Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ψάχνω παιδικο σταθμό στη Γλυφάδα


Recommended Posts

Ψάχνω παιδικό σταθμό στη Γλυφάδα που να έχει βρεφικό τμήμα για την κόρη μου που είναι 10 μηνών, μετά από μια έρευνα κατέληξα στο βιολαγουδάκι. Θα ήθελα αν κάποιος, κάποια γνωρίζει, μια γνώμη για αυτό τον σταθμό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ψάχνω παιδικό σταθμό στη Γλυφάδα που να έχει βρεφικό τμήμα για την κόρη μου που είναι 10 μηνών, μετά από μια έρευνα κατέληξα στο βιολαγουδάκι. Θα ήθελα αν κάποιος, κάποια γνωρίζει, μια γνώμη για αυτό τον σταθμό

 

 

Και εμεις στην ΔΙΑΠΛΑΣΗ πηγαίνουμε από 7 μηνων (τώρα είμαστε 3 χρονων), περάσαμε δυστυχως 3 εφιαλτικες μερες απο το βιολαγουδακι και εγω προσωπικα δεν το συστήνω με τίποτα. Εαν θα ηθελες περισσοτερες πληροφοριες θα χαρω να σου δωσω γιατι και εγω ειχα προβληματιστει και ειχα ψαξει στα περιχωρα παρα πολύ.

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια για πείτε τις εμπειρίες σας, τι σας συνέβη...? Εγώ έχω ακούσει καλά λόγια για το Βιολαγουδακι - και τις εγκαταστάσεις του... Ωχ κ έλεγα ότι είχα αποφασίσει!!!

 

Στο Διάπλαση ξέρει καμία σας τι πρόγραμμα κάνουν σε μωρά έτους περίπου? Πως πέρασαν τα δικά σας? Τι αλλαγές, προς το καλό ή το κακό είδατε?

h9mbp2.png

 

ΘΗΛΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΚΑΝΩ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

Επισκέφθηκα το βιολαγουδακι πριν το καλοκαίρι και έχω τα εξής σχόλια: ο χώρος είναι μικρός και πολυ μέτριος. Υπάρχει μια τεράστια σκάλα η οποία φαίνεται επικίνδυνη και οι χώροι δεν αεριζονται. Μπήκα σε μια αίθουσα με παιδάκια και η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική. Εκ των υστέρωνν έμαθα ότι δεν ανοίγουν τα παράθυρα γιατί είναι απ΄ο πίσω το pet city και μυρίζουν τα ζώα. Κατα τα αλλα η διευθύντρια ήταν συμπαθεστατη αλλα δεν μπορώ να πω ότι με έπεισε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Και εγω στέλνω την κόρη μου που ειναι 4 ετών στη Διαπλαση 2η χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημένη. Οι δασκάλες ειναι πολύ καλες με τα παιδιά και τα απασχολούν συνεχώς. Οταν γυρνάει η κόρη μου απο τον παιδικό ειναι πάντα σε ευχάριστη διάθεση και αυτό μου δείχνει οτι περνάει πολυ καλά και απολαμβάνει τον τρόπο που μάθησης.

Ειχα παει και στο βιολαγουδακι πριν την στείλω στη Διάπλαση αλλα δεν μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις για διάφορους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τις μαγικες πλαστελινες απο φιλες μου που πανε τα παιδια τους,διοτι ειναι μια μικρη μοναδα σε οικογενειακο περιβαλλον,καθαρο με κηπο που παιζουν τα παιδια,στελνουν επισης καθημερινο ενημερωτικο δελτιο για το τι κανουν τα παιδια ....κ εγω εκει θα γραψω τον γιο μου απο σεπτεμβριο

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω παιδικό σταθμό στη Γλυφάδα που να έχει βρεφικό τμήμα για την κόρη μου που είναι 10 μηνών, μετά από μια έρευνα κατέληξα στο βιολαγουδάκι. Θα ήθελα αν κάποιος, κάποια γνωρίζει, μια γνώμη για αυτό τον σταθμό

 

ακούγεται πολύ στην περιοχή μας, και γενικά θεωρείται ενα από τα καλά.

 

Εμάς πήγε η ανιψιά μου πριν απο 2 χρόνια αλλά πήγε μόνο 1,5 μήνα γιατί για σοβαρό λόγο υγείας (νοσηλεύτικε) σταμάτησε να πηγαίνει. Σε πληροφορώ ότι έγινε ένα τρελό show για να επιστραφεί το ποσό που είχε δωθεί. Νομίζω σχεδόν είχαν προπληρώσει όλη την χρονιά. Γενικά η συμπεριφορά τους ένω αρχικά ήταν πολύ ευγενικοί άλλαξε προς το χειροτερο, δεν απάνταγαν σε τηλέφωνα και διάφορα τέτοια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ακούγεται πολύ στην περιοχή μας, και γενικά θεωρείται ενα από τα καλά.

 

Εμάς πήγε η ανιψιά μου πριν απο 2 χρόνια αλλά πήγε μόνο 1,5 μήνα γιατί για σοβαρό λόγο υγείας (νοσηλεύτικε) σταμάτησε να πηγαίνει. Σε πληροφορώ ότι έγινε ένα τρελό show για να επιστραφεί το ποσό που είχε δωθεί. Νομίζω σχεδόν είχαν προπληρώσει όλη την χρονιά. Γενικά η συμπεριφορά τους ένω αρχικά ήταν πολύ ευγενικοί άλλαξε προς το χειροτερο, δεν απάνταγαν σε τηλέφωνα και διάφορα τέτοια.

 

Kαι εμεις πέρυσι πηγαμε εκει για 3 εφιαλτικες μέρες.....και εμεις ειχαμε τρελο show για την επιστροφη των χρηματων που ειχαμε δωσει 2.000€ προκαταβολη.

Η δικη μου αποψη ειναι οτι το συγκεκριμενο σχολειο είναι μια καλοστημενη βιτρινα και τιποτα παραπάνω. ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα!

Μπορείς να μου πεις που βρίσκεται ακριβώς ο παιδικός πεφταστέρια?

Έχω την εντύπωση ότι είναι εκεί που ήταν το 3-4-5? Που έκανε ανακαίνιση? Θέλω λεπτομέρειες γι'αυτόν γιατί ψάχνω παιδικό για την κόρη μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μπορείς να μου πεις που βρίσκεται ακριβώς ο παιδικός πεφταστέρια?

Έχω την εντύπωση ότι είναι εκεί που ήταν το 3-4-5? Που έκανε ανακαίνιση? Θέλω λεπτομέρειες γι'αυτόν γιατί ψάχνω παιδικό για την κόρη μου...

 

Ναι είναι εκεί που ήταν το 3-4-5. Το site είναι http://www.peftasteria.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα!

Μπορείς να μου πεις που βρίσκεται ακριβώς ο παιδικός πεφταστέρια?

Έχω την εντύπωση ότι είναι εκεί που ήταν το 3-4-5? Που έκανε ανακαίνιση? Θέλω λεπτομέρειες γι'αυτόν γιατί ψάχνω παιδικό για την κόρη μου...

 

era πηγες τελικα στα πεφταστερια? πως σου φανηκε?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...