Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βρεφονηπιακός σταθμός Το Μπλέ Μπαλόνι στην Θέρμη


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Μήπως υπάρχει κάποια μαμά που πηγαίνει το παιδάκι της στον παραπάνω παιδικό σταθμό? Θα ήθελα πληροφορίες

ΓΕΙΑ ΣΟΥ

ΕΓΩ ΣΤΕΛΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΠΛΕ ΜΠΑΛΟΝΙ

ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ

[/url]

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου πηγαίνει ήδη στο Μπλε Μπαλόνι εδώ και ένα μήνα. Απλώς τον στείλαμε εκεί γιατί μου άρεσε το περιβάλλον και οι χώροι, αλλά δεν μίλησα με κανέναν που να στέλνει ήδη το παιδί του εκεί. Ήθελα να μάθω αν είσαι ευχαριστημένη ή όχι, σε γενικές γραμμές, γιατί μέχρι 16-3 πρέπει να γραφτούμε για την νέα χρονιά, και θέλω να δω τελικά αν συνεχίσουμε εκεί ή αν πάμε κάπου αλλού. Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου πηγαίνει ήδη στο Μπλε Μπαλόνι εδώ και ένα μήνα. Απλώς τον στείλαμε εκεί γιατί μου άρεσε το περιβάλλον και οι χώροι, αλλά δεν μίλησα με κανέναν που να στέλνει ήδη το παιδί του εκεί. Ήθελα να μάθω αν είσαι ευχαριστημένη ή όχι, σε γενικές γραμμές, γιατί μέχρι 16-3 πρέπει να γραφτούμε για την νέα χρονιά, και θέλω να δω τελικά αν συνεχίσουμε εκεί ή αν πάμε κάπου αλλού. Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑ

Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΕΚΕΙ ΑΠΟ 1 ΕΤΟΥΣ

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ...ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ

ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3,5 ΕΤΩΝ ,ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΕΞΩΣΧΟΛΙΚΑ ΘΕΑΤΡΑ-ΣΙΝΕΜΑ

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΣΤΗ ΕΠΑΦΗ ΤΟΣΟ ΜΕΤΑΞΥ ΠΑΙΔΑΓΩΓΩΝ ΓΟΝΙΩΝ( ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΛΟΥΝ)

ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΚΔΗΣΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ ΟΠΩΣ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΟΠΩΣ ΑΚΟΥΩ ΜΕ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ -ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ-ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΟΝΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΞΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΥΚΑΡΕΙΑ-ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΕΚΤΟΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΗΣ

[/url]

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα

 

Το δικό μου αγοράκι 2.5 ετών πηγαίνει στο μπλέ μπαλόνι και μάλιστα πιθανόν να είναι και στην ίδια τάξη με το παιδάκι της VASILIKIS.

 

Προσωπικά φέτος δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη από την δασκάλα του σε αντίθεση με πέρυσι που ήταν και πιό μικρός. Οπότε αυτή την στιγμή είμαι και σε διαδικασία αναζήτησης καινούργιου παιδικού σταθμού.

 

Δεν αισθάνομαι ότι το παιδί μου έχει κάποια πρόοδο ή ότι μαθαίνει τα στοιχειώδη της ηλικίας του. Μάλιστα έχω παραπονεθεί (λόγω του ότι έχω σπουδάσει και δουλέψει ως νηπιαγωγός αρκετά) αλλά δεν μου άρεσε η αντιμετώπισή της κύριας τουλάχιστον δασκάλας. Για την άλλη δεν μπορώ να πώ τίποτα αφού έρχεται αργότερα τα πρωινά λόγω του σχολικού και επίσης φεύγει νωρίτερα λόγω του σχολικού. Οπότε μία δασκάλα έχει 22 με 25 παιδάκια τις περισσότερες ώρες.

 

Πιστεύω πως τις περισσότερες ώρες απλά παίζουν μόνα τους με την επίβλεψη της βρεφοκόμου χωρίς όμως να τους εκπαιδεύει μέσα από το παιχνίδι. Γενικότερα δεν μου αρέσει ούτε ο τρόπος συμπεριφοράς της δασκάλας του ( τον οποίο θεωρώ αγενή) αλλά ούτε βλέπω και καμιά ιδιαίτερη δουλειά να γίνεται εκεί μέσα (σύμφωνα με την δική μου εμπειρία). Και αυτά δεν τα λέω έτσι απλά από την φαντασία μου αλλά έχουν γίνει κάποια γεγονότα τα οποία με βοήθησαν να καταλάβω ότι το καλύτερο θα ήταν να πάρω τον μικρό μου από εκεί.

 

Οι χώροι πράγματι είναι καλοί και όμορφοι και ασφαλής επίσης καθώς δεν υπάρχουν σκαλιά.

 

Από το φαγητό δεν μπορώ να πω ότι είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένη συγκρίνοντας και με τα ανηψάκια μου που είναι στην ίδια ηλικία με τον γιό μου και βλέπω τα μενού τους. Εδώ ούτε ποικιλία υπάρχει αλλά ούτε και είναι προσεγμένα ώστε να είναι θρεπτικά γιαυτή την ηλικία.

 

Επίσης συμφωνώ με την IOASMA, στο ότι και εμένα δεν μου αρέσει το ότι δεν υπάρχουν συγκεντρώσεις γονέων με την παιδαγωγό. Μάλιστα σε μία και μοναδική που έγινε φέτος όλη την χρονιά στις αρχές μας προέτρεψε να μην πάμε διότι μας είπε ότι οι περισσότεροι δήλωσαν πως δεν θα πάνε και μάλλον δεν θα πήγαινε κανένας ! και δυστυχώς έμεινα σε αυτό και δεν πήγα.

 

Επίσης δεν υπάρχουν συναντήσεις με παιδοψυχολόγους ή ψυχολόγους όπως σε άλλους σταθμούς καθώς επίσης και όντως δεν είναι κοντά οι γονείς μεταξύ τους , με αποτέλεσμα να μην γνωριζόμαστε μεταξύ μας αλλά και τα παιδάκια μας να μην κάνουν παρέα και να μην έχουν φίλους από τον σταθμό.

 

Αυτά είναι καθαρά η δική μου εμπειρία. Μπορεί απλά να ζητάω πολλά. Δεν ξέρω εάν βοήθησα. Ελπίζω πάντως να σου έδωσα κάποια εικόνα. Επίσης εάν δεν σας πειράζει να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου για το ποσό που πληρώνετε εσείς και τι περιλαμβάνει ;

 

Εγώ πληρώνω 370 χωρίς σχολικό με φαγητό. Το ίδιο και εσείς ;

 

Αυτά για τώρα. Οτι άλλο θέλεις είμαι στην διάθεσή σου

 

 

:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ

ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΗΛΗΚΙΑΣ 3,5 ΕΤΩΝ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΕΚΦΕΡΩ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ!!!!

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ

ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΠΟΛΥ ΦΤΩΧΟ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΦΑΓΗΤΟ!!!!

[/url]

preg.png

Link to comment
Share on other sites

IOASMA καλησπέρα,

 

 

Τις δασκάλες στις επόμενες τάξεις δεν τις ξέρω οπότε και δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Την συγκεκριμένη που λέω εγώ την ξέρω από πέρυσι που ήταν στο βρεφικό τμήμα. Φέτος όπως έχει δηλωσει η ίδια πήρε δική της τάξη. Γι΄ αυτό και λέω την άποψη μου :) Την άλλη δασκάλα την έχω πετύχει αρκετές φορές στην τάξη πριν φύγει με το σχολικό αλλά δεν μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί φέτος την είδα πρώτη φορά.

 

Επίσης για να το διευκρινήσω δεν κατηγόρησα την συγκεκριμένη κοπέλα. Απλά επειδή έχω βρεθεί στην θέση της πιθανόν να φταίει το σύστημα του σταθμού.

 

Για αποφυγή παρεξηγήσεων :)

 

Κάτι άλλο επίσης όπως έχω εξηγήσει και στην vasiliki συγκρίνοντας και με άλλους συναδέλφους μου αλλά και συγγενείς απλά ψάχνω κάτι περισσότερο ειδικά σε αυτή την τιμή.

 

Αυτά από εμένα :)

Link to comment
Share on other sites

margy

 

πιστευω οτι δεν κατηγορησες απλα εξεθεσες την αποψη σου και καλα εκανες

την κοπελα που λες οτι μετακινειται με το σχολικο και ειναι στην ταξη του παιδιου σου την ειχε η δικη μου περυσι

ποτε το μωρο δεν εκανε αναφορα στο προσωπο της ....κατι σαν ανυπαρκτη το εκλαμβανα...

με τις φετινες ειναι και με τις 2 πολυ ειναι πολυ δεμενη κα ευχαριστημενη

 

και εγω ψαχνω νεο παιδικο σταθμο και ο λογος δεν ειναι οι κοπελες αλλα

ολα τα αλλα που ανεφερα..........συναντησεις που δεν γινονται- σωστη ενημερωση εκ μερους του σταθμου-μια ψιλοαπαθεια,,δλδ τα απολυτως απαραιτητα γινονται τιποτα επιπλεον που οπως ανεφερα ακουω απο αλλες μανουλες που τα παιδια τους πηγαινουν σε αλλους παιδικους....

[/url]

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπερα.

ειμαι καινούρια στην παρέα.

στέλνω και εγω τα παιδάκια μου στο μπλε μπαλονι και η αλήθεια είναι οτι ειμαι πολύ ευχαριστημένη.

ποτέ δεν είχα πρόβλημα με καμία κοπέλα και τα παιδιά γυρνούσαν πάντοτε χαρούμενα στο σπίτι.

έχουν γίνει δύο συναντήσεις με τις δασκάλες και έχω παρεβρεθεί και στις δύο.επιπλ΄'εον για οτιδηποτε χρειαστει επικοινωνουν τηλεφωνικα μαζί μου.

ίσως όταν τα παιδιά είναι μικρά να μην μπορεί μια μανούλα να κρίνει τη δουλειά της δασκάλας.όσο μεγαλώνουν τα παιδάκια φαινεται καλύτερα τι και πόσα μαθαίνουν.

γινονται πολλές εξορμήσεις στα πιο μεγάλα παιδακια από την ηλικία που είναι της vasillikis και της margy.

εχουν πάει σε πολλά θέατρα,μουσεία,ζωολογικό κήπο.

επίσης τα παιδιά πέρασαν πριν απο 2 βδομάδες από λογοθεραπεύτρια,οδοντίατρο και διατροφολόγο.

καταλαβαινω πως καθε γονιός εχει διαφορετικές απαιτήσεις,απλά εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο την πρόοδο των παιδιων και την αντιμετωπιση του σχολειου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα,

 

μήπως έχετε κάποια πληροφορία για τον παιδικό σταθμό ΠΟΛΥΧΡΩΜΟ στη Θέρμη ?

 

ΨΑΞΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ

ΕΔΩ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΣ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ

[/url]

preg.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια.

 

εγω στέλνω το αγοράκι μου στο μπλε μπαλόνι 4 χρόνια τώρα και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τις εμπειρίες μου.

 

όταν ξεκινήσαμε ο μικρός μου δεν ετρωγε τίποτα πέρα από μακαρόνια και ρύζι και αυτό φυσικά είχε ως αποτέλεσμα να εχουμε πρόβλημα με το σίδηρό του και δυσκοιλιότητας.αυτό που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση είναι πως ΄μετά από τον πρώτο μήνα με πήρε τηλέφωνο η δασκάλα του και μου ζήτησε να βρεθούμε.επειδή πιεζόμουν πολύ απ΄τη δουλειά δεν μπορούσα να πάω από εκει στις ώρες λειτουργείας του παιδικού και η κοπέλα με περίμενε στις 7 το απόγευμα ενώ σχόλαγε στις 5 για να μου μιλήσει(γεγονός που με εξέπληξε φοβερά).μετά από συζήτηση με παρότρεινε να εμπλουτίσσω σιγά σιγά το μενού του παιδιού και αυτή τη στιγμη που σας γράφω το αγαπημένο φαγητό του μικρού είναι οι φακές..(δεν το πίστευα...).το χρωστάω αποκλειστικά στη δασκάλα του που την είχαμε 2 χρόνια.

 

την επόμενη χρονιά ο μικρός μου μπήκε στο διαβαλκανικό για δέκα μέρες λόγω πνευμονίτιδας και αν το πιστεύετε η δασκάλα του ερχόταν κάθε μέρα σχεδόν για να δει πως είναι και του έφερνε ζωγραφιές για να απασχολείται...

 

τέλος στις αρχές με είχαν ενημερώσει ότι ο μικρός έχει κάποια μικροπροβλήματα στην άρθρωση και δεν έδωσα ιδιαίτερη βατρύτητα.πέρασε από λογοθεραπεύτρια στον παιδικό η οποία μου είπε ότι το παιδί επειδή το σεπτέμβριο θα πάει α' δημοτικού πρέπει να βοηθηθεί σε κάποια γραμματάκια από ειδικό.πήγα το μικρό μου σε δική μου λογοθεραπεύτρια γιατί ήμουν και λίγο καχύποπτη,το παραδέχομαι και μου είπε ακριβως το ίδιο.

ξεκινήσαμε ήδη λογοθεραπεία και μέχρι το σεπτέμβριο μου είπε οτι θα είναι πανέτοιμος..

 

όπως καταλαβαίνετε δεν έχω να προσάψω το παραμικρό στο σχολείο αφου ασχολήθηκαν μαζί του και ενδιαφέρθηκαν περισσότερο κι από μας τους γονείς του..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

κορίτσια καλησπέρα,

 

είμαι ενθουσιασμένη και δεν ξέρω από που να ξεκινήσω.

 

αρχικά θέλω να συμφωνήσω με τη margaritamixail σε ότι είπε.το γνωρίζω από πρώτο χέρι γιατί κι εμένα οι κοπέλες με βοήθησαν κατά περιόδους σε ότι χρειάστηκα.

 

ήθελα να ρωτήσω αν παρεβρεθήκατε χθες στη γιορτούλα που διοργάνωσαν και επί της ευκαιρίας να ευχηθώ χρόνια μας πολλά σε όλες τις μανούλες..

 

δεν ξέρω από που να αρχίσω..από το ότι μια τόσο ξεχωριστή μέρα όπως η χθεσινή βρεθήκαμε όλες οι μανούλες στο σχολείο και κατάφεραν να μας συγκινήσουν και να μας κάνουν να περάσουμε αξέχαστες και αλησμόνητες στιγμές ευτυχίας παρέα με τα παιδάκια μας...

 

ήταν όλα καταπληκτικά και πραγματικά μπράβο σε όλες τις κοπέλες που χαράμισαν την κυριακή τους για μας και τα παιδάκια μας..ο χώρος ήταν καταπληκτικά στολισμένος,τα κεράσματα υπέροχα,οι κοπέλες με πολύ κέφι,παιξαμε παιχνίδια οι μανούλες με τα παιδιά και πολύ πολύ χορός.

 

μπράβο,μπράβο,μπράβο..

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ SOFIAALEX ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΥΠΕΡΟΧΑ;;

 

ΚΙ ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΑΦΩΝΗ!ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΓΙΟΡΤΗ ΟΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΑΙΖΑΝ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ..

ΠΟΣΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΡΙΞΑΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ..

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..

 

ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΗΝΥΜΑ..

 

ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ..:P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Βρίσκομαι και εγώ στη διαδικασία εύρεσης παιδικού σταθμού για το αστέρι μου. Σήμερα επισκεφτήκαμε και το Μπλε Μπαλόνι - χωρίς ραντεβού αλλά μας δέχθηκαν με ευγένια. Δυστυχώς οι θέσεις για τα προ-προνήπια που θα πάμε από Σεπτέμβρη έχουν κλείσει. Μου άρεσε όμως πολύ η αυλή και το κέφι των παιδιών που έπαιζαν και χόρευαν ... τσιφτετέλι ενόψει της καλοκαιρινής γιορτούλας τους. Και η υπεύθυνη ήταν πολύ ευγενική: αν και δεν είχε το περιθώριο να μας δεχθεί μας εξήγησε πολύ ευγενικά γιατί. Θα τον έχω υπόψη για του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα σε ολες τις μαμαδες του φορουμ:-P

Η κορη μου πηγαινει στο παιδικο σταθμο "το μπλε μπαλονι"

εδω και 2 χρονια.Τωρα ειναι 5ετων.

Θα ηθελα να τονισω,πως οταν ξεκινησαμε να ψαχνουμε

παιδικο,δεν ειχα ιδιαιτερο προβλημα να την κρατησω σπιτι.

Μου εδειχνε ομως την αναγκη της για μαθηση,για ομαδικο παιχνιδι

και επικοινωνια.

Η αγωνια της μανας,την πρωτη φορα ειναι γνωστη..

Μας προτειναν αλλο παιδικο εκει κοντα,που το περιβαλλον του

με γεμιζε ανασφαλεια.

Περνωντας απτο μπλε μπαλονι,μας αρεσε ο χωρος και το επισκεφτηκαμε

χωρις ραντεβου.

Μας δεχτηκαν με ανθρωπια και ευγενεια.Μιλησαμε για ωρα,μας εδειξαν το χωρο,τα σχολικα λεωφ. και ενιωσα ασφαλεια,θετικοτητα και καλη προθεση,

παρολο που υπηρχε 1τελευταια θεση στο τμημα.

Απο τοτε,ως τωρα,ειμαι πολυ ευχαριστημενη και συγκινημενη.

Το παιδι μου ειναι χαρουμενο και ενω ηταν πολυ ντροπαλη και λιγοφαγη

απο τους πρωτους μηνες,ανοιχτηκε,εκανε φιλιες και αρχισε να τρωει σωστα.Για την εκπαιδευση στη προγραφη,μουσικη προπαιδεια,καλλιτεχνικα

και για τις ποικιλες δραστηριοτητες που παρεχουν(εκδρομες,θεατρα,εκδηλωσεις)εχω να πω τα καλυτερα.

Η διοικηση και οι δασκαλες,ηταν παντα "ανοιχτες"για καθε απορια η' προβλημα ειχα.Η ενημερωση απο τις ιδιες και το ενδιαφερον που δειχνουν

δεν ειναι τυπικο,αλλα αποδεδειγμενα πια,αληθινο και ανθρωπινο!

Οσο για τις γιορτες και τις παραστασεις που δινουν,ειμαστε ενθουσιασμενοι!

Απο Σεπτεμβριο,θα συνεχισουμε εκει,στο τμημα νηπιων,παρολο που θα

συνεχισει μετα δημοτικο αλλου και ισως ηταν ευκαιρια να εγκλιματιστει στο καινουργιο σχολειο.

Ειμαι ομως πολυ ευχαριστημενη και ευγνωμων και μετα απο παρουσιαση

των δασκαλων,για την υλη στα νηπια,αποφασισα,οπως και το 80%των γονεων στο τμημα,να συνεχισουμε στο μπλε μπαλονι.

Το προτεινω ανεπιφυλακτα!

Καλο καλοκαιρι σε ολους:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ΕΓΩ ΣΤΕΛΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΜΠΛΕ ΜΠΑΛΟΝΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΝΗΠΙΑ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ ΜΕ ΜΙΚΡΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ. ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΣΙΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΚΑΝΟΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΙΑ ΤΑΞΗΣ. ΠΟΛΥ ΤΑΚΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ. ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Ο ΣΤΑΘΜΟΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΕΓΩ ΦΑΓΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΤΡΩΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Επειδή απ'ό,τι είδα παραπάνω, τα ενθουσιώδη σχόλια για το σταθμό αυτό ήταν κάπως "φωτογραφικά", υπάρχει κανένα παλιό μέλος του φόρουμ που να μπορεί να μου πει τη γνώμη του για το μπλε μπαλόνι? Γιατί ενδιαφέρομαι για το παιδί μου.

Link to comment
Share on other sites

Στέλνω τον γιο μου τρία χρόνια στο Μπλέ Μπαλόνι. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη από τον συγκεκριμένο σταθμό και φέτος αν μπορέσω θα στείλω και τον μικρό. Ότι θέλεις μπορείς να με ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή απ'ό,τι είδα παραπάνω, τα ενθουσιώδη σχόλια για το σταθμό αυτό ήταν κάπως "φωτογραφικά", υπάρχει κανένα παλιό μέλος του φόρουμ που να μπορεί να μου πει τη γνώμη του για το μπλε μπαλόνι? Γιατί ενδιαφέρομαι για το παιδί μου.

και αυτο γινεται με πολλους σταθμους και φτανει στα ορια της παραπληροφορησης.δεν καταλαβαινουν οι υπευθυνοι των σταθμων αυτων,οτι αυτο που κανουν ειναι πολυ ασχημο?μας περνανε για χαζους?δεν μπορω να καταλαβω πως σκεφτονται αυτοι οι ανθρωποι!ολα πια για το χρημα??ολα??συγνωμη για το "off topic".

Link to comment
Share on other sites

και αυτο γινεται με πολλους σταθμους και φτανει στα ορια της παραπληροφορησης.δεν καταλαβαινουν οι υπευθυνοι των σταθμων αυτων,οτι αυτο που κανουν ειναι πολυ ασχημο?μας περνανε για χαζους?δεν μπορω να καταλαβω πως σκεφτονται αυτοι οι ανθρωποι!ολα πια για το χρημα??ολα??συγνωμη για το "off topic".

 

Όχι, έχεις δίκαιο σ'αυτό που λες!

 

Γιατί εμένα, δεν με προβλημάτισαν τα σχόλια που είχε κάνει το μέλος για το σταθμό, αλλά όταν είδα ξαφνικά να "σκοτώνονται" να απαντήσουν με θετικά σχόλια, με έβαλαν σε υποψίες ότι κάτι δεν πάει καλά...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...