Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΡΕΑ:ΑΙ8ΕΡΑΣ ΣΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ???


RIA SPIES

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ...ΟΣΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑΤΕ ΣΤΟ ΡΕΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΣΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΑΙ8ΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΑΣ ΡΑΨΟΥΝ?ΓΙΑΤΙ ΕΧς ΑΓΧΩ8ΕΙ...ΕΧΩ ΑΣΧΗΜΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΝΑΡΚΩΣΗ ΟΛΙΚΗ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΜΗΣΟΥΝ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα! Τι αιθερα καλε??

Εγω γεννησα πριν 5 μηνες Θεσσαλονικη μενω, αλλα γι'αυτο το λογο ειναι η επισκληριδιος! Δεν νιωθεις τιποτα! τι αιθερα?

Καταρχην εγω ακομα και τωρα στο σημειο της τομης δεν καταλαβαινω πολλα πραγματα , ακομα ενα μουδιασμα το εχω!

μην ανησυχεις! Με την επισκληριδιο θα εισαι ξυλο εκει κατω!!!

Εκτος , λεω εκτος αν δεν σε πετυχει ο αναισθησιολογος και δεν μουδιασει το καταλληλο νευρο!

αλλα μην αγχωνεσαι! συγνωμη κιολας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Τι αιθερα καλε??

Εγω γεννησα πριν 5 μηνες Θεσσαλονικη μενω, αλλα γι'αυτο το λογο ειναι η επισκληριδιος! Δεν νιωθεις τιποτα! τι αιθερα?

Καταρχην εγω ακομα και τωρα στο σημειο της τομης δεν καταλαβαινω πολλα πραγματα , ακομα ενα μουδιασμα το εχω!

μην ανησυχεις! Με την επισκληριδιο θα εισαι ξυλο εκει κατω!!!

Εκτος , λεω εκτος αν δεν σε πετυχει ο αναισθησιολογος και δεν μουδιασει το καταλληλο νευρο!

αλλα μην αγχωνεσαι! συγνωμη κιολας!

 

ΜΑ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Κ ΗΜΟΥΝ ΞΥΠΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ....ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΟΤΙ ΣΤΟ ΡΕΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΙ8ΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΣΟΥ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΜΙΚΡΟ...Κ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΞΥΠΝΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ....ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΝΑ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ Κ 4 ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ ΕΧΩ Κ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ Κ Μ ΑΥΤΟ....

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει το νινι σου! με το καλο! 4 ε? Αχ τι ομορφα! Να ειναι ολα γερα και καλοτυχα!!

Ρωτα το γιατρο σου , αυτος θα σε πει! Πρωτη φορα το ακουω για αιθερα! Γιατι θα πρεπει να σε ναρκωσουν, δεν το καταλαβα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα, εγώ γέννησα τον ιούνιο στο ρέα μόνο επισκληρίδιο μου έκαναν όχι και αιθέρα, πρώτη φορά το ακούω και στο πρώτο μου παιδί το ίδιο , μήπως πρέπει να ρωτήσεις το γιατρό σου;

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΗΘΕΙΑ??ΜΕ ΧΑΡΟΠΟΙΕΙΣ!!Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΣΤΟ ΡΕΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΗΝ ΚΟΙΜΗΣΑΝ...Κ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΠΕΡΣΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ...ΤΙ ΣΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ??ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΖΗΜΙΑ ΣΤΙΣ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΜΕ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ ΑΝΕΒΑΖΑ ΠΙΕΣΗ Κ ΜΕΤΑ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΙΑ ΓΙΑ 2 ΜΕΡΕΣ...ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Κ ΗΜΟΥΝ Κ ΕΓΩ ΞΥΠΝΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ Κ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ Κ ΕΜΕΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ...

Link to comment
Share on other sites

και εγω πρωτη φορά το ακούω και από φίλες μου με καισαρική καμμία δεν πήρε αιθέρα , μήπως συναίβει κάτι αλλό; πάντως το καλύτερο είναι να το συζητησεις με τον γιατρό σου.

Με το καλό να έρθει το ζουζούνι σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όσες έχετε κάνει καισαρική με επισκληρήδιο, κορίτσια τί βλέπετε? Δεν νομίζω να το άντεχα να βλέπω να με ανοίγουν! Εχετε πεί πως βάζουν σεντόνι αλλά τί κερδίζει κανείς έτσι?

Πάω για φυσιολογικό αλλά αν χρειαστεί καισαρική θα ήθελα ολική νάρκωση, εκτός κι αν με επισκληρήδιο δεν είναι τόσο τρομερό όσο νομίζω?

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καταρχάς μην αγχώνεσαι.Δεν βλέπεις τίποτα από χειρουργικά.Το σεντόνι είναι αρκετά μεγάλο για να βλέπεις μόνο τα πρόσωπα των γιατρών σου.Κατά τα άλλα βλέπεις δεξιά και αριστερά σου.Οπότε μη φοβάσαι.

Τώρα εύχομαι να μην χρειαστείς καισαρική, αλλά αν τελικά χρειαστείς άποψή μου είναι να μην κάνεις ολική.Είναι μαγική η στιγμή που σου βγάζουν το μωρό, το σηκώνουν να το δεις και συνήθως για την πρώτη φροντίδα το έχουν σε θέση που να το βλέπεις.Τουλάχιστον σε εμένα έτσι έγινε.Άσε που αμέσως μετά τα πρώτα που του κάνουν στο δίνουν να το θηλάσεις.Δηλαδή εμένα στο Γαία μου έλυσαν το ένα χέρι και με τη βοήθεια 2 μαιών το έβαλα σχεδόν αμέσως στο στήθος μου!

Απλά μαγικό και δεν το περίμενα γιατί στο Μητέρα στον πρώτο μου γιο δεν μου το έδωσαν(τελικά μάλλον πρέπει να το απαιτούμε).Όπως μου είπαν οι μαίες στο Γαία είναι πολύ σημαντική η άμεση επαφή του μωρού με τη μαμά και εμείς εδώ βοηθάμε για αυτό.Επίσης να σου πω ότι μου είχαν και μουσικούλα χαλαρά και τραγουδάγαμε.Μικρό πάρτυ:P

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν καταρχάς μην αγχώνεσαι.Δεν βλέπεις τίποτα από χειρουργικά.Το σεντόνι είναι αρκετά μεγάλο για να βλέπεις μόνο τα πρόσωπα των γιατρών σου.Κατά τα άλλα βλέπεις δεξιά και αριστερά σου.Οπότε μη φοβάσαι.

Τώρα εύχομαι να μην χρειαστείς καισαρική, αλλά αν τελικά χρειαστείς άποψή μου είναι να μην κάνεις ολική.Είναι μαγική η στιγμή που σου βγάζουν το μωρό, το σηκώνουν να το δεις και συνήθως για την πρώτη φροντίδα το έχουν σε θέση που να το βλέπεις.Τουλάχιστον σε εμένα έτσι έγινε.Άσε που αμέσως μετά τα πρώτα που του κάνουν στο δίνουν να το θηλάσεις.Δηλαδή εμένα στο Γαία μου έλυσαν το ένα χέρι και με τη βοήθεια 2 μαιών το έβαλα σχεδόν αμέσως στο στήθος μου!

Απλά μαγικό

πολύ συμαντικό αυτό με τον άμεσο θηλασμό, ενώ με κανονική νάρκωση δεν παίζει έτσι? Μόλις ξυπνήσεις φυσικά...

 

Εντάξει καταλαβαίνω ότι δεν βλέπεις, όμως το συναίσθημα ότι είσαι ανοιχτή και δεν μπορείς να κάνεις κάτι γιάυτό?

Αυτό φοβάμαι πολύ σαν ιδέα :? Πώς ξέρω αν μπορώ να το κάνω? :roll: Πότε μπορώ να το συζητήσω με το γιατρό?

εδώ στο θέμα της κοπέλας, ο αιθέρας είναι απαγορευτικός για το θηλασμό μετά?

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για τον αιθέρα δεν ξέρω καθόλου.Πρώτη φορά το ακούω, εμένα σε καμία από τις δύο καισαρικές δεν χρησιμοποιήθηκε αιθέρας.Φαντάζομαι πως θα είναι απαγορευτικό εφόσον δεν έχεις κανονικά επαφή με το περιβάλλον.

Για τον γιατρό εννοείς πότε να μιλήσεις για ολική ή όχι μαζί του?Μπορείς και στο επόμενο ραντεβού να του το πεις.Να του εκφράσεις τις ανησυχίες σου σε περίπτωση καισαρικής και να το συζητήσετε.

Α για το συναίσθημα,θα σου πω το εξής 1)Μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν ξέρεις αν μπορείς να το κάνεις ή όχι, απλά το κάνεις.Εμένα στο δεύτερο με έπιασε μια ψιλόκρισούλα στην αρχή και χωρίς να πω τίποτα με είδαν οι μαίες και με χαιδεψαν, μου έβαλαν μουσική και λίγο οξυγόνο και μου μίλαγαν.Χαλάρωσα και αυτό ήταν.

2)Εμένα μετά δεν με ένοιαζε τπτ.Ούτε αν ήμουν "ανοικτή" ούτε τπτ.Μόνο να δω το μωρό μου ήθελα!

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπεις τιποτα! Εγω ειχα τη μαια διπλα μου, η γιατρος μου εκανε πλακα με τον βοηθος της, γελουσαμε και ηταν ολα ηρεμα!

δεν αγχωθηκα καθολου!!

Εγω που ειμαι και ψιλοχεστρα!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

εγω καλη μου οπως προειπα στα 2 πρωτα παιδακια μου εκανα ολικη..ειναι απαισια εμπειρια...χανεις οπως ειπαν κ τα κοριτσια ολη την μαγεια!!Οταν ξυπνας εισαι σαν χαμενη κ κανεις κ ποσες ωρες να συνελθεις τελειως ..ετσι στι 3 παιδακι μου αλλαξα γιατρο κ εκανα επισκληριδιο κ ηταν οτι ποιο συγκινιτικο εζησα!!!Οντως σε πιανει μια φοβια αλλα εχεις κοσμο γυρω σου κ σε απασχολουν κ δεν σκεφτεσαι τπτ παρα μονο μια χαρα περιμενοντας να δεις το ζουζουνακι σου....ο αιθερας δεν πειραζει στον θηλασμο απλα γιατι να σε κοιμησουν...οι φιλες μου κοριτσια δεν ειχαν καμια επιπλοκη μετα αφου εβγαλαν τα μικρα τους δεν ξερω γιατι το εκαναν αυτο...

Link to comment
Share on other sites

ria να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και με το καλό το επόμενο!

Όπως έγραψα και πιο πάνω σε καμία καισαρική δεν μου έκαναν αιθέρα,ούτε στις γνωστές μου απ'ότι ξέρω.Ρώτα τον γιατρό σου για καλό και για κακό και πες μας

να δούμε τι λέει εκείνος.

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγω θυμαμαι οτι οταν εβγαζαν το μωρο, ειχε κολλησει στη λεκανη μου και εκεινη τη στιγμη πονεσα πολυ....ειδα το μωρο που το εβαλαν διπλα να το καθαρισουν και το ακουσα που εκλαψε.....μετα θυμαμαι τη στιγμη που τελειωνε η συρραφη......το ενδιαμεσο ακομα δεν το θυμαμαι.......τη στιγμη που πονεσα ενιωσα τον αναισθησιολογο(ο οποιος ηταν καθόλη τη διαρκεια στο προσκεφαλι μου)να μου βαζει εχτρα δοση αναισθητικου.....μετα κενο...μου ειπε μετα η γιατρος μου οτι μου εφεραν να δω το μωρο, οτι μας πηραν αποτυπωματα και μου εδειξαν και το πατουσακι του μωρου......δεν θυμαμαι τιποτα..................

IhCLp3.png

3Zdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οπως κι αν ήρθε το πράγμα και γεννήσατε είστε όλες φοβερές! Κι αν έγινε κάτι και δε θυμάστε μη σας νοιάζει, το μωρό δε θυμάται τίποτε από αυτά!

Και μόνο που φέρατε μια ψυχούλα στον κόσμο είναι υπεραρκετό!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...