Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

παιδια καλησπερα

 

ξερει καποια τα χαπια visannette? τα εδωσε ο γιατρος στη γυναικα μου μετα απο δυο αποτυχυμενες εξωσωματικες, για να μικρινει το ενδομητριο οπως μας ειπε που ειναι ο λογος για την αποτυχια. αν και η αποτυχια ηρθε πριν απο την εμβρυομεταφορα λογω κακης ποιοτητας των ωαριων που δεν διαιρεθηκαν σωστα. εχει σχεση το ενδομητριο με τη ποιοτητα των ωαριων?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τα χαπια δ εν τα γνωριζω. το ενδομητριο απ οσο ξερω πρεπει να ναι μεγαλο. τωρα για να τολεει ο γιατρος κατι θαξερει...αν ειναι κακης ποιοτητας συνηθως δεν τα πρωχωρανε για εμβρτομεταφορα.Καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Παύλο καλησπέρα αυτά τα χάπια μου τα έδωσε και εμένα ο γιατρός μου. Μήπως δεν καταλάβατε κάτι καλά για το ενδομήτριο? Εγώ τα πέρνω λόγο ενδομητρίωσης. Τα χάπια αυτά σταματάνε την περίοδο και με τον τρόπο αυτό ελατώνετε η ενδομητρίωση η οποία τρέφετε από την περίοδο. Ελπίζω να βοήθησα, γιατί και εγώ τώρα τελευταία τα πέρνω και έχω ακόμα κάποιες απορίες.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Κι εμένα μου τα έδωσε ο γιατρός για να ξέφουντωσει η ενδομητριωση όπως μου είπε. Είναι σχετικά καινούργια στην Ελλάδα, οπότε δεν τα ξέρουν πολλοί.

Larisa, εσένα για πόσο καιρο σου είπε να τα παίρνεις? εμένα μου είπε 2 μήνες.

 

Pavlo, αυτο που μου είπε για το ενδομητριο εμενα είναι ότι επειδή αυτα τα χάπια λεπταινουν το ενδομητριο, αν προσπαθεί κανείς να μείνει φυσιολογικά είναι δύσκολο γιατί το εμβρυο θέλει παχύ ενδομητριο για να γαντζωθει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας,

Κι εμένα μου τα έδωσε ο γιατρός για να ξέφουντωσει η ενδομητριωση όπως μου είπε. Είναι σχετικά καινούργια στην Ελλάδα, οπότε δεν τα ξέρουν πολλοί.

Larisa, εσένα για πόσο καιρο σου είπε να τα παίρνεις? εμένα μου είπε 2 μήνες.

 

Pavlo, αυτο που μου είπε για το ενδομητριο εμενα είναι ότι επειδή αυτα τα χάπια λεπταινουν το ενδομητριο, αν προσπαθεί κανείς να μείνει φυσιολογικά είναι δύσκολο γιατί το εμβρυο θέλει παχύ ενδομητριο για να γαντζωθει.

 

 

Καλημέρα σε όλους. Μου είπε να τα πάρω από 2 εως 6 μήνες και να τα σταματήσω όταν θέλω να ξεκινήσω τις προσπάθειες.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμας μας ειπε 3 μηνες αλλα στον 1.5 να παμε να ξαναδει τη γυναικα μου. δεν βρηκαμε πολλες πληροφοριες γι αυτα και ανησυχησαμε. προκαλει και διακοπη περιοδου δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Είναι καινούργια, ούτε εγω βρήκα καθόλου πληροφορίες. Δεν ξέρω αν σταματάνε τελείως την περίοδο.. Ίσως να έρθει λίγο αίμα. Σε 2-3 μέρες ειναι να μου ερθει οποτε περιμενω κι εγω να δω τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα και απο εμένα και εμένα μόλις έχθες μου τα έδωσε ο γιατρός μου για αντιμετωπίση χρόνιου πυελικου πόνου απο ενδομητριωση μου είπε απλα ότι μπορεί να υπάρξη αίμα ακανονιστο εκτός περιόδου δεν μου είπε τίποτα για διακοπή περιοδου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα και εμένα μόλις έχθες μου τα έδωσε ο γιατρός μου για αντιμετωπίση χρόνιου πυελικου πόνου απο ενδομητριωση μου είπε απλα ότι μπορεί να υπάρξη αίμα ακανονιστο εκτός περιόδου δεν μου είπε τίποτα για διακοπή περιοδου

 

Winter time γεια σου. Εγω πηρα το Visanette για 2 μηνες. Το χαπι αυτο βοηθαει στο να ξεφουντωσει η ενδομητριωση. Τουλαχιστον γιαυτο το πηρα εγω. Μπορει να βοηθαει και στον πονο.. Μπορει να δεις λιγο περιοδο τις ημερες που περιμενεις αλλα εγω ειχα κυριως καφε που κρατησε αρκετες μερες. Οταν τελειωσαν τα χαπια ηταν να ξεκινησω κατ'ευθειαν την προσπαθεια εξωσωματικης αλλα τελικα ειχα μια κυστη και ετσι περιμενα ενα κυκλο και θα αρχισω τωρα. Οτι αλλη απορια εχεις ευχαριστως να σε βοηθησω, αν ξερω. Φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
παιδια καλησπερα

 

ξερει καποια τα χαπια visannette? τα εδωσε ο γιατρος στη γυναικα μου μετα απο δυο αποτυχυμενες εξωσωματικες, για να μικρινει το ενδομητριο οπως μας ειπε που ειναι ο λογος για την αποτυχια. αν και η αποτυχια ηρθε πριν απο την εμβρυομεταφορα λογω κακης ποιοτητας των ωαριων που δεν διαιρεθηκαν σωστα. εχει σχεση το ενδομητριο με τη ποιοτητα των ωαριων?

 

Tα χάπια αυτά είναι θεραπέια για την ενδομητρίωση. Δεν έχουν καμμία σχέση με το ενδομήτριο. Προφανώς ο ιατρός εχει διαγνώσει ή υποπτέυεται ενδομητρίωση και για αυτό έδωσε αυτη τη θεραπεία.

Επειδή μάλλον δεν τα έχει εξηγήσει καλά ή δεν τα καταλάβατε καλά προτείνω να τον δείτε για να σας εξηγήσει ξανά το λόγο που τα πήρατε και τον τρόπο δράσης τους.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ .....

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΟΝΟΥ ΑΠΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΕΚΑΝΑΝ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!!!!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αγαπητοί φίλοι και φίλες καλησπέρα σας .

Καταρχήν καλώς σας βρήκα.

Κατά δεύτερον σας παρακαλώ όπως δείξετε επιείκεια για την μακροσκελή μου επιστολή.

Σας παρακαλώ όπως με βοηθήσετε γιατί από τον φόβο μου κοντεύω να τρελαθώ.

Είμαι 38 ετών,παντρεμένη,και τον Ιανουάριο έκανα την πρώτη μου εξωσωματική ύστερα από δυο έτη προσπαθειών για τεκνοποίηση με σπερματεγχύσεις.

Την εξωσωματική μου την έκανα αφού πρώτα είχα κάνει μια προληπτική λαπαροσκόπηση που μου συνέστησε ο ιατρός μου. Στην οποία λαπαροσκόπηση διαγνώστηκαν τρεις μικρές ενδομητριώσεις άνευ σημασίας σύμφωνα με τα λεγόμενα του Ιατρού μου.

Αφού λοιπόν απέτυχε η εξωσωματική μου και πριν προχωρήσουμε στην δεύτερη ο γυναικολόγος μου μου ξεκίνησε μια τρίμηνη θεραπεία με visannette.

Το πρώτο κουτί που ήπια ήταν οκ . Μου ήρθε περίοδος που όμως κράτησε 9 μέρες παρακαλώ. Τα μόνα συμπτώματα που είχα ήταν όταν περπατούσα ζαλιζόμουν.

Στο δεύτερο κουτί άρχισαν τα περίεργα συμπτώματα.

Ταχυκαρδία-δυσφορία-''κράμπα στην γλώσσα''(σαν να κλείνει τον λαιμό ένα πράγμα).Και σαν να μην έφτανε αυτό ξυπνούσα τα βράδια επειδή μου κοβόταν η ανάσα. Νόμιζα ότι θα αφήσω την τελευταία μου πνοή και ότι δεν θα ξημερωθώ. Ξέρω ότι υπερβάλω , μα όταν ζεις το πρόβλημα το βλέπεις και τεράστιο.

Ένα βράδυ ξύπνησα τον σύζυγο μου να πάμε στην Αγία Όλγα μιας και εφημέρευε.

Μου έκανα καρδιογράφημα και μου έβαλαν Holter. Ευτυχώς ήταν καθαρά. Το Holter έδειξε μόνο κάτι ταχυκαρδίες που σύμφωνα με τον καρδιολόγο μου , αφού έχω κοιτάξει τον θυρεοειδή μου και είναι εντάξει οφείλετε σε υπερβολικό άγχος.

Πήγα στην Ενδοκρινολόγο μου ξανά.Είχα πάει τον Μάρτιο για την συνήθη επανεξέταση που κάνω κάθε έξι μήνες. Ήμουν μια χαρά και τον Μάρτιο και τον Απρίλιο. Η Ενδοκρινολόγος είπε ότι δεν προέρχονται από τον θυρεοειδή. Πιθανόν από τα χάπια που περιέχουν προγεστερόνη.

Πήγα στον γυναικολόγο μου του τα είπα , μου σταμάτησε χωρίς δεύτερη σκέψη τα χάπια.

Τα συμπτώματα αραίωσαν , αλλά δεν έχουν σταματήσει.

Πήγα και σε ΩΡΥΛΑ και εκεί ευτυχώς είμαι καθαρή. Δόξα τον θεό δηλαδή.

Ο γυναικολόγος μου μου συνέστησε να πάω σε ψυχολόγο γιατί αυτό μοιάζει με κρίση άγχους.

Και εγώ σας γράφω για να μάθω.

Ξέρετε κάτι σχετικά με αυτό παρακαλώ? Είναι δυνατόν να έπαθα τώρα κρίση άγχους και όχι το 2003 που έχασα την μαμά μου?

Εγώ πιστεύω ότι κάτι μου έκαναν αυτά τα χάπια.

Τι να κάνω αν δεν περάσουν τα συμπτώματα?

Να προχωρήσω τον Ιούνιο σε δεύτερη εξωσωματική?

Α επίσης όλο τον Απρίλιο δεν μου ήρθε περίοδος. Και φυσικά δεν είμαι έγκυος διότι η Β χορειακή βγήκε αρνητική.

Παρακαλώ διαφωτίστε με .

 

Και αν σας κούρασα σας ζητώ ταπεινά συγνώμη.

Είμαι αρκετά στρεσαρισμένη με τις ''κρίσεις'' αυτές που ευτυχώς έχουν αραιώσει, αλλά δυστυχώς δεν έχουν πάψει να υπάρχουν και να μου χαλούν την ποιότητα της καθημερινότητάς μου.

 

 

Με εκτίμηση,

 

Ειρήνη-Βαλεντίνη

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα σε όλους...είμαι μαία στο επάγγελμα αλλά ώς προς το συγκεκριμένο χάπι δεν έχω κάποια εμπειρία,απλά ο δικός μου γυναικολόγος τον οποίο εκτιμώ και εμπιστεύομαι μετά από συναναστροφή με αρκετούς γυναικολόγους μου είπε να πάρω το χάπι για τη δυσμηνόρροια,οτι η περίοδος μου μπορεί να σταματήσει εντελώς ή οτι θα έχω λίγο αίμα το οποίο είναι ακανόνιστο σε διάρκεια,ώς προς την εξωσωματική δεν γνωρίζω τις επιδράσεις του!!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να ξέρω αν με το συγκεκριμένο χάπι υπάρχει δυνατότητα να μείνεις έγκυος από την στιγμή που η περίοδος σταματάει για όσο καιρό παίρνεις τα εν λόγω χαπάκια, τα παίρνω και εγώ λόγω ενδομητρίωσης και θα ήθελα να ξέρω αν όσο καιρό τα παίρνω και με ελεύθερη επαφή με τον συντρόφο δεν υπάρχει πρόβλημα σύλληψης.

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΑΡΜΑΚΟ.ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΧΡΟΝΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗ ΛΑΜΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΛΥΣΗ ΣΥΜΦΗΣΕΩΝ ΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ.Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΤΩΡΑ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗΣ Η ΟΠΟΙΑ ΞΑΝΑΦΟΥΝΤΩΣΕ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ(ΠΕΡΙΟΔΟ,ΕΠΑΦΗ ΚΛΠ).ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΞΑΝΑΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΣΥΜΦΗΣΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΦΕΡΩ ΠΑΛΙ (ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ ΤΩΡΑ) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΟΥ.ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑΤΕ!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ειρηνη καλησπερα περνω και γω αυτα τα χαπια και εχω ακριβως τα ιδια συμπτωματα με σενα δυσπνια ταχυκαρδια ζαλαδες και ολο αυτο μου δημιουργει απιστευτο αγχος με συνεπεια να παθαινω πανικο.πηρα τη γιατρο μου και μου πε οτι οι 3 πρωτοι μηνες θα ναι ετσι. Ειμαι στο δευτερο κουτι αν δω οτι χειροτευει η κατασταση θα τα σταματησω.γι αυτι μην ανησυχεις καθαρα απ το χαπι ειναι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

σε αναζήτηση που έκανα για το visannette βρήκα την συζήτησή σας. μου τα έδωσε και εμένα και ο γυναικολόγος μου χθες λόγω ενδομητρίωσης και με όλα αυτα που διαβασα αγχωθηκα περισσότερο. ειμαι γενικότερα αγχωδης και αν τα πάρω και μου δημιουργήσουν περισσότερο άγχος;! για να πω την αλήθεια ακόμη δεν πήγα να τα πάρω και απ'ότι με ενημέρωσε ίσως δεν υπάρχουν και στην πόλη μου..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΠΑΙΡΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΤΑ VISANNETTE ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥΣ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ.ΠΗΓΑ ΣΕ ΩΡΛ ΚΑΙ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΝ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΚΑΝΑ ΑΞΟΝΙΚΗ ΚΙ ΑΥΤΗ ΚΑΘΑΡΗ. ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΑΚΟΠΤΕΙ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΝ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΝ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΜΕ ΕΠΙΑΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΚΙ ΟΧΙ ΤΩΡΑ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΕΧΩ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ???

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπερα σας,

επαιρνα το visannette καθημερινα , συγκεκριμενη ωρα τους τελευταιους 4 μηνες μετα απο λαπαροσκοπηση _ υστεροσκοπηση τον ιανουαριο του 2015 (αφαιρεση μικρων ιννομυωματων, συμφυσεων,ενδομητριωσης ). Ο γιατρος μου το συστησε για θεραπεια της ενδομητριωσης. Πεντε μερες μετα το πρωτο χαπι ειχα αιμα που κρατησε 7 μερες. Δεν ξαναειδα αιμα μεχρι σημερα. Νομιζω οτι το χαπι μου προκαλεσε λιγο παραπανω αγχος και ταχυκαρδιες, απλωλεια λιμπιντο, κακη διαθεση γενικοτερα και κατακρατηση υγρων. Πρηξιμο, ενοχληση στο στηθος κτλ. Αυτα ολα ελαττωνονται με τον καιρο και πιστευω οτι μετα το τριτο κουτι σχεδον εξαφανιζονται. Ειναι ισως λογω αποτομης διακοπης της περιοδου και ειναι ανεκτα... αλλωστε και στην εγκυμοσυνη τους πρωτουςτρεις μηνες μαλλον καπως ετσι ειναι. Ξερω πως το χαπι αυτο ειναι ορμονη, προγεστερονη, διονεγεστη ή καπως ετσι. Μετα απο επισκεψη στον γιατρομου πριν 3 μερες με χαρα μου ανακοινωσε οτι τα σταματαω!! Ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι περιμενω πια να μου ερθει περιοδος καινα αρχισουμε φυσιολογικες προσπαθειες για συλληψη... αντε να δουμε... αν καποια γνωριζει μετα απο ποσο καιρο ερχεται η περιοδος ας μου πει

φιλια

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Ξερει καποια να διευκρινησει αν παιρνοντας τα χαπια μπορεις να μεινεις εγκυος? Γιατι ο γιατρος μου μου ειπε κανονικα επαφες, δεν μου ειπε οτι σου διακοπτει την περιοδο! Για να μην πω για ολες τις παρενεργειες που εχω διαβασει...στην 3η μερα εχω λιγο πονοκεφαλο, μπορει να ειναι και ασχετο με το χαπι θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποια να διευκρινησει αν παιρνοντας τα χαπια μπορεις να μεινεις εγκυος? Γιατι ο γιατρος μου μου ειπε κανονικα επαφες, δεν μου ειπε οτι σου διακοπτει την περιοδο! Για να μην πω για ολες τις παρενεργειες που εχω διαβασει...στην 3η μερα εχω λιγο πονοκεφαλο, μπορει να ειναι και ασχετο με το χαπι θα δειξει

 

Τα χάπια αν εχω καταλάβει μπορει να αναστείλουν την ωορηξια, ομως δεν ειναι αντισυλληπτικά! Εμένα πιο πολυ με τρόμαξε αυτό που διάβασα στις οδηγίες οτι έχουν μεγαλύτερο ποσοστό εξωμητριων κυήσεων.

Εγω μεχρι στιγμής εχω πάρει 1 μισή κουτί, μου έχουν σπάσει τα νεύρα με το αιμα είχα στις 10 Ιουνίου για 8 μερες και στις 25 Ιουνίου πάλι μεχρι και σημερα

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα. Μπορει να την αναστειλουν μπορει και οχι.. Παρατηρησες αν εκανες ωορηξια; Θα χρησιμοποιησω βεβαια τεστ οταν ερθουν οι μερες αλλα και γω διαβασα αυτο με την εξωμητριο και φρικαρα γιατι και μια καλη σαλπιγγα εχω και δεν ειμαστε για χειροτερα τωρα! Προτιμω δηλαδη να μην προσπαθησουμε αυτους τους δυο μηνες και να χουμε το κεφαλι μας ησυχο. Αν επιτρεπεται για ποσο καιρο θα το παιρνεις Καντι; Ο γιατρος σου ειπε ελευθερες επαφες;

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα. Μπορει να την αναστειλουν μπορει και οχι.. Παρατηρησες αν εκανες ωορηξια; Θα χρησιμοποιησω βεβαια τεστ οταν ερθουν οι μερες αλλα και γω διαβασα αυτο με την εξωμητριο και φρικαρα γιατι και μια καλη σαλπιγγα εχω και δεν ειμαστε για χειροτερα τωρα! Προτιμω δηλαδη να μην προσπαθησουμε αυτους τους δυο μηνες και να χουμε το κεφαλι μας ησυχο. Αν επιτρεπεται για ποσο καιρο θα το παιρνεις Καντι; Ο γιατρος σου ειπε ελευθερες επαφες;

 

Λοιπόν πήρα τεστ ωορηξιας της home test πάντα αυτα χρησιμοποιώ και μου ειναι αξιόπιστα. Τα πήρα για να αποφεύγω το σεξ όταν εχω ωορηξια, λόγω των εξωμητριων που λέγαμε. Δυστυχώς υπάρχει πάντα δεύτερη άχνη γραμμή. Προφανώς τα χάπια έχουν και lh μεσα. Εκτός αν ειναι χαλασμένη όλη η παρτίδα των τεςτ, που τρία χρόνια δεν έχει τύχει ποτε.

Θα παρω 3 κουτιά, διακοπή για ωοληψια και θα παρω αλλα δυο μεχρι να κανω την έμβρυομεταφορά σε φυσικό κύκλο.

Για ελεύθερες επαφές δεν μου ειπε τίποτα, αλλα δεν πιστεύω οτι θα μείνω έγκυος.

Διάβασα τα προηγούμενα ποστ σου και είδα σε τι φάση βρίσκεσαι, δεν ξέρω τι άποψη έχει ο γιατρός σου αλλα η fsh Kai η αμη σου θέλουν λιγο να το κοιτάξεις πιο εντατικά το θέμα. Καλή συνέχεια σου εύχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα τεστ ωορηξιας της home test πάντα αυτα χρησιμοποιώ και μου ειναι αξιόπιστα. Τα πήρα για να αποφεύγω το σεξ όταν εχω ωορηξια, λόγω των εξωμητριων που λέγαμε. Δυστυχώς υπάρχει πάντα δεύτερη άχνη γραμμή. Προφανώς τα χάπια έχουν και lh μεσα. Εκτός αν ειναι χαλασμένη όλη η παρτίδα των τεςτ, που τρία χρόνια δεν έχει τύχει ποτε.

Θα παρω 3 κουτιά, διακοπή για ωοληψια και θα παρω αλλα δυο μεχρι να κανω την έμβρυομεταφορά σε φυσικό κύκλο.

Για ελεύθερες επαφές δεν μου ειπε τίποτα, αλλα δεν πιστεύω οτι θα μείνω έγκυος.

Διάβασα τα προηγούμενα ποστ σου και είδα σε τι φάση βρίσκεσαι, δεν ξέρω τι άποψη έχει ο γιατρός σου αλλα η fsh Kai η αμη σου θέλουν λιγο να το κοιτάξεις πιο εντατικά το θέμα. Καλή συνέχεια σου εύχομαι!!!

 

Η αληθεια ειναι οτι και γω αρχικα ειχα αγχωθει με τις τιμες, αλλα ο γιατρος μου δε με ανησυχε παρα πολυ, συνεκτιμωντας μαλλον ολες τις εξετασεις. Τι να πω τωρα αγχωθηκα ξανα λιγο :confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...