Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ Κα ΦΟΙΦΑ Ή Κος Αναγνωστου?


Shiny Seashell

Recommended Posts

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Πηγα στον Αναγνωστου, ως τελευταια μου ελπίδα. Ηταν ευγενής, εδειξε ενδιαφερον και ηταν αναλυτικοτατος. Ο μονος που μου εξηγησε 5 πραγματα. Μου εγραψε μερικες εξετασεις και μου ειπε ακριβως τι θα σημαινει το καθε αποτελεσμα. Τον συστηνω παιδια. Καλη τυχη σε ολες σας. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Η εμπειρία μυο είναι με την κα Φοίφα.Μου την σύστησε ο γυναικολόγος μου ο οποιος είναι στο Μητερα και το Γαια (παρόλο που εκείνη ειναι στο Ιασω) και του έχω μεγάλη εμπιστοσύνη.

Ωστόσο.....δεν την συμπάθησα καθόλου, εχει τρομερή έπαρση, (στην περιπτωση μου) δεν έκατσε να μου εξηγήσει αναλυτικά τι κάνουμε και γιατί , και η επίσκεψη 80? (το 2009-2010) ΧΩΡΙΣ απόδειξη.

Να διευκρινισω οτι μάλλον δεν ήμουν καμιά "δύσκολη" περίπτωση, έβλεπε για 2 λεπτά τις εξετάσεις μου, μου έλεγε να κάνω τις επόμενες και με ξεπέταγε, οπότε δεν έχω να πω για τις επιστημονικές τις γνώσεις.Είχε πάντως πάντα πολύ κόσμο....

 

θα συμφωνησω σχεδον σε ολα οσα λετε,

 

η εξεταση της διαρκει το πολυ 5 λεπτα , δειχνει σαν να 'σκυλοβαριεται ΄,

και αν ειναι δυνατον κατα την διαρκεια της 'εξετασης ' κανει ασχετες συζητησεις .

 

οτι θεμα προεκυψε , π.χ εμεση coobs αν το γραφω καλα (ενεση για ασυμβατοτητα αιματος ) προεκυψε απο δικη μου ερωτηση την ωρα που φευγαμε . Στην πορτα , την ωρα που μας ξαποστελνε δηλαδη ο εξης διαλογος

- σχετικα με την ομαδα αιματος θα θελαμε να ρωτησουμε

- γιατι τι ομαδα αιματος εχετε ?

- ταδε

- ε τοτε να πατε να κανετε ενεση

 

δηλαδη αν δεν ρωτουσα , δεν θα την καναμε .

 

επισης παροτι υποτιθεται κραταει καποια στοιχεια ασθενους , στην 2η-3η επισκεψη ειχε ενα λευκο χαρτι , με αποτελεσμα να λεμε παλι τα ιδια σχετικα με τα στοιχεια , και να μην εχει καποιο μπουσουλα .Ανοργανωτα πραγματα δηλαδη .

 

δεν ξερω αν λογω 'πειρας ' τα περναει τα περισσοτερα στο 'ντουκου ' , η ολα τα θεματα ειναι τοσο 'απλα ' .

 

Μου δοθηκε η εντυπωση οτι ολα πανε στην τυχη .

 

ελπιζω απλα να την πετυχαμε σε 'κακη περιοδο '

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγω εχω παει μονο στη Φοιφα. Απογοητευτηκα και γω πολυ. Ηταν αδιαφορη σαν να ηθελε να με ξεφορτωθει στα γρηγορα. Με το τσιγγελι μου ελεγε πραγματα κ δεν ξερω τι θα ειχε πει αν δεν την ρωτουσα πιεστικα. Καποια στιγμη δε μπορεσα να συγκρατησω τα δακρυα μου λογω του ιστορικου μου με τις 4 αποβολες (δυο αποβολες κ δυο παλινδρομες) κ δεν ειπε μια κουβεντα συμπονοιας, εκανε αστειακια με μια φιλη της που την πηρε εκεινη τη στιγμη τηλεφωνο. Ντροπη. Και τιποτα ουσιαστικο δεν ερμηνεψε η προτεινε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλή σας μέρα!

 

Λοιπόν, εγώ πήγα και στους δύο γιατί αυτούς τους δύο μου σύστησαν δύο διαφορετικοί γιατροί. Ο κος Αναγνώστου μου έκανε καλή εντύπωση και πράγματι ήταν επεξηγηματικός αρκετά. Βέβαια το ένα από τα δύο προβλήματα για τα οποία πήγα εκεί το πέρασε στο "ντούκου" και αυτό δεν ξέρω πως να το ερμηνεύσω. Θα του ξανατηλεφωνήσω όμως για να δω.

 

Αντίθετα η κα Φοίφα επικεντρώθηκε κυρίως σ' αυτό που ο προηγούμενος πέρασε στο "ντούκου" (χωρίς να της έχω πει ότι ήδη είχα δει άλλον γιατρό). Η συμπεριφορά της είναι απαράδεκτη αλλά νομίζω πως αυτό έχει να κάνει με τον χαρακτήρα της. Ενδεχομένως να είναι καλή γιατρός αλλά πολύ δύσκολα θα συνεργαζόμουν με μία γιατρό που με "τρομάζει".

 

Η συμβουλή μου πάντως σε όποια βρίσκεται σε δίλημμα μεταξύ των δύο, είναι να τους δει και τους δύο αν το αντέχει οικονομικά (γιατί είναι και δύσκολοι οι καιροί που διανύουμε).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 χρόνια μετά...

Κορίτσια καλησπέρα! Γνωρίζει κανένας εάν ο κος Αναγνωστούν έχει μεταφερθεί στη Μιχαλακοπούλου?

Εάν μπορεί κάποια να μου στείλει τηλ επικοινωνίας! 

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...