Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμετοι ξανα ....στον 9ο???


Recommended Posts

Hallo κουκλιτσες με τις ομορφες κοιλιτσες!!

Ζηταω τα φωτα σας, απο οποιες το ζουν η το εχουν ζησει. Εχω λιγες μερες

που μπηκα στο μηνα μου (επιτελους :shock: !!!) και εχει ξεκινησει η παλια

καλη ιστορια με τους εμετους..... :? Νομιζα πως αυτο τελειωνε τους πρωτους μηνες της εγκυμοσυνης αυτο... :( Αλλα τωρα δεν εχω ναυτιες πριν...οι ρουκετες ερχονται μονες τους, αυτοβουλως... συνηθως μετα απο το προγραμμα χωρου της μαιμουδιτσας και μετα απο τρομερη καουρα στον ισοφαγο.

Sorry για την περιγραφη.. :oops:

Αλλα αν το εχει παθει και καμια αλλη και εχει καποιους τροπους ανακουφισης, ειμαι ετοιμη να δοκιμασω τα παντα!!!

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σήμερα βλέπω έχεις σκοπό να μας σκίσεις εντελώς!!!!!!

 

Μήπως η μικρή σου ξεσαλώνει τόσο πολύ πια που το στομάχι σου τα έχει δει όλα;;;; Αν λες οτι έχεις και καούρες τότε σου κάνει παλινδρόηση νομίζω...πες της να κάτσει φρόνιμα ειδικά μετά το φαγητό :D

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε!!Μια μερα εκατσα στο σπιτι και μπορεσα να μπω οσο θελω στο φορουμ και ξεσαλωσα εντελως, ε??? :lol::lol::lol:

Τις λεω να κατσει καλα της μαιμουδιτσας αλλα δεν με ακουει..κανει τα δικα της :D

Δεν υπαρχει καποιος τροπος ανακουφισης??? Anybody please... :shock::shock:

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

Elenna μου.....,

 

Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση (απο τον 8ο), μόνο που εγώ μπαίνω στο μήνα μου 1η Ιουλίου. Και ναί, άρχίσανε πάλι τα ίδια με τους εμετούς...Όλα προέρχονται από την καούρα. Αν θέλεις πες τον γιατρό σου να σου δώσει κανένα χαπάκι για την καούρα. Εγώ προτίμησα να κάνω υπομονή, παρά να φορτωθώ χαπάκια. Συνήθως δεν μπορώ να φάω καθόλου απο την καούρα κ την τάση για εμετό. Σε μένα αυτό συνέβη, διότι η μπέμπα μου έχει 2 βδομάδες τώρα, που ήδη πήρε θέση κ είναι έτοιμη να βγει, χθες η γιατρός μου είπε ότι το κεφαλάκι της είναι πάάάάρα πολύυυυ κάτω, με αποτέλεσμα τα ποδαράκια της να βρίσκονται στο στομάχι μου κ κλωτσοντας σε εκείνη την περιοχή έρχεται η καούρα κ ακολουθεί ο εμετός. Κάτι που ίσως να σε βοηθούσε είναι το ψωμί κ περισσότερο οι φρυγανιές. Μόλις αρχίσει δηλαδή η καούρα, φάε μια δυο φρυγανιές. Μακάρι να σε βοηθήσουνε, ειλικρινά κατανοώ απόλυτα το πόσο πολύ υποφέρεις απο αυτά, μιας κ τα έχω μέρα νύχτα και δυσκολεύομαι πολύ να φάω , αλλά το χειρότερο είναι οτι πολλά βράδια δε μπορώ να κοιμηθώ απο την καούρα κ πολλά πρωινά ξυπνάω με καούρα . Με το καλό να έρθει το μωράκι σου .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

maria ευχαρηστω πολυ!Θα το εφαρμοσω αυτο με τις φρυγανιες μηπως και δω αποτελεσμα. Το βραδυ ειναι βασανο.. ποσο σε καταλαβαινω...αφου σκεφτομαι να αρχισω να κοιμαμαι καθιστη... :?

Εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι μπορω να παρω μεχρι 4 malox την ημερα αλλα κι εγω δισταζω...

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ τα ίδια και η πλάκα είνια ότι εγώ δεν είχα ούτε εμετούς όυτε αναγούλες στην αρχή και τώρα όλο ανακατεύομαι, καούρες και εμετό!!!! και βέβαια δεν μπορώ να φάω τίποτα και έβαλα σε τρεις μήνες μόνο 300 γραμ.!

EPLX.jpg.png

.png

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι μόλις μπαίνω σ'αυτή τη φάση.....

ενώ δεν είχα κάνει ούτε 1 εμετό μέχρι στιγμής... τώρα αν φάω κάτι το βράδυ.... δεν υπάρχει περίπτωση να κοιμηθώ απο τις καούρες και τις παλλινδρομήσεις.... οπότε... έκοψα το βραδυνό και τρώω κάτι ελαφρυ νωρίς.... ελπίζω έτσι να το ελέγξω κάπως... αν και έχω ακόμα 2 μήνες μπροστά μου μέχρι την ΠΗΤ.! :?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια υπομονή!!τι να πω και εγώ που σταμάτησαν οι εμετοί και οι ανακατοσούρες στον 5ο και τώρα ξανάρχισαν?ζω ένα δράμα!!ξεκινησα την εγκυμοσύνη 68 κιλά και τώρα είμαι 69.έχω κουραστεί να έχω σάλια :lol::lol: δεν πειράζει,χαλάλι της :D

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

maria ευχαρηστω πολυ!Θα το εφαρμοσω αυτο με τις φρυγανιες μηπως και δω αποτελεσμα. Το βραδυ ειναι βασανο.. ποσο σε καταλαβαινω...αφου σκεφτομαι να αρχισω να κοιμαμαι καθιστη... :?

Εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι μπορω να παρω μεχρι 4 malox την ημερα αλλα κι εγω δισταζω...

 

Γιατί δεν τον ρωτάς για τα simeco που είναι πολύ ποιο ελαφριά σαν χάπια? Και επιτρέπονται και για εγκύους. Εγώ αυτά παίρνω ακόμη και τώρα αλλα νομίζω μέχρι 4 την ημέρα ειναι και αυτά.

 

Link to comment
Share on other sites

προσέξτε κορίτσια, ο εμετός στο τέλος της κύησης δεν είναι καλό σημάδι. Για αναζητήστε το γιατρό σας για τα περαιτέρω.

εμένα πάντως μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό μια και το παιδί είναι μεγάλο και πιέζει το στομάχι! απλά ΄πρέπει να μην γεμίζω το στομάχι μου|!

EPLX.jpg.png

.png

Link to comment
Share on other sites

Thanks κοριτσια για τις απαντησεις σας!!Εχτες το βραδυ ηταν πολυ καλυτερα τα πραγματα. Εφαγα νωρις ενα γιαουρτακι και μισο τοστ και λιγο πριν κοιμηθω μια φρυγανια.

Αντε ποτε θα περασει ο καιρος να παρουμε τα μπουμπουκακια μας αγκαλια!!!Κουραγιο σε ολες μας!!! :lol:

voula κι εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι λογο του μεγεθους και της θεσης του μωρου.Εσυ τι εχεις ακουσει?

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Εχω και εγώ μεγάλο πρόβλημα με την παλλιδρόμηση. Σε ολη την εγκυμοσύνη δεν έκανα καθόλου εμετους και τωρα στον ένατο με τις συσπάσεις έχω παλλιδρόμηση.Τι δράμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...