Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναζήτηση βρεφονηπιακού σταθμού στο Παλαιό Φάληρο


Recommended Posts

Είμαι μητέρα δύο παιδιών, 3 1/2 και 2 χρονών αντίστοιχα και ψάχνω να βρώ παιδικό σταθμό στο Παλαιό Φάληρο ή στις γειτονικές περιοχές (Ν. Σμύρνη, Άλιμο). Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον καλό και ταυτόχρονα όχι ιδιαίτερα ακριβό? Σε σχετική έρευνα που έκανα σε δύο γνωστούς σταθμούς στο Π. Φάληρο ζητούσαν περίπου 600 Ευρώ για το ένα παιδί και 550 για το δεύτερο, τιμές υπερβολικές κατά την άποψή μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
Ποιοι είναι αυτοί? Εγώ που ψάχνω στην ίδια περιοχή, μόνο ένα βρήκα με 520. Όλοι οι άλλοι είναι γύρω στα 450 και λιγότερο.

Μπορώ να σου στείλω με μήνυμα τα ποσά που μου ζήτησαν οι δυο συγκεκριμένοι που αναφέρω, τις παροχές που προσφέρουν και τα σχόλιά μου για το ποσό απελπιστικά μας κοροίδευουν κάποιοι "παιδαγωγοί". Λιγότερο από 450 δεν βρήκα πουθενά στο Φάληρο, γι' αυτό αν μπορείς στείλε μου το όνομα των π.σ. που βρήκες. Τελικά κατέληξα στη Φεγγαρόστρατα, όχι τόσο από άποψη χρημάτων όσο από την κοντινή απόσταση από το σπίτι μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποιοι είναι αυτοί? Εγώ που ψάχνω στην ίδια περιοχή, μόνο ένα βρήκα με 520. Όλοι οι άλλοι είναι γύρω στα 450 και λιγότερο.

Μπορώ να σου στείλω με μήνυμα τα ποσά που μου ζήτησαν οι δυο συγκεκριμένοι που αναφέρω, τις παροχές που προσφέρουν και τα σχόλιά μου για το ποσό απελπιστικά μας κοροίδευουν κάποιοι "παιδαγωγοί". Λιγότερο από 450 δεν βρήκα πουθενά στο Φάληρο, γι' αυτό αν μπορείς στείλε μου το όνομα των π.σ. που βρήκες. Τελικά κατέληξα στη Φεγγαρόστρατα, όχι τόσο από άποψη χρημάτων όσο από την κοντινή απόσταση από το σπίτι μου.

Ναι, θα ήθελα να μου στείλεις πμ σε παρακαλώ, γιατί ψάχνω για την ίδια περιοχή και κάθε σχόλιο είναι χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΦΩΤΕΙΝΗ ΚΑΙ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ .ΒΕΒΑΙΑ ΦΕΤΟΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΉΜΑΤΑΚΙΑ ,ΟΠΩΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΕΙ ,ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ.ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΠΗΡΕΑΣΕ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ,ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ(ΜΕΤΑΒΡΕΦΙΚΟ 2-3) ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ Η ΑΛΛΗ, ΒΑΣΙΚΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΣΗΣ ΔΑΣΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΦΕΥΓΕΙ.ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΦΥΓΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΤΙΛ"ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ"ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΣΑΟΥΣΑ,ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ,ΟΧΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ.ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΩ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ,ΓΙΑΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΣΤΑΘΜΟ ΝΟΤΙΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ,ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ ΠΑΤΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΓΛΥΚΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΖ ΠΑΝΘΗΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ(ΒΟΥΛΑ). ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΜΑ ΑΠΟ ΦΩΤΕΙΝΗ ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ροζα,

 

 

Γραφεις στο παραπανω ποστ σου "μακρια απο τους Ιχνηλατες (Βουλα) απο πληροφοριες που εχεις.Θα μπορουσες σε παρακαλω να γινεις πιο συγκεκριμενη;Θα με ενδιεφερε η αποψη σου και οι οποιες πληροφοριες εχεις.

 

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ Η ΑΛΛΙΩΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΕΣ .ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΣ ΠΑΕΙ ΓΙΑ INTERVIEW .ΦΤΑΝΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙ ΜΕΣΑ, ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΩΡΟ 2-3 ΕΤΩΝ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΓΟΕΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΝΑΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ.ΡΩΤΑΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ .ΓΙΑΤΙ ΑΦΗΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ? ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ: EINAI ΤΙΜΩΡΙΑ .Η ΚΟΠΕΛΑ ΦΡΙΚΑΡΕ ΓΙΑΤΙ Η ΠΟΡΤΑ ΤΗΣ ΑΥΛΗΣ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΗΤΑΝ ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑΤΟ ΑΡΠΑΞΕΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ,ΤΙ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Η ΗΛΙΘΙΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΤΑΞΕΙ ΕΞΩ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΜΩΡΙΑ ?Η ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΣ ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΕ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΘΗΣΕ ΚΑΝ ΓΙΑ ΤΟ INTERVIEW ΑΛΛΑ ΠΗΓΕ ΑΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΑ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΞΑΝΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΔΕ ΣΗΚΩΝΕΙ ΜΥΝΗΣΗ, ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ,ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΙΜΟ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΑΨΟΓΗ Η ΚΥΡΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ.ΠΗΓΑΝ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΓΝΩΣΤΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.ΔΙΝΕΙ ΚΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟΥΣ ΕΚΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ!!Πάω τη μικρή μου στο βρεφικό αλλά συχνά είναι στο άλλο τμήμα γιατί είναι η πιο μεγάλη!΄Δεν το πιστεύω πως βρήκα μαμά απο τη ΦΩΤΕΙΝΗ!! Και δηλαδή του χρόνου ποια δασκάλα θα έχουν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΚΑΘΕ ΤΜΗΜΑΤΟΣ.Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΛΕΚΑ.ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ.ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ Η ΡΑΛΛΟΥ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΕΙΡΗΝΗ ,ΣΓΟΥΡΟΜΑΛΛΑ ΜΑΥΡΟ ΜΑΛΛΙ .Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΤΟΥ ΒΡΕΦΙΚΟΥ ΝΑ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΟ ΜΕΤΑΒΡΕΦΙΚΟ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΜΕΤΑ ΤΙΣ 16:00 ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΦΥΛΑΞΗ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 17:00.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΤΑΒΡΕΦΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΒΑΣΙΚΗ ΔΑΣΚΑΛΑ.Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΟΥ ΦΕΡΑΝΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ ,Η ΣΕΒΑΣΤΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΟΛΥΑΡΕΣΕΙ.Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΣΑΝ ΔΑΣΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΒΡΕΦΙΚΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣΜΟΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΡΑΛΛΟΥ.ΠΙΣΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΙΣ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΤΟΥΣ ΑΝΑΓΚΑΣΑΝ .ΕΛΠΙΖΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΠΩΣ ΒΡΗΚΕΣ ΤΗΝ ΦΩΤΕΙΝΗ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, είχα πάει να δω την "Κατερίνα", και στο γυρισμό έπεσα πάνω στη Φωτεινή! Όταν πήγα, μου έκανε καλή εντύπωση το κτήριο, η ασχολία με τα παιδιά κλπ, και εμάς μας έκανε ξενάγηση ο κ. Δημήτρης στην αρχή. Όλα καλά, και μετά απο μεγάλο ψάξιμο και σχετικά οικονομικά δίδακτρα, αποφάσισα εκεί. Έγινε μια παρεξήγηση μετά γιατί αφού μου είπαν να πάω τα δικαιολογητικά μέχρι αν θυμάμαι καλά τέλη Απριλίου, εγώ άργησα να τα πάω περίπου μια εβδομάδα και χωρίς να με ειδοποιήσει η κα Ελένη, μου είπε οτι έκλεισαν οι θέσεις και πως θεώρησε ότι μάλλον δεν θα την πάω εκεί γιατί δεν είχαν σχολικό για την περιοχή.Έκανα μεγάλη φασαρία, και αφού το θέμα λύθηκε αρχίσαμε εκεί. Στην προσαρμογή μου έκανε εντύπωση που μου είπαν να την αφήσω και να φύγω αλλά εμείς πήγαμε για μια εβδομάδα κάθε μέρα απο λίγο, να δει τις τάξεις και την τελευταία ημέρα την άφησα κανενα μισάωρο. Όλα καλά, την επόμενη εβδομάδα 2 ώρες -3 ώρες μέχρι το μεσημέρι. Βέβαια η δικιά μου είναι συνεσταλμένη αρκετά. Εϊμαι ευχαριστημένη σε γενικές γραμμές, μόνο που με ενοχλεί που όταν κυκλοφορεί ίωση μας το λένε τελευταία στιγμή και ήδη το παιδί έχει κολλήσει και επίσης δεν μου αρέσει ο ψυχολόγος που έρχεται μια φορά το δίμηνο. Μια φορά κάθησα και βαρέθηκα. Έφυγα χωρίς να έχω καταλάβει τίποτε. Θεωρώ πως πρέπει να λέει και πιο πρακτικά πράγματα.

Η Αλέκα είναι κορυφαία, και επειδή την πάμε και τη φέρνουμε εμείς γενικά τσεκάρω τι γίνεται. Στο μεταβρεφικό τώρα τελευταία, βλέπω τα παιδάκια λίγο μπερδεμένα, λίγο του στύλ (δεν ξέρω τι να κάνω, βαριέμαι). Δηλαδή η Ραλλού δεν θα επιστρέψει μετά? Άσε και τι θα κάνουμε. Εσένα θα πάει προπρονήπιο? θα είναι κάτω μετά?

Μήπως η κόρη σου είναι η Σήλια?

Link to comment
Share on other sites

ΡΟΖΑ, φαίνεσαι καλά ενημερωμένη και θα ήθελα πολύ να μου πεις τι αρνητικό έχεις ακούσει για 'Μικρές πατούσες'. Είμαι έτοιμη να γράψω τη μικρή, ρωτώ καιρό και κανείς δεν φαίνεται να γνωρίζει κάτι καλό ή κακο.

Link to comment
Share on other sites

ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΗΔΗ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΜΙΚΡΕΣ ΠΑΤΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΓΛΥΚΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΡΟΖ ΠΑΝΘΗΡΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΣΤΟΝ ΕΝΑ ΣΤΑΘΜΟ Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ .ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΣΙΓΚΟΥΝΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙ ΤΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ,ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΝΤΙΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ "ΑΥΛΗ".ΕΤΣΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΒΓΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ . ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΑΘΜΟΥΣ.ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΟΜΩΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΕ ΓΟΝΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ Η ΤΙ ΘΕΩΡΕΙ "ΚΑΚΟ" .ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Η ΟΜΟΡΦΗ ΖΩΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ ΘΑ ΣΤΕΡΗΘΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ΤΟΥ Η ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ.ΨΑΞΕ ΤΟ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΙΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ γράφετε με μικρά γράμματα.

 

επίσης δείτε αυτό.

 

εξαιτίας ότι τα γραπτά σας υποδηλώνουν παραλείψεις οι οποίες μπορεί να θεωρηθούν δυσφημιστικές,

είναι απαραίτητο να αναλογιστείτε το εάν είναι 100% βάσιμες οι πληροφορίες που παραθέτετε εδώ.

Στην περίπτωση που δεν βασίζονται σε δική σας άμεση εμπειρία αλλά περισσότερο σε "φήμη" ή λόγια άλλων τα οποία δεν μπορείτε να επιβεβαιώσετε άμεσα, κρίνουμε σκόπιμο να αφαιρεθούν.

 

Η ενημέρωση των γονέων, για να είναι αξιόπιστη,

 

πρέπει να βασίζεται σε αληθινά στοιχεία και εμπειρίες των ίδιων των μελών που γράφουν, αλλιώς μπορεί να χαρακτηριστούν σαν ανακρίβειες,

 

επίσης

πρέπει να μην περιέχει χαρακτηρισμούς οι οποίοι να περιγράφουν αρνητικά μια κατάσταση, ενδεχομένως αυξάνοντας τον δυσφημιστικό χαρακτήρα του κειμένου, την στιγμή που χωρίς τους χαρακτηρισμούς δε θα χαρακτηριζόταν δυσφημιστικό.

 

Χαρακτηρισμοί όπως "απαράδεκτοι" ή "μείνετε μακριά απο εκεί" συντελούν, σε αρκετές περιπτώσεις , στο να θεωρηθεί μια δημοσίευση δυσφημιστική.

 

Παρακαλούμε τα μέλη να μας ειδοποιούν όταν βλέπουν τέτοιες συζητήσεις έτσι ώστε να ευαισθητοποιούμε τα μέλη τα οποία πέρνουν μέρος στις συζητήσεις.

 

 

Αυτό το κείμενο θα δημοσιεύεται απο εδώ και πέρα σε κάθε περίπτωση όπου υπάρχει συζήτηση για παιδικούς σταθμούς και περιγράφεται μια κατάσταση η οποία θα μπορούσε να χαρακτηριστεί δυσφημιστική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από το σταθμό που πηγαίνει ο γιος μου, αλλά φυσικά αυτό είναι υποκειμενικό, οπότε δεν σου τον 'συστηνώ'. Θα σου πρότεινα όμως να δεις από Π. Φάληρο Καινούργια Μπαλόνια, Χαμόγελο, Λιλιπούπολη, από Νέα Σμύρνη Άλκιστη, Un deux trois. Από Άλιμο δεν ξέρω. Εγώ, αυτούς βρήκα πιο ενδιαφέροντες.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

καλησπέρα. Είδα το μήνυμά σου και υποθέτω οτι θα βρήκες ήδη παιδικό για το αγοράκι σου. αν όχι, έχω να σου προτείνω απο Π.Φάληρο: Αερόστατο, Παιχνίδι και Μάθηση(εκεί πάει η μικρή μου),Φεγγαρόστρατα,και τα Στρουμφάκια..

as1cCAg0g410010MDQyODI0ZHwwMDc1NmR8dG8gcmFuYWtpIG1vdSBlaW5haS4uLg.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά το γιό μου τον πάω στον Δημοτικό παιδικό σταθμό του Π. Φαλήρου αλλά έχω να προτείνω για τις μανούλες των Νοτίων, τη Λιλιπούπολη .. γνωρίζω πάρα πολύ καλά την ιδιοκτήτρια η οποία έιναι ένας πολύ γλυκός άνθρωπος!! όποτε έρχεται στο μαγαζί και βλέπει τα παιδιά μου, κάθεται τους μιλάει, τους ζωγραφίζει μου δίνει συμβουλές και γενικά είναι ένας άνθρωπος που αγαπάει πολύ τα παιδιά!!!

επίσης, η παιδίατρός μου πήγαινε το γιό της εκεί και μου είπε ότι είναι πεντακάθαρα και η κουζίνα εξαιρετική μιας και έκαναν το γιό της, ο οποίος δέν έτρωγε ξένο φαί, να τρώει εκεί ..

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μήπως γνωρίζετε κάτι για τον δημοτικό βρεφονηπιακό σταθμό του Π. Φαλήρου; Στεγάζεται σε ανακαινισμένο κτίριο πρωην ΠΙΚΠΑ.

Δε λειτουργεί πολύ καιρό, ίσως 1-2 χρόνια.

Μήπως έχετε ακούσει κάτι;

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 χρόνια μετά...
On 25/1/2011 at 10:52 ΠΜ, babyrania είπε:

καλησπέρα. Είδα το μήνυμά σου και υποθέτω οτι θα βρήκες ήδη παιδικό για το αγοράκι σου. αν όχι, έχω να σου προτείνω απο Π.Φάληρο: Αερόστατο, Παιχνίδι και Μάθηση(εκεί πάει η μικρή μου),Φεγγαρόστρατα,και τα Στρουμφάκια..

Καλησπέρα!αν και το μήνυμα σου γράφτηκε χρόνια πριν .. μήπως μπορεις να μου πεις αν τελικά έμεινες ευχαριστημένη με το παιχνίδι και ΜΑΘΗΣΗ που πήγαινες τότε τη μικρή σου;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...