 δεν εχω ακουσει κατι παρομοιο...
ευχομαι ολα να πανε καλα για το μικρο σου και συντομα να το παρετε και παλι σπιτακι σας και να μην ξαναταλαιπωρηθει σε νοσοκομειο..
Ο χρήστης ΕΥΗ Γ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-11, 00:06   #3
voula24

voula24 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΕΥΗ Γ Εμφάνιση μηνυμάτων
βουλα24 δεν εχω ακουσει κατι παρομοιο...
ευχομαι ολα να πανε καλα για το μικρο σου και συντομα να το παρετε και παλι σπιτακι σας και να μην ξαναταλαιπωρηθει σε νοσοκομειο..
EUXARISTW POLU... OI EPOMENES WRES KAI MERES THA DEIXOUN
Παλιά 23-12-11, 00:07   #4
μαμαλευτερακι

Περιοχή: ΛΕΥΤΕΡΟΧΩΡΑ
μαμαλευτερακι ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

να κανω μια ευχη αγιεσ μερεσ που ειναι να γυρισει το παιδακι σου στο σπιτι κ να μην ξανα μπει κανενα ....
Παλιά 23-12-11, 00:08   #5
jentoni

jentoni ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αγαπητη μου δεω ειχα καποια αντιστοιχη εμπειρια και δυστηχως δεν μπορω να σε βοηθησω. Ευχομαι ολα να πανε καλα απο τα βαθη της καρδιας μου γιατι αυτο το συναισθημα που αναφερεις το εχω νοιωσει και εγω με τον μικρο μου. Προσευχησου στο θεο με ολη τη δυναμη της καρδιας σου και πηστευω ολοψυχα πως ολα θα πανε καλα στο τελος και ολα αυτα θα ειναι ενα μακρυνο ονειρο. Δεν ευχομαι σε κανενα αυτε για μια στιγμη στη ζωη του να νοιωσει πως χανει το παιδι του πολυ περισσοτερο να συμβει αυτο. Κανε κουραγιο φιλη μου και ολα θα πανε καλα
Ο χρήστης jentoni δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-11, 00:12   #6
mariakr

mariakr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σου εύχομαι τα καλύτερα για το μωράκι σου, περαστικά και γρήγορα. Καταλαβαίνω το άγχος, τη στενοχώρια και την αγωνία σου...
Να έχεις δύναμη και να σκέφτεσαι θετικά, έτσι στέλνεις θετική ενέργεια και στο μωράκι σου. Ελπίζω αυτές τις άγιες μέρες ο Χριστούλης που θα γεννηθεί να κάνει καλά το μωράκι σου και να είναι όλα περαστικά.
Περιμένουμε νέα σας....
Καλή δύναμη

Ο χρήστης mariakr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-11, 00:35   #7
christiana000

christiana000 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

εχω μεινει!!δε μπορω ουτε να φανταστω την αγωνια σου..ευχομαι μεσα απ την καρδια μου να το ξεπερασετε γρηγορα
Ο χρήστης christiana000 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-11, 00:43   #8
KonstantinaDimitris

Περιοχή: Αθήνα
KonstantinaDimitris ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλά κάνουμε κ γράφουμε τις εμπειρίες μας εδώ... Καταλήγω στο συμπέρασμα ότι οποιοδήποτε σύμπτωμα παρατηρούμε πρέπει να τρέχουμε αμέσως στους ειδικούς. Κάτι απλό μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι σοβαρό. Εύχομαι όλα να πάνε καλά κ με συγκίνησες με αυτό: ότι κοιμήθηκες αγκαλιά με το ρουχαλάκι της, πραγματικά βουρκωσα.. Περιμένουμε νέα σου...
Ο χρήστης KonstantinaDimitris δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-11, 00:43   #9
linav

linav χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Aπίστευτο αυτό που περνάτε και έχω σοκαριστεί! Εύχομαι περαστικά σας και να γυρίσετε γρήγορα σπίτι σας! Το εντεράκι της γιατί το παρακολουθούσαν οι γιατροί όταν γεννήθηκε? Εκτοτε δεν ξαναπαρουσιάστηκε κάτι? Να μας ενημερώνεις όποτε μπορείς για τη μπεμπούλα σας!
Ο χρήστης linav δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-11, 00:52   #10
agapoulini

Το avatar του χρήστη agapoulini

agapoulini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο voula24 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ... ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΧΕ ΝΑ ΕΝΕΡΓΗΘΕΙ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ, ΤΗΣ ΕΒΑΖΑ ΥΠΟΘΕΤΟ ΚΑΙ ΕΒΓΑΖΕ ΛΙΓΑ. ΧΘΕΣ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ, ΔΙΟΤΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΠΡΗΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ ΤΟ ΓΑΛΑ... ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ, ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΛΥΣΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΔΡΑΣΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΛΥΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ. ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ. ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΝΕΡΑΚΙ ΤΟ ΔΕΧΟΤΑΝ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΤΗΣ...ΜΕΤΑ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ... ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ... ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΣΚΕΠΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΖΕΣΤΗ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΧΕ ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΑΚΡΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΠΗΓΑΜΕ ΑΠ ΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ. ΕΚΕΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΑΝ ΤΟ ΠΗΓΑΝ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΕΞΕΤΑΣΑΝ. ΕΚΕΙ ΗΡΘΕ Η ΕΠΙΜΕΛΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΚΡΙΣΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΜΕΛΑΝΙΑΣΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ... ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΣΥΝΕΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΕΦΕΡΑΝ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ. ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΠΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕΛΑΝΙΑΣΜΕΝΟ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΑΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ... ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΑ. ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΣΗΨΑΙΜΙΑ ΑΙΜΑΤΟΣ... ΒΑΣΙΚΑ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΟΜΟΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ. ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ... ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΧΕ ΝΑ ΕΝΕΡΓΗΘΕΙ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ, ΤΗΣ ΕΒΑΖΑ ΥΠΟΘΕΤΟ ΚΑΙ ΕΒΓΑΖΕ ΛΙΓΑ. ΧΘΕΣ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ, ΔΙΟΤΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΠΡΗΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ ΤΟ ΓΑΛΑ... ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ, ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΛΥΣΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΔΡΑΣΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΛΥΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ. ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ. ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΝΕΡΑΚΙ ΤΟ ΔΕΧΟΤΑΝ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΤΗΣ...ΜΕΤΑ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ... ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ... ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΣΚΕΠΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΖΕΣΤΗ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΧΕ ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΑΚΡΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΠΗΓΑΜΕ ΑΠ ΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ. ΕΚΕΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΑΝ ΤΟ ΠΗΓΑΝ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΕΞΕΤΑΣΑΝ. ΗΡΘΕ Η ΕΠΙΜΕΛΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΚΡΙΣΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΜΕΛΑΝΙΑΣΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ... ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΣΥΝΕΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΕΦΕΡΑΝ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ. ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΠΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕΛΑΝΙΑΣΜΕΝΟ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΑΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ... ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΑ. ΥΠΟΨΙΑΖΟΝΤΑΝ ΣΗΨΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΗΤΑΝ ΑΦΥΔΑΤΩΜΕΝΟ...ΤΑ ΝΕΦΡΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΑΝ ΣΩΣΤΑ...ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΣΠΑΣΜΟΥΣ.
ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, Η ΝΕΦΡΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΣΗΨΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΚΑ... ΑΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΗΚΕ ΤΟΣΑ!!!! ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΗ ΣΤΟ ΕΝΤΕΡΑΚΙ ΤΟΥ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ. ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΧΕ ΝΟΣΗΛΕΥΤΕΙ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΤΟΥ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΑΝ ΚΑΤΙ.

ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ Κ ΘΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΟΒΕΡΑΚΙ Κ ΤΑ ΠΑΝΤΟΦΛΑΚΙΑ ΤΗΣ...ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΗΣ....

όλα θα είναι καλά, θα δεις! αυτές τις άγιες μέρες ο Χριστός και η Παναγιά θα σας βοηθήσει και σύντομα θα έχεις το μωράκι σου ξανά στην αγκαλιά σου! σου εύχομαι να είναι περαστικά και ο παλιός χρόνος να πάρει τις άσχημες εμπειρίες, τους φόβους, τις αγωνίες και τα δάκρυα και να φέρει στο σάκο του ευχάριστες στιγμές, δύναμη, χαμόγελα και υγεία! τίποτα περισσότερο από υγεία!!!!
Παλιά 23-12-11, 00:53   #11
DFR

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
DFR χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εχω σοκαριστει.Περαστικα μέσα από την καρδια μου. Γρηγορα να γυρίσετε σπίτι με το αγγελούδι σας. Υπομονή γλυκειά μου να σκέφτεσαι θετικά. Περιμένουμε τα νέα σας. Περαστικα
Ο χρήστης DFR δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-11, 00:59   #12
mantinop

mantinop χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Απίστευτο...να είναι ένα μωράκι μια χαρά και στα ξαφνικά...για μια δυσκοιλιότητα να βρίσκεται στην εντατική

Περαστικά του και γρήγορα σπίτι σας.

Τα μάτια μας όλοι 14 για οποιαδήποτε αλλαγή ή πρόβλημα προσέξουμε στα μικρά μας.
Παλιά 23-12-11, 03:28   #13
Silmaril

Το avatar του χρήστη Silmaril

Περιοχή: Άνω Ηλιούπολη- Αττική
Silmaril ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Περαστικά και γρήγορα!!!
Κάνε υπομονή...
Παλιά 23-12-11, 07:51   #14
maria1976

maria1976 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Περαστικά και γρηγορα, να γιορτασετε την πρωτοχρονια στο σπιτι σας.
Παλιά 23-12-11, 08:56   #15
Pepap

Το avatar του χρήστη Pepap

Περιοχή: Κρητη
Pepap ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Περαστικα κοπελα μου !!!! και ευχομαι γρηγορα η μικρουλα να γυρισει στην ζεστη αγκαλια σου.
Παλιά 23-12-11, 10:24   #16
λιτσα ελεαννακι

Περιοχή: στον κοσμο τον δικο μου.....
λιτσα ελεαννακι ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εχω ανατριχιασει ολοκληρη.καταρχας περαστικα στο κουκλακι σου,συντομα να βγειτε απο κει γεροι κ δυνατοι κ στην ζωη σας να ξαναδειτε νοσοκομειο μονο για γεννες.στο μονο που μοπορω να σου πω την εμπειρια μου ειναι στο θεμα σπασμων κ μελανιασματος.μου το εκανε η κορη μου 11 μηνων,μελανιασε της γυρισαν τα ματια κ εβγαζε υγρα απο το στομα.δεν συζητω για το σοκ ΤΕΡΑΣΤΙΟ.κ δεν ειμασταν σπιτι,οποτε φαντασου.τελος παντων.οι σπασμοι αν ειναι πυρετικοι οπως ηταν εμας να ξερεις δεν κανουν τιποτα κακο.απλα μπορει να σου δωσουν να εχεις μαζι σου ενα αντυπιρετικο σε μορφη κλισμα,οτι εκανε μια φορα δεν σημαινει οτι θα ξανακανει κ μιλαω παντα για πυρετικους.οι γιατροι δινουν σαν ενδεχομενο μεχρι τα 5 6 χρονια αν ειναι να ξανακανει.της εκαναν παρακεντιση?εμας ναι για να αποκλυσουν μυννιγγιτιδα.το μονο που εχεις να προσεχεις πανω σε αυτο το θεμα ειναι ο πυρετος.απο το 37,5 ντεπον.οσο για τα υπολοιπα δεν γνωριζω κατι.ελπιζω να σε βοηθησα καπως.καταλαβαινω απολυτα τι περνας.εμεις μεσα σε 2 σχεδον χρονια καναμε 2 χειρουργεια τοα ενα αμυγδαλες κρεατακια κ το αλλο καθετηριασμος καρδιας συν τους σπασμους νοσηλεια 3 μερες.ευχομαι να μην το ζησει καμμια μανουλα ολο αυτο ποτε.κρατα την δυναμη σου το κοριτσακι σου την χρειαζεται περισσοτερο απο σενα.κ οταν με το καλο βγειτε κανε το σταυρο σου κ πες ονειρο ηταν τελειωσε.δωστης μια μεγαλη αγκαλια κ ενα φιλι απο μενα,κ ας μην ξερει κ ας μην την ξερω.περιμενω νεα σου οπως κ ολα τα κοριτσια.περαστικα της
Ο χρήστης λιτσα ελεαννακι δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-11, 10:48   #17
νανσυ2

νανσυ2 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα...λες πως ειχε νοσηλειτει οταν γεκκηθηκε κ εκανε πολλες εξετασεις για το εν ντερο,γιατι,υπηρχε καποιο συγκεκριμενο προβλημα?εγω εχω χειρουργησει το ενα μου το μωρο στο εντερακι του,20μερες αφου γεννηθηκε,ειχε θεμα με τα κακακια του,συν οτι ηταν μαυροκοκκινο,μετα την εγχειρηση,ολα καλα...σου ειπαν τελικα αν εχει καποιο προβλημα στο εντερο?
Ο χρήστης νανσυ2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-11, 11:36   #18
sweet_february

Περιοχή: Αγιος Δημητριος
sweet_february ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:

ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΛΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ.....
Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΟ ΒΟΗΘΗΣΕΙ….
Δεν εχω γνωσεις πανω στο θεμα..
Αλλα αυτο που εχω τονισει στο μηνυμα σου μπορω να σου προσυπογραψω με χερια και με ποδια πως το νιωθω και το ασπαζομαι μεχρι τελευταιας ρανιδας. Περασαμε κι εμεις πολλα με τη μικρη τα οποια ανηκουν στο παρελθον και καταλαβαινω πως νιωθεις. Εγω οταν με εστελναν με το ζορι στο σπιτι, κοιμομουν μεσα στην κουνια της με την πιπιλα της κατω απο τη μυτη μου για να τη μυριζω...
Ευχομαι τα καλυτερα, να ηταν η πρωτη και η τελευταια σας περιπετεια. Περιμενουμε νεα σας οποτε και αν θελησεις να γραψεις.
Περαστικα σας!
Παλιά 23-12-11, 11:58   #19
apricot

Το avatar του χρήστη apricot

Περιοχή: ΚΡΗΤΗ
apricot χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

η Παναγια να σας βοηθησει και να πανε ολα καλα! περαστικα και αγυριστα να ειναι!!
Παλιά 23-12-11, 12:32   #20
ΕΛΕΝΗ ΚΑΡ

Περιοχή: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
ΕΛΕΝΗ ΚΑΡ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Η Παναγιά μαζί σας καλή μου , όλα να πάνε καλά. Περαστικά να είναι και γρήγορα να έχεις πάλι την κορούλα σου αγκαλίτσα γερή και δυνατή.
Ο χρήστης ΕΛΕΝΗ ΚΑΡ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-11, 12:48   #21
!!!veronica!!!
Μή ενεργός λογαριασμός

Περιοχή: ΕΛΛΑΣ...το μεγαλείο σου!!!
!!!veronica!!! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

περαστικα κοπελα μου στο μωρακι σου, ολα καλα θα πανε θα δεις, προσευχησου κοπελα μου, η Παναγια κανεναν δεν αφηνει
Ο χρήστης !!!veronica!!! δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-11, 17:30   #22
συννεφακι

Περιοχή: αθηνα
συννεφακι ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην συννεφακι Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην συννεφακι Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην συννεφακι Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην συννεφακι
Προεπιλογή

voula περαστικά , θα δεις θα γίνει καλά και θα το θυμαστε ως μια κακή ανάμνηση, σημασία έχει οτι το προλάβατε , όλα αντιμετωπίζονται σήμερα .Και εμεις εχουμε προβλημα με καρδιά .Όλα θα μας πάνε καλά γιατί τα μωράκια είναι δυνατοί οργανισμοί και τα ξεπερνάνε όλα πιο εύκολα.Ευχομαι ολόψυχα να μην είναι τίποτα σοβαρό.
Παλιά 23-12-11, 19:18   #23
stin@

Περιοχή: Limassol
stin@ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κούκλα μου περαστικά σας και γρήγορα!!!!! Ευχομαι άγιες μέρες που είναι Η Παναγία να είναι κοντά σας και να σας βοηθήσει να γυρίστε γρήγορα σπιτι σας και να κοιμάστε αγκαλίτσα!!!!

Ο χρήστης stin@ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-11, 20:42   #24
sany

sany χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:

oλα καλα θα πανε..το μωρακι σου ειναι πολυ δυνατο και συντομα θα γυρισει σπιτακι σας.κι εμενα η μπεμπα μου ειναι 7 μηνων και στην ιδεα οτι κατι μπορει να παθει ανατριχιαζω.τι ωραια που μυριζουν τα ρουχαλακια τους,ε?κι εγω οσο τη θηλαζα ηταν δυσκοιλια.καθε 3 μερες τα κανε αλλα οταν τα εκανε γινοταν το σωσε.μεχρι και τη βεραντα ειχα πλυνει γιατι οπως την ειχα αγκαλια εκτος απο μενα λερωσε και αυτη.τωρα παλι με εχει πεθανει στο χεσιμο λογω δοντιων υποθετω.καλη δυναμη σου ευχομαι και καλες γιορτες με ευχαριστα νεα..
Ο χρήστης sany δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 23-12-11, 20:56   #25
irene2

irene2 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

περαστικα στη μικρουλα σου...να εχεις δυναμη και κουραγιο και να της λες ποσο την αγαπας..οταν ειισαι κοντα της προσπαθησε να μην δειχνεις φοβισμενη και αγχωμενη ξερω δεν ειναι ευκολο...χρονια πολλα και γρηγορα σπιτακι σας...ευχομαι τα καλυτερα για το μελλον...και φυσικα μας ενημερωνεις για την πορεια της υγειας της...φιλια πολλα..
Ο χρήστης irene2 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-11, 23:36   #26
voula24

voula24 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ... ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΞΕΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΗΨΑΙΜΙΑ. ΖΩΗΡΕΨΕ ΠΟΛΥ.... ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ (Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΤΗΣ ΣΤΑΣΗ- ΑΠΟ ΗΜΕΡΩΝ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ),ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΔΕΜΕΝΑ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ. ΕΠΙΣΗΣ, ΚΛΑΙΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΠΕΙΝΑΕΙ. ΑΥΡΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΣΙΤΙΣΟΥΝ.
ΕΙΧΕ ΝΟΣΗΛΕΥΤΕΙ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ, ΔΙΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟΦΡΑΚΤΙΚΟ ΕΙΛΕΟ. ΕΙΧΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΤΟ ΜΥΚΩΝΙΟ. ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΥΠΟΨΙΑΖΟΝΤΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΣΥΓΓΕΝΕΣ ΜΕΓΑΚΟΛΟ. ΚΑΝΑΜΕ ΒΙΟΨΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΕΠΙΣΗΣ, ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΑΘΗΣΗ.
ΤΩΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΗ ΣΤΟ ΕΝΤΕΡΑΚΙ ΤΗΣ. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ... ΘΑ ΣΑΣ ΞΑΝΑΕΝΗΜΕΡΩΣΩ...
ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ - ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΛΟΥΣ!!! ΘΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ ΑΝ ΜΑΘΩ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ
Παλιά 23-12-11, 23:42   #27
felicita

Περιοχή: ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ-ΑΘΗΝΑ
felicita ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να γίνει μια μακρινή ιστορία που θα την διηγήσε στο μωράκι όταν μεγαλώσει...
Ο χρήστης felicita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-12-11, 23:50   #28
!!!veronica!!!
Μή ενεργός λογαριασμός

Περιοχή: ΕΛΛΑΣ...το μεγαλείο σου!!!
!!!veronica!!! ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αντε κοπελα μου μπραβο! η γεννηση του Χριστουλη να κανει και σενα σαν μανουλα να χαρεις!!!!!!!!
Ο χρήστης !!!veronica!!! δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-12-11, 01:17   #29
linav

linav χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Πολύ ευχάριστα τα νέα για τη μικρούλα! Μακάρι να ακούμε πάντα τέτοια για όλα τα μωράκια και παιδάκια του κόσμου που αντιμετωπίζουν κάποια προβλήματα!
Ο χρήστης linav δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-12-11, 01:35   #30
boysmamy

boysmamy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μπραβο κοπελα μου!!!ευχομαι να γυρισετε στιτι σας συντομα και να μην της ξανατυχει τιποτα κακο της μικρουλας σου! περιμενουμε νεα σου!!!
Ο χρήστης boysmamy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-12-11, 01:38   #31
ΟΛΓΑ78

Περιοχή: ΚΡΗΤΗ
ΟΛΓΑ78 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εύχομαι αυτή να είναι η τελευταία περιπέτειά σας!!! Να σας έχει ο Θεός καλά και γρήγορα το αγγελουδάκι σας να επιστρέψει σπίτι γερό και δυνατό!!! Καλές γιορτές και καλή χρονιά να έχετε!
Ο χρήστης ΟΛΓΑ78 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-12-11, 10:25   #32
maria1976

maria1976 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Χιλια μπραβο!!!!! και την Πρωτοχρονια σπιτι σας!!!
Παλιά 24-12-11, 12:39   #33
ΒΑΣΠΑΠ

Περιοχή: Athens
ΒΑΣΠΑΠ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Συγγενές μεγάκολο

"ΕΙΧΕ ΝΟΣΗΛΕΥΤΕΙ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ, ΔΙΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟΦΡΑΚΤΙΚΟ ΕΙΛΕΟ. ΕΙΧΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΤΟ ΜΥΚΩΝΙΟ. ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΥΠΟΨΙΑΖΟΝΤΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΣΥΓΓΕΝΕΣ ΜΕΓΑΚΟΛΟ"
Καλημέρα Βούλα24, χαίρομαι που είστε καλύτερα και εύχομαι η Πρωτοχρονιά να σας βρει σπίτι σας!!!! Όταν διάβασα την ιστορία σου υποψιαστηκα ότι μπορεί να ήταν συγγενές μεγακολο, γιατί μου θύμησε τη δική μας περιπέτεια με το γιο μου, ο οποίος διαγνωσθηκε απο την επόμενη μέρα της γέννησης του με αυτό, έκανε ένα χειρουργείο 3 ημερών, δεύτερο 6 μηνών και το τελευταίο 9 μηνών.
Τώρα είναι 5 χρονων και μόνο τα σημάδια των επεμβάσεων μας θυμίζουν αυτα που περάσαμε, που ναι μεν ήταν πααααρα πολύ δύσκολα αλλά περαστικά!! Εάν χρειαστείς λεπτομέρειες στη διάθεση σου.
Καλά Χριστούγεννα και Χρόνια Πολλά σε όλους!!!!!
Ο χρήστης ΒΑΣΠΑΠ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-12-11, 18:23   #34
voula24

voula24 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Το μωρο ξεπερνα σιγα σιγα τη λοιμωξη (σηψαιμια). Το θέμα ειναι αν εχει κατι στο εντερακι της. Τις επομενες μερες θα ξεκινησει η διερευνηση για το εντερακι της. Θα δειξει...

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΒΑΣΠΑΠ Εμφάνιση μηνυμάτων
"ΕΙΧΕ ΝΟΣΗΛΕΥΤΕΙ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ, ΔΙΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟΦΡΑΚΤΙΚΟ ΕΙΛΕΟ. ΕΙΧΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΤΟ ΜΥΚΩΝΙΟ. ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΥΠΟΨΙΑΖΟΝΤΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΣΥΓΓΕΝΕΣ ΜΕΓΑΚΟΛΟ"
Καλημέρα Βούλα24, χαίρομαι που είστε καλύτερα και εύχομαι η Πρωτοχρονιά να σας βρει σπίτι σας!!!! Όταν διάβασα την ιστορία σου υποψιαστηκα ότι μπορεί να ήταν συγγενές μεγακολο, γιατί μου θύμησε τη δική μας περιπέτεια με το γιο μου, ο οποίος διαγνωσθηκε απο την επόμενη μέρα της γέννησης του με αυτό, έκανε ένα χειρουργείο 3 ημερών, δεύτερο 6 μηνών και το τελευταίο 9 μηνών.
Τώρα είναι 5 χρονων και μόνο τα σημάδια των επεμβάσεων μας θυμίζουν αυτα που περάσαμε, που ναι μεν ήταν πααααρα πολύ δύσκολα αλλά περαστικά!! Εάν χρειαστείς λεπτομέρειες στη διάθεση σου.
Καλά Χριστούγεννα και Χρόνια Πολλά σε όλους!!!!!
Ευχαριστω πολυ.Να σου ζησει ο γιος σου. Υποτίθεται η μπεμπα εχει κανει βιοψια για μεγακολο η οποία δεν εδειξε οτι πασχει. Επίσης το μωρο ειναι 7 μηνων και επαιρνε κανονικα βάρος και ετρωγε. Τότε που υπηρχε η υποψια για μεγακολο τα ειχα ψαξει πολυ καλα όλα σχετικα με το μεγακολο. Θα σε παρακαλουσα πολυ αν μπορεις να μου πεις που κανατε την εγχειρηση και αν ποιους γιατρους ειχατε (χειρουργο- γαστρεντερολογο). Ευχαριστω εκ των προτερων

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ
Παλιά 26-12-11, 18:35   #35
ΜΑΡΙΑΛ

ΜΑΡΙΑΛ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

μπράβο με το καλό να πάρετε το μωράκι σπίτι και να κάνετε τη διερεύνηση...
Παλιά 02-01-12, 02:14   #36
nelly28

nelly28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

με το καλο στο σπιτι σας και ολα θα πανε καλα, το σοβαρο περασε και ποτε ξανα σε νοσοκομειο κανενα μωρακι. με υγεια το νεο ετος

Ο χρήστης nelly28 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 26-01-12, 15:13   #37
voula24

voula24 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

Μετα απο ενα μηνα και 3 μερες νοσηλειας μας βγηκαμε απο το νοσοκομειο!!
Το μωρο πάσχει απο συγγενες μεγακολο. Βέβαια δε γνωρίζουμε ποσα εκατοστα ειναι και αν θα χρειαστει να υποβληθει σε χειρουργειο. Το ευτυχές ειναι ότι το παιδί αντιδρούσε στους υποκλισμούς που κανανε στο νοσοκομειο. Και έτσι γλιτώσαμε προς το παρον το πρώτο χειρουργειο (δημιουργια κολοστομίας- παρά φύσιν εδρα).Τώρα εχει 3 μέρες χωρις να κανει υποκλισμούς και κάνει μόνη της κακά. Η γαστρεντερολόγος μας άλλαξε το γάλα και αυτο τη βοηθάει πολύ. Προς το παρόν πινουμε μονο γαλα.

Τελικά το παιδί ηταν πολυ σοβαρα. Η στάση των κοπράνων της έκανε εντεροκολιδα. Απο τη φλεγμονή αυτη πέρασε το μικρόβιο στο αίμα και έπαθε σηψαιμια. ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΜΕΓΑΚΟΛΟΥ που υποτίθεται ότι ειχαμε κανει βιοψια όταν ηταν νεογεννητη. Τι να πω αλλο; Ευτυχως το μωρο ειναι πολυ καλα.

Να δουμε τωρα αν θα κανουμε επεμβαση
Χάρηκα που βγήκαμε απο το νοσοκομείο, αλλα ξέρω ότι ακόμα δεν τελειώσαμε....
Παλιά 26-01-12, 15:27   #38
rena_myst

Περιοχή: Θεσσαλονικη
rena_myst χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου απο εδω και περα το μωρακι σου να ειναι γερο και σιδερενιο.
Κουραγιο και υπομονη.Ολα θα περασουν.....να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα!!!

Ο χρήστης rena_myst δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-01-12, 15:27   #39
kounelitsa

Το avatar του χρήστη kounelitsa

kounelitsa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Αχ κοριτσάκι μου τι περάσατε! Ολα καλά! Εχεις ένα δυνατό μπεμπάκι και θα τα ξεπεράσετε όλα μαζί! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια.
Ο χρήστης kounelitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-01-12, 16:26   #40
maria1976

maria1976 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μπράβο κοπελα μου ολα να πανε καλα απο εδω και περα παντα γερή και τυχερή να ειναι η μικρή σου!

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές