Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Παιδικά πάρτυ, Παιδότοποι, Παιδικές Χαρές, Playgroups

Notices

Παιδικά πάρτυ, Παιδότοποι, Παιδικές Χαρές, Playgroups Η χαρά του παιδιού!

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 20-04-12, 22:23   #41
Clelia

Το avatar του χρήστη Clelia

Περιοχή: Perissos, Athens
Clelia χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλά, τώρα θύμωσα!!
Στην θέση σου θα είχα επιστρέψει με τα μπαγιάτικα γλυκά κ θα της έλεγα να τα φάει μπροστά μου, για να διαπιστώσει κ η ίδια ότι δεν τρώγονται!!
Τι ξεφτίλα!! Κ λειτουργεί ακόμα το χανίο της?????

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!
Ο χρήστης Clelia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-04-12, 22:30   #42
beba09

Το avatar του χρήστη beba09

beba09 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Clelia Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά, τώρα θύμωσα!!
Στην θέση σου θα είχα επιστρέψει με τα μπαγιάτικα γλυκά κ θα της έλεγα να τα φάει μπροστά μου, για να διαπιστώσει κ η ίδια ότι δεν τρώγονται!!
Τι ξεφτίλα!! Κ λειτουργεί ακόμα το χανίο της?????
είμαι πεπεισμένη εκατό τα εκατό ότι θα κλείσει γιατί εάν δεν κλείσει....μάλλον όλη η γειτονία την στηρίζει για φιλανθρωπικούς λόγους....πάντους υπάρχουν πολλοί μα..... έξω εκεί, πήγα να πάρω τυρόπιτα από φούρνο και ήταν χθεσινή και να φανταστείς είχα και το παιδί μαζί (ποιος θα έτρωγε άραγε από την τυρόπιτα;;
Ο χρήστης beba09 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-04-12, 22:33   #43
Clelia

Το avatar του χρήστη Clelia

Περιοχή: Perissos, Athens
Clelia χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Βρε κοριτσάκι μου καλό, γιατί εξακολουθείς να ψωνίζεις από την απαράδεκτη? Θα έπρεπε να πειστείς με την τούρτα να μην ξαναπεράσεις απέξω! Μία η τούρτα, δύο η τυρόπιτα, τρίτωσε με τα γλυκά! Ε νισάφι!! Θα πάθεις καμιά δηλητηρίαση μάτια μου!!!
Έχω εξοργιστεί μιλάμε!! Δεν μπορείς να καταλάβεις πώς νιώθω

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!
Ο χρήστης Clelia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-04-12, 22:43   #44
beba09

Το avatar του χρήστη beba09

beba09 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Clelia Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε κοριτσάκι μου καλό, γιατί εξακολουθείς να ψωνίζεις από την απαράδεκτη? Θα έπρεπε να πειστείς με την τούρτα να μην ξαναπεράσεις απέξω! Μία η τούρτα, δύο η τυρόπιτα, τρίτωσε με τα γλυκά! Ε νισάφι!! Θα πάθεις καμιά δηλητηρίαση μάτια μου!!!
Έχω εξοργιστεί μιλάμε!! Δεν μπορείς να καταλάβεις πώς νιώθω

όχι η τυρόπιτα ήταν από άλλο αρτοποιείο !! μην λέμε και ψέμματα.
Ο χρήστης beba09 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-04-12, 09:53   #45
Κατερινα_

Κατερινα_ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο beba09 Εμφάνιση μηνυμάτων
το καλοκαιράκι πήγαμε σε εργαστήριο ζαχαροπλαστικής και φτιάξαμε μια υπέροχη τούρτα, τώρα στο σπίτι στην Αθήνα για την ονομαστική μας εορτή φτιάξαμε μια τούρτα με θέμα πάλι σε ζαχαροπλαστείο αρτοποιείο. Είπα και εγώ να ενισχύσω την τοπική αγορά της γειτονιάς. Περιττό να πω ότι απογοητεύτηκα οικτρά, η τούρτα ήταν παγωμένη, το θέμα δεν τρωγόταν ήταν σαν χαρτί ……και το παντεσπάνι μου φάνηκε όχι τόσο φρέσκο. Όχι δεν πλήρωσα λιγότερα, δεν το έκανα για λόγους οικονομίας. 30 ευρώ έδωσα το καλοκαίρι και 27 τώρα, ίδια χρήματα δηλαδή.

Μα καλά το θέμα δεν τρωγόταν;; για να μην πω δεν κοβόταν…..

Νοιώθω πολύ θυμωμένη, πρώτα από όλα με τον εαυτό μου. Επίσης η όλη εμφάνιση της τούρτας έδειχνε κάπως πρόχειρη. Να το πω απλά, στο σπίτι μόνη μου καλύτερα την έκανα…..!! Δεν ήταν μια τούρτα επαγγελματική απλά πρόχειρα φτιαχμένη. Με ένα παντεσπάνι σαν του σουπερ μάρκετ και σαντιγή έτοιμη γκαρνί, και όπως είπα το θέμα δεν τρωγόταν.

Ντρέπομαι να πάρω την κοπέλα να της το πω αν και θα το κάνω. Από βουτήματα έχει πολύ νόστιμα και λέει ότι τα φτιάχνει η ίδια. Οπότε σκέφτηκα γιατί όχι να μην κάνω και την τούρτα. Τέλος πάντων…….εσάς σας έχει τύχει….

Για την επόμενη φορά…..ξέρει καμία στο Γαλάτσι καλό ζαχαροπλαστείο για τούρτες γενεθλίων..;
Να σου πω οτι καλυτερη τουρτα απο τα Fresh δεν θα βρεις
Παλιά 24-04-12, 18:15   #46
Myrto Tsag

Περιοχή: Αθήνα
Myrto Tsag χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή τουρτες κ γλυκα!

είδα και άλλη μια κοπέλα έγραψε για τον ΝΑΝΙ, κι εμείς απο αυτον αγοράζουμε πάααρα πολλά χρόνια τώρα. Έχει πάντα φρέσκες πάστες και παγωτά-παγωτίνια και έχουμε κατα καιρούς παραγγείλει και τούρτες οι οποίες ήταν πάντα καταπληκτικές.

Στον Περισσό έχει αρκετές πλέον επιλογές
1)τον ΝΑΝΙ (πάστες και τούρτες)
2)το Κοσμικόν (στον Αγιο Νικόλαο κ στον Αγ.Ελευθέριο νομίζω) με το καλυτερο γαλακτομπουρεκτο, όπως εγραψε και μια άλλη κοπέλα
3) στην Καποδιστρίου, κοντά δηλ. στο Περισσό είναι και ο ΑΝΔΡΙΑΣ με το καλυτερο προφιτερολ
4)ένα φοβερόοοο γλυκό που λέγεται ''μελαχρινή'' (δοκιμάστε το σας παρακαλώ!!! και θα με θυμηθείτε) στα Άνω Πατήσια, ''Αποστόλου'' νομίζω λέγεται το μαγαζί (καθώς περνάτε κάτω απο το τρένο/γέφυρα, με κατεύθυνση προς Εθνική, στο δεξί σας χέρι, έχει και ταμπέλα που γράφει για το γλυκό ''μελαχρινή'')

και φυσικά και όλες οι άλλες επιλογές που έγραψαν άλλες κοπέλες (εγώ τα παραπάνω μαγαζιά ξέρω, επισκέπτομαι και συστήνω)
Παλιά 24-04-12, 19:37   #47
FamilyGuy

Το avatar του χρήστη FamilyGuy

Περιοχή: Αθήνα
FamilyGuy ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και εγώ του Νάνι θα σου έλεγα...Προσωπικά τον προτιμώ και από το Max Perry. Ή μάλλον θα τον προτιμούσα, γιατί έχω χρόνια να φάω γλυκό από του Νάνι.
...και συμφωνώ με την Clelia! Δεν νομίζω ότι έχει νόημα να ενισχύεις οικονομικά μια τόσο κακή επιχείρηση.

...Αχ Κατερινα_ πόσο δίκιο έχεις....(μου πέφτουν τα σάλια)

Ο χρήστης FamilyGuy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-09-12, 14:20   #48
jtmignone

Περιοχή: Κερατσίνι
jtmignone χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Νανης γαλακτομπούρεκο, Ανδριάς ρποφιτερολ, Σχίζας πάστες-τούρτες, Pap Liebe σου και κωκ, Max Perry σοκολατάκια και η μαμά μου πάντα ψώνιζε από την Ανεμώνη στην Τράλλεων διάφορα.
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές