Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τοκετός στα Γιάννενα


Recommended Posts

Καλημέρα

 

Θα ήθελα να μάθω αν έχει κάποια από εσάς την εμπειρία από τοκέτο στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο στα Γιάννενα. Ειμαι από την Κέρκυρα και επειδη εδω τα πραγματα είναι πολυ ασχημα με την πολυκλινικη και το νοσοκομείο σκέφτομαι να γεννήσω εκεί . Ειμαι στο 8 μήνα. Από τον 4ο μήνα πάω κάθε μήνα στα Γιάννενα και με βλέπει στο νοσοκομείο ο γιατρός. Βέβαια δεν μπορώ να πω ότι είμαι 100% ευχαριστημένη διότι έχει τόσο πολύ κόσμο που δεν προλαβαίνεις να ρωτήσεις σχεδόν τίποτα.

Θα ήθελα να μου πει κάποια την εμπειρία της αλλά και τις διαδικασίες που ακολουθούν εκεί. Το παιδί πρέπει να το δηλώσω στα Γιάννενα?

Ευχαριστώ εξ αρχής για οποια πληροφορία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα, εγώ γέννησα γιάννενα και είμαι από κέρκυρα, καλά κάνεις και πας, μην αγχώνεσαι καθόλου,είναι πολύ καλύτερα. βέβαια γέννησα στο χατζηκώστα, στο άλλο νοσοκομείο. έμεινα πολύ ευχαριστημένη,ωραίο κλίμα κι ευγενικοί άνθρωποι. καμία σχέση με τα δικά μας εδώ. ήταν όλοι πολύ καλοί και σε προσέχουν πολύ. και για το πανεπιστημιακό έχω ακούσει τα ίδια.

εμένα μέχρι τέλους με έβλεπε γιατρός εδώ και πήγα και μερικές φορές γιάννενα να δει ο γιατρός εκέι υπέρηχους και εξετάσεις,όντως δεν έχουν πολύ χρόνο να μας διαθέσουν, αλλά τι να κάνουμε. μετά έκλεισα ραντεβού επειδή θα γεννούα με καισαρική. μία μέρα πρίν έκανα εισαγωγή. στο χατζηκώστα πάντως σου δίνουν πάνες για το παιδί, σερβιέτες για σένα, στο πλένουν κάθε πρωί, έχουν έτοιμο γάλα και το ταίζεις εσύ ή όποιος άλλος είναι μαζί σου. καμμία σχέση με την κλινική που σκας κι ένα σωρό χρήμματα. το παιδί το δηλώνεις στο λιξιαρχείο εκεί και μετά στην μερίδα σου εδώ. αν έχεις ικα η ογα δεν πληρώνεις νοσηλεία,με το τεβε όπως εγώ πληρώνεις ένα ποσό.

απλά πρέπει να πάρεις όσο περισσότερα πράγματα του παιδιού μαζί σου ,γιατί δεν ξέρεις τι θα χρειαστείς εκεί και λόγω της απόστασης...καταλαβαίνεις!

αν ξεχνάω κάτι μου λες.

καλη λευτεριά!!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Καλημέρα

 

Θα ήθελα να μάθω αν έχει κάποια από εσάς την εμπειρία από τοκέτο στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο στα Γιάννενα. Ειμαι από την Κέρκυρα και επειδη εδω τα πραγματα είναι πολυ ασχημα με την πολυκλινικη και το νοσοκομείο σκέφτομαι να γεννήσω εκεί . Ειμαι στο 8 μήνα. Από τον 4ο μήνα πάω κάθε μήνα στα Γιάννενα και με βλέπει στο νοσοκομείο ο γιατρός. Βέβαια δεν μπορώ να πω ότι είμαι 100% ευχαριστημένη διότι έχει τόσο πολύ κόσμο που δεν προλαβαίνεις να ρωτήσεις σχεδόν τίποτα.

Θα ήθελα να μου πει κάποια την εμπειρία της αλλά και τις διαδικασίες που ακολουθούν εκεί. Το παιδί πρέπει να το δηλώσω στα Γιάννενα?

Ευχαριστώ εξ αρχής για οποια πληροφορία

 

 

Καλημερα κ απο μενα. Εγω γεννησα κ τα 2 μου παιδια στα Γιαννενα στο Πανεπιστημιακο, ειχα τον Πλαχουρα. Εσυ?

Οντως εχει παρα πολυ κοσμο κ ειναι ιδιαιτερα κουραστικη η αναμονη, εγω παντως δεν ειχα προβλημα ρωτουσα ανετα οτι ηθελα να μαθω απλα συνηθως πριν παω να με δει εγραφα τι ηθελα να ρωτησω γιατι εκεινη την στιγμη τα ξεχνουσα (σκονακι! το ιδιο εκανα κ στον παιδιατρο).

Στην πρωτη μου γεννα ειχα πολυ απαισια μαια, στην δευτερη ηταν ολα οκ, στο τμημα μετα δεν μπορω να πω οτι ηταν ασχημα ή καλα, κατι ενδιαμεσο, παιζει ρολο κ σε τι μαιες θα τυχεις. Στην πρωτη μου κορουλα απλα μου εδειξαν πως να την ταιζω με μπιμπερο, εγω ετσι κ αλλιως ηθελα να θηλασω βεβαια οταν τους ειπα οτι θα κανω αποκλειστικο θηλασμο με αποθαρρυναν σχεδον γελασαν, μονο μια κοπελα μου ειπε οτι θελει υπομονη κ σιγα σιγα θα τα καταφερεις, προσπαθησε μη το αφηνεις, ειναι λοιπον σε τι μαια θα πεσεις, ειχα μαζι μου ολα τα πραγματα για το μωρο κ για μενα, γαλα εδιναν απο εκει για τα μωρα κ μπανακι τα κανουν οι μαιες (σου δειχνουν τον τροπο).

Για την δηλωση ισχυει οτι σου ειπε η παραπανω κοπελα, σας δινουν κατι χαρτια απο το νοσοκομειο.

Αν χρειαζεσαι κατι αλλο ναρωτησεις ευχαριστως να βοηθησω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...