Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χωρος για παιδικο παρτυ στη ν.σμυρνη


Recommended Posts

καλησπερα σε ολες και ολους...

η κορη μου κλεινει τον μαιο τα 4 και θελω να τις κανω γεννεθλια καπου εξω απο το σπιτι...περυσι ηταν αρωωστη και δεν καναμε τιποτα και το περιμενει πως και πως αλλα την προηγουμενη χρονια που ειχα κανει στο σπιτι μου ειχανε διαλισει το σπιτι και ολα τα παιχνιδια της μικρης δεν θελω να ξαναπερασω τα ιδια...

 

να σας ρωτησω λοιπον μηπως εχετε ή ξερετε καποιον χωρο στην ν.σμυρνη ,παιδοτοπο ή δεν ξερω οτι αλλο μπορει να εχετε στο μυαλο σας για να κανω εκει τα γεννεθλια της και να ειναι και σχετικα οικονομικα γιατι να σας πω την αληθεια δεν ειμαστε και στα καλυτερα μας σε οτι αφορα το οικονομικο...

 

ευχαριστω για το χρονο σας:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Υπάρχει ένας παιδότοπος που έχω ακούσει πολύ καλά λόγια απο την κολητή μου που πήγε σε πάρτυ, λέγεται Ονείρου Παιχνιδίσματα, είναι στην οδό αγ. τριάδος στο Π. Φάληρο αλλά πολύ κοντά στη Νέα σμύρνη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας παιδότοπος που έχω ακούσει πολύ καλά λόγια απο την κολητή μου που πήγε σε πάρτυ, λέγεται Ονείρου Παιχνιδίσματα, είναι στην οδό αγ. τριάδος στο Π. Φάληρο αλλά πολύ κοντά στη Νέα σμύρνη.

 

μαριλου σε ευχαριστω θα το κοιταξω...

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει και εμενα το θεμα αυτο... παντως εαν θελεις κοιταξε και στα goodys στην πλατεια. Εχει ξεχωριστη αιθουσα (στον δευτερο οροφο) με φουσκωτο και ειναι σχετικα οικονομικο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το σεπτέμβρη έκανα μία εκδήλωση (όχι γενέθλια, απλά μάζεψα κάποιους extra φίλους με αφορμή τη βάφτιση του παιδιού) στο playground, στην πλαστήρα. Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι και εμείς και τα παιδιά. Γενικά δεν πάμε συχνα παιδότοπο αλλά τον θεωρώ πολύ καλό. Ωραίος, προσεγμένος χώρος, αερίζεται επαρκώς (ακόμα και το χειμώνα), εννοείται απαγορεύεται απολύτως το κάπνισμα, όμως έχει εξωτερικό χώρο με θερμάστρες και τραπεζάκια και έτσι δεν αδικούνται και οι γονείς καπνιστές. Τα παιδιά που επιβλέπουν το χώρο του παιχνιδιού (δεν είναι μόνο κορίτσια, έχει και αγόρια) ασχολούνται πραγματικά, τα παίζουν, προσεχουν τα μωρά, ο χώρος του παιχνιδιού έχει καλή επαφή από τα τραπεζάκια των γονιών, ωραία μουσική, καλός καφές:wink: (τί άλλο να πω, λέω μόνο αυτά που με ενδιαφέρουν). Για τις τιμές πρέπει να ρωτήσει όποιος ενδιαφέρεται, γιατί από το Σεπτέμβρη μπορεί να έχει αλλάξει κάτι. Ειλικρινά ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμηση (το μισώ αυτό το πράγμα, ειδικά όταν γίνεται με έμμεσο τρόπο). Την κυρία που το έχει δεν την είχα δει ποτέ μου μέχρι που ξεκίνησα να πηγαίνω το παιδί και το βέβαιο είναι .... ότι δεν μου δίνει ποσοστά:lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

καλησπέρα, κοιταω κ εγώ αυτον τον παιδότοπο για πάρτυ,αλλά με προβληματίζει οτι είναι λίγο παλιός κ ο χώρος που είναι τα φουσκωτά είναι βρώμικος. ποια χρονια έκανες την εκδήλωση που λες? η αλήθεια είναι οτι είναι οικονομικος κ ευέλικτος σε σχέση με αλλους αλλά φοβάμαι μη φρικαρουν οι άλλοι γονεις με τη βρωμιά πχ.το δάπεδο που είναι τα φουσκωτά,απο πρασινο έχει γίνει μαυρο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, κοιταω κ εγώ αυτον τον παιδότοπο για πάρτυ,αλλά με προβληματίζει οτι είναι λίγο παλιός κ ο χώρος που είναι τα φουσκωτά είναι βρώμικος. ποια χρονια έκανες την εκδήλωση που λες? η αλήθεια είναι οτι είναι οικονομικος κ ευέλικτος σε σχέση με αλλους αλλά φοβάμαι μη φρικαρουν οι άλλοι γονεις με τη βρωμιά πχ.το δάπεδο που είναι τα φουσκωτά,απο πρασινο έχει γίνει μαυρο

 

Μάλλον λέμε για άλλο παιδότοπο!;);)

Link to comment
Share on other sites

εγώ μιλάω για τον playground στην πλαστηρα νεα σμυρνη. Αν μιλάμε για τον ίδιο και έχεις πάει πρόσφατα (μέσα στο 2014) δεν μπορεί να μην έχεις δει αυτά που περιγράφω. Από καρέκλες, τάπητα φουσκωτών,παιχνίδια, όλα είναι παλιά κ φθαρμένα.Για να μην μιλήσω για τον καφέ που τον σερβίρουν σε κοντό ποτηρι ταβέρνας. (εποχής Κωνσταντάρα) Αν δεν μιλάμε για τον ίδιο, με συγχωρείς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω πάει πολύ πρόσφατα -μένουμε κοντά και πηγαίνουμε χρόνια- και δεν έχω δει αυτά που περιγράφεις. Και τώρα που διαβάζω τι είχα γράψει πριν από τέσσερα χρόνια, χαίρομαι που ισχύουν όλα. Πραγματικά απορώ... αλλά απόψεις είναι αυτές.

Είμαι βέβαιη ότι το πάρτι σας θα είναι υπέροχο και κάπου αλλού.....

Link to comment
Share on other sites

Θα συνεισφερω και εγω στην συζητηση, χωρις καμια προθεση για διαφημηση αλλα το σωστο να λεγετε. Μαλιστα μου εκανε και εντυπωση που δεν εχει ακομα αναφερθει το συγκεκριμενο παιδοτοπο. Λεγετε Lolipop στην Αχιλεως κοντα στα νεκροταφεια. Δεν ειναι καποιο παιδοτοπο που κανει WoW, καθαρος και κανει την δουλεια που θελεις και με το παραπανω. Το αξιοσημιωτο ειναι η τιμες. Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συνεισφερω και εγω στην συζητηση, χωρις καμια προθεση για διαφημηση αλλα το σωστο να λεγετε. Μαλιστα μου εκανε και εντυπωση που δεν εχει ακομα αναφερθει το συγκεκριμενο παιδοτοπο. Λεγετε Lolipop στην Αχιλεως κοντα στα νεκροταφεια. Δεν ειναι καποιο παιδοτοπο που κανει WoW, καθαρος και κανει την δουλεια που θελεις και με το παραπανω. Το αξιοσημιωτο ειναι η τιμες. Ελπιζω να βοηθησα.

 

Αυτό που σκεφτόμουν διαβάζοντας τις καταχωρήσεις, αν και το πάρτυ της φίλης έχει παρέλθει, είναι ότι έχουμε συνηθίσει - και εγώ επίσης- να αναζητούμε κλειστούς χώρους για να κάνουμε κάτι για τα παιδιά μας. Και καλά το χειμώνα, που ειναι κατανοητό, αλλά με τόσο όμορφο καιρό από την Ανοιξη και μετά και με τόσα ωραία πάρκα ( που πραγματικά έχουμε αν τα ψάξει κανείς) - δεν θα ήταν όμορφο τα παιδιά μας να ευχαριστιούνται τη φύση, τον ήλιο παίζοντας δημιουργικά με τη συνδρομή ανθρώπων που ασχολούνται με αυτό το αντικείμενο? Για παράδειγμα, επειδή βρέθηκα πρόσφατα σε ένα πάρτυ γενεθλίων, μου έκανε πολύ καλή εντύπωση το γεγονός ότι οι γονείς είχαν επιλεξει το άλσος στη Ν. Σμύρνη για τα γενέθλια της μικρής τους. Είχαν έρθει νέα παιδιά που εμφανώς γνώριζαν πολύ καλά το αντικείμενο της δημιουργικής απασχόλησης ( και το αντιλήφθηκα όταν καποιοι από εμάς τους γονείς που καθόμασταν και πίναμε τον καφέ μας κοντά στην παιδική χαρά) συμμετείχαμε στα παιχνίδια και παίζαμε με τα παιδιά μας! Πραγματικά ήταν από τα ωραιότερα πάρτυ όχι μόνο για την κόρη μου αλλα και για εμένα! Απίστευτη ιδέα της ομάδας που είχε αναλάβει τη δημιουργική απασχόληση, διαφορετική, οικονομική και με μεγάλη επιτυχία αν κρίνω από την ώρα που σταμάτησε το παιχνίδι (πολύ αργα για τους μέσους όρους)!

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε πάει ως καλεσμένοι με την γυναίκα μου σε ένα πάρτυ στο Αλσος Ν.Σμύρνης, όπου ήταν υπέροχα, προσωπικά δεν είχα ξαναπάει στο χώρο αυτόν, είναι & τζάμπα, είναι και μέσα στη φύση οπότε μια χαρά. Είχαν φωνάξει επίσης από το edit admin κλοουν ανιματερ για να κάνει στα παιδιά αθλοπαιδειές, παιχνίδια κλπ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...