Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αυχενικη διαφάνεια και διάρκεια! Καλά μας δουλεύουν;;;


Recommended Posts

Διαβάζω εδώ και ημέρες όλες τις ενότητες που έχουν ανοίξει οι υπόλοιπες μανούλες σχετικά με την αυχενική διαφάνεια. Έτσι έμαθα για διάφορους γιατρούς που την κάνουν, για τα κέντρα που την κάνουν, για τα αποτελέσματα που έχουν καθώς και για το κόστος. ΠΟΥΘΕΝΑ όμως δεν βρήκα πόσο έκανε κάθε μανούλα να τελειώσει την εξέτασή της. Και αναλύω….. Από την ώρα που ξαπλώσατε και άρχισε ο γιατρός να σας εξετάζει με τον υπέρηχο μέχρι την ώρα που σας είπε σηκωθείτε είστε έτοιμη, ΠΟΣΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΠΕΡΑΣΕ;;;;

Και ξεκινώ από εμένα που την έκανα…..έκλεισα λοιπόν ραντεβού στο Ιατρική Μητέρας Εμβρύου στην οδό Λαμψάκου 11 (διάβασα σε άλλα ποστ και για άλλες γυναίκες που έχουν πάει εκεί) , διευθυντής του συγκεκριμένου ιδιωτικού κέντρου είναι ο κύριος Αντσακλής ο διευθυντής του Αλεξάνδρας… Ο κύριος Αντσακλής δεν ήταν εκεί και την αυχενική μου την έκανε ο κύριος Τζιώτης (ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος). Λοιπόν σε δίδυμη κύηση σαν την δική μου ο χρόνος της εξέτασης διήρκησε μόνο 7 το πολύ 10 λεπτά. Πληρώνω τα 200 ευρώ και φεύγω…. To πρωί τηλεφωνώ σε άλλο κέντρο για να δω πόσο είναι η διάρκεια μιας αυχενικής η απάντηση: Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΗ ΚΥΗΣΗ 45 ΛΕΠΤΑ. Κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό. Πάλι δεν πείθομαι και αρχίζω να ψάχνω σε ξένες σελίδες. Βρίσκω το ίδρυμα του πατέρα της αυχενικής διαφάνειας Κύπρου Νικολαϊδη  . Τους τηλεφωνώ, βρίσκω έναν από τους βοηθούς του, μου λένε τα ίδια και ότι ακόμη και για ένα παιδί χρειάζονται μετρήσεις των 45 λεπτών και πως αν πραγματικά οι γιατροί που σας την κάνουν έχουν certificate από το κέντρο μας τηρούν τους κανόνες….ΕΛΑ όμως πως παρʼ ότι οι γιατροί που πήγα έχουν certificate από το κέντρο τους δεν τους τηρούν;;;;;;;;;;;; Τότε μου είπαν είναι ακατάλληλοι και να πάτε για διασταύρωση των αποτελεσμάτων σε άλλους. (ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟ FMF)

Ψάχνω και βρίσκω μια παλιά συνέντευξη του ΝικολαΪδη που είχε δώσει στο βήμα όταν είχε έρθει στην Ελλάδα – σας την παραθέτω- - προς το τέλος διαβάστε για το χρόνο του υπερήχου και τι λέει για τους γιατρούς που την τελειώνουν σε 10 λεπτά ακόμη κι αν είναι πιστοποιημένοι. Τα συμπεράσματα δικά σας.

https://petrosnikolaidis.gr/αυχενική-διαφάνεια/

 

link check 2023  δεν υπαρχει πια το άρθρο, αντικαταστάθηκε με ιστοσελίδα του κ. Νικολαϊδη!

Αλήθεια πόσο διήρκησε ο δικός σας υπέρηχος;;;;

Και γιατί εγώ ένιωσα σαν εμπόρευμα;;;; Μήπως θα πρέπει τελικά να απαιτούμε τον χρόνο που δικαιούμαστε και μας αναλογεί και που φυσικά τον πληρώνουμε χρυσάφι;;;;; Άλλωστε για τα παιδιά μας πρόκειται.....και τελικά πόσο σωστές είναι οι μετρήσεις των 10 λεπτών;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 860
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ξέχασα να αναφέρω ότι απο το fmf μου είπαν (σε ερώτηση γιατί δεν δίνεται dvd) ότι κανονικά δεν απαγορεύεται να δίνουν, αλλά επειδή μπορεί άλλα να δείχνει το dvd και άλλα να λέει το χαρτί που σας δίνουν μαζί, γι' αυτό το αποφεύγουν. Δηλαδή αν κατάλαβα καλά με το φτωχό μου μυαλό θέλουν να πουν εμμέσως πλήν σαφώς ότι επειδή διαρκεί τόσο λίγο (10λεπτά) και μπορεί να είδαν τα μισά αν αργότερα αλλάξει κάτι στα έμβρυα (που δεν το είχαν προσέξει στην αυχενική) και ζητήσουμε εξηγήσεις δεν θα υπάρχει το αποδεικτικό. :evil: Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.....

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτα για αυχενικη?? Πρωτη φορα το ακουω τι να πω!

 

Εγω παντως επειδη την εχω κανει ηδη 2 φορες την εξεταση στον Κουρτη, ποτε δε διηρκεσε λιγοτερο απο 45 λεπτα με 1 ωρα.. Ειναι πολυ λεπτομερης και τα "ψειριζει" ολα με το παραπανω.. Ασε που δεν εδωσα ποτε και 200 ευρω!

 

Απαραδεκτοι!

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο τόσο. Κοιτούσα το ρολόι μου. Και μόλις κοίταξα και τις αδιάσειστες αποδείξεις, την έναρξη του υπέρηχου με τις φωτο των παιδιών 10:33:10 με ξεκίνησαν και πλήρωσα την απόδειξη 10:44 (από computer) ακριβώς φεύγοντας. Δηλαδή λιγότερο και από 10 λεπτά. :evil: Α μέσα σε αυτό το διάστημα έγινε και η αιμοληψία...... ΕΙΜΑΙ ΠΥΡ ΚΑΙ ΜΑΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμένα στις δύο τελευταίες εγκυμοσύνες (είναι οι πρόσφατες και θυμάμαι γιατί η πρώτη ήταν πριν 8 χρόνια) η αυχενική κράτησε τουλάχιστον 45 λεπτά! 7 λεπτά σε δίδυμα;;;;;;; Εγώ τις έκανα στην Κα Καραναστάση, στο κέντρο Προγένεσις στην Κερασούντος 7. Εξαιρετική γιατρός και πολύ λεπτομερής και επίμονη σε όσα έπρεπε να ελεγχθούν.

 

Α! Πήρα και dvd!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο τόσο. Κοιτούσα το ρολόι μου. Και μόλις κοίταξα και τις αδιάσειστες αποδείξεις, την έναρξη του υπέρηχου με τις φωτο των παιδιών 10:34:17 με ξεκίνησαν και πλήρωσα την απόδειξη 10:44 (από computer) ακριβώς φεύγοντας. Δηλαδή λιγότερο και από 10 λεπτά. :evil:

 

 

Κοριτσάκι μου, πήγαινε και κάνε και αλλού την αυχενική! Οπωσδήποτε!

Link to comment
Share on other sites

καταρχην μανουλα συγχαρητηρια για την ερευνα που εκανες το εψαξες πολυ καλα το θεμα.

Να σου πω και εγω με την σειρά μου την δικη μου εμπειρια απο δυο παιδιά.

Στο πρωτο εκανα υπέρηχο στο νοσοκομείο Αττικο και διηρκησε 20 λεπτά. Δεν ηξερα πολλα τοτε και αφου ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν καλοί και αξιοπιστοι δεν εδωσα βαση τοτε. Στο δεύτερο που πλεον ασχολήθηκα περισσότερο και διαβασα και εγω οτι σχετικο με τους υπερήχους απο το site του Νικολαίδη εκανα τον υπέρηχο σε εξειδικευμενο γιατρο πιστοποιημενο απο τον Νικολαιδη και διηρκησε 45 λεπ΄τα σε σημείο που κουράστηκα.

Το προβλημα προέκυψε στο β επιπέδο οπου ο ιδιος βρηκε μια λεπτομέρεια και με εμπλεξε σε εναν κυκεωνα γιατι δεν επαιρνε θεση ουτε αρνητικη ουτε θετικα. Μετα απο ο λη την περιπέτειά μου και αφου τράβηξα πολλά και αλλαξα γιατρο πηγα σε δημόσιο νοσοκομειο οπου εκει το ελεγξαν παλι και δεν εβρισκαν θεμα.

Ομως οπως καταλαβαινεις επειδη δεν ησυχαζα εψαξα και βρηκα εναν που απο πολλές ασχετες μεταξυ τους κοπέλες τσέκαρα σαν πολυ καλό και εκανα ολους τους υπόλοιπου και τις επαναλήψεις σε αυτον. Αυτος εκανε στην φιλημ ου που ειμασταν με διαφορα ενος μηνα εγκυες ολους τους υπερήχους και στο α επιπέδου την κρατησε 45 λεπ΄τα και εδωσε και dvd και πληρωσε και λιγότερο απο οτι εγω στο ΜΗΤΕΡΑ και σε ολα τα κεντρα που εχω ακούσει απο κοπέλες και δεν πηρα dvd.

Αντιθετα σε ολους τους αλλους υπερήχους και στις επαναλήψεις που χρειάστηκε να κανω μου εδινε παντα dvd και εχω και εγχρωμες φωτο.

Παντως απο ολη την ερευνα μου εχω καταλάβει οτι δεν δινουν για ασφαλεια για να μην κατηγορηθουν μετα οτι δεν ειδαν κατι. Οι γιατροι που ειναι σιγουροι για την δουλεια τους δεν διστάζουν να δωσουν.

Γιατι δεν εχει κοστος χρηματικο αφου βαζουν ενα dvd και καταγραφει οτι κανουν.

Νομίζω οτι για να υσηχάσεις να το επαναλάβεις παλι ειναι μεγάλο κόστος αλλα αν ειναι να ζεις στο αγχος και να μην μπορείς να ησυχάσεις καλύτερα καντο.

Ο καλύτερος ηταν ο Καμινοπετρος παντως ο οποίος πριν τρια χρονια εδινε και dvd και εγχρωμες φωτογραφίες και φοβερη αναλυση που εχω δει σε φιλη μου και επαθα. Αλλα ηταν κορυφαιος μαθητης του Νικολαιδη οχι απλα πιστοποιημενος και δυστυχως ο ανθρωπος επαθε σοβαρο πρόβλημα με την υγεία του και δεν ξερω εαν θα επανελθει γιατι απ΄οτι εμαθα ειναι σε κεντρο στο Ισραήλ. Μακάρι παντως

Παντως μπράβο σου που πηρες και στο κεντρο για επιβεβαίωση.

Στο εξωτερικο πα΄ντως ολους τους υπερήχους και τις εξετάσεις τις περνάνε σε μια ηλεκτρονικη κάρτα γιατι εκει δεν επιτρέπουν να εχεις δικό σου γιατρο και σε βλέουν στο νοσοκομειο οποιο ας πουμε εφημερεύουν οποτε για να δουν το ιστορικο βλέπουν τα dvd . Το ειδα σε συγγενικό μου πρόσωπο στην Αμερική και εχει ολα τα στοιχεια με την πορεία της εγκυμοσύνης του παιδιου και τον τοκετό σε ηλεκτρονικη μορφη. Εδω που κορίτσι μου ολοι ευθυνοφοβοι ειναι.

Να μην στεναχωριέσαι μονο και να εισαι ηρεμοι απ' οτι καταλαβαινω εισαι ευαισθητοποιημενη και θα κανεις οτι καλύτερο.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

καταρχην μανουλα συγχαρητηρια για την ερευνα που εκανες το εψαξες πολυ καλα το θεμα.

Να σου πω και εγω με την σειρά μου την δικη μου εμπειρια απο δυο παιδιά.

Στο πρωτο εκανα υπέρηχο στο νοσοκομείο Αττικο και διηρκησε 20 λεπτά. Δεν ηξερα πολλα τοτε και αφου ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν καλοί και αξιοπιστοι δεν εδωσα βαση τοτε. Στο δεύτερο που πλεον ασχολήθηκα περισσότερο και διαβασα και εγω οτι σχετικο με τους υπερήχους απο το site του Νικολαίδη εκανα τον υπέρηχο σε εξειδικευμενο γιατρο πιστοποιημενο απο τον Νικολαιδη και διηρκησε 45 λεπ΄τα σε σημείο που κουράστηκα.

Το προβλημα προέκυψε στο β επιπέδο οπου ο ιδιος βρηκε μια λεπτομέρεια και με εμπλεξε σε εναν κυκεωνα γιατι δεν επαιρνε θεση ουτε αρνητικη ουτε θετικα. Μετα απο ο λη την περιπέτειά μου και αφου τράβηξα πολλά και αλλαξα γιατρο πηγα σε δημόσιο νοσοκομειο οπου εκει το ελεγξαν παλι και δεν εβρισκαν θεμα.

Ομως οπως καταλαβαινεις επειδη δεν ησυχαζα εψαξα και βρηκα εναν που απο πολλές ασχετες μεταξυ τους κοπέλες τσέκαρα σαν πολυ καλό και εκανα ολους τους υπόλοιπου και τις επαναλήψεις σε αυτον. Αυτος εκανε στην φιλημ ου που ειμασταν με διαφορα ενος μηνα εγκυες ολους τους υπερήχους και στο α επιπέδου την κρατησε 45 λεπ΄τα και εδωσε και dvd και πληρωσε και λιγότερο απο οτι εγω στο ΜΗΤΕΡΑ και σε ολα τα κεντρα που εχω ακούσει απο κοπέλες και δεν πηρα dvd.

Αντιθετα σε ολους τους αλλους υπερήχους και στις επαναλήψεις που χρειάστηκε να κανω μου εδινε παντα dvd και εχω και εγχρωμες φωτο.

Παντως απο ολη την ερευνα μου εχω καταλάβει οτι δεν δινουν για ασφαλεια για να μην κατηγορηθουν μετα οτι δεν ειδαν κατι. Οι γιατροι που ειναι σιγουροι για την δουλεια τους δεν διστάζουν να δωσουν.

Γιατι δεν εχει κοστος χρηματικο αφου βαζουν ενα dvd και καταγραφει οτι κανουν.

Νομίζω οτι για να υσηχάσεις να το επαναλάβεις παλι ειναι μεγάλο κόστος αλλα αν ειναι να ζεις στο αγχος και να μην μπορείς να ησυχάσεις καλύτερα καντο.

Ο καλύτερος ηταν ο Καμινοπετρος παντως ο οποίος πριν τρια χρονια εδινε και dvd και εγχρωμες φωτογραφίες και φοβερη αναλυση που εχω δει σε φιλη μου και επαθα. Αλλα ηταν κορυφαιος μαθητης του Νικολαιδη οχι απλα πιστοποιημενος και δυστυχως ο ανθρωπος επαθε σοβαρο πρόβλημα με την υγεία του και δεν ξερω εαν θα επανελθει γιατι απ΄οτι εμαθα ειναι σε κεντρο στο Ισραήλ. Μακάρι παντως

Παντως μπράβο σου που πηρες και στο κεντρο για επιβεβαίωση.

Στο εξωτερικο πα΄ντως ολους τους υπερήχους και τις εξετάσεις τις περνάνε σε μια ηλεκτρονικη κάρτα γιατι εκει δεν επιτρέπουν να εχεις δικό σου γιατρο και σε βλέουν στο νοσοκομειο οποιο ας πουμε εφημερεύουν οποτε για να δουν το ιστορικο βλέπουν τα dvd . Το ειδα σε συγγενικό μου πρόσωπο στην Αμερική και εχει ολα τα στοιχεια με την πορεία της εγκυμοσύνης του παιδιου και τον τοκετό σε ηλεκτρονικη μορφη. Εδω που κορίτσι μου ολοι ευθυνοφοβοι ειναι.

Να μην στεναχωριέσαι μονο και να εισαι ηρεμοι απ' οτι καταλαβαινω εισαι ευαισθητοποιημενη και θα κανεις οτι καλύτερο.

 

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. Το θέμα είναι οτι ο προσωπικός μου γιατρός που με παρακολουθεί με έστειλε εκεί και μου τους σύστησε σαν τους καλύτερους. Και παρ' ότι ο δικός μου γιατρός είναι πάρα πολύ καλός τώρα έχω προβληματιστεί και γι' αυτόν.....:-(

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου, πήγαινε και κάνε και αλλού την αυχενική! Οπωσδήποτε!

 

Αυτό σκέφτομαι αλλά και η κοροιδία να σου αρπάζουν 200 ευρώ..... Θα το ψάξω να δω τι μπορώ να κάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην μπεις στην διαδικασία να χασεις την εμπιστοσύνη σου στον γιατρό σου γιατι θα τρελαθείσ. Θα μου πεις στο λεω εγω αυτο που αλλαξα γιατρο στον πεμπτο μηνα εξαιτιας αυτου που μου κανανε στο β επιπεδου που στην ουσία κατάλαβα οτι δεν εφταιγε αυτος αλλα απλα εχασα την εμπιστοσύνη μου γιατι θεωρησα οτι δεν δεν ειχε σωστη αντίδραση γιατι μετα στον υπερηχογραφιστη που πηγα μονη μου τον ηξερε πολυ καλα και συνεργαζόταν γιατι σε αυτον στελνει την αμνιοπαρακεντηση και ηξερε και τον υπερηχογραφιστη που μου το εκανε και απλα μου ειχε πει τοτε οτι μερικοι ανθρωποι ακολουθουν το πρωτοκολλο και δεν παιρνουν θεση ενω πανω απ' ολα οι γιατροι πρεπει να σκεφτονται τι να πουνε και να παιρνουν θεση γιατι εχουν να κανουν με εγκυους και ζωες.

Και να φανταστεις οταν αλλαξα τον γιατρο και μου εκανε επαναπληψη παρουσία του στο νοσοκομείο μου ειπε να το ξεχασω και να μην κανω επαναληψεις και να κανω ολα τα υπόλοιπα εκει εγω ομως συνέχισα στον δικό μου και εκανα ταυτοχρονα και μεσα στο νοσοκομείο μονο και μονο γιατι αυτος με βοηθούσε ψυχολογικα ξερεις τι θα πει να κανεις doppler και για να υσηχάσω να μετράει στο σημειο που ειχα πρόβλημα υποτίθεται επι μιαμιση ωρα και να μην παρει και λεφτα?

Το καλυτερο ειναι να κανεις μια συζητηση με τον γιατρο σου να του τα πεις ολα αυτα και οτι σου ειπαν απο το εξωτερικο να του πεις οτι εχεις χασει την μεπιστοσυνη σου με το συγκεκριμενο κεντρο και οτι ανησυχεις και θελεις να την επαναλαβεις και μπορει να σε στείλει αλλου αυτοι συνεργάζονται και με αλλους.

Αλλα βιασου γιατι νομιζω οτι πρεπει να γινει σε αυστηρα χρονικα διαστηματα αυτη η εξεταση και ειναι πολυ σημαντικη παρόλο που ειναι πιθανότητες ετσι μην το ξεχνάμε δεν σου δινει βεβαιαοτητα απλα την πιθανότητα.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μην μπεις στην διαδικασία να χασεις την εμπιστοσύνη σου στον γιατρό σου γιατι θα τρελαθείσ. Θα μου πεις στο λεω εγω αυτο που αλλαξα γιατρο στον πεμπτο μηνα εξαιτιας αυτου που μου κανανε στο β επιπεδου που στην ουσία κατάλαβα οτι δεν εφταιγε αυτος αλλα απλα εχασα την εμπιστοσύνη μου γιατι θεωρησα οτι δεν δεν ειχε σωστη αντίδραση γιατι μετα στον υπερηχογραφιστη που πηγα μονη μου τον ηξερε πολυ καλα και συνεργαζόταν γιατι σε αυτον στελνει την αμνιοπαρακεντηση και ηξερε και τον υπερηχογραφιστη που μου το εκανε και απλα μου ειχε πει τοτε οτι μερικοι ανθρωποι ακολουθουν το πρωτοκολλο και δεν παιρνουν θεση ενω πανω απ' ολα οι γιατροι πρεπει να σκεφτονται τι να πουνε και να παιρνουν θεση γιατι εχουν να κανουν με εγκυους και ζωες.

Και να φανταστεις οταν αλλαξα τον γιατρο και μου εκανε επαναπληψη παρουσία του στο νοσοκομείο μου ειπε να το ξεχασω και να μην κανω επαναληψεις και να κανω ολα τα υπόλοιπα εκει εγω ομως συνέχισα στον δικό μου και εκανα ταυτοχρονα και μεσα στο νοσοκομείο μονο και μονο γιατι αυτος με βοηθούσε ψυχολογικα ξερεις τι θα πει να κανεις doppler και για να υσηχάσω να μετράει στο σημειο που ειχα πρόβλημα υποτίθεται επι μιαμιση ωρα και να μην παρει και λεφτα?

Το καλυτερο ειναι να κανεις μια συζητηση με τον γιατρο σου να του τα πεις ολα αυτα και οτι σου ειπαν απο το εξωτερικο να του πεις οτι εχεις χασει την μεπιστοσυνη σου με το συγκεκριμενο κεντρο και οτι ανησυχεις και θελεις να την επαναλαβεις και μπορει να σε στείλει αλλου αυτοι συνεργάζονται και με αλλους.

Αλλα βιασου γιατι νομιζω οτι πρεπει να γινει σε αυστηρα χρονικα διαστηματα αυτη η εξεταση και ειναι πολυ σημαντικη παρόλο που ειναι πιθανότητες ετσι μην το ξεχνάμε δεν σου δινει βεβαιαοτητα απλα την πιθανότητα.

 

Με μια διαφορά όμως ο γιατρός μου και ο ιδιοκτήτης του κέντρου είναι κολλητοί και δουλεύουν και μαζί. :-(

Link to comment
Share on other sites

μην μπαινεις σε αυτη την διαδικασία δεν θα βρεις ακρη. Πιστεψέ με. Δεν θα αναγνωρίσουν τιποτε και θα σε λενε τρελη.

Μπορείς να καταθεσεις τις αποδείξεις στο ικα στις παροχές με την γνωματευση του γιατρου και να παρεις περίπου 50 ευρω και αν πάρεις γνωματευση απο το δημόσιο νοσοκομείο μπορεις να πας σε γιατρο του ικα απογευμα να στην γραψει σαν επειγουσα και θα τα πάρεις ολα πισω . Εαν σε ενδιαφερει πες μου να σου πω την διαδικασία.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

κανε την επαναληψη σου πες του τα ενα χεράκι και βλεπεις ειναι ευακιρια να δεις πως θα αντιδράσει και αν εχει χαθει η εμπιστοσυνη αλλαζεις εχεις περιθωρειο σε αυτην την ηλικία κυησης. Γιατροι υπάρχουν πολλοι και καλοι στα δημόσια νοσοκομεία θα σε βοηθη΄σουμε να βρεις και μαλιστα καλύτερο γιατι το εχω δει το εργο και με τους νοσοκομειακούς να εχουν φιλους σε κεντρα και να βαζουν τις γυναίκες να πηγάινουν εκει να παιρνουν μιζες.

Πολλές κοπέλες εδω εχουν εξαιρετους γιατρους και κανουν και υπερήχουε μεσα στο νοσοκομείο χωρις να ξοδευεσαι. Μην αγχωνεσαι μονο θα βρεις ακρη.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

μην μπαινεις σε αυτη την διαδικασία δεν θα βρεις ακρη. Πιστεψέ με. Δεν θα αναγνωρίσουν τιποτε και θα σε λενε τρελη.

Μπορείς να καταθεσεις τις αποδείξεις στο ικα στις παροχές με την γνωματευση του γιατρου και να παρεις περίπου 50 ευρω και αν πάρεις γνωματευση απο το δημόσιο νοσοκομείο μπορεις να πας σε γιατρο του ικα απογευμα να στην γραψει σαν επειγουσα και θα τα πάρεις ολα πισω . Εαν σε ενδιαφερει πες μου να σου πω την διαδικασία.

 

Σε ευχαριστώ Μελίνα θα σε ενημερώσω. Προς το παρόν περιμένω τον σύζυγο να συζητήσουμε για να δούμε πως θα κινηθούμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 λεπτα για αυχενικη?? Πρωτη φορα το ακουω τι να πω!

 

Εγω παντως επειδη την εχω κανει ηδη 2 φορες την εξεταση στον Κουρτη, ποτε δε διηρκεσε λιγοτερο απο 45 λεπτα με 1 ωρα.. Ειναι πολυ λεπτομερης και τα "ψειριζει" ολα με το παραπανω.. Ασε που δεν εδωσα ποτε και 200 ευρω!

 

Απαραδεκτοι!

 

Κι εγώ στον Κούρτη είχα πάει και έχω να πω πως δεν υπάρχει καλύτερος. Ψάχνει και το παραμικρό! Γύρω στα 45 λεπτά διήρκησε και η δική μου εξέταση και αν θυμάμαι καλά πληρώσαμε 120 ευρώ με απόδειξη, κανονικότατα!

Επίσης, όπου κι αν αναφέρθηκε το όνομά του έχω ακούσει τα καλύτερα. Μήπως να έκλεινες κάποιο ραντεβού εκεί? Δεν είναι για να παίζει κανείς με δίδυμη κύηση..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στον Κούρτη είχα πάει και έχω να πω πως δεν υπάρχει καλύτερος. Ψάχνει και το παραμικρό! Γύρω στα 45 λεπτά διήρκησε και η δική μου εξέταση και αν θυμάμαι καλά πληρώσαμε 120 ευρώ με απόδειξη, κανονικότατα!

Επίσης, όπου κι αν αναφέρθηκε το όνομά του έχω ακούσει τα καλύτερα. Μήπως να έκλεινες κάποιο ραντεβού εκεί? Δεν είναι για να παίζει κανείς με δίδυμη κύηση..

 

 

Που βρίσκεται;;

Link to comment
Share on other sites

elena μου είναι ΜΕΓΑΛΗ ΚΛΕΨΙΑ!!! Και καλύτερα να ξανακάνεις τη εξέταση για έχεις το κεφαλάκι σου ήρεμο... Εγω την είχα κάνει στο Ιασώ (πανε βέβαια 2 χρόνια) και είχα πληρώσει περίπου 120€. Με απλή κύηση (όχι δίδυμα) θυμάμαι ήταν 45'. Το θυμάμαι γιατί μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση ποοοοοση ώρα έψαχνε.

 

 

Την μέρα που σε πρωτοαντίκρισα, αντίκρισα το φως μου!

Link to comment
Share on other sites

ελενα,

καλα κανεις και το ψαχνεις.Εγω πληρωσα 120 ευρω σε πιστοποιημενο γιατρο με κωδικο,την οποια πιστοποιηση νομιζω την παιρνει κανεις μονο μετα απο εξετασεις,ειναι ο μονος στην επαρχιακη πολη μας που μπορει και κανει.Με ειχε τουλαχιστον 30-40 λεπτα,χρονος που νομιζω ειναι απο τους πιο συνηθισμενους.

καποιοι ομως θεωρουν οτι οσο λιγοτερο χρονο σπαταλα ενας γιατρος τοσο καλυτερος ειναι.οτι και καλα ειναι πιο εμπειρος γιατι μπορει να τα βλεπει ολα πιο γρηγορα και τετοια.

Αυτα τα ακουσα απο ξαδελφο μου,του οποιου η γυναικα εκανε την εξεταση και αμνιοπαρακεντηση στα Γιαννενα σε εναν πολυ καλο γιατρο στο νοσοκομειο και καυχιοντουσαν οτι τους ξεπεταξε στο τσακ-μπαμ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αυχενική διαφάνεια στο Προγέννεσις με την κύρια Αυγίδου και κράτησε τουλάχιστον 30-35 λεπτά ο υπέρηχος και 5 λεπτά έκαναν να μου πάρουν αίμα!Όλα τα έψαξε 2 ή 3 φορές και μας εξηγούσε τα πάντα!!!Το μηχάνημα για το dvd δυστυχώς δεν λειτουργούσε αλλά μας άφησε να το γράψουμε με κάμερα!Πολύ ευχάριστο περιβάλλον!Όταν ήρθε η ώρα να πληρώσουμε,μας τα χαλάσαν λίγο,μας είπαν 150 ευρώ με απόδειξη και 130 με απόδειξη 20 ευρώ...Αλλά τι να κάνουμε...Στην Ελλάδα ζούμε...

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....Κ ΓΩ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ Κ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΙΕΡΚΕΣΕ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ....ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50 ΛΕΠΤΑ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ...ΠΛΗΡΩΣΑ 240 ΕΥΡΩ!!Κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Κ DVD.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΞΑΝΑΣΤΕΛΝΕΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ Κ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΝ ΘΕΛΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕ ΞΕΠΕΤΑΞΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ....ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΦΤΕΙ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....Κ ΓΩ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ Κ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΙΕΡΚΕΣΕ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ....ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50 ΛΕΠΤΑ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ...ΠΛΗΡΩΣΑ 240 ΕΥΡΩ!!Κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Κ DVD.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΞΑΝΑΣΤΕΛΝΕΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ Κ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΝ ΘΕΛΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕ ΞΕΠΕΤΑΞΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ....ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΦΤΕΙ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...

 

240 ευρώ?????:shock: Πάρα πολλά!!!Να το ψάξεις το θέμα για την Β επιπέδου!!Μη σε πιάνουν κορόιδο!!Συζήτα με τα κορίτσια εδώ που έκαναν και πόσο πλήρωσαν!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

στο λητω, σιγουρα πολυ περισσοτερο απο 10 λεπτα... γυρω στο μισαωρο, ισως και παραπανω.. 180 ευρω αν θυμαμαι καλα.. χωρις ντι βι ντι, δεν ζητησα, δεν προσφεραν...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...