Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πρόβλημα (δεν κινεί σωστά το ένα χέρι)


Recommended Posts

καλησπέρα πεδία έχουμε ένα μωράκι μόλις 12 ημερών είναι το τρίτο μας τα αλλά δυο είναι 15 και 13 και έχει πρόβλημα με το αριστερό του χεράκι δεν το λειτουργεί όπως το δεξιό μήπως έχετε ανάλογη εμπειρία γιατί εδώ στην κρητη οι γιατροί μας έχουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εισαι σίγουρη?γιατί κι εγώ νόμιζα ότι τι δικό μου δεν λειτουργουσε τα ματάκια σωστά,αλλά το παιδί δεν είχε πρόβλημα.είναι πολύ μικρό ακόμα....ο γιατρός τι είπε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως μπορείς να είσαι σίγουρη για ένα τόσο μωρό παιδί. Κι εμείς η καστορίνα μας δεν άνοιγε το ένα ματάκι τόσο πολύ σε τέτοια ηλικία και όταν άρχιζε να κουνάει χέρια πιστεύαμε ότι μπορεί να είναι αριστεροχέρα γιατί μόνο το αριστερό κούναγε. Μερικούς μήνες μετά τίποτα από αυτά δεν ισχύει..Το παιδί είναι ένα φυσιολογικό παιδί. Μην αγχώνεσαι άδικα, εκτός αν ο γιατρός είναι αυτός που επισήμανε κάτι που θεωρεί ανησυχητικό..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
καλησπέρα πεδία έχουμε ένα μωράκι μόλις 12 ημερών είναι το τρίτο μας τα αλλά δυο είναι 15 και 13 και έχει πρόβλημα με το αριστερό του χεράκι δεν το λειτουργεί όπως το δεξιό μήπως έχετε ανάλογη εμπειρία γιατί εδώ στην κρητη οι γιατροί μας έχουν

 

Δεν ξέρω αν μπορείς τόσο νωρίς να διακρίνεις την διαφορά εκτός εάν είναι πολύ έντονη. Αν όντως είναι η γνώμη μου είναι να το πας σε έναν καλό νευρολόγο να το εξετάσει. Ίσως να χρειαστεί (δεν ξέρω αν έχετε κάνει) καμία μαγνητική. Έχω περάσει κάτι πολύ άσχημο με σύμπτωμα αυτό αλλά βέβαια σε ηλικία 2 ετών. Δεν θέλω να σου πω για να μην σε επηρεάσω αλλά κοίταξε το. Αν θέλεις σου συστήνω στο Μητέρα στην Αθήνα τον κο ΒΑΡΤΖΕΛΗ είναι παιδονευρολόγος και πολύ καλός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πεδία έχουμε ένα μωράκι μόλις 12 ημερών είναι το τρίτο μας τα αλλά δυο είναι 15 και 13 και έχει πρόβλημα με το αριστερό του χεράκι δεν το λειτουργεί όπως το δεξιό μήπως έχετε ανάλογη εμπειρία γιατί εδώ στην κρητη οι γιατροί μας έχουν

 

 

παρε τηλεφωνο στο κεντρο του ελενα και ζητα το τηλεφωνο των εξωτερικων ραντεβου που ειναι καθε τριτη για παιδακια-στο λεω αυτο για να βρεις απλα το τηλεφωνο τους, γιατι δεν το ξερω.. εκει υπαρχει μια εξαιρετικη παιδιατρος μαζι με μια εξαιρετικη φυσικοθεραπευτρια, πολυ εμπειρες και οι δυο, που ξερουν να σου πουν αν ειναι ή οχι σοβαρο -ισως χρειαστει να τους εξηγησεις οτι εισαι εκτος αθηνων και δεν μπορεις να τις επισκεφτεις.

 

αλλα απαντανε μονο τις τριτες και πρεπει να προσπαθησεις απο νωρις το πρωι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...