Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΕ ΠΑΡΤΥ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ?


Recommended Posts

Αρχές Αυγούστου κλείνει η μικρή μου τα 4 και θέλω να της κάνω ένα πολύ ωραίο πάρτυ γενεθλίων. Επειδή θα είναι η πρώτη φορά που θέλω να έρθουν και να απασχολήσουν τα παιδιά (καμιά 15αριά θα είναι) και δεν έχω πολυψάξει ούτε έχω εμπειρία από αυτά, υπάρχουν ιδέες, προτάσεις, κάποιους που να τους έχετε δοκιμάσει και ξέρετε ότι είναι καλοί? Βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να την χαίρεσαι την κορούλα σου! Δεν έχω δοκιμάσει κάποιον αλλά επειδή έχω πολλά ανίψια κ φίλους με παιδάκια θα σου πώ ότι η καλύτερη απασχόληση είναι το μεταξύ τους παιχνίδι! Ειδικά όταν πρόκειται για τόσα παιδάκια! Λυσσάνε με μπαλόνια, παίζουν με τα παιχνίδια του μικρού, τρέχουν κ φτιάχνουν παιχνίδια δικά τους κ πάντα περνάνε υπέροχα. Τωρα η επιλογή δική σου! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχές Αυγούστου κλείνει η μικρή μου τα 4 και θέλω να της κάνω ένα πολύ ωραίο πάρτυ γενεθλίων. Επειδή θα είναι η πρώτη φορά που θέλω να έρθουν και να απασχολήσουν τα παιδιά (καμιά 15αριά θα είναι) και δεν έχω πολυψάξει ούτε έχω εμπειρία από αυτά, υπάρχουν ιδέες, προτάσεις, κάποιους που να τους έχετε δοκιμάσει και ξέρετε ότι είναι καλοί? Βοήθεια!

 

Καλησπερα σου!!Σε καταλαβαινω που αγχωνεσαι αλλα δεν χρειαζεται.Το παρτυ θα γινει σε εξωτερικο η σε εσωτερικο χωρο?Με το στολισμο τι εχεις κανει?Εχεις βρει καποιο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχές Αυγούστου κλείνει η μικρή μου τα 4 και θέλω να της κάνω ένα πολύ ωραίο πάρτυ γενεθλίων. Επειδή θα είναι η πρώτη φορά που θέλω να έρθουν και να απασχολήσουν τα παιδιά (καμιά 15αριά θα είναι) και δεν έχω πολυψάξει ούτε έχω εμπειρία από αυτά, υπάρχουν ιδέες, προτάσεις, κάποιους που να τους έχετε δοκιμάσει και ξέρετε ότι είναι καλοί? Βοήθεια!

 

Ψάχνοντας πως να απασχολήσουμε τα παιδιά στον κήπο, οδηγήθηκα σε ένα μπλογκ που έχει καταπληκτικές ιδέες & μπορεί να σε βοηθήσει για το πάρτυ σου, λέγεται babyglitter.gr, (οι περισσότερες πρέπει να είναι ίσως από την Αμερική ) από ότι φαίνεται...:):!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σου!!Σε καταλαβαινω που αγχωνεσαι αλλα δεν χρειαζεται.Το παρτυ θα γινει σε εξωτερικο η σε εσωτερικο χωρο?Με το στολισμο τι εχεις κανει?Εχεις βρει καποιο θεμα?

 

Ευτυχώς έχω κήπο και θα γίνει έξω. Εχω περιηγηθεί στα sites, έχω πάρει κάποιες ιδέες, έκανα και μια μικρή (αλλά πολύ μικρή έρευνα αγοράς). Διαβάζω και από εσάς ιδέες -που είναι πολύ βοηθητικές κορίτσια και ευχαριστωωω!!!- και νομίζω ότι τοάγχος μετριάζεται. Η μικρή μου έχει κόλλημα με την Μίνι. Προς τα εκεί προσανατολίζομαι για το θέμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας... ειδα το μηνυμα σας για τα γενεθλια της κορουλα σας... ειμαι 21 χρονων αλλα εδω και 3 χρονια δουλευω σε παιδοτοπο και κανονιζουμε συνεχεια παιδικα παρτυ και σιγουρα με παραπανω παιδια..αν χρειαστειτε καποια βοηθεια μπορειτε αν θελετε να επικοινωνησετε μαζι μου...ευχαριστω πολυ..!! τηλ.6970054725

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο θεμα!Προπερσυ το εκανα στην κορη μου!Ειναι μια φιγουρα που μπορεις να βρεις τρομερες ιδεες.Και ειδικα εσυ που θα το κανεις σε εξωτερικο χωρο θα εχεις περισσοτερες επιλογες στολισμου!Εγω ειχα παρει και πινιατα για τα παιδια στο τελος ως δωρο.Την σπασανε με την κοπελα που ειχα φερει να παιξει μαζι τους.Περασαμε τελεια!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο θεμα!Προπερσυ το εκανα στην κορη μου!Ειναι μια φιγουρα που μπορεις να βρεις τρομερες ιδεες.Και ειδικα εσυ που θα το κανεις σε εξωτερικο χωρο θα εχεις περισσοτερες επιλογες στολισμου!Εγω ειχα παρει και πινιατα για τα παιδια στο τελος ως δωρο.Την σπασανε με την κοπελα που ειχα φερει να παιξει μαζι τους.Περασαμε τελεια!

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Ασε, που αγχώνομαι όλο και λιγότερο γιατί τα έχω βάλει όλα σε μια σειρά τώρα και ελπίζω να μην έχω καμιά έκπληξη τελευταία στιγμή! Τελικά θα καταλήξω στην Μίνι και βρήκα και ανθρώπους για την απασχόληση των παιδιών. Δημιουργούν παιχνίδια και νομίζω ότι τα παιδιά θα περάσουν πολύ ωραία(τουλάχιστον το εύχομαι!) Μόνο ο καιρός να μην μου τα χαλάσει!

Link to comment
Share on other sites

μια πολυ ωραία ιδέα [ αν το παρτυ ειναι καλοκαιρι ] ειναι να παρεις μια μικρη πισινα να την γεμισεις με νερο και μεσα να βάλεις ψαράκια που στο στομα τους εχουν μαγνητακια, και με μικρα καλαμια τα παιδια να προσπαθουν να τα ψαρεψουν, υπαρχουν συσκευασιες στα τζαμπο , με 5 ψαρακια αποχη και πλαστικο καλαμι , η τιμη τους νομιζω ειναι στα 2,50 ευρω

47h74u10441077_687144761320889_1125714866643820149_n.jpg

47h74u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια πολυ ωραία ιδέα [ αν το παρτυ ειναι καλοκαιρι ] ειναι να παρεις μια μικρη πισινα να την γεμισεις με νερο και μεσα να βάλεις ψαράκια που στο στομα τους εχουν μαγνητακια, και με μικρα καλαμια τα παιδια να προσπαθουν να τα ψαρεψουν, υπαρχουν συσκευασιες στα τζαμπο , με 5 ψαρακια αποχη και πλαστικο καλαμι , η τιμη τους νομιζω ειναι στα 2,50 ευρω

47h74u10441077_687144761320889_1125714866643820149_n.jpg

47h74u

 

Παρα πολυ ωραια ιδεα!!!Θα θυμιζει και λουνα παρκ!!:)Και θα δροσιστουν κιολας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ενα ωραιο παιχνιδι ειναι να δεσουν με σπαγγο μπαλονια στο ποδι τους και να προσπαθει ο ενας να πατησει το μπαλονι του αλλου χωρις να του πατησουν το δικο του!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...