Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικός σταθμός Σνούπυ


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!!

Ψάχνω παιδικό σταθμό στο Παγκράτι αλλά δεν μπορώ να δώσω πολλά λεφτά.

Έχει καμιά σας εμπειρία από τον σταθμό Σνούπυ στον Αγιο Αρτέμιο?

 

Ευχαριστώ!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω ακούσει καλά λόγια για το Σνούπυ, αλλά δεν ξέρω πόσο κοστίζει. Εμείς πηγαίνουμε στη Ρόουζμαρι (Παγκράτι - Πασιτέλους, κοντά στον Προφήτη Ηλία) και δίνουμε 325 το μήνα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια

 

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ισμενι μου είναι πολύ μακριά ο καρέας (είναι καρέας εκεί που είναι ο κουνάκης).

Αννα πήρα και εκεί τηλ θα πάω να το δω από κοντά.

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια

 

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ισμενι μου είναι πολύ μακριά ο καρέας (είναι καρέας εκεί που είναι ο κουνάκης).

Αννα πήρα και εκεί τηλ θα πάω να το δω από κοντά.

 

Ευχαριστώ!!

 

δε σε βολευει το σχολικο;

εμεις πηγαιναμε στο ροουζμαρι του βυρωνα 2,5χρόνια.ημασταν πολυ ευχαριστημένοι!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχουμε ενα αγορακι 27 μηνων και σχετικα με τον Ρόουζμαρι θα ηθελα να ρωτησω αν ειστε ευχαριστημενες απο τις δασκαλες και το προσωπικο γενικα

 

εμεις ξεκινησαμε στον δημοσιο (με πααααααρα πολυ υψηλα τροφεια), αλλα δεν ειμαστε ευχαριστημενοι απο τις δασκαλες

τα παιδακια που κλαινε οταν πανε στον σταθμο τα βγαζουν και καθονται μαζι με την μια δασκαλα στο μπαλκονι μεχρι να ηρεμησουν

το παιδακι μας χθες δεν μπηκε καθολου μεσα! εκατσαν εξω γιατι εκλαιγε συνεχεια (το ειδε ο μπαμπας του)

Εμεις οταν τον παμε του πιπιλαμε το μυαλο οτι θα παει και θα παιξει, θα ζωγραφισει, θα χορεψει .... και εκεινος την βγαζει στο μπαλκονι

σημερα του ειπε η δασκαλα "ελα παμε στην θεση σου" ΄και εκεινος μυξοκλαιγοντας της πηρε το χερι για να πανε

Ρωτησα "ποια ειναι η θεση σου αγαπη μου;" (χαρηκα σκεφτομενη πως καθε παιδακι εχει και τον δικο του χωρο ή καρεκλιτσα)

Η δασκαλα μου ειπε οτι θα κατσει στο μπαλκονι μεχρι να ηρεμησει για να μην ταραζονται τα αλλα παιδια

ειναι τροπος αυτος να κοινονικοποιηθει ενα 2χρονο; αντι να το παρει αγκαλια και μεσα στην αιθουσα, να παιξουν μαζι και σιγα σιγα να ενταχθει στην υπολοιπη ομαδα; αντι να βρει τροπο να αγαπησει το σχολειο;

ετσι στο μυαλο του καταλαβαινει οτι αυτο που οι γονεις μου λενε παιχνιδι, ζωγραφικη και χορος ειναι καθομαι μονος μου στο μπαλκονι

και τα αλλα παιδακια στο μυαλο τους θα εχουν οτι το παιδακι αυτο δεν παιζει μαζι μας γιατι πρεπει να καθεται στο μπαλκονι

 

περιττο να σας πω οτι εγινε χαμος:evil:

η δ/ντρια δεν ειχε ιδεα ειπε και συμφωνησε μαζι μας και μας διαβεβαιωσε πως το παιδι μας δεν θα ξανακατσει στο μπαλκονι.

Δεχομαι οτι δεν ηξερε τις μεθοδους των δασκαλων, αλλα δεν δεχομαι να ησυχασω και να εμπιστευτων ξανα σε αυτες τις δασκαλες το παιδι μου.

Δεν μπορω να διανοηθω πως αυτες οι δασκαλες θα διαχειριστουν καποια αλλη κατασταση

Δηλαδη αν τσακωθουν δυο παιδια θα τα κλεισουν στην ντουλαπα;

 

θα τον παρουμε απο εκει και σκεφτομαστε να παμε στο Ρόουζμαρι

το ειχαμε δει και η δ/ντρια ειναι πολυ συμπαθητικη

Επεξεργάστηκαν by giaggel
συμπληρωση/διευκρινησεις
Link to comment
Share on other sites

εχουμε ενα αγορακι 27 μηνων και σχετικα με τον Ρόουζμαρι θα ηθελα να ρωτησω αν ειστε ευχαριστημενες απο τις δασκαλες και το προσωπικο γενικα

 

εμεις ξεκινησαμε στον δημοσιο (με πααααααρα πολυ υψηλα τροφεια), αλλα δεν ειμαστε ευχαριστημενοι απο τις δασκαλες

τα παιδακια που κλαινε οταν πανε στον σταθμο τα βγαζουν και καθονται μαζι με την μια δασκαλα στο μπαλκονι

το παιδακι μας χθες δεν μπηκε καθολου μεσα!

και εμεις οταν τον παμε του πιπιλαμε το μυαλο οτι θα παει και θα παιξει, θα ζωγραφισει, θα χορεψει .... και εκεινος την βγαζει στο μπαλκονι

σημερα του ειπε η δασκαλα "ελα παμε στην θεση σου" ΄και εκεινος μυξοκλαιγοντας της πηρε το χερι

ρωτησα "ποια ειναι η θεση σου αγαπη μου;"

και η δασκαλα μου ειπε οτι θα κατσει στο μπαλκονι μεχρι να ηρεμισει για να μην ταραζονται τα αλλα παιδια

ειναι τροπος αυτος να κοινονικοποιηθει ενα 2χρονο;

ετσι στο μυαλο του καταλαβαινει οτι αυτο που οι γονεις μου λενε παιχνιδι, ζωγραφικη και χορος ειναι καθομαι μονος μου στο μπαλκονι

και τα αλλα παιδακια στο μυαλο τους θα εχουν οτι το παιδακι αυτο δεν παιζει μαζι μας γιατι πρεπει να καθεται στο μπαλκονι

 

περιττο να σας πω οτι εγινε χαμος:evil:

η δ/ντρια δεν ειχε ιδεα ειπε

θα τον παρουμε απο εκει και σκεφτομαστε να παμε στο Ρόουζμαρι

το ειχαμε δει και η δ/ντρια ειναι πολυ συμπαθητικη

 

εμεις πηγαιναμε 2,5χρονια στο ροουζμαρι του βυρωνα. πολυ ευχαριστημένη! πολυ αγαπαμε τις δασκάλες μας!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλημερα σε ολους, επαναφερω το θεμα,πηγαμε εχθες κ ειδαμε τον συγκεκριμενο παιδικο σταθμο κ μας εκανε πολυ καλη εντυπωση.Θα ηθελα γνωμες απο μαμαδες που γνωριζουν ή στελνουν εκει τα παιδακια τους. Εχω ενα γιο κ τον Σεπτεμβρη που θα τον στελουμε θα ειναι 26 μηνων.Επισης θα ηθελα την γνωμη σας κ σε κατι αλλο.Μεχρι τωρα τον κραταει στο σπιτι μια κυρια πιστευεται πως θα ειναι καλο για τον μικρο να παει παιδικο σε αυτην την ηλικια ή να περιμενω ενα χρονο ακομα.Ρωταω κ απο ψυχολογικης πλευρας αλλα κ απο πλευρας των ιωσεων.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Φαντάζομαι έχεις γράψει το παιδί, τώρα είδα το μήνυμα. Εμείς πάμε εκεί φέτος, ιώσεις 2 φορές έχω και ένα μωρό και ανησυχούσα αλλά προς το παρόν δεν έχει κολλήσει τίποτα. Οι δασκάλες είναι πολύ καλές, το κτήριο ανακαινισμένο και έχουν ως αρχή να μην υπερβαίνουν τα 10 παιδάκια στην τάξη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
Γειά σας κορίτσια!!

Ψάχνω παιδικό σταθμό στο Παγκράτι αλλά δεν μπορώ να δώσω πολλά λεφτά.

Έχει καμιά σας εμπειρία από τον σταθμό Σνούπυ στον Αγιο Αρτέμιο?

 

Ευχαριστώ!!:P

 

 

Σονούλα μήπως έμαθες για τον παιδικό σταθμό Σνούπυ? Σκέφτομαι να ξεκινήσω το παιδί μου (είναι 17 μηνών) μετά το Πάσχα. Ξέρεις τι ηλικίες παίρνουν?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...