Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Adalat στην εγκυμοσυνη!


Recommended Posts

Καλησπερα!Ειμαι στην 23η εβδομαδα κ εχω πολλες συσπασεις,για το λογο αυτο ο γιατρος μου συστησε το adalat σε αντικατασταση του yutopar που εχει ανακληθει ,για την αντιμετωπιση των συσπασεων.Το εχει παρει καμια στην εγκυμοσυνη;Ειχατε παρενεργειες;Ειναι αραγε ασφαλης η χρηση του;:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Γεια σου..τελικα τι εκανες? Το πηρες? Εχω κι εγω λιγες συσπασεις κ μου ειπε χτες ο γιατρος να παρω για 2-3 μερες..αλλα φοβηθηκα λιγο με αυτα που διαβασα στο χαρτι κ δεν πηρα ακομα..ξεκινησα μονο το μαγνησιο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ειμαι στην 23η εβδομαδα κ εχω πολλες συσπασεις,για το λογο αυτο ο γιατρος μου συστησε το adalat σε αντικατασταση του yutopar που εχει ανακληθει ,για την αντιμετωπιση των συσπασεων.Το εχει παρει καμια στην εγκυμοσυνη;Ειχατε παρενεργειες;Ειναι αραγε ασφαλης η χρηση του;:confused:

παιρνω εγω.των 10.

Link to comment
Share on other sites

Koritsia kalimera kai me to kalo ta mwrakia sas!!

Na sas rwtisw...to adalat sas to dinoun proliptika gia apofygi syspasewn i an sas exoun idi parousiastei syspaseis k theloun na perioristoun?

Egw pairnw mono magnisio pros to paron k exw kati petrwmatakia se merika simeia oxi oli tim koilia alla einai logw kinisis twn mwrwn pou erethizoun stigmiaia ti mitra.. apo xthes mesti mera exw kati elafra ponakia san periodou alla anexartita apta petrwmatakia..

Eseis tis syspases pws tis niwthete?

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σοφακι το adalat δεν το δινουν προληπτικα αλλα οταν υπαρχει θεματακι..εμενα στην αρχη πετρωνε τοπικα σε ενα σημειο κ πεταγοταν σαν καρουμπαλο..τελευταια ομως σκληραινει σχεδον ολη η κοιλια κ πιο συχνα.

Ιωαννα ποσο καιρο το παιρνεις? Δεν ειχες καμια παρενεργεια? Αληθεια σε ποια εβδομαδα εισαι? Εγω σημερα κλεινω την 26η! (Εχουμε κ τον ιδιο γιατρο!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφακι το adalat δεν το δινουν προληπτικα αλλα οταν υπαρχει θεματακι..εμενα στην αρχη πετρωνε τοπικα σε ενα σημειο κ πεταγοταν σαν καρουμπαλο..τελευταια ομως σκληραινει σχεδον ολη η κοιλια κ πιο συχνα.

Ιωαννα ποσο καιρο το παιρνεις? Δεν ειχες καμια παρενεργεια? Αληθεια σε ποια εβδομαδα εισαι? Εγω σημερα κλεινω την 26η! (Εχουμε κ τον ιδιο γιατρο!!)

 

 

Stefo eixes kai pono kiolas ti stigmi poi sklirainei i koilia?

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το παιρνω κανονικα απο τις 23 εβδομαδες και πριν μια εβδομαδα μου το αυξησε λιγο,επαιρνα ενα 20αρι κ τωρα παιρνω ενα 30αρι,ειμαι 31 εβδομαδων

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

μαλλον δεν τα ξερεις καλα... και βεβαια υπαρχει 10αρι

 

Μπορει να κανω λαθος,δεν εχει κ μεγαλη σημασια..απλα εχω δει 20,30 και 60 στο φαρμακειο.Εγω παιρνω 2 20αρια τη μερα,για δυο εβδομαδες ακομα κ μετα τελος

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...