Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

vbac- γιατρος στο ηρακλειο κρητης;;


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια.θα ηθελα να μαθω αν ξερετε καποιον γιατρο που εφαρμοζει αυτη τη μεθοδο στο ηρακλειο.αν οχι,αν υπαρχει καταλογος γαιτρων που εφαρμοζει αυτη τη μεθοδο.

σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


Αν και η ερωτηση εχει γινει χρονια πριν θεωρω οτι εδω ειναι το πιο σωστο topic για να απαντησω στο θεμα προκυμενου να βοηθησω οσες μελλοντικες μανουλες ενδιαφερονται για vbac απο ηρακλειο κρητης. Ειμαι λοιπον για δευτερη φορα εγκυος, ενω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη γεννησα με καισσαρικη. Ο γιατρος μου, τον οποιο εκτιμω και εμπιστευομαι βαθυτατα, σε συζητηση που εκανα μαζι του για το συγκεκριμενο θεμα μου ειπε τα εξης: αν εχεις μια φυσιολογικη κυηση,και παρακολουθοντας το παχος της τομης να βρισκεται σε ασφαλη ορια , και φτασουμε σε τοκετο με φυσιολογικες συσπασεις μητρας και υπαρχει διαστολη θα προχωρησουμε σε φυσιολογικο τοκετο. Ωστοσο μου επισημανε τους κινδυνους καθως και τα σταστιστικα στοιχεια αυτων τα οποια ειναι καθισυχαστικα. Η ρηξη μητρας δεν ειναι παιξε γελασε ειναι μια αρκετα σοβαρη κατασταση. Θεωρησα τη σταση του πολυ εντιμη και σωστα τοποθετημενη. Ελπιζω ολα να πανε κατευχην!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...