Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΕΝΝΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΤΙ ΧΡΕΙΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ?


moon child

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Είμαι πολύ κοντά στον τοκετό και αυτή την φορά θα γεννήσω σε δημόσιο - Ιπποκράτειο ή Παπαγεωργίου, ανάλογα με την εφημερία.

 

έχει καμιά σας πρόσφατες εμπειρίες και πρακτικές συμβουλές? το πρώτο μου το γέννησα στο Διαβαλκανικό και είχα μαζί μου μόνο τα ρούχα μου... τώρα τί πρέπει να έχω?

 

-πχ, αναλώσιμα όπως σερβιέτες και εσώρουχα μιας χρήσης παρέχονται ή τα έχω εγώ από πριν μαζί μου?

 

- για το μωρό αναλώσιμα όπως pampers ή ρουχάκια κουβερτούλες? τα δίνουν ή τα παίρνουμε εμείς?

 

- κάπου διάβασα για σαμπουάν μωρών οτι τα ζητούν από τους γονείς, αληθεύει?

 

- σαν διαδικασία ξεκινάνε με τον γνωστό "ευπρεπισμο" με το κλύσμα και το ξύρισμα? μπαίνει κατευθείαν ο ορός? στις ωδίνες επιτρέπεται να κινούμαστε? αν ξέρει κάποιος και τί θα μπορούσα να κάνω για να έχω επισκληρίδιο, πολύ θα χαιρόμουν να μου πεί!

 

στο τέλος μένεις στην ανάνηψη όπως στα ιδιωτικά, ή πας κατευθείαν στο δωμάτιο? δωμάτιο πως επιλέγεις? ξέρουμε μήπως και χρώσεις για αναβαθμίσεις?

 

τέλος, παυσίπονα για τα ράμματα δίνουν τις πρώτες μέρες? επισκέπτες επιτρέπουν συνέχεια?

 

ξέρω πως ρωτάω πολλά, αλλά καμία γνωστή μου δεν γέννησε εκεί πρόσφατα, και δεν ξέρω τί να πάρω... και κυρίως τί να περιμένω!

 

ευχαριστώ

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...