Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αιφνιδιος Ενδομητριος Θανατος στην 38η εβδομαδα


afroditi81

Recommended Posts

Στις 17 Ιουλιου κι ενω διενυα την 38 εβδομαδα κυησης το βραδυ σπασαν τα νερα.Εγω απολυτα υγιης με αψογες εξετασεις κι ο μπεμπης μου με μια αψογη αναπτηξη.Τιποτα δεν προμηνυε αυτο που θα ζουσα.Την προηγουμενη μερα ημουν στο νοσοκομειο για ζωνες κι ηταν ολα τελεια.Μπηκα στο νοσοκομειο κι ο μπεμπης ειχε αρνητικους παλμους δεν ζουσε πια.Το γιατι???Λαθος γιατρου δεν υπηρχε οι ανθρωποι μετα απο αυτο προσπαθουσαν να σωσουν εμενα ειχα αιμοραγια αρχικα και μετα την γεννα που εγινε μετα απο πολυ πονο και κρατησε κοντα δυο εικοσιτετραωρα φυσιολογικα γιατι οι γιατροι φοβοταν για αποκολληση πλακουντα.Μπηκα στο χειρουργειο για μαιαιυτικη αποξεση γιατι δεν επεφτε τελικα ο πλακουντας μετα την γεννα.Εγω τουλαχιστον σωματικα βγηκα καλα.Πειτε μου ομως πως να αντεξω τον πονο που εφυγε ο γιος μου χωρις προφανη λογο.Το παιδι εχει σταλει για νεκροψια τα αποτελεσματα θα τα εχω το Σεπτεμβριο το χειροτερο???Το μετεφερε ο αντρας μου στη Θεσσαλονικη σε ενα κουτι γιατι στην πολη που μενουμε δεν υπαρχει εξιδεικευμενο κεντρο παθολογοανατομικο για μωρα.Ο πλακουντας για ιστολογικες.Τα αποτελεσματα τα περιμενω τον Σεπτεμβριο.Ολοι μου λενε οτι ειμαι μικρη θα ξανακανω προσπαθεια θα γεμισει το σπιτι παιδια κ διαφορα λογια παρηγοριας.Ειναι δυσκολο να χωνεψεις οτι εγινες μανα και δεν ειδες καν το παιδι σου.Ποναει....sad.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 201
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τι να πεις σε αυτες τις περιπτώσεις;:roll::roll::roll:

ειλικρινά τετοιες στιγμές τα δικά σου προβλήματα φαντάζουν τόσο μικρά.

μονο κουράγιο μπορώ να σου ευχηθώ, και μακάρι ο πόνος σας να περάσει με ενα αλλο παιδάκι που θα έρθει για να μείνει αυτη την φορά.

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα στεναχωρεθηκα παρα πολυ , κοριτσακι μου κουραγιο... τι να πω? μονο ο χρονος μπορει να γιατρεψει τις πληγες σου!!! δεν μπορω να καταλαβω γιατι να γινονται αυτα τα πραγματα????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καμια λεξη δεν μπορει να απαλυνει το πονο σου κοπελα μου κανενα γιατι δεν θα σε κανει χαρουμενη αλλα πιο δυστιχησμενη μετα απο 2 αποβολες πιστεψεμε καταλαβα οτι το μονο αντιδοτο σε αυτες της περιπτωσεις ειναι ο χρονος ατελειωτες ωρες κλαμα και πονος μισος και γιατι; και τελικα 2 παιδια γερα που ειρθαν στην ζωη μου και απαλυναν καθετι μεσα μου τωρα μια παλια αναμνηση εχει μεινει και τιποτα αλλο ο αγγελος σου ταξιδευει μαζι με αλλους αγγελους και σιγουρα θελει να σε βλεπει δυνατη και χαρουμενη προσπαθα και θα τα καταφερεις το γιατι δεν θα σε απαλυνει τον πονο αλλα θα σου τον κανει χειροτερο...δυναμη και πιστη και θα τα καταφερεις θα ερθει ενας νεος αγγελος και θα σε αγγιξει με το μικρο του το ραβδακι και θα σε γεμισει τοσο που το κοματι αυτο θα μεινει πισω ... γρηγορα ο χρονος θα σε ανταμιψει.. αυτο που λεω παντα ειναι οτι κουραζομαστε και ποναμε να το αποκτησουμε το εκτιμαμε περισσοτερο κουραγιο και ευχομα γρηγορα να ερθουν ευχαριστα στην ζωη σου....

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα τραγικο αυτο που ζησατε:(.σου ευχομαι να βρεις τροπο να απαλυνεις τον πονο σου και κουραγιο για να προσπαθησεις για αλλο παιδακι

Πολλά παιδιά, πολλές σκοτούρες. Κανένα παιδί, καμιά χαρά.

Κικέρων

Γεωργια 03/10/06 Στελλα 04/03/08

Link to comment
Share on other sites

Αχ, κοριτσάκι μου, τί ήταν αυτό;

Δάκρυσα διαβάζοντας το μήνυμά σου και ανατρίχιασα παράλληλα..

Τα λόγια περιττεύουν σε τέτοιες περιπτώσεις, το μόνο που έχω να σου πω, είναι να είσαι δυνατή, να σκεφτείς αισιόδοξα και εύχομαι να μείνεις πολύ σύντομα έγκυος ξανά, να απαλυνθεί ο πόνος σου....

Καλή δύναμη, ο Θεός μαζί σου.

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή δύναμη σου εύχομαι. Οτι λόγια παρηγοριάς και να σου πούμε, δεν θα απαλύνουμε τον πόνο σου. Εύχομαι καμιά μανούλα να μη βρεθεί σε τέτοια θέση.

Να μη σε πάρει απο κάτω, δυστυχώς όσο σκληρό και αν ακούγεται, η ζωή συνεχίζεται και εμείς πρέπει να κοιτάμε μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ...ΚΑΙ'ΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ 24Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΙΣ 22 ΙΟΥΛΙΟΥ...ΚΛΑΨΕ,ΒΡΙΣΕ,ΣΠΑΣΕ(ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ'ΓΩ).ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ'ΓΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ.ΜΗΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΡΓΑ Η' ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ'ΜΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ.ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου τι λόγια να πω?

Ειλικρινά εύχομαι να το περάσεις όσο πιο ανώδυνα γίνεται.

Κουράγιο και πάλι κουράγιο. Ο χρόνος να σου πάρει όλα τα αρνητικά συναισθήματα και το μέλλον να σου φέρει μόνο χαρά...

glitterfy033555365D31.gifcatcatavi20090813_-8_Bebita+is.png
Link to comment
Share on other sites

κουραγιο οντως εισαι νεα και θα εχεις κι αλλες ευκαιριες,δυστυχως ομως συνεβη κοιτα να ξεχασεις δεν γινεται να μεινεις πισω.ευτυχως που εισαι καλα!!

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ti na pw me auta pou sumbainoun!Den to xw xanakousei!Eimai sigouri pws kapoios logos upirxe gi oti sunaibei!Agnwstes oi boules tou Kuriou!Euxomai o xronos na apalunei ton pono sas kai na glukanei ti zwi sas me mia nea egumosuni i opoia tha lixei omala me ena mwroulini koukli!!Kouragio!

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο και τώρα πλέον μόνο μπροστά να κοιτάς, ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός, καμιά φορά μας τα φέρνει έτσι η τύχη ώστε να δοκιμάζονται οι δυνάμεις μας αλλά να δεις που σύντομα ο Θεός θα σου στείλει άλλο μωράκι και θα σε κάνει να ξεχάσεις όλα αυτά που πέρασες! Μην το βάζεις κάτω!

Link to comment
Share on other sites

ΣΚΕΨΟΥ ΠΩΣ 38 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΩΝ ΕΙΧΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΕΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ …………………

ΈΓΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΑ..........

ΕΝΙΩΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΑ ..........

 

ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΝΙΩΣΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΕ ΕΣΥ

ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΑΝ ΠΟΤΕ ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ...........

ΔΕΝ ΈΓΙΝΑΝ ΠΟΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ..............

 

ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΣ

ΠΕΣ ΠΩΣ ΣΕ ΕΥΕΡΓΕΤΗΣΕ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ .

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΟΙΩΝΟΥΣ .

ΓΙΑΤΙ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ?

ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΆΓΓΕΛΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ

 

ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΞΑΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΖΩΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΙΣΙΟ ΤΕΛΟΣ

 

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑ.

.

.

.

.....

Link to comment
Share on other sites

κουραγιο κοριτσακι μου. ολα θα πανε καλα...

τι να πεις σ΄αυτες τις περιπτωσεις?να μιλας αν θες...εδω ειμαστε... για να ακουμε...

κοριτσακι μου υπομονη... η Παναγιτσα θα σου δωσει κουραγιο κι ολα απο δω και περα θα πανε καλα. θα δεις...και ευχομαι συντομα να ερθει στη ζωη σου ενα αλλο μωρακι που θα σου απαλυνει τον πονο!

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε τέτοιες καταστάσεις τα λόγια περιτεύουν!!!Εύχομαι η καρδούλα σου γρήγορα να γιατρευτεί και σύντομα να ακούσεις κλαματάκια μωρού!!!

Και εύχομαι η ζωή σου από εδώ και πέρα να είναι πιο χαρούμενη!!!

725451hqye09hovg.gif

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να βρείτε την αιτία ώστε να μην σας ξανασυμβεί κάτι τόσο άσχημο. Ο χρόνος κι ένα νέο μωρό θα βάλουν την δύσκολη εμπειρία σου σε δεύτερη μοίρα. Να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά! Ίσως αν ζούσε να είχε προβλήματα που θα το βασάνιζαν σε όλη του την ζωή αφού σίγουρα κάτι δεν πήγε καλά οπότε να σκέφτεσαι πως ξεκουράστηκε...

Κουράγιο!

39of6754xr8myz8h.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...