Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Goylitsa pare na tou to peis na eisai isixi.. .mporei na tan bebaia kai apo tin worixia...i kanena kalo mantato...alla gia na eisai sigouri anafere tou to...

 

Καλο μαντάτο!? Μακάρι παναγια μου !!! Τον έπαιρνα το πρωί που είχα κενό.. Θα προσπαθήσω το απογευματάκι να μιλήσω μαζί του αν βρω κενό απο τη δουλίτσα μου. :D

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου,τι κάνετε;έφαγα όλη τη μέρα μου στο τεβε και τώρα γύρισα σπίτι κομμάτια και θα κοιμήθω!λοιπόν Μαρία μου,περιμένουμε να πας στο γιατρό και να μας πείς ό,τι είναι όλα καλά!!Goulitsa μου,χαίρομαι που δεν πονάς σήμερα αλλά βρές οπωσδήποτε τον γιατρό σου να τον ενημερώσεις!είχα και εγώ τσιμπήματα μετά την επαφή αλλά τόσο πολύ πόνο που λές,δεν είχα...mairi-faih,όπως βλέπεις και από το τίτλο,είχα αίμα την 6η βδομάδα για δυό μέρες και ξανά στην 7η λίγο αλλά όλα πήγαν καλά!θεωρώ απαράδεκτο τον γιατρό σου για το τρόπο του...μήπως να βρείς άλλον τώρα που είναι νωρίς;θα πας μήπως σήμερα;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, ο γιατρός μού είπε πως κατά πάσα πιθανότητα ήταν η ωορρηξία μου. Γιατί λέει όταν απελευθερώνεται το ωάριο υπάρχει υψηλή πίεση στη γύρω περιοχή εξαιτίας μιας ορμόνης.. Περίμενα κι εγώ να μου πει για κανένα καλό μαντάτο αλλα που τετοια τύχη ! Ποντάρω στο ότι το φόρουμ είναι γουρικο ! Χεχεχε :P

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Koritsia na mai kai egw!!!!piga ston giatro alla den piga ston ginaikologo piga se mastologo exaireto opou elenxe to stithos m kai kaname υπερηχο...ολα ηταν καλα γιατι ολο κατι επιανα!!!και ειχα ανχος....τον γυναικολογο θα τν παρω να δω αν εχει ραντεβου αλλα δεν νομοζω να εχει γιατι τωρα ειναι αργα...επρεπε να παρω νωριτερα αλλα εχω καθυσηχαστει επειδη τα καφε σταματησαν και ειπαμε μηπως να παμε την πεμπτή κάνονιλα στο ραντεβου μας...δεν θα αλλαξει κατι πλεον....αυτα που λετε!!!

Goulitsa elpizw na rou dwses na katalabe kai na kanes kai kanena katakorifo!!!

Αφροοοο μου εσυ τι κανεις?η κοιλιτσα μας και τα τσιμπηματακια μας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koritsia na mai kai egw!!!!piga ston giatro alla den piga ston ginaikologo piga se mastologo exaireto opou elenxe to stithos m kai kaname υπερηχο...ολα ηταν καλα γιατι ολο κατι επιανα!!!και ειχα ανχος....τον γυναικολογο θα τν παρω να δω αν εχει ραντεβου αλλα δεν νομοζω να εχει γιατι τωρα ειναι αργα...επρεπε να παρω νωριτερα αλλα εχω καθυσηχαστει επειδη τα καφε σταματησαν και ειπαμε μηπως να παμε την πεμπτή κάνονιλα στο ραντεβου μας...δεν θα αλλαξει κατι πλεον....αυτα που λετε!!!

Goulitsa elpizw na rou dwses na katalabe kai na kanes kai kanena katakorifo!!!

Αφροοοο μου εσυ τι κανεις?η κοιλιτσα μας και τα τσιμπηματακια μας?

 

Χαχαχαχα Μαρία μου όλα τα έκανα! :P Αν δεν έχεις καφέ κι είσαι μια χαρούλα τότε περιμενε κανονικά το ραντεβού σου. Τουλάχιστον ησυχασες λιγάκι με την επισκεψη στο γιατρό κάτι είναι κι αυτό.

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Goulitsa και σημερα σε θελω μαχημη....κατι μου λεει οτι σε 15μερες θα χουμε νεα....και προσπαθησε να αποβαλεις το ανχος...σ χω πει ιστορια?ειχα μια φιλη η οποισ επιασε παιδι κατευθειαν το πρωτο...μετα αποφασιζει να κανει δευτερο κ τ θελε πολυ ανχωνοταν κ η πρωτη και η τελευταια σκεψη της ηταν αυτη...περναει 1,5χρονος προσπαθειων συνεχομενεε σχεδον...τον ειχε ξεζουμιξει τον σντρα της...ηθελε σον κ καλα να κσνει 2ο ....pernαει λοιπον 1,5χρονος και τιποτα...αποφασιζει να κανει εξετασεις και σαλπιγγογραφια και σπερματοδιαγραμμα τα παντα..ολα βγαινουν καθαρα...ειχε ζουρλαθει το θελε σαν τρελη...μετα τ γυρναει στα τεστ ωοορυξιας παλι τιποτα...και οταν ειπε δεν πειραζει ας μην κανω δευτερο..το εβγαλε απο το μυαλο της και ηρεμησε τοτε ηρθε και ο μπεμπηε της...οσο ανχονοταν και το λεγε και το κυνηγαγε δεν ερχοταν...μεγαλος παραγοντας το ανχος!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!καλά είμαι και εγώ,πέρα απο τα πονάκια που είναι μεσ'το πρόγραμμα...Α!και νυστάζω συνέχεια!εύχομαι μέσα απ'την καρδιά μου Goulitsa να έχουμε ευχάριστα σε λίγες μέρες!!!Μαρία μου,χαίρομαι που είσαι καλύτερα και αφού ξεαγχώθηκες λίγο,θα περιμένουμε μέχρι την πέμπτη να ξαναδείς το μπεμπέ!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Goulitsa και σημερα σε θελω μαχημη....κατι μου λεει οτι σε 15μερες θα χουμε νεα....και προσπαθησε να αποβαλεις το ανχος...σ χω πει ιστορια?ειχα μια φιλη η οποισ επιασε παιδι κατευθειαν το πρωτο...μετα αποφασιζει να κανει δευτερο κ τ θελε πολυ ανχωνοταν κ η πρωτη και η τελευταια σκεψη της ηταν αυτη...περναει 1,5χρονος προσπαθειων συνεχομενεε σχεδον...τον ειχε ξεζουμιξει τον σντρα της...ηθελε σον κ καλα να κσνει 2ο ....pernαει λοιπον 1,5χρονος και τιποτα...αποφασιζει να κανει εξετασεις και σαλπιγγογραφια και σπερματοδιαγραμμα τα παντα..ολα βγαινουν καθαρα...ειχε ζουρλαθει το θελε σαν τρελη...μετα τ γυρναει στα τεστ ωοορυξιας παλι τιποτα...και οταν ειπε δεν πειραζει ας μην κανω δευτερο..το εβγαλε απο το μυαλο της και ηρεμησε τοτε ηρθε και ο μπεμπηε της...οσο ανχονοταν και το λεγε και το κυνηγαγε δεν ερχοταν...μεγαλος παραγοντας το ανχος!!!

 

Εμένα μια γνωστή μου ήθελε παιδάκια και έφτασε να υιοθετήσει και μετά έμεινε έγκυος! Παίζει φοβερα παιχνίδια τοναγχος δυστυχώς εις βάρος μας ... Εγώ όμως ο κόσμος τούμπα να έρθει μανούλα θα γίνω ! :D

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάρες!τα νέα σας;Έεεεετσι είναι Goulitsa μου!!!φυσικά και θα γίνεις...θα αποβάλλεις το άγχος σου σιγά σιγά και όλα θα πάνε καλά!Μαράκι πως είσαι;θα πάω για ψώνια σήμερα,να πάρω καμμιά φόρμα για να είμαι πιο άνετη γιατί δεν με βολεύει τίποτα!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Geia σας κοριτσια μου...καλα ειμαι αφρο μου εχω λιγη αγωνια αλλα καλα...αφρο μην περπατησεις πολυ με τα ψωνια...εσυ εχεις γινει αστερι εγω παραμενω χελωνα...χαχαχα περιμενω πως κσι πως κοριτσια να παω στον γιατρο....επισης βγηκε η εξεταση της κυστικης ινωσης και απο οσο καταλαβαινω δεν εχωωωωωωωωω!!!!!τα γραφουν και λιγο περιεργα και ελπιζω να διαβασα σωστα!!!χεχεεχεχ

Goulitsa ερχεταο καο η σειρα σου συντομα...και θα εχεις εμενα καο την αφρο να σου λεμε α και εγω ειχα αυτο και αυτο...και εγω ειχα ανχος για το αλλο!!χαμος!!!χεχεχχε

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα μα αυτά είναι τα ωραία βρε κορίτσια μου! Αφρο μου πάρε και κάποιον μαζί σου στα ψώνια να σου κουβαλάει τις τσάντες! Μαράκι μου μπράβο! Πολύ χαίρομαι να ακούω καλά νέα σου! :D

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα κοριτσάκια μου!τι κάνετε;δεν πήγα τελικά χθές για ψώνια γιατί πήγαμε με τον άντρα μου να κάνουμε μια έρευνα για μεγαλύτερο αυτοκίνητο γιατί έχουμε δίπορτο και φυσικά δεν βολεύει!θα πάω σήμερα για ρουχαλάκια...χάρηκα πολύ για τα αποτελέσματα σου Μαράκι αν και δεν ξέρω τι είναι αυτό και γιατί δεν το έκανα!εχώ να κάνω για στίγμα όμως και πρέπει να πάω άμεσα...αύριο θα πας στον γιατρό και ανυπομονώ!!!εγώ έχω 6 μέρες ακόμα,ούφφφφ...χθές ένιωσα κάτι πολύ περίεργο χαμηλά στην κοιλιά μου,κάτι σαν φτερούγισμα,αγχώθηκα και πήρα την γιατρό αλλά δεν την βρήκα,θα περιμένω το ραντεβού τώρα!μου είπαν ό,τι έτσι νιώθουμε το μωρό πρώτη φορά αλλά δεν νομίζω ό,τι είναι αυτό γιατί είναι πολύ νωρίς!!ναι,άντε Goulitsa να συζητάμε σύντομα για τους δικούς σου προβληματισμούς!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα κοριτσάκια μου!τι κάνετε;δεν πήγα τελικά χθές για ψώνια γιατί πήγαμε με τον άντρα μου να κάνουμε μια έρευνα για μεγαλύτερο αυτοκίνητο γιατί έχουμε δίπορτο και φυσικά δεν βολεύει!θα πάω σήμερα για ρουχαλάκια...χάρηκα πολύ για τα αποτελέσματα σου Μαράκι αν και δεν ξέρω τι είναι αυτό και γιατί δεν το έκανα!εχώ να κάνω για στίγμα όμως και πρέπει να πάω άμεσα...αύριο θα πας στον γιατρό και ανυπομονώ!!!εγώ έχω 6 μέρες ακόμα,ούφφφφ...χθές ένιωσα κάτι πολύ περίεργο χαμηλά στην κοιλιά μου,κάτι σαν φτερούγισμα,αγχώθηκα και πήρα την γιατρό αλλά δεν την βρήκα,θα περιμένω το ραντεβού τώρα!μου είπαν ό,τι έτσι νιώθουμε το μωρό πρώτη φορά αλλά δεν νομίζω ό,τι είναι αυτό γιατί είναι πολύ νωρίς!!ναι,άντε Goulitsa να συζητάμε σύντομα για τους δικούς σου προβληματισμούς!!!

 

Καλό μήνα βρε κορίτσια ναι ! Ποπο ξεχάστηκα εντελώς! :P αφρο μου να μην φοβάσαι το μωράκι σου πρέπει να ήταν. Το φτερούγισμα το έχω ακούσει κι εγώ. Ξεκίνησα φολικο σήμερα. :D

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λές;δεν ξέρω!είμαι επιφυλακτική γιατί είναι πολύ μικρό ακόμα...Μπράβο!καλά έκανες....και εγώ τα έπερνα πρίν την εγκυμοσύνη,βοηθάνε λένε!

 

Ετσι εχω ακούσει κούκλα μου. Πάρε όμως και το γιατρό σου να δεις αν είναι σίγουρα αυτό. Είχα ρωτήσει το γιατρό της μητέρας μου και μου είχε πει να μην αρχίσω από τώρα. Μια νέα γιατρός όμως είπε στον άντρα μου ότι καλό θα ήταν να αρχίσω σε μικρές ποσότητες για να μην εχει ελλείψεις το μωρο αργότερα. Αν δεις πόσες συνέπειες έχεις η έλλειψη του φολικου οξεως στο μωράκι λεω ξεκινά κι ας έχουμε και μπόλικο δεν πείραζει :P

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Την πήρα τελικά αλλά δεν πιστεύει ό,τι είναι το μωρό γιατί είναι πολύ νωρίς,όπως πίστευα και εγώ,ίσως λέει να είναι το έντερο αλλά δεν είναι κάτι ανησυχητικό πάντως...όλα περίεργα είναι!!καλά έκανες!εγώ έπερνα από πέρυσι χάπι σε συνδιασμό με σίδηρο...2 σε 1!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου καλο μηνα!!!!!να χουμε!!!!τι κανετε?εγω απο χθες εχω εναν περιεργο σφαχτη στα αριστερα που κ που....κοντα στην σαλπιγγα η ωοοθηκη...ανησηχησα πηρα τηλ τον γιατρο και δεν μπορουσε να με δει σημερα...οποτε αναγκαστηκα αυριο με πολυ ανχος και αγωνια....επισης επιασα και κατι σκληρο στο στηθος μου και πηρα τηλ τον μαστολογο μ πε οτι και αυτος το ειδε και ειναι ο μαστος μοθ που προετοιμαζεται για την εγκυμοσυνη...καναμε και υπερηχο οταν ειχα παει και δεν ειδαμε τιποτα και δεν ειναι γιατρος της πλακας ειναι μαστολογος και ηταν και στον αγιο σαββα που θα χουν δει τοσα τα ματια του...εγω γιατι ακομα το συζηταω?βαλτε με στο σωστο δρομο....ολο ακουω κακα για το στηθος και ολο ανχωνομαο...αλλα το ειδα μαζι του και με υπερηχο....πρεπει να ηρεμησω......εσεις τι κανετε?αφρο μου βρηκατε αυτοκινητο?Goulitsa mou esu pws eisai?afro mou den tha nai tipota to fterougisma pisteuw apo to neuro...i apo mwraki...alla isws kapoio neuro piastike...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Μαρία μου!είναι φυσιολογικό να έχουμε πονάκια κάποιες φορές λίγο πιο έντονα και είναι φυσιολογικό να ανησυχούμε με κάθε τι παράξενο που συμβαίνει στο σώμα μας!!!και τώρα θα σε βάλω στον ίσιο δρόμο,ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ!!!μπορώ να σου πώ χιλιάδες πράγματα που μπορεί να πάνε στραβά μέχρι να γεννήσουμε ακόμα και αφού γεννήσουμε αλλά αν σκεφτόμαστε ό,τι όλα αυτά θα μας συμβούν,θα τρελαθούμε 😲!!!δεν καταλήξαμε κάπου γιατί μπερδευτήκαμε και είναι πολύ ακριβά τα μεγαλύτερα αυτοκίνητα!θα δούμε...έχουμε χρόνο!ναι,μάλλον τίποτα δεν είναι αλλά κάθε τι καινούργιο με γεμίζει απορίες!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα καλο μηνα τι κανετε? Εγω σηνεχιζω τα utrogestan k folliko ..εφτυχως τα καφε σταματησαν , αυριο εχω το πρώτο ραντεβου στο γυναικολογο ..ειμαι 5 εβδομαδες κ 3 μερες περιπου ...ξερει καμια ποτε θα δουμε- ακουσουμε καρδουλα?

Link to comment
Share on other sites

Afro μου ετσι σε θελω...να με μαλωνεις και να βαζω μυαλο

..ολοκληρος γιατρος και ο υπερηχογραφιστης θα ειχαν δει κατι πιστευω αν ηταν...τι τρωγομαι?????ανησυχησα με το σφαχτη στα αριστερα γιατι ηταν εντονο και ενιωσα οπως τοτε που δεν με ειχαν καθαρισει καλα...αυριο το απογευμα θα σας εχω νεα να ειστε ολες εδω εεεεεεε!!!! Pasxalitsa kokkini ta kafe einai palio aima p katharizeis kai katebainei...kai egw kai i afro eixame meta to aima kafe!!!kardoula egw akousa stis 6ebdomades kai 2meres... nomizw meta tis exi ebdomades akous kardia...me to kalo sou euxomai na akouseis tin kardoula tou morou sou!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια....ηρθα και εγω στο club :-)...πηγα το απογευμα για πιπι....και τι να δω???? αιμαααα....ξεκινησα και εγω λοιπον αυτα τα ωραια χαπακια και θρονιαστηκα στον καναπε...απο αυριο αρχιζουν τα δυσκολα που εχω τον γιοκα μου 14 μηνων και θελει κυνηγι πως θα το παλαψουμε.....αντε να δουμε τι μας περιμενει και σε αυτη την εγκυμοσυνη!!!!!με το καλο τα μωρακια μας ολες....

wIYcp2.png8Dyyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε Μαράκι τι είπαμε? ΟΧΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!!! Αν και , κι εγώ σήμερα ξύπνησα με πονοκέφαλο και λέω να μπω να δω τι είναι :P Κορίτσια μου χαίρομαι που οοολες είμαστε καλύτερα ! Αργυρουλα βάλε τον άντρα σου να κυνηγά το πιτσιρίκι κι εσύ ξαμπλαρε στο καναπέ ;) Αφρο μου επειδή κι εμείς πρόσφατα πήραμε αμάξι και σε παρα πολύ καλή τιμή μεγάλο. Ψάξτε το λίγο και θα βρείτε το ιδανικό !

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...