Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικός Σταθμος Μεταμορφωση , Λύκόβρυση , Πέυκη ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Ελληνική Παιδεία....290 ευρώ τον μήνα χωρίς σχολικό. Με σχολικό νομίζω είναι συν 1000 το χρόνο. Απλα στον παιδικό δεν παρέχουν φαγητο, το βάζεις εσυ στο παιδί. Προνήπιο κ νηπιαγωγείο στο ταιζουν κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική Παιδεία....290 ευρώ τον μήνα χωρίς σχολικό. Με σχολικό νομίζω είναι συν 1000 το χρόνο. Απλα στον παιδικό δεν παρέχουν φαγητο, το βάζεις εσυ στο παιδί. Προνήπιο κ νηπιαγωγείο στο ταιζουν κανονικά

αυτό δεν είναι focus σε χριστιανισμό, παράδοση?

I apologize, αλλά δε θα έστελνα το παιδί μου ποτέ σε σχολείο που θα το κατηχήσουν υποχρεωτικά.

(η τιμή είναι καλή. Το σχολικό είναι κλεψιά όμως).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μετά από τόσο καιρό, θα ήθελα να ξαναανοίξω αυτό το ποστ και να ρωτήσω αν σε αυτές τις περιοχές υπάρχει κάποιος σταθμός που να πηγαίνω φαγητό εγώ και όχι να μαγειρεύουν εκεί.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας, επαναφέρω το θέμα μιας κι έχουμε ξεκινήσει την αναζήτηση βρεφονηπιακού σε Πεύκη, Λυκόβρυση, Μαρούσι και Κηφισιά. Μέχρι στιγμής έχουμε επισκεφτεί Bambineria, Νεφέλη και Τσίλλερ. Όποιος έχει να αναφέρει κάτι για τους προαναφερθέντες σταθμούς θα το εκτιμούσα. Επίσης ας προτείνει κάποιος και κανέναν άλλο. Το αγοράκι μας είναι 10 μηνών οπότε θέλουμε γνώμες για βρεφικά τμήματα. Σας ευχαριστώ πολύ!

cctip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Εγώ αυτό που έχει το όνομα του αρχιτέκτονα δεν θα στο πρότεινα, δεν ήταν καθόλου ειλικρινής μαζί μας, οι δασκάλες αλλάζουν συνέχεια εκτός απο μια, αυτός μαγειρεύει, αυτός οδηγεί το σχολικό, οι δασκάλες καθαρίζουν κ.α.

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν είναι focus σε χριστιανισμό, παράδοση?

I apologize, αλλά δε θα έστελνα το παιδί μου ποτέ σε σχολείο που θα το κατηχήσουν υποχρεωτικά.

(η τιμή είναι καλή. Το σχολικό είναι κλεψιά όμως).

 

Το σχολικό όπου εχω κοιτάξει τόσο παει περίπου. Εχουν όντως σαν βαση τον χριστιανισμό....ευτυχώς όχι τόσο στον παιδικό αλλά σε μεγαλύτερες βαθμίδες. Εμεις θα πάνε τον μεγαλο άλλη μια χρονιά κ από προνήπιο σε άλλο ιδιωτικό.

Για τον λόγο ακριβώς που ανεφερες.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το θέμα με τα υπεράριθμα είναι μεγάλο ζήτημα. Εμένα μόλις παέι 2,5 χρ. περίπου την Ανοιξη, θα την αλλάξει αίθουσα. από την άλλη πλεον με ενδιαφέρει πολυ ή καθαριότητα ενός χώρου κ οι άνθρωποι. Επίσης βασικό είναι που ενώ είναι λίγο κολλημένη πάνω μου, μόλις μπήκαμε εκεί στο πρώτο ραντεβού μπήκε στην αίθουσα με τα άλλα παιδάκια κ δεν μου δωσε καμία σημασία. Την ημέρα της εγγραφής δεν ξεκόλλαγε από την βρεφοκόμο κ μου είπαν να την αφήσω. Πήγα μετά από ένα δίωρο κ δεν ήθελε να φύγει. Στο μικρό πόνυ πάλι, ήταν κολλημένη πάνω μου κ δεν μου άρεσε καθόλου κ ο χώρος. είχαν ενα μικρό δωματιάκι για δημιουργική απασχόληση κ ο χώρος δεν είχε προσωπικότητα. Η ελληνική παιδεία για μενα είναι κορυφαίο σχολείο αλλά δυστυχώς προβάλει το θρησκευτικό στοιχείο. Σε σημείο υπερβολής. βεβαια οι εγκαταστάσεις φοβερές κ οι δασκάλες του γιου μου γλυκήτατες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Θα πηγαίναμε κι εμείς εκεί τα παιδιά μας, ξέρουμε τους ιδιοκτήτες και τη δουλειά τους, όμως μένουμε μακριά. Έχουν σύστημα παρακολούθησης των παιδιών με κάμερα, κάτι που δεν έχει ο δικός μας σταθμός. Με το καλό το νέο σας ξεκίνημα!

 

scorpina μου μήπως μπορείς να μου γράψεις δυο λόγια για την παιδοχαρά? Πήγαμε και το είδαμε και ενώ ο χώρος δεν με ενθουσίασε κάτι μου έκανε το "κλικ" στον τρόπο παιδαγώγησης που έχουνε και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τον πάω τον μικρό μου εκεί ενώ έχω δει και μεγαλύτερους παιδικούς όπως τον "Ήλιο" στα Φιλαδέλφεια.

 

Αν κάποιος ξέρει λεπτομέρειες για το παιδοχαρά θα ήθελα πολύ να τις ακούσω!

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είμαι καινουργια στην παρεα σας! θα ηθελα να ρωτησω εάν καποια μανουλα γνωριζει κατι για το βιο το λαγουδακι στην γλυφαδα? ενδιαφέρομαι να γραψω την κορη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα,

Ψάχνουμε παιδικό σταθμό στην περιοχή της Μεταμόρφωσης -Πεύκης- Λυκόβρυσης. Έχουμε κλείσει 2 ραντεβού στο Λαμπετώ και στο Τσίλλερ. Θα ήθελα πρόσφατες πληροφορίες για αυτους τους δύο σταθμους αν κάποιος γνωρίζει.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...