Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παγκράτι Δάφνη Υμηττός Ηλιούπολη


Recommended Posts

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΓΕΙΑ ΣΑΣ !! ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 19 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΜΙΑ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΟΥ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΙΟΤΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ.

ΕΜΕΙΣ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙ, ΕΔΩ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΞΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΓΥΡΩ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΟΠΩΣ ΥΜΜΗΤΟ, ΠΑΓΚΡΑΤΙ , ΔΑΦΝΗ , ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ.

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!! ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ Η ΟΧΙ. :P:P:P

Όσο μεγαλώνεις τόσο μεγαλώνει και η αγάπη μου για σένα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΑΠΟ ΤΙΣ 8.30ΠΜ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ 4.30 ΜΕ 5.00ΜΜ.

 

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.

 

ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΩΣ ΑΡΓΑ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΑΠ' ΟΤΙ ΞΕΡΩ.

Όσο μεγαλώνεις τόσο μεγαλώνει και η αγάπη μου για σένα!!!

Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις να σου δώσω τα στοιχεία του σταθμού που πάμε εμείς από το 2003 (παίρνουμε σύνταξη σε λίγο :lol::lol: ) είναι στη Ν.Ελβετία

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Αν θέλετε έναν πραγματικά καλό παιδικό σταθμό για τα παιδιά σας είναι η 'Γωνιά μας' στην Ηλιούπολη.

Εμείς πήγαμε συστημένοι εκεί από μία φίλη μας και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Πήγαμε και τα δύο παιδιά μας. Για να σας δώσω να καταλάβετε λίγο την φιλοσοφία τους σας λέω ότι το έχει μία γυναίκα που αγαπάει υπερβολικά τόσο τα παιδιά όσο και την δουλειά της. Ασχολείται προσωπικά με τα παιδιά. Μπορεί να αντιμετωπίσει πολλά παιδάκια μαζί χωρίς να χρειαστεί να βάλει ποτέ ούτε μία φωνή και τα παιδιά να είναι χαρούμενα και ευτυχισμένα δίπλα της. Αυτόν τον τρόπο ακολουθούν και οι νηπιαγωγοί που προσλαμβάνει. Ο χώρος του παιδικού σταθμού είναι πολύ καλός με πολλά παιχνίδια και πάρα πολλά παραμύθια (σε αντίθεση με κάποιον παιδικό σταθμό στον Βύρωνα που είχαμε πάει).

Μέσα στα πολύ θετικά του σταθμού βρίσκω και τις συναντήσεις που είχαν μία φορά τον μήνα οι γονείς και με την εποπτεία είτε της ιδιοκτήτριας ή ειδικού ψυχολόγου συζητούσαν πάνω σε θέματα που αφορούσαν τα παιδιά τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αν θέλετε έναν πραγματικά καλό παιδικό σταθμό για τα παιδιά σας είναι η 'Γωνιά μας' στην Ηλιούπολη.

Εμείς πήγαμε συστημένοι εκεί από μία φίλη μας και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Πήγαμε και τα δύο παιδιά μας. Για να σας δώσω να καταλάβετε λίγο την φιλοσοφία τους σας λέω ότι το έχει μία γυναίκα που αγαπάει υπερβολικά τόσο τα παιδιά όσο και την δουλειά της. Ασχολείται προσωπικά με τα παιδιά. Μπορεί να αντιμετωπίσει πολλά παιδάκια μαζί χωρίς να χρειαστεί να βάλει ποτέ ούτε μία φωνή και τα παιδιά να είναι χαρούμενα και ευτυχισμένα δίπλα της. Αυτόν τον τρόπο ακολουθούν και οι νηπιαγωγοί που προσλαμβάνει. Ο χώρος του παιδικού σταθμού είναι πολύ καλός με πολλά παιχνίδια και πάρα πολλά παραμύθια (σε αντίθεση με κάποιον παιδικό σταθμό στον Βύρωνα που είχαμε πάει).

Μέσα στα πολύ θετικά του σταθμού βρίσκω και τις συναντήσεις που είχαν μία φορά τον μήνα οι γονείς και με την εποπτεία είτε της ιδιοκτήτριας ή ειδικού ψυχολόγου συζητούσαν πάνω σε θέματα που αφορούσαν τα παιδιά τους.

καλησπερα ποιοσ παιδικοσ ειναι?ποσο κοστιζει ?και μεχρι τι ωρα ειναι?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

στον βύρωνα υπάρχουν το ΠΡΩΤΟ ΣΚΑΛΙ (οδό σωκίων), ΡΟΟΥΖΜΑΡΙ (οδό αιγιαλείας), ΗΛΙΟΧΑΜΟΓΕΛΟ (οδό Έρμου), ΚΟΥΝΙΑΚΗΣ (στον καρέα), ΑΛΦΑΜΠΕΤ 9στη λεοφ. καρέα, αμέσως στη στροφή από περιφερειακό)

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν θέλετε έναν πραγματικά καλό παιδικό σταθμό για τα παιδιά σας είναι η 'Γωνιά μας' στην Ηλιούπολη.

Εμείς πήγαμε συστημένοι εκεί από μία φίλη μας και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Πήγαμε και τα δύο παιδιά μας. Για να σας δώσω να καταλάβετε λίγο την φιλοσοφία τους σας λέω ότι το έχει μία γυναίκα που αγαπάει υπερβολικά τόσο τα παιδιά όσο και την δουλειά της. Ασχολείται προσωπικά με τα παιδιά. Μπορεί να αντιμετωπίσει πολλά παιδάκια μαζί χωρίς να χρειαστεί να βάλει ποτέ ούτε μία φωνή και τα παιδιά να είναι χαρούμενα και ευτυχισμένα δίπλα της. Αυτόν τον τρόπο ακολουθούν και οι νηπιαγωγοί που προσλαμβάνει. Ο χώρος του παιδικού σταθμού είναι πολύ καλός με πολλά παιχνίδια και πάρα πολλά παραμύθια (σε αντίθεση με κάποιον παιδικό σταθμό στον Βύρωνα που είχαμε πάει).

Μέσα στα πολύ θετικά του σταθμού βρίσκω και τις συναντήσεις που είχαν μία φορά τον μήνα οι γονείς και με την εποπτεία είτε της ιδιοκτήτριας ή ειδικού ψυχολόγου συζητούσαν πάνω σε θέματα που αφορούσαν τα παιδιά τους.

καλησπερα ποιοσ παιδικοσ ειναι?ποσο κοστιζει ?και μεχρι τι ωρα ειναι?

 

μπορεις σε παρακαλω να μας πεις ενα τηλεφωνο η μια διευθυνση :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλους

 

Είμαι ο Παναγιώτης, μένω παγκράτι και αναζητώ παιδικό στην (ευρύτερη) περιοχή, για την κορούλα μου που το Σεπτέμβρη γίνεται 3.

 

Έχω γυρίσει τουλάχιστον 20 (περίεργος μπαμπάς) στις γύρω περιοχές και (μάλλον) καταλήγω στην ΕΚΦΡΑΣΗ στον Υμηττό, οδός Κερασούντος.

 

Γνωρίζει μήπως κάποιος/κάποια κάτι από ιδία πείρα?

 

Ευχαριστώ

Παναγιώτης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Είμαι ο Παναγιώτης, μένω παγκράτι και αναζητώ παιδικό στην (ευρύτερη) περιοχή, για την κορούλα μου που το Σεπτέμβρη γίνεται 3.

 

Έχω γυρίσει τουλάχιστον 20 (περίεργος μπαμπάς) στις γύρω περιοχές και (μάλλον) καταλήγω στην ΕΚΦΡΑΣΗ στον Υμηττό, οδός Κερασούντος.

 

Γνωρίζει μήπως κάποιος/κάποια κάτι από ιδία πείρα?

 

Ευχαριστώ

Παναγιώτης

 

 

 

πρώτο σκαλί οδός Σωκίων Βύρωνας

ροουζ μαρί οδός Αιγιαλείας Βύρωνας

ηλιοχαμόγελο οδός έρμου Βύρωνα

δελφινάκια όδος τελαμώνος Παγκρατι

μικρή κιβωτος οδός Ανδριανουπόλεως Καισαριανή

 

αυτά ξέρω εγώ... έχεις πάει να τα δεις;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ismeni

 

Έχω δει:

πρώτο σκαλί

ροουζ μαρι

ηλιοχαμόγελο

μικρή κιβωτός

κουνιάκης

 

Έχεις δει μήπως τα Δελφινάκια και το Αλφαμπετ?

 

Εσύ που πας το παιδί σου?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ismeni

 

Έχω δει:

πρώτο σκαλί

ροουζ μαρι

ηλιοχαμόγελο

μικρή κιβωτός

κουνιάκης

Έχεις δει μήπως τα Δελφινάκια και το Αλφαμπετ?

Εσύ που πας το παιδί σου?

 

 

έχω δει πρώτο σκαλί, ροουζ μαρί και δελφινάκια.

 

ακόμη δεν την πάω σχολείο.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλους

 

Είμαι ο Παναγιώτης, μένω παγκράτι και αναζητώ παιδικό στην (ευρύτερη) περιοχή, για την κορούλα μου που το Σεπτέμβρη γίνεται 3.

 

Έχω γυρίσει τουλάχιστον 20 (περίεργος μπαμπάς) στις γύρω περιοχές και (μάλλον) καταλήγω στην ΕΚΦΡΑΣΗ στον Υμηττό, οδός Κερασούντος.

 

Γνωρίζει μήπως κάποιος/κάποια κάτι από ιδία πείρα?

 

Ευχαριστώ

Παναγιώτης

 

 

κι εγώ παγκράτι μένω.

τι παραπάνω εχει η "εκφραση" από τους άλλους που έχεις δει;

εγώ όταν την πάω θα επιλέξω (νομίζω) μεταξύ πρώτο σκαλί και ροουζ μαρί.

η δουλειά μου είναι στον βύρωνα, με βολεύουν από απόσταση αλλά και από δημόσιες σχέσεις.

 

το ροουζ μαρί έχει και δεύτερο παιδικό σταθμό στην οδό πασιτέλους στο Παγκράτι. από του χρόνου θα ενσωματοθούν και του βύρωνα και του παγκρατίου σε ιδιώκτητο κτήριο στον βύρωνα.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε έναν πραγματικά καλό παιδικό σταθμό για τα παιδιά σας είναι η 'Γωνιά μας' στην Ηλιούπολη.

Εμείς πήγαμε συστημένοι εκεί από μία φίλη μας και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Πήγαμε και τα δύο παιδιά μας. Για να σας δώσω να καταλάβετε λίγο την φιλοσοφία τους σας λέω ότι το έχει μία γυναίκα που αγαπάει υπερβολικά τόσο τα παιδιά όσο και την δουλειά της. Ασχολείται προσωπικά με τα παιδιά. Μπορεί να αντιμετωπίσει πολλά παιδάκια μαζί χωρίς να χρειαστεί να βάλει ποτέ ούτε μία φωνή και τα παιδιά να είναι χαρούμενα και ευτυχισμένα δίπλα της. Αυτόν τον τρόπο ακολουθούν και οι νηπιαγωγοί που προσλαμβάνει. Ο χώρος του παιδικού σταθμού είναι πολύ καλός με πολλά παιχνίδια και πάρα πολλά παραμύθια (σε αντίθεση με κάποιον παιδικό σταθμό στον Βύρωνα που είχαμε πάει).

Μέσα στα πολύ θετικά του σταθμού βρίσκω και τις συναντήσεις που είχαν μία φορά τον μήνα οι γονείς και με την εποπτεία είτε της ιδιοκτήτριας ή ειδικού ψυχολόγου συζητούσαν πάνω σε θέματα που αφορούσαν τα παιδιά τους.

 

αρκετοι παιδικοί σταθμοί έχουν μεγάλη αυλή και παιχνίδια (έτσι παίρνουν άδεια να λειτουργήσουν) όπως και συναντήσεις γονέων και συναντήσεις με ψυχολόγο και παιδίατρο!

δε λέω ότι δεν είανι πολύ καλός αυτός που επέλεξες, αλλά υπάρχουν κι αλλοι...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

..Μήπως μπορείτε να μου πείτε περισσότερες πληροφορίες για το "πρώτο σκαλί" στη Σωκίων.Τον έχω δει μόνο απέξω...με βολεύει η περιοχή διότι η πεθερά μου μένει σχεδόν δίπλα στη Σωκίων...σκέφτομαι να στείλω τη μικρή από Σεπτέμβρη παιδικό...από πότε πρέπει να αρχίσω το ψάξιμο?

Link to comment
Share on other sites

Κήπος: Αυλή με χαλίκι και όχι (ψευδο) χλοοτάπητα όπως έιναι το ροουζμαρι ή το πρώτο σκαλί (το οποίο έχει μέρος χώμα, μερος τάπητα)

 

Φως: Είναι φωτεινό(τερο)

 

Χώροι: Πιο χαρούμενοι, πιο τακτοποιημένοι (π.χ. τι είναι αυτός ο χώρος πίσω από το γραφείο της ιδοκτήτριας?)

Καθαριότητα και τάξη: Σε σχέση τουλάχιστον με το πρώτο σκαλί δείχνει πιο καθάρό, πιο μαζεμένο, πιο τακτοποιημένο.

 

Φαγητό: μαγειρεύει η ιδιοκτήτρια

 

Link to comment
Share on other sites

..Μήπως μπορείτε να μου πείτε περισσότερες πληροφορίες για το "πρώτο σκαλί" στη Σωκίων.Τον έχω δει μόνο απέξω...με βολεύει η περιοχή διότι η πεθερά μου μένει σχεδόν δίπλα στη Σωκίων...σκέφτομαι να στείλω τη μικρή από Σεπτέμβρη παιδικό...από πότε πρέπει να αρχίσω το ψάξιμο?

 

πρώτο σκαλί...

μέχρι πέρυσι έπαιρνε παιδιά από 6 μηνών. τώρα δέχεται παιδιά από 18 μηνών.

απ' έξω φάινεται μικρός, φάινεται ένα σπιτάκι, στην ξενάγηση που θα συ κάνουν θα σε πάνε από την πίσω πλευρά που είανι ένας τεράστιος εξωτερικός χώρος με μπαρμπεκιου! από εκέι θα μπείς σε ένα αλλο σπιτάκι που είανι το βρεφικό τμήμα.

η κυρία νικη που γνώρισα εγώ είναι πολύ χαμογελαστή και ευγενέστατη.

κάθε εβδομάδα συναντιόνται οι δασκάλες και δίνουν το εβδομαδιαίο πρόγραμμα διδασκαλίας στην υπέυθυνη. ενημερώνουν τους γονείς γι αυτό το προγραμμα όπως και για το εβδομαδιαίο μενού.

στο πρόγραμμα έχει δραστηριότητες είτε μέσα στο σχολείο, είτε έξω.

τα πάνε εκπαιδευτικούς περιπτάτους (τα πιο μεγάλα). ειναι μία δασκαλα και μία βοηθός σε κάθε τμήμα.

έχει δύο εισόδους, μία για τα μεγάλα μία για το βρεφικό τμήμα. και διαφορετικές αυλές.

μπαίνοντας στον παιδικό έχει μία αίθουσα δεξιά που είναι τα προνήπια. τα προ προ νήπια είναι στο άλλο κτήριο, όπως και τα βρέφη.

εχει ενα δωμάτιο με καμια 10αριά κρεβατάκια και ένα παρκο-κρεβατο, για τα παιδιά που κοιμούνται.

τουαλέτα καθαρή, χωρίς πόρτα, φυσικά.

τώρα τιμή... ή €330 ή €350 με σχολικό.

 

πρέπει να πας από τώρα να τον δεις για να έχεις το περιθώριο να κοιτάξεις και αλλού, αμα δεν σου αρέσει.

 

περίοδος προσαρμογής υπάρχει. τις πρωτες μέρες πας μαζί με το παιδί και ανάλογα κάθεσαι ή φεύγεις. το παιδί προσαρμόζεται σιγα σιγα, λίγο λίογο κάθε μέρα.

 

το σχολείο λειτουργεί 7 (ή 7.30)-16.30

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ

όταν έχεις ραντεβού, σε οποιονδήποτε σταθμό, όλα είναι τακτοποιημένα και καθαρά. Για τον συγκεκριμένο όπως και για το ροουζ μαρί (αιγιαλείας) τον βύρωνα είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ ότι πάντα είανι καθαροί.

 

εχω σχολή μπαλέτου και συγκριτικά στους δύο σταθμούς, στο πρώτο σκαλί πάνε περισσότερα παιδιά από το ροουζ μαρι ή το ηλιοχαμόγεο (οδός έμρου βύρωνας). δεν ξέρω γιατί;

 

αυτό που μου άρεσε στο ροουζ μαρί, προσωπική άποψη, είναι ότι επιμένουν στη φρουτόκρεμα από φρέσκα φρούτα και ότι κάθε εβδομάδα αναλύουν μία θεματική ενότητα. έτσι μου επισημάνανε στο ροουζ μαρι και όχι στο πρώτο σκαλί που μπορεί παρ' όλ' αυτά να γίνεται κι εκεί έτσι, απλώς δεν το ανέφερε η κυρία νίκη.

 

κουζίνα με ενα τραπέζι και μικρές καρεκλίτσες για τα προ προ νήπια, προ νήπια και νήπια που τρώνε σε διαφορετικές ώρες, όχι όλα μαζί.

το βρεφικό τμήμα τρώει μέσα στην αίθουσά του σε διαμορφωμένο χώρο με τραπέζι και καρέκλες, όπως υπάρχει και διαμορφωμένος χώρος για άλλαγμα και πλύσιμο. προφανώς για να μην μετακινούνται πολύ και χτυπήσουν; ή για να συνηθίζουν το χώρο τους;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Κήπος: Αυλή με χαλίκι και όχι (ψευδο) χλοοτάπητα όπως έιναι το ροουζμαρι ή το πρώτο σκαλί (το οποίο έχει μέρος χώμα, μερος τάπητα)

 

Φως: Είναι φωτεινό(τερο)

 

Χώροι: Πιο χαρούμενοι, πιο τακτοποιημένοι (π.χ. τι είναι αυτός ο χώρος πίσω από το γραφείο της ιδοκτήτριας?)

Καθαριότητα και τάξη: Σε σχέση τουλάχιστον με το πρώτο σκαλί δείχνει πιο καθάρό, πιο μαζεμένο, πιο τακτοποιημένο.

 

Φαγητό: μαγειρεύει η ιδιοκτήτρια

 

 

προσωπικά, προτιμώ τον χλωροταπητα ή το χώμα. στο χαλίκι τραυματίζουν τα γόνατά τους. δεν είναι τυχάιο που και στα δημοτικά βάζουν πια τάπητα. εντάξει... ο τάπητας βάφει τα ρούχα και δεν βγαίνει στο πλύσιμο

 

η αλήθεια είναι ότι το ροουζ μαρι είναι πιο φωτεινός από το πρώτο σκαλί

 

όταν έχει ραντεβού όλοι οι χώροι είανι καθαροί και τακτοποιημένοι. όταν κάνεις εφνιδιαστική επίσκεψη... εκέι τι γίνεται;

 

ο χώρος πίσω από το γραφείο, στο πρώτο σκαλί μάλλον αναφέρεσαι, είναι βοηθιτικός για νά βγεις (στο μπαρμπεκιού!) στην πίσω αυλή.

 

στο ροουζ μαρί μαγειρέυει η μαμά της ιδιοκτήτριας. στο πρωτο σκαλί δεν ξέρω, αλλά και δεν έχω ακούσει κανένα παράπονο για το φαγητό. μπορώ να ρωτησω και να σου πώ φυσικά.

 

σίγουρα υπάρχουν καλύτεροι και χειρότεροι. το τέλιο σνα το σπίτι μας δεν θα το βρούμε πουθενά.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ismeni

 

Έχω δει:

πρώτο σκαλί

ροουζ μαρι

ηλιοχαμόγελο

μικρή κιβωτός

κουνιάκης

 

Έχεις δει μήπως τα Δελφινάκια και το Αλφαμπετ?

 

Εσύ που πας το παιδί σου?

 

στα δελφινάκια δεν μου άρεσε που δεν με άφησαν να δω τις αίθουσες. είχανε λέει μάθημα και να πάω κάποιο απόγευμα που θα έχουν φύγει τα παιδιά να τις δω.

είανι ένα στενό σπίτι με 2 ορόφους. 2 αίθουσες κάτω, ανεβαίνεις σκάλα μία αίθουσα επάνω (τα νήπια οπως κατάλαβα), γραφείο, κουζίνα (που ουτε αυτή την είδα)

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

μία μαμα που πήγαινε την κόρη της στο edit admin μου έκανε παραπονο χτες ότι όλο τα ταιζανε τα παιδιά ρυζι, ρυζοσουπα, σπανακορυζο... "νηστισιμα".

τώρα παέι στο edit admin, που είναι λεει "απρόσωπο" και "κρύο".

του χρόνου θα την παει στη "λιλιαν λύκου". εκει πηγαινει η ξαδέλφη της μικρής και μαθαίνουνε ποοοοοολλα πράγματα, συγκριτικά με το ηλιοχαμόγελο. ένα χρόνο πιο μικρή (3 χρονών) σε ηλικία η ξαδέλφη και ξέρει λεει παραβολές.

 

 

η συγκεκριμένη μαμά έχει εντυπωσιαστεί πώς στη "λιλιαν λύκου" μαθαίνουν να γράφουν από το προνήιο.

προσωπικά το βρίσκω ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ.

 

η επιλογή του παιδικού είναι υποκημενική βέβαια. τι απαιτήσεις έχει ο κάθε γονιός.

 

edit admin(δεν είναι λεπτομερής περιγραφή κάποιου συγκεκριμένου γεγονότος, και άρα δεν είναι ενημερωτικά - ίσα ίσα μπορεί να θεωρηθούν σύμφωνα με το νόμο, δυσφημιστικά. Η ονομασία του παιδικού σταθμού αφαιρέθηκε)

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν μενω στο Βυρωνα αλλα δουλευει μια καλη μου φιλη στο Πρωτο σκαλί και πραγματικα ολα τα κοριτσια που δουλευουν εκει κανουν πολυ καλη δουλεια...εχουν και πολλες δραστηριοτητες...οτι μου πειτε μπορω να τη ρωτησω για το συγκεκριμενο σταθμο...

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...