Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλημερα.ελπιζω αυτο το μηνυμα να μην φανει σαν διαφημηση αλλα αυτο το jumbo με εχει ξετρελανει.απο εκει ψωνιζω ολλα τα ρουχα των παιδιων παρα πολυ φθηνα και εχει ωραια σχεδιακια,(ιδικα για κοριτσακια)ασχετα που εγω εχω αγορια :( .αλλα καθε φορα που παω χαζευω τα κοριτσιστικα.βρησκω οτι θελω και για το σπιτι.εσεις ψωνιζετε απο το jumbo... :!:

71107turcfebzs2.gif

252682in41fsxg03.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ μου. Έχω κι εγώ το ίδιο κόλλημα. Που με χάνεις πού με βρίσκεις όλο Jumbo είμαι. Απο 'κεί τα αγοράζω ΟΛΑ. Και το παραμικρό να χρειαστώ εκεί τρέχω(συμφέρει). Εγώ έχω κοριτσάκι και καταλαβαίνω τον καημό σου για τα ωραία και χαριτωμένα ρουχα(τους έχω κάνει πλούσιους!!!!).

Bsc7p2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι κοριτσια αγοραζω τα παντα απο εκει εκτος ρουχα!!!

πηρα πριν 1 μηνα 1 φορμακι και δε προλαβα να το πλυνω πανω απο 2 φορες!!κοιταξα πρωτα την ετικετα ελεγε 40 βαθμους και αυτο εκανα.

μπορει βεβαια να ετυχε!!!

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι κοριτσια αγοραζω τα παντα απο εκει εκτος ρουχα!!!

πηρα πριν 1 μηνα 1 φορμακι και δε προλαβα να το πλυνω πανω απο 2 φορες!!κοιταξα πρωτα την ετικετα ελεγε 40 βαθμους και αυτο εκανα.

μπορει βεβαια να ετυχε!!!

 

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ. :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπορει να ετυχε κατερινα,εμενα δεν εχουν παθει τιποτα,το αντιθετο μαλιστα πηρα μερικα ρουχα απο επωνυμο μαγαζι εδω στο ρεθυμνο και την τριτη φορα που το επλυνα φαγωθηκε στα ποδαρακια.αν δεν ηταν γνωστη αυτη που εχει το μαγαζι θα της το πηγαινα πισω.

71107turcfebzs2.gif

252682in41fsxg03.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ετυχε κατερινα,εμενα δεν εχουν παθει τιποτα,το αντιθετο μαλιστα πηρα μερικα ρουχα απο επωνυμο μαγαζι εδω στο ρεθυμνο και την τριτη φορα που το επλυνα φαγωθηκε στα ποδαρακια.αν δεν ηταν γνωστη αυτη που εχει το μαγαζι θα της το πηγαινα πισω.

 

 

Παρομοια εμπειρια...

 

 

Δεν εχω κανενα παραπονο μόνο που οι ηλικίες πουα αναγράφονται πάνω,

πολλες φορες δεν αντιστοχούν.Με αποτέλεσμα να παίρνω συνέχεια το

μεγαλύτερο,αλλα όλα καλά..!

 

 

 

Μακάρι να τα είχα δίπλα μου,όλο εκεί θα ήμουν.

..sine qua non..

 

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια εδω στο ρεθυμνο δεν εχουμe jumbo,πρεπει να παω χανια η ηρακλειο,αλλα ευτυχως μπορω να σου πω γιατι αλλιως καθε φορα που πληρωνομουνα εκει θα πηγαινανε,και πηρα αμαξι τωρα και δεν θα ειχα να πληρωνω της δοσεις.

71107turcfebzs2.gif

252682in41fsxg03.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

διαφωνώ μαζί σου mimika για τα κινέζικα μιας και από όλα τα επώνυμα μαγαζιά αν δεν το γνωρίζεις ήδη κινέζικα αγοράζεις..ενδεικτικα σου λέω τα benneton ¨ολα made in china γράφουν....!

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

ολα (τα περισοτερα τουλαχιστον) στην κινα φτιαχνονται πια βρε κοριτσια :D:D:D (κινα,ινδονησια,βιετναν,ταιλανδη....)

απλα αλλαζει η ποιοτητα αναλογα με το τι θελει η καθε εταιρια....

αλλα υφασματα χρησιμοποιει π.χ το jumbo αλλα η benneton

και αλλη ραφη, εχουν αναλογα παλι την εταιρια

Ακομα και τα dior κινα ραβονται αυτο ομως δεν τα κανει κινεζικα :D:wink:

σημασια λοιπον πιστευω οτι εχει η μαμα εταιρια και τι στανταρ,κανονες ακολουθει για τα προιοντα της και οχι η χωρα κατασκευης τους....

(αλλωστε αρκετοι ελληνες βιοτεχνες κατασκευαζουν τα προιοντα τους βουλγαρια αλβανια.....ολα γινονται για πιο φτηνα εργατικα)

Link to comment
Share on other sites

"Πάμε Jumbo τώρα!!!!!" ποιό πολύ και από τα παιδάκια θέλω να φωνάξω!!!

είναι τρέλα εκεί μέσα και για το μωρό και για το σπίτι και για τη μαμά... ακόμη και για ψιλοϋποχρεώσεις!!

 

με την πρώτην ευκαιρία εκεί είμαι!! έχω πάει και στο Μουστάκα... αλλά δεν ξετρελάθηκα... μάλλον είμαι κολλημένη!

 

Το πρόβλημα όμως είναι, πως αυτό που έχουμε στην περιοχή μας δεν έχει πάρκιν και σκοτωνόμαστε κάθε φορά με τον άντρα μου......... :lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

"Πάμε Jumbo τώρα!!!!!" ποιό πολύ και από τα παιδάκια θέλω να φωνάξω!!!

είναι τρέλα εκεί μέσα και για το μωρό και για το σπίτι και για τη μαμά... ακόμη και για ψιλοϋποχρεώσεις!!

 

με την πρώτην ευκαιρία εκεί είμαι!! έχω πάει και στο Μουστάκα... αλλά δεν ξετρελάθηκα... μάλλον είμαι κολλημένη!

 

Το πρόβλημα όμως είναι, πως αυτό που έχουμε στην περιοχή μας δεν έχει πάρκιν και σκοτωνόμαστε κάθε φορά με τον άντρα μου......... :lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μερικά πάντως απο τα προϊόντα του - κυρίως παιχνίδια - ειναι απαράδεκτα, για να μην πω επικινδυνα!

Για μενα, τα ψώνια εκει είναι μάλλον μαρτύριο... Σε περιόδους με μεγάλη κινηση (γιορτες, αρχη σχολικής χρονιας..) βαζουν εμπορεύματα ακομα και στη μεση των διαδρόμων - στοιβες παντου - και δεν μπορεις να προχωρήσεις, η μουσική παιζει ασταμάτητα και δυνατα απο τα μεγάφωνα τόσο που βγαινεις με πονοκέφαλο.

Link to comment
Share on other sites

διαφωνώ μαζί σου mimika για τα κινέζικα μιας και από όλα τα επώνυμα μαγαζιά αν δεν το γνωρίζεις ήδη κινέζικα αγοράζεις..ενδεικτικα σου λέω τα benneton ¨ολα made in china γράφουν....!

 

Αυτο πραγματικα δεν το ηξερα, αλλα τοτε μαλλον εχει να κανει με την ποιοτητα.

Συγκεκριμενα πηρα φλις φορμακι απο τα τζαμπο και το μικρο μου εσκασε και εβγαλε μικρα σπιθουρακια στην πλατουλα του γιατι ηταν σκετο πλαστικο απο μεσα.

Τα φανελακια του που εχω παρει απο εκει ηταν 100% βαμβακερα αν και τα νουμερα ηταν αλλα ντ' αλλα παπανταλα της Παρασκευης το γαλα!

(μαλλον τα κινεζακια ειναι ιδιαιτερως μικροσωμα!)

 

Οσο για τα παιχνιδια-μαιμουδες-κινεζικα μιας φιλης μου ενα γυμναστηριο που παιζει μουσικη σχεδον ανατιναχτηκε και παλι καλα που δεν ηταν το μωρακι απο κατω. Και φυσικα οι μπαταριες ηταν του κιλου! Μπορει και να ηταν τυχαιο αλλα σε εμας που μας εφεραν το ιδιο για δωρο, δεν το ξαναχρησιμοποιησα και εβγαλα και τις μπαταριες απο μεσα για καλο και για κακο.

Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα έχει μεγάλη ποικιλία και έτσι είναι για όλες τις τσέπες, βέβαια ανάλογα με το τι πληρώνεις πάντα είναι και η ποιότητα που πέρνεις!!!

Σκεφτήτε όμως ότι ειδικά για το 2007, η καταξιωμένη fisher price που έχει όντως έξυπνα και ποιοτικά παιχνίδια, κατασκευάζονται όμως όλα εξολοκλήρου στην Κίνα, πηρε φέτος, το 2007, τα περισσότερα πρόστιμα και έκανε τις περισσότερες αποσύρσεις προιόντων, γιατί χρησιμοποίησαν χρώμα με μόλυβδο στα παιχνιδια και αυτό απαγορεύεται!!!

 

Οσο αφορά τα ρούχα τώρα του Jumbo, σαν ειδική μιας και κάθε μέρα εκεί είμαι και έχω αγοράσει σχεδόν τα πάντα, είναι μετρίας ποιότητος και τα νούμερα τους απέχουν κατά πολύ από την Ελληνική πραγματικότητα δηλαδή πάντα να πέρνετε τουλάχιστον 2 νούμερα μεγαλύτερα από αυτό που είναι το παιδί σας ηλικιακά γιατί μπαίνουν στο πλύσιμο και είναι με τα μικρά κινέζικα προτυπα κομμένα τα πατρών τους!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω για το Jumbo....Δεν ξέρω για τα ρούχα αλλά στα παιχνίδια είναι απαράδεκτο...Δεν προλαβαίνουν ούτε μια εβδομάδα να τα παίξουν και είναι για πέταμα...Χώρια που πολλά απο αυτά είναι και επικίνδυνα...Συνέχεια διαβάζουμε στίς εφημερίδες ότι το Jumbo απέσυρε το τάδε παιχνίδι...ή το άλλο..Κινέζικα γάρ....

Βέβαια και οι επώνυμες εταιρίες στην Κίνα κατασκευάζουν...Αλλά αυτές τουλάχιστον έχουν κάποια στάνταρς...Δεν ψωνίζουν απο τον σωρό...

Όσο για τις τιμές ...ότι πληρώνεις, παίρνεις.

Αγόρασα ένα σπιτάκι STEP2 απο το http://www.merrylandpark.com για την κόρη μου...Λιγάκι ακριβό μεν...αλλά απο ποιότητα άλλο πράγμα..

Διάβασα ότι στο Jumbo υπάρχει ένα φτηνό...Πήγα και το είδα...Μιλάμε καμμία σχέση ....Η ημέρα με την νύχτα...Σε μία εβδομάδα θα ήταν για πέταμα....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω για τα ρουχα απο το jumbo.

Περυσι ειχαν ερθει συγγενης μου απο ελλαδα και μου ειχαν φερει καποια δωρα απο εκει. Ο μικρος μου τοτε ηταν σχεδον τεσσαρων μηνων. Τα ρουχα ελεγαν οτι ηταν για 6 μηνων. Ε σας πληροφορω οτι του ηταν ισα ισα. Και δεν ηταν κανενα μεγαλο παχυ μωρο. Επισης το ιδιο συνεβη το περασμενο καλοκαιρι οταν του εστειλαν παλι απο τα jumbo φορμακια και παπουτσακια. Ο μικρος ηταν 8 μηνων και τα φορμακια και παπουτσακια για 12 μηνων. Τα φορεσε μονο για καμια 20αρια μερες.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω για το Jumbo....Δεν ξέρω για τα ρούχα αλλά στα παιχνίδια είναι απαράδεκτο...Δεν προλαβαίνουν ούτε μια εβδομάδα να τα παίξουν και είναι για πέταμα...Χώρια που πολλά απο αυτά είναι και επικίνδυνα...Συνέχεια διαβάζουμε στίς εφημερίδες ότι το Jumbo απέσυρε το τάδε παιχνίδι...ή το άλλο..Κινέζικα γάρ....

Βέβαια και οι επώνυμες εταιρίες στην Κίνα κατασκευάζουν...Αλλά αυτές τουλάχιστον έχουν κάποια στάνταρς...Δεν ψωνίζουν απο τον σωρό...

Όσο για τις τιμές ...ότι πληρώνεις, παίρνεις.

Αγόρασα ένα σπιτάκι STEP2 απο το http://www.merrylandpark.com για την κόρη μου...Λιγάκι ακριβό μεν...αλλά απο ποιότητα άλλο πράγμα..

Διάβασα ότι στο Jumbo υπάρχει ένα φτηνό...Πήγα και το είδα...Μιλάμε καμμία σχέση ....Η ημέρα με την νύχτα...Σε μία εβδομάδα θα ήταν για πέταμα....

 

 

ειδα τα σπιτακια που εχει στο merryland, παρα πολυ ομορφα πραγματικα. Μηπως μπορεις να μας πεις τι τιμες παιζουν? σε σπιτακια ή παιχνιδια? εγω εχω κηπο και θα ηθελα μελλοντικα να φτιαξω κατι σαν παιδικη χαρα

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσάκια μου γλυκά... εγώ το είπα, μ' αρέσει να ψωνίζω από τα Jumbo, είναι λίγο-πολύ πολυκαταστήματα... για το παιδί, τη μαμά, το σπιτι... και αυτό αρκετές φορές με εξυπηρετεί! Δε σημαίνει βέβαια πως όλες μου οι αγορές είναι εξολοκλήρου και αποκλειστικά από εκεί!!!!

 

Σε σχέση όμως μ' αυτά που λέτε για την ποιότητα, όλοι το ξέρουμε πως ότι πληρώνεις παίρνεις... δε μας αναγκάζει κανείς, έχουμε δυνατότητα και να επιλέξουμε και να κρίνουμε, δεν είναι όλα τα παιχνίδια κλεισμένα σε κουτιά που απαγορεύεται να ανοίξεις και δεν ξέρεις τί σε περιμένει στο σπίτι.

 

Θέλω να πω, πως το επώνυμο και ακριβό δεν είναι πάντα και καλό... ναι υπάρχει διαφορά αναμφίβολα στην ποιότητα και αυτός είναι ο κύριως λόγος της διαφοράς στην τιμή αλλά πχ έχω αγοράσει πολλά παιχνιδάκια της Fisher Price, μάλιστα, μέσα από τα Jumbo, που σημαίνει πως δεν είναι από αυτά που κάνει δική του εισαγωγή, είναι από τα "καλά", και πρόσφατα έμαθα πως χρησιμοποιούν ακατάλληλες βαφές για τα παιχνίδια της...

 

Όλα λοιπόν νομίζω πως είναι σχετικά.

Και τελικά, αλήθεια, τί δεν είναι made in china πιά;;;

 

Όσο γαι τις αποκλίσεις στα νούμερα στα ρουχαλάκια, θα συμφωνήσω, είναι αλλού γι' αλλού, απλά όσες φορές θέλησα κάτι το διάλεξα με το μάτι!! όμως όσες φορές και να τα έχω πλύνει δεν έπαθαν τίποτε!

 

Και ας σημειωθεί πως δεν κατηγορώ καμιά, απλά λέω τη γνώμη μου σε σχέση με όσα διαβάζω και εντέλη... κάνω!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...